Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
znaci, vikend iz pakla:sad2:
a vidim da i kod drugih nije bilo mnogo spavanja:mrgreen:
bumbaru se sve sastavilo-i virus, i zubi i onda ojed guze koji ide uz to. kod njega pomaze samo pantenol, a nedavno sam otkrila i jekoderm, on mu momentalno smiri guzu koja inace izgleda kao da je neko prislonio vrucu peglu na nju.:sad2:
boli me desni kuk od nosenja, njega odavno svi zovu 'mamin cicak', sad i sam kaze 'cica':lol: problem je samo sto je toliko nervozan da ni sam ne zna sta ce ka ga uzmem u ruke. onda tako besciljno lutamo stanom, gledamo kroz prozor...
nocu se budi i place, ponekad pomaze calgel, ali uglavnom ne. 3 zuba odjednom, treba to istrpeti:confused:
veliki zin je poceo da povraca u subotu poslepodne i do juce ujutro nije prestajao. odjednom je smao pocelo, ceo dan je bio ok, isao na utakmicu, vratio se i rekao da mu je muka. od tada i povracanje i proliv, tek juce poslepodne mu je bilo bolje.
ja danas ne znam gde udaram od vikend brige i umora
 
Hej kvinsi... izgleda svi imamo istu zabavu :mrgreen:

Medo sinoc spavao od 18-20... Kupali ga, i nije hteo da spava do pola 12... Sokirana!
Nosta nije hteo, ni sisu, ni flasicu, ni nosanje-sve gura rukama i noga, histerija strasna... ja kontam da ga je bolelo ali posle kad sam ga uspavala na rukama skontam da je predugo bio budan i nervoza... :roll:
Onda budjenje i kod nas u krevet... spavanje sa sisom... :sad2: cim ispadne histerija...
kako cu ga odvici kad prodje proliv nemam pojma...
sto kazes za ojed... kao pegla brrrr...
Jutros mm kaze da je bilo malo proliva... a malopre nema... doduse jos nije jeo nista :aha:

Nego, juce svekrva lupila da ga ne izvodimo u setnju... danas mm, moja mama nece da ga setaju... kakve su to gluposti?! Dete ima proliv.. stomacni virus... nije neznamtikako bolesno... veseo, nista mu ne fali...
sad ce polako babe i dede da krenu da se napizde kod nas... :roll:
 
Nama svez sokic od rendane jabuke pedijatar preporucio ako se zatvori nastave... a nastavili se :(
Ja se ne usudjujem nekako ipak samo sisa. Znaci ceo mesec kaki na 4-7 dan.. ovo mu vec 5-6 x za redom da nema redovnu stolicu :(
Mozda zatvor zbog zubicaa ???
Poceo je da balavi jos pre 3- 4 nedelje jako... a od pre nedelju dana kenka, place nervozno non stop.. prvo samo danju, sad neprestano.
Oni gelovi sto hlade i umiruju ne pomazu, Paracetamol me starh da mu neprestano dajem.. pa samo uvece, da bar malo odspava.
Slabo sisa skroz...
Dal je moguce da je zatvor povezan sa zubicima i koliko se puta tolerise u nekom vremenskom periodu... ?
Ko sto rekoh stalno ima zatvor.. iskaki se na 4-7 dana i opet zatvor i sve tako..
Dal bi mozda kamilica il neki drugi caj pomogao ??

Inace mi mu bio gaju dajemo od rodjenja svaki dan po 5 kapi..
 
Poslednja izmena:
Nama svez sokic od rendane jabuke pedijatar preporucio ako se zatvori nastave... a nastavili se :(
Ja se ne usudjujem nekako ipak samo sisa. Znaci ceo mesec kaki na 4-7 dan.. ovo mu vec 5-6 x za redom da nema redovnu stolicu :(
Mozda zatvor zbog zubicaa ???
Poceo je da balavi jos pre 3- 4 nedelje jako... a od pre nedelju dana kenka, place nervozno non stop.. prvo samo danju, sad neprestano.
Oni gelovi sto hlade i umiruju ne pomazu, Paracetamol me starh da mu neprestano dajem.. pa samo uvece, da bar malo odspava.
Slabo sisa skroz...
Dal je moguce da je zatvor povezan sa zubicima i koliko se puta tolerise u nekom vremenskom periodu... ?
Ko sto rekoh stalno ima zatvor.. iskaki se na 4-7 dana i opet zatvor i sve tako..
Dal bi mozda kamilica il neki drugi caj pomogao ??

