bombardovanje 1999

Foxy_Cleopatra

Zainteresovan član
Poruka
108
[/b]Posto ste svi ovde prilicno informisani zelim da vam postavim jedno pitanje na koje sama ne znam odgovor.Na osnovu cega je doslo do bombardovanja 1999 godine?
Kako to objasnjavaju ljudi u dijaspori,do toga je doslo nakon nekoliko bezuspesnih upozorenja srpskoj vojsci da se povuce sa kosova i prekine masovno ubijanje albanskih civila?
Navodno,nakon sto je srpska vojska bez obzira na to nastavljala da napada albanski narod,NATO je odlucio da jednostavno ucini da se to prekine sto ce reci-bombardovali su nas sve dok se nasa vojska nije povukla sa kosova?
Da li ima neko ko se slaze sa ovim?Ili neki argumenti protiv?
Ja licno ne znam zasto je do toga doslo,ali ovo sto sam navela je jednostavno objasnjenje koje sam dobila
 
Mozda je ZIG sklopio ugovor sa NATO da nas kao satro bombarduju, ali da gadjaju samo objekte bez gradjevinske dozvole? Ili mozda nije? Onda bi bilo u pitanju nesto drugo ...

Foxy_Cleopatra:
[/b]Posto ste svi ovde prilicno informisani zelim da vam postavim jedno pitanje na koje sama ne znam odgovor.Na osnovu cega je doslo do bombardovanja 1999 godine?
Kako to objasnjavaju ljudi u dijaspori,do toga je doslo nakon nekoliko bezuspesnih upozorenja srpskoj vojsci da se povuce sa kosova i prekine masovno ubijanje albanskih civila?
Navodno,nakon sto je srpska vojska bez obzira na to nastavljala da napada albanski narod,NATO je odlucio da jednostavno ucini da se to prekine sto ce reci-bombardovali su nas sve dok se nasa vojska nije povukla sa kosova?
Da li ima neko ko se slaze sa ovim?Ili neki argumenti protiv?
Ja licno ne znam zasto je do toga doslo,ali ovo sto sam navela je jednostavno objasnjenje koje sam dobila
 
Foxy_Cleopatra:
[/b]Posto ste svi ovde prilicno informisani zelim da vam postavim jedno pitanje na koje sama ne znam odgovor.Na osnovu cega je doslo do bombardovanja 1999 godine?
Kako to objasnjavaju ljudi u dijaspori,do toga je doslo nakon nekoliko bezuspesnih upozorenja srpskoj vojsci da se povuce sa kosova i prekine masovno ubijanje albanskih civila?
Navodno,nakon sto je srpska vojska bez obzira na to nastavljala da napada albanski narod,NATO je odlucio da jednostavno ucini da se to prekine sto ce reci-bombardovali su nas sve dok se nasa vojska nije povukla sa kosova?
Da li ima neko ko se slaze sa ovim?Ili neki argumenti protiv?
Ja licno ne znam zasto je do toga doslo,ali ovo sto sam navela je jednostavno objasnjenje koje sam dobila
hoces jednsotavno objasnjenje?najjednostavnije je da su hteli da nam ucine dobro, milosrdno delo i oslobode nas milosevica,ujedno se oslobodivsi bombi
 
Foxy_Cleopatra:

____________________________________________________
Posto ste svi ovde prilicno informisani zelim da vam postavim jedno pitanje na koje sama ne znam odgovor.Na osnovu cega je doslo do bombardovanja 1999 godine?
Kako to objasnjavaju ljudi u dijaspori,do toga je doslo nakon nekoliko bezuspesnih upozorenja srpskoj vojsci da se povuce sa kosova i prekine masovno ubijanje albanskih civila?
Navodno,nakon sto je srpska vojska bez obzira na to nastavljala da napada albanski narod,NATO je odlucio da jednostavno ucini da se to prekine sto ce reci-bombardovali su nas sve dok se nasa vojska nije povukla sa kosova?
Da li ima neko ko se slaze sa ovim?Ili neki argumenti protiv?
Ja licno ne znam zasto je do toga doslo,ali ovo sto sam navela je jednostavno objasnjenje koje sam dobila[/quote]
____________________________________________________
1. Najobicnija je LAZ da je bilo masovnog ubijanja civila od strane nase vojske.

2. Ne shvatas cinizam vajnog "zapada" - akcija se zvala "Milosrdni andjeo" - dakle oni su iz svog milosrdja zeleli da nas sve pobiju na KIM, oni su zeleli da nam ucine uslugu tako sto ce nas pobiti - seti se samo prenosa koji je emitovan na TV iz njihovih aviona - kako su se radovali kao retardirana deca kada "pogode cilj" jer ti imbecili misle da se igraju igrica - a ne da su pogadjanjem cilja POBILI LJUDE !!!

3, NIJE BILO MASOVNOG UBIJANJA CIVILA OD STRANE VOJSKE - TO JE OBICNA LAZ - ONI SU POSTAVILI ULTIMATUM I ZAHTEV DA UDJU U CELU SRBIJU - ONI ZELE OVU TERITORIJU A NAS KAO MALE ZUTE MRAVE KOJI CE ZA DZABE DA RADE ZA NJIH A ONI DA IM TUCAJU ZENE I DECU I DECAKE...I SVE OSTALE GADOSTI KOJI SU SVOJSTVENE NAJEDENIM OBEZBOZENIM PRIMITIVCIMA JEVROPE I JAMERIKE.
 
E, zašto su nas bombardovali... :?
Zato što su hteli da spasu "nedužne albanske žrtve srpske agresije"... :? :? :?
Pfuf... Mislim da si pitala za ZVANIČNO objašnjenje, tu ti malo ko može pomoći jer smo i sami bili zaluđeni mržnjom. A mnoge nije ni bilo briga. Mnoge nije ni sad. Zašto su nas bombardovali?
Sačekaj nekoliko vekova, sigurno ćeš naći odgovor u nekoj, svima dostupnoj, knjizi, novinskom feljtonu ili internet stranici, pod uslovom da sve to bude postojalo. I, naravno, pod uslovom da se za tih nekoliko vekova SAD raspadnu na sve one države i na sve one interesne grupe od kojih su sastavljene.....
 
"Najobicnija je LAZ da je bilo masovnog ubijanja civila od strane nase vojske"

Naravno... :roll:
Oni u Batajnici su se sami ubili da bi podmetnuli "nebeskom srpskom narodu", a oni u hladnjacama se sami dovezli i pobacali u jezera.

To je isto kao kada cujem da smo oborili 120 aviona. :D
 
Изгледа да неки баш не одустају. Зато ћу морати поново да демистификујем онај камион-хладњачу и такозване масовне гробнице у Батајници.

Према званичној верзији, камион који је превозио шиптарске лешеве, кретао се друмом без предњих стакала, ретровизора и регистарских таблица, и никоме није био сумњив. Стигао је до Дунава, и ту је бачен, одакле су, после две године, извађене нераспаднуте личне карте косметских Шиптара. Дакле, тела су се распала, али личне карте нису. Никада нам није приказан снимак ниједног од тих лешева, и никада није записан број шасија и мотора камиона-хладњаче. Али, појединци и даље верују у ову причу.

Из Батајнице - места у коме постоје масовне гробнице још из Другог светског рата, ископаване су неке кости, и уочи суђења председнику Милошевићу објављено је да се ради о шиптарским лешевима, иако нам није предочен ниједан једини доказ за ту тврдњу. Узгред, та "масовна гробница" је споменута само тада и никада више. Међутим, неки слепо верују у недокументоване тврдње.

Узгред, о губицима НАТО-а можете читати овде:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=69217

О агресији НАТО-а на Србију ћу писати следећи пут; сада сам само желео да покажем колико су смешне ове приче о наводним злочинима над Шиптарима.
 
Posto je moj prijatelj radio na tim iskopavanjima sada da ti ja kazem nesto o njima. Ljudi koji su ubijeni u Batajnici su svi iz jedne ulice, ubijani su sistematski i svi su bili stanovnici istih ulica. Neki od njih su bili ubijani iz blizine metkom, a neki muceni, tako je nadjena desetogodisnja devojcica sa ekserom u glavi. Lesevi su baceni u jamu, a onda zapaljeni tako da nisu dobro izgoreli. Prewko njih je predjeno bagerom sto se vidi po otiscima tockova.

Pa sad ti i dalje izmisljaj nebilozne argumente, ali se seti ljudi.
 
a ja kazem PA STA!
koliko ovde ima postova o pobijenim Srbima?
nenne....najvaznije jadni siptari pobili ih..stvarno evo placecm za njima...ne znam samo kako se niko ne sesti da pise detalje o probijenoj srpskoj glavi ekserom...e znam zasto zato sto bi onda on ispao nacinalista i milosevicev sledbenik
neka tih siptara u hladnjaci nek frikombinuju i dalje...
uostalom sami su krivi za to...u srbiji necec da pricaju srpski i jos ocec skole na siptarskom i fakultete??? pa ne moze...gde imas u americi faks na kineskom?
 