Inace mi mu bio gaju dajemo od rodjenja svaki dan po 5 kapi..

Je l' on samo sisa?
Ako samo sisa, to nije zatvor, to je normalno.
Ima beba koje kake redovno mesecima na 10 dana i to je OK.
Do 14 dana se tolerise.
 
moj kaki nekada dva puta na dan a nekada 6 puta
jednom se desilo da je kakio jednom samo i ja se zabrinula dal je to ok :D al onda se setim pravila sedmice, ok i sedam puta dnevno i jednom usedam dana
mada mi je draze kad kaki vise puta u toku dana
od ponoci je tri puta kakio moj mali covek :)
eno ga budan , leskari i razgleda okolo :) ne cuje se :)
a od ponoci je trazio da siki na sat i po, dva....
i mnogo je alav :) vuce tako jako prvih 5 minuta, pa se sve zagrcne s mlekom :D
a primecujem da guza vise nije smezurana, bas sad kad sam mu prala guzu, pokazujem taji, stvarno, nigde smezuranog
kontam da je to fin znak da se ubucio :D
ne mogu da docekam petak i kontrolu

a danas inace imamo goste
nenajavljenje :/
ne podnosim to, al ajdee
neka njegova rodbina, resili ljudi da dodju danas, nas nisu ni zvali nego sveki
i sva sreca zove ona mene jutros da mi kaze to
i ja posle podoja, trk u maxi, natovarila se ko magarac svega....
uf, nikada nisam volela goste koji samo banu
tacno mi doslo da se pravim luda i da im ne otvorim vrata :D
 
moj kaki nekada dva puta na dan a nekada 6 puta
jednom se desilo da je kakio jednom samo i ja se zabrinula dal je to ok :D al onda se setim pravila sedmice, ok i sedam puta dnevno i jednom usedam dana
mada mi je draze kad kaki vise puta u toku dana
od ponoci je tri puta kakio moj mali covek :)
eno ga budan , leskari i razgleda okolo :) ne cuje se :)
a od ponoci je trazio da siki na sat i po, dva....
i mnogo je alav :) vuce tako jako prvih 5 minuta, pa se sve zagrcne s mlekom :D
a primecujem da guza vise nije smezurana, bas sad kad sam mu prala guzu, pokazujem taji, stvarno, nigde smezuranog
kontam da je to fin znak da se ubucio :D
ne mogu da docekam petak i kontrolu

a danas inace imamo goste
nenajavljenje :/
ne podnosim to, al ajdee
neka njegova rodbina, resili ljudi da dodju danas, nas nisu ni zvali nego sveki
i sva sreca zove ona mene jutros da mi kaze to
i ja posle podoja, trk u maxi, natovarila se ko magarac svega....
uf, nikada nisam volela goste koji samo banu
tacno mi doslo da se pravim luda i da im ne otvorim vrata :D

Znam kako ti je...moja snaja se porodila pre 3 nedelje, eno ne mogu da se sastave od gostiju...
to im je prva beba, svi je zeljno cekali, sve je to u redu, ali brate mili...novembar mesec, virusi haraju, beba mala, a svi navrli ko da ce se sutra odseliti pa nece videti dete...haos
njima jos i ne smeta toliko, ali ja sam po.pzdela (cuj, ja pop.zdela, ko me pita?! :D ali mislim - tetka sam, pa imam prava da mislim bar ;) )
ali ko da niko nije cuo da se prvih 6 nedelja ne ide kod bebe
 
Devojke, imam opet jednu nedoumicu iliti trip ;)
Primetila sam da, uglavnom dok hranim Strahinju, kad fiksira neki predmet npr kasiku koja se priblizava ustima, da mu desno oko malo bezi na unutra.
Mm je samo odmahnuo rukom, ali meni se cini da to nije bilo ranije, ali nisam sigurna :think:

Da li da dizem frku i vodim ga kod ocnog ili je to normalno?
Sledeca kontrola nam je tek za nesto malo manje od mesec dana, do tad ima da razvijem 1001 film u ovoj svojoj ludoj glavi.
 