Mozes da ga imas. U Americi mozes da imas i univerzitet na klingonskom, samo sto posle sa njim mozes da radis samo na Klingonu. Ako zavrsis na kineskom onda si sebi ogranico zivot samo na kineske crtvrti. Imas u Americi Latinosa koji zive u svojim cetvrtima i samo govore spanski. To znaci da posao mogu da nadju samo u pare blokova ulica oko svoje kuce. Murija je Latino, doktori u komsiliku znaju spanski, prodavacica u bakalnici zna spanski i sve je ok. Ali ako hoce neku drzavnu sluzbu nema...

Obersturmfuehrer:
a ja kazem PA STA!
koliko ovde ima postova o pobijenim Srbima?
nenne....najvaznije jadni siptari pobili ih..stvarno evo placecm za njima...ne znam samo kako se niko ne sesti da pise detalje o probijenoj srpskoj glavi ekserom...e znam zasto zato sto bi onda on ispao nacinalista i milosevicev sledbenik
neka tih siptara u hladnjaci nek frikombinuju i dalje...
uostalom sami su krivi za to...u srbiji necec da pricaju srpski i jos ocec skole na siptarskom i fakultete??? pa ne moze...gde imas u americi faks na kineskom?
 
e gwydion da se i ja i ti slozimo...
tacno tako kako si rekao
uostalom, najboilja varijanta je recimo privatni fakultet koga bi priznala nasa drzava...imaju nastavu na albanskom ili klingoskom, i sve kako oni hoce i traze, ali to ne placa nasa drzava...i problem resen...
 
Hladnjača je izmišljotina.Od kada je prvi put pomenuta nastojim da vidim snimke koji dokazuju vučo-kandićevsku konstrukciju i nema ih! A argumentacija tipa:"prič'o mi je prijatelj" ne pije vodu.Tako da sam se još i nasmejao na frikombinovanje.
 
Mi ovde govorimo o jednom problemu koji nikada, ali bas nikada, nij eni poceo da se resava u Srbiji. A to je problem nacionalnih manjina. Srbi ga ne resavaju jer je najpre Slobi odgovaralo da iam bilo kakvu frku koja bi ga odrzavala na vlasti (sto su ovi sadasnji ocigledno nasledili kao manir pa pravu probleme i gde ih nema). A potom i zato sto su Srbi u poslednjih 70 godina skroz zaglupljeni i vise nema drzavnickih kapaciteta kao sto je npr bio Pasic. Americki model je jedna opcija ali to ne funkcionise ako nemas bogato drustvo. Kanadski pristup je skroz drugaciji i on je mnogo za nase uslove funkcionalniji. I mnogo manje opasan na duze staze jer je ameriski tempirana bomba koja uvek moze da eksplodira.

Obersturmfuehrer:
e gwydion da se i ja i ti slozimo...
tacno tako kako si rekao
uostalom, najboilja varijanta je recimo privatni fakultet koga bi priznala nasa drzava...imaju nastavu na albanskom ili klingoskom, i sve kako oni hoce i traze, ali to ne placa nasa drzava...i problem resen...
 
Ja@ti:
Foxy_Cleopatra:
[/b]Posto ste svi ovde prilicno informisani zelim da vam postavim jedno pitanje na koje sama ne znam odgovor.Na osnovu cega je doslo do bombardovanja 1999 godine?
Kako to objasnjavaju ljudi u dijaspori,do toga je doslo nakon nekoliko bezuspesnih upozorenja srpskoj vojsci da se povuce sa kosova i prekine masovno ubijanje albanskih civila?
Navodno,nakon sto je srpska vojska bez obzira na to nastavljala da napada albanski narod,NATO je odlucio da jednostavno ucini da se to prekine sto ce reci-bombardovali su nas sve dok se nasa vojska nije povukla sa kosova?
Da li ima neko ko se slaze sa ovim?Ili protiv?
Ja licno ne znam zasto je do toga doslo,ali ovo sto sam navela je jednostavno objasnjenje koje sam dobila
hoces jednsotavno objasnjenje?najjednostavnije je da su hteli da nam ucine dobro, milosrdno delo i oslobode nas milosevica,ujedno se oslobodivsi bombi
svidja mi se ovaj odgovor!
 
Mislim da bi trebalo da se ispitaju cije su to zrtve u Batajnici, jer je moguce da su srpske. U II sv. ratu je bio nacisticki logor za Srbe. Poznato je i da je stadion napravljen na jami srpskih zrtava... mislim da je stadion JNA (partizanov)... neki kazu da su to zrtve komunizma, neki nacizma...

Samo tvrdim da se pod uticajem dnevne politike i popularne demonizacije Srba ne optuzuju odmah Srbi a da su lesevi siptarski ili neki drugi. Isto ako bi se otkrila masovna grobnica u Pancevu iz drugog sv. rata, da nekom ne bi odmah palo da su to Kinezi.
 
Gwydion:
Mi ovde govorimo o jednom problemu koji nikada, ali bas nikada, nij eni poceo da se resava u Srbiji. A to je problem nacionalnih manjina. Srbi ga ne resavaju jer je najpre Slobi odgovaralo da iam bilo kakvu frku koja bi ga odrzavala na vlasti (sto su ovi sadasnji ocigledno nasledili kao manir pa pravu probleme i gde ih nema). A potom i zato sto su Srbi u poslednjih 70 godina skroz zaglupljeni i vise nema drzavnickih kapaciteta kao sto je npr bio Pasic. Americki model je jedna opcija ali to ne funkcionise ako nemas bogato drustvo. Kanadski pristup je skroz drugaciji i on je mnogo za nase uslove funkcionalniji. I mnogo manje opasan na duze staze jer je ameriski tempirana bomba koja uvek moze da eksplodira.

od kad znam za sebe u Subotici je svaka osnovna skola imala na dva srpska odeljenja imala jedno madjarsko. Skole u krajevima gde je preovladavala manina imala je i vise odeljenja nacionalnih manjina. U srednjim skolama je vrlo slican odnos. Za visu tehnicku u Subotici znam da se moglo studirati na madjarskom. I svude gde je bilo dovoljno kandidata (pripadnika, clanova, kako god hoces da krstis) je formirana nastava na jeziku manjina (cak sam i kurs za voditelja camca u tadasnjoj SFRJ slusao na nemackom jeziku jer je takav sastav grupe bio...
Al, nasuproti tome, nije mi poznato da po americkom modelu u Srbiji postoji i jedan jedini lokal u koji ne moze uci "prljavi niger", madjar, slovak....
ko shvati znace, ko ne shvati....
oduvek je u srpskom i pravoslavnom bicu b ilo reseno to sto pokusavamo sada uvesti iz duboko "demokratskih" drzava koje svoku "demokratiju" izvoze bombama i raketama (po neduznom civilnom stnovnistv u - vidi Iran - sve ce ti se kasti :cry:
 
O tome ti j agovorim. U Americi imas delove gde belcu nije pametno da udje. Sto se tice jezickih skola to je samo vrh ledenog brega. To si imao i na Kosovu pa si posle imao katastrofu. Sve dok se ide na getoizaciju, a to je recimo ono sto i manjine podrzavaju, ne valja.

snis:
Gwydion:
Mi ovde govorimo o jednom problemu koji nikada, ali bas nikada, nij eni poceo da se resava u Srbiji. A to je problem nacionalnih manjina. Srbi ga ne resavaju jer je najpre Slobi odgovaralo da iam bilo kakvu frku koja bi ga odrzavala na vlasti (sto su ovi sadasnji ocigledno nasledili kao manir pa pravu probleme i gde ih nema). A potom i zato sto su Srbi u poslednjih 70 godina skroz zaglupljeni i vise nema drzavnickih kapaciteta kao sto je npr bio Pasic. Americki model je jedna opcija ali to ne funkcionise ako nemas bogato drustvo. Kanadski pristup je skroz drugaciji i on je mnogo za nase uslove funkcionalniji. I mnogo manje opasan na duze staze jer je ameriski tempirana bomba koja uvek moze da eksplodira.

od kad znam za sebe u Subotici je svaka osnovna skola imala na dva srpska odeljenja imala jedno madjarsko. Skole u krajevima gde je preovladavala manina imala je i vise odeljenja nacionalnih manjina. U srednjim skolama je vrlo slican odnos. Za visu tehnicku u Subotici znam da se moglo studirati na madjarskom. I svude gde je bilo dovoljno kandidata (pripadnika, clanova, kako god hoces da krstis) je formirana nastava na jeziku manjina (cak sam i kurs za voditelja camca u tadasnjoj SFRJ slusao na nemackom jeziku jer je takav sastav grupe bio...
Al, nasuproti tome, nije mi poznato da po americkom modelu u Srbiji postoji i jedan jedini lokal u koji ne moze uci "prljavi niger", madjar, slovak....
ko shvati znace, ko ne shvati....
oduvek je u srpskom i pravoslavnom bicu b ilo reseno to sto pokusavamo sada uvesti iz duboko "demokratskih" drzava koje svoku "demokratiju" izvoze bombama i raketama (po neduznom civilnom stnovnistv u - vidi Iran - sve ce ti se kasti :cry:
 
Foxy_Cleopatra:
[/b]Posto ste svi ovde prilicno informisani zelim da vam postavim jedno pitanje na koje sama ne znam odgovor.Na osnovu cega je doslo do bombardovanja 1999 godine?
Kako to objasnjavaju ljudi u dijaspori,do toga je doslo nakon nekoliko bezuspesnih upozorenja srpskoj vojsci da se povuce sa kosova i prekine masovno ubijanje albanskih civila?
Navodno,nakon sto je srpska vojska bez obzira na to nastavljala da napada albanski narod,NATO je odlucio da jednostavno ucini da se to prekine sto ce reci-bombardovali su nas sve dok se nasa vojska nije povukla sa kosova?
Da li ima neko ko se slaze sa ovim?Ili neki argumenti protiv?
:cry: :cry: USA-NATO nisu Bombardovali Srbiju,da spase Siptare i Bosnu da spase Muslimane,ngo da spase one koje su postavili na vlast 1943 pa su stim srusili Kraljevinu Jugoslaviju.
Dali Zapad i njihovi prijatelji vole ili ne,borba ce se nastaviti dok se sve Srpske teritorije ne povtate u rukama Srba.
Ja licno ne znam zasto je do toga doslo,ali ovo sto sam navela je jednostavno objasnjenje koje sam dobila[/b][/i]
 
vzeoy7y9:
Foxy_Cleopatra:
[/b]Posto ste svi ovde prilicno informisani zelim da vam postavim jedno pitanje na koje sama ne znam odgovor.Na osnovu cega je doslo do bombardovanja 1999 godine?
Kako to objasnjavaju ljudi u dijaspori,do toga je doslo nakon nekoliko bezuspesnih upozorenja srpskoj vojsci da se povuce sa kosova i prekine masovno ubijanje albanskih civila?
Navodno,nakon sto je srpska vojska bez obzira na to nastavljala da napada albanski narod,NATO je odlucio da jednostavno ucini da se to prekine sto ce reci-bombardovali su nas sve dok se nasa vojska nije povukla sa kosova?
Da li ima neko ko se slaze sa ovim?Ili neki argumenti protiv?
:cry: :cry: USA-NATO nisu Bombardovali Srbiju,da spase Siptare i Bosnu da spase Muslimane,ngo da spase one koje su postavili na vlast 1943 pa su stim srusili Kraljevinu Jugoslaviju.
Dali Zapad i njihovi prijatelji vole ili ne,borba ce se nastaviti dok se sve Srpske teritorije ne povtate u rukama Srba.
Ja licno ne znam zasto je do toga doslo,ali ovo sto sam navela je jednostavno objasnjenje koje sam dobila[/b][/i]
 
Казанова је у праву када каже да лешеви у Батајници могу бити српски, премда је, као што сам рекао, тамо било више масовних гробница током Другог светског рата. Након ископавања 2001 године, никада није урађено детаљно испитивање лешева, тачније костију, и утврђивање ДНК, већ се одмах кренуло са НЕДОКУМЕНТОВАНОМ причом о томе како су то шиптарски лешеви. Још једном, та прича је пласирана само тада и НИКАДА више. Ако је заиста постојала масовна гробница у којој су се налазила тела косметских Шиптара, зашто никада тај догађај није до краја расветљен???? Немојте ми рећи да није постојала "политичка воља" између Дулета Михајловића, Жарка Кораћа, Чеде и осталих досоваца који су у то време владали Србијом.


Што се тиче самог бомбардовања, неки сматрају да смо НАТО-у остали "дужни" неколико дана, али ја мислим да је план био да бомбардовање траје тачно 78 дана (6+6+6+6+6+6+6+6+6+6+6+6+6) = 6 x 13, и то из следећег разлога: Број 6 представља јединство микро и макрокосмоса, и изузетно је значајан у езотерији, а број 13 је својеврсни симбол масона и следбеника Луцифера. О томе је чак писано и у Библији. Дакле, црномагичари НАТО-а нас нису нимало случајно напали у марту - месецу када је рођен Исус, нити су нас случајно бомбардовали баш 78 дана. Као што није ни случајно што нас је бомбардовало 19 (6 + 13)земаља, а годину дана касније је 19 (6 + 13) странака извршило петооктобарски ПУЧ. Има овде јако много симболике и езотерије, али то је просечном човеку разумљиво као што је лаику разумљива геополитичка констeлација снага.
 
Hladnjaca u Djerdapskom jezeru – namestena stvar za sudjenje Milosevicu
U hladnjaci nisu bili Siptari nego Kurdi
Kako se u Srbiji montiraju dokazi za potrebe Haskog tribunala




Milan Vidojevic, novinar iz Beograda, autor knjige "Operacija hladnjaca", za "Svedok" tvrdi: U HLADNJACI, POTOPLJENOJ KOD TEKIJE, NISU BILI SIPARSKI LESEVI, NEGO – KURDI I VELIKA KOLICINA ORUZJA.

Skoro svakodnevno nas zapljusne neka nova prica koja poput kuge hara Srbijom. Uglavnom o Srbiji i Srbima. Osim sto projektuju da je narod kome pripadamo rdjav, los, zao, namena im je da slude ovaj narod, sto po recima pokojnog dr Raskovica i nije tesko. Manje-vise svaka od tih prica je skopcana sa Hagom. Moze se reci, zacela se kad i lov na pojedine Srbe.

Te price su zdusno potpirivali i sirili, kako domaci, tako i strani mediji. I time se njihova funkcija zavrsavala. U elektronskim medijskim sferama ili kao krunski dokaz na sudjenju nekom od haskih optuzenika. Koliko su te price neverovatne i brzo prepustene zaboravu, najbolje se vidi na "slucaju hladnjaca".

Ta prica o kamionu-hladnjaci, koji je izvadjen iz Dunava, nadomak Tekije, pun leseva Siptara, koje su, ispostavilo se, "pobili Srbi na Kosovu", zakuvana je 2001, dve godine posle dogadjaja u Tekiji, u kuhinji Dragana Vitomirovica vlasnika "Timocke krimi revije", koji je brzo posle izbijanje afere poginuo u saobracajnoj nesreci. Zavrsava se sa nesrecnim krajem i tvrdnjom da je neko iz drzave ceo slucaj proglasio drzavnom tajnom i odlucio da se sve stavi ad akta. To, medjutim, Vitomirovica nije sprecilo da i 1999. objavi tekst o dogadjaju, samo tada se tvrdilo da su Kurdi bili zrtve.

- Iz mnogih izvora, policijskih i vojnih, cuo sam da se preko granicnog prelaza Vrska Cuka, uz saradnju pojedinih ljudi iz SUP-a pogranicnih opstina i nekih ljudi zaposlenih na carini, propustaju kamioni u kojima se nalaze Kurdi, Avganistanci i drugi koji zele da se domognu Evrope. Po istom scenariju krijumcari se i oruzje, droga, a bezocnost tih kriminalnih radnji ogleda se i u kontaktima sa pripadnicima bugarske obavestajne sluzbe na granici, prelaskom nasih sluzbenih lica na njihovu i njihovih na nasu stranu, sto jasno govori o mafijaskoj povezanosti i koordinaciji rada krijumcarskog lanca – rekao je za "Svedok" Milan Vidojevic, novinar i autor knjige "Operacija hladnjaca".

O nelogicnostima koje se proturaju domacoj javnosti, kao jedna jedina istina, Vidojevic kaze:

- Afera oko potopljene hladnjace u Dunavu, u kojoj su navodno bili lesevi Siptara sa Kosova, navodno ubijenih od nase policije, koja je potapanjem htela da unisti dokaze o zlocinu, trebalo je da bude jedan od zvezdanih trenutaka tuzilastva Haskog tribunala protiv Milosevica. Pogotovo sto su se kao svedoci pojavili pripadnici srpske policije, tadasnji bliski saradnik ministra policije Dusana Mihajlovica, koji je bio na celu radne grupe, osnovane zbog te afere, Dragan Karleusa i Bosko Radojkovic, kriminalisticki tehnicar, koji je navodno ucestvovao u fotografisanju i izvlacenju hladnjace. Tuzilastvo je dokaze o hladnjaci najavilo kao kamen temeljac optuzbe o krivici policije, koja je vrsila zlocine nad civilima na Kosovu. Vec u toku svedocenja ove dvojice bilo je jasno da tuzilastvo previdja neke bitne logicne detalje, i da je cela prica puna rupa. Napravljen je niz grubih materijalnih gresaka u dokazivanju. Ono sto je interesantno i sto je veliki minus tuzilastva, jeste da nema kljucnih dokaza, fotografija zrtava. Imali su samo deset snimaka kamiona spolja, a nijedan iznutra, i dva svedoka.

O samom dogadjaju, Milan Vidojevic ima izgradjen stav i misljenje:

- Razgovarao sam sa nekim ljudima koji su gledali izvlacenje hladnjace. Oni su mi rekli da taj Radojkovic nije ni prisustvovao izvlacenju prve hladnjace, nego je dosao popodne sa nekog zadatka, kada je kamion vec otisao. Po meni je napravljena neverovatna zavera, krsenje svih zakona. Za potrebe Tribunala je potopljena jedna slicna hladnjaca. Posto je bila sasvim prazna mogla je da se fotografise samo spolja, zato nema kljucnog dokaza da su u kamionu zaista bili lesevi, osim izjava svedoka, ali ta mogucnost nije spomenuta ni na sudjenju. Grobnica sa tim sahranjenim lesevima nije nadjena, ni "Batajnica jedan", ni "Batajnica dva", ni "Petrovo Selo". Osim toga, Karleusa je svedocio o neverovatnim stvarima; da su medju raspadnutim telima nadjene neraspadnute licne karte. Zamislite to. Reci kljucnog svedoka, ronioca Zivadina Zike Djordjevica, koji je Karleusinoj radnoj grupi dao izjavu, niko nije spomenuo na sudjenju, niti je data tuzilastvu kao dokaz, zato sto je direktno rusila svedocenje Karleuse. U izvestaju ronioca stoji da on tvrdi da kamion nije imao vetrobransko staklo ni brisace, da je u predelu kocnice i gasa nasao kamen tezine pet kg i da na kamionu nije bilo registarskih tablica. Ronilac, takodje, kaze da vetrobranskog stakla nije bilo ni u vodi ni na obali, niti su postojali bilo kakvi njegovi tragovi. To je normalno - staklo je skinuto da bi onaj koji je potopio kamion mogao da izroni. Prica se desava u toku rata. Sada zamislite kamion koji nije imao prednje staklo, tablice, a koji se vozi sa lesevima po celoj Srbiji a da to nikome ne padne u oci. Moja struka je scenario a ovaj scenario na tu temu je ili nedoradjen ili preigran. Radojkovic, da neko ne bi pomislio da se hladnjaca vezuje za policiju, ide u Kladovo, u policijskoj stanici uzima neke tablice, vraca se nazad i stavlja te tablice. U tome ide u detalje, pa kaze da za jednu tablicu nema srafove nego ih vezuje zicom. Na fotografijama je hladnjaca prednjim delom u vodi, Radojkovic nigde ne kaze da je ronio da bi jednu tablicu vezivao pod vodom. On je tada bas imao tezak dan. Kacio tablice, kako kaze, gurao ruke i noge u kamion, brinuo da Rumuni koji gledaju sa druge strane ne bi videli natpis na vratima i zakljucili da je kamion sa Kosova, pa je spreisao vrata, samo nije uradio ono sto bi uradio svaki krimi-tehnicar pocetnik, nije zapisao broj motora izvadjene hladnjace, broj sasije kako bi se utvrdilo poreklo kamiona. U Tribunalu do kraja svedocenja nije spomenuto kome pripada kamion, jer je logika tuzilastva da tu nema sta da se ispituje kada pise na vratima. I posto pise na vratima da je sa Kosova, onda je sve jasno.

Beogradski novinar tvrdi da je sustina price to sto su se u hladnjaci zaista nalazili Kurdi:

- Prolazili su kroz Jugoslaviju iduci ka Evropi. Sticajem okolnosti poceo je rat. Kurdi su usli na Vrskoj Cuki, veza ih nije sacekala. Ostalo je da ih puste ili likvidiraju. Tu se prica ne zavrsava. Kada je dosla dizalica, koja moze da podigne 16 tona, da izvuce hladnjacu tesku 6-7 tona, uz pretpostavku da je imala 30 ljudi, dakle ukupno deset tona - sajle su pukle. Tek su sutradan sa velikom dizalicom, koja izvlaci 50 tona, izvukli hladnjacu. Sem ljudi u hladnjaci je bilo jos nesto. Sta? Osim Kurda verovatno je u zemlju usao i kontigent oruzja, namenjen nekome ko se nije pojavio da ga preuzme.

Slucaj hladnjace danima je privlacio svetsku paznju a Vidojeviceva postavka se ne nazire ni u tragovima. To je zato, kako kaze, sto su te price u koncentricnim krugovima vrlo slozene.

- Slucaj hladnjace je slika jednog sireg konteksta, tzv. koncepta pravde u onome sto zovemo novi svetski poredak. Nije sustina sudjenja u Hagu da se dokaze istinitost nekih dogadjaja, nego da se verifikuje odredjena vrsta novostvorene istine u ovom veku strasnih lazi. Te nove istine ce tesko pogoditi ovaj narod zato sto ce za 20-30 godina ta nova istorija postati zvanicna. Iz svih svedocenja je jasno, ispada da je ova afera na neki nacin zavrsena u Hagu. Ona nije niti moze da bude zavrsena, jer se ne tice Milosevica, tice se jedne generalne taktike kojom se kontinuirano na razne nacine policija i vojska optuzuju za zlocine kako bi se stvorila negativna slika o nasoj vojsci i policiji i postavila na ravan Haskog tribunala. Optuznice protiv generala su, takodje, deo te taktike. Sta bi sa silnim pricama kako su u Batajnici iskopani neki lesevi, stotine leseva? Odlaskom Mihajlovica je prestala i ta prica. Tu ima grobova iz Drugog svetskog rata, pa su forenzicari jasno utvrdili, na osnovu cak i boje kostiju, koliko su neke kosti bile u zemlji. Odjednom ta prica ne zvuci vise tako ubedljivo da se kaze da je stotine ljudi tu pobijeno i sahranjeno, jer svaki institut, kao u slucaju Racak, naknadnim istrazivanjima pokazace da ta prica ne stoji, ali ostaje gorak utisak zato sto ova istraga nije dovedena do kraja - kaze Milan Vidojevic.

NAPOMENA: Originalni tekst se moze videti na sajtu http://www.svedok.co.yu/ broj 438.
 
Pobunjenik:
Казанова је у праву када каже да лешеви у Батајници могу бити српски, премда је, као што сам рекао, тамо било више масовних гробница током Другог светског рата. Након ископавања 2001 године, никада није урађено детаљно испитивање лешева, тачније костију, и утврђивање ДНК, већ се одмах кренуло са НЕДОКУМЕНТОВАНОМ причом о томе како су то шиптарски лешеви. Још једном, та прича је пласирана само тада и НИКАДА више. Ако је заиста постојала масовна гробница у којој су се налазила тела косметских Шиптара, зашто никада тај догађај није до краја расветљен???? Немојте ми рећи да није постојала "политичка воља" између Дулета Михајловића, Жарка Кораћа, Чеде и осталих досоваца који су у то време владали Србијом.


Што се тиче самог бомбардовања, неки сматрају да смо НАТО-у остали "дужни" неколико дана, али ја мислим да је план био да бомбардовање траје тачно 78 дана (6+6+6+6+6+6+6+6+6+6+6+6+6) = 6 x 13, и то из следећег разлога: Број 6 представља јединство микро и макрокосмоса, и изузетно је значајан у езотерији, а број 13 је својеврсни симбол масона и следбеника Луцифера. О томе је чак писано и у Библији. Дакле, црномагичари НАТО-а нас нису нимало случајно напали у марту - месецу када је рођен Исус, нити су нас случајно бомбардовали баш 78 дана. Као што није ни случајно што нас је бомбардовало 19 (6 + 13)земаља, а годину дана касније је 19 (6 + 13) странака извршило петооктобарски ПУЧ. Има овде јако много симболике и езотерије, али то је просечном човеку разумљиво као што је лаику разумљива геополитичка констeлација снага.
nazalsot, jeste cinjenica da se nista nije desilo i ne desava slucajno, sve je unapred i vrlo brizljivo isplanirano
 
Neverovatno kakve cete sve umobolne gluposti izmisljati ne bi li odrzali vasu sliku realnosti iz 90ih.

U Batajnici su sahranjeni albanci, civili, medju kojima ima i zena i dece, koji su bili muceni i onda likvidirani.

Ako neko u nedostatku mozga zeli ad veruje drugacije, samo napred.
 

Back
Top