ma ok to sve
nego mene zivcira nenajavljivanje :D
ok nek dodje ko god zeli, ali nek se najavi dan, dva ranije
a ne da ja jutros bukvalno samo sto am malog skinula sa sise, trcim do maxija pa bih kupila nesto da imam za pocastiti
jer mi sem vode i kvasa nista i ne pijemo
i sta sad da su mi banuli a da mi sveki nije javila jutros i da nisam skoknula po sve to
pili bi vodu i kafu
toliko bih imala da ih ponudim
 
Nama svez sokic od rendane jabuke pedijatar preporucio ako se zatvori nastave... a nastavili se :(
Ja se ne usudjujem nekako ipak samo sisa. Znaci ceo mesec kaki na 4-7 dan.. ovo mu vec 5-6 x za redom da nema redovnu stolicu :(
Mozda zatvor zbog zubicaa ???
Poceo je da balavi jos pre 3- 4 nedelje jako... a od pre nedelju dana kenka, place nervozno non stop.. prvo samo danju, sad neprestano.
Oni gelovi sto hlade i umiruju ne pomazu, Paracetamol me starh da mu neprestano dajem.. pa samo uvece, da bar malo odspava.
Slabo sisa skroz...
Dal je moguce da je zatvor povezan sa zubicima i koliko se puta tolerise u nekom vremenskom periodu... ?
Ko sto rekoh stalno ima zatvor.. iskaki se na 4-7 dana i opet zatvor i sve tako..
Dal bi mozda kamilica il neki drugi caj pomogao ??

Inace mi mu bio gaju dajemo od rodjenja svaki dan po 5 kapi..

Moja drugarica je imala slican problem sa bebom koja je bila iskljucivo dojena. Oni su na 7-10 dana davali bibilibi caj koji inace potera da se izbace gasovi pa pomaze i kod grceva a i dete se iskaki, mozes da probas.
 
Devojke, imam opet jednu nedoumicu iliti trip ;)
Primetila sam da, uglavnom dok hranim Strahinju, kad fiksira neki predmet npr kasiku koja se priblizava ustima, da mu desno oko malo bezi na unutra.
Mm je samo odmahnuo rukom, ali meni se cini da to nije bilo ranije, ali nisam sigurna :think:

Da li da dizem frku i vodim ga kod ocnog ili je to normalno?
Sledeca kontrola nam je tek za nesto malo manje od mesec dana, do tad ima da razvijem 1001 film u ovoj svojoj ludoj glavi.
Meni Ani beži oko ka unutra od 4m. Vodila je kod očnog rekla pratićemo, u četvrtak je vodim ponovo, a vodim i Ivu na kontrolu zbog tog što su prevremeno rođene . Ako primetiš opet vodi ga.
 
Jel ste budile bebe nocu da sisaju?
Ja prestala da je budim, da vidim kad ce sama da se probudi, i ona spavala do 5 ujutru...tako da nije ruckila uopste od 22 do 05. Bojim se da je bila gladna...ili ne? Sta mislite, jel ok da je ne budim, nego da je ostavim pa kad se probudi probudi..
Meni nije tesko da navijem sat pa da je podojim, ali neko mi rece da im ne treba kvariti san, sama ce se probuditi ako je gladna i td
 
Jel ste budile bebe nocu da sisaju?
Ja prestala da je budim, da vidim kad ce sama da se probudi, i ona spavala do 5 ujutru...tako da nije ruckila uopste od 22 do 05. Bojim se da je bila gladna...ili ne? Sta mislite, jel ok da je ne budim, nego da je ostavim pa kad se probudi probudi..
Meni nije tesko da navijem sat pa da je podojim, ali neko mi rece da im ne treba kvariti san, sama ce se probuditi ako je gladna i td

Koliko ima?
Je l' prosla prva kontrola?
Koliko je napredovala?
U principu, novorodjence (do 6 nedelja) se budi, beba ne.
 
Koliko ima?
Je l' prosla prva kontrola?
Koliko je napredovala?
U principu, novorodjence (do 6 nedelja) se budi, beba ne.

Mi smo bili vec dva put u savetovalistu, i jeste napredovala fino, ali dr mi rekla nesto u fazonu, da je ne budim nocu vise, a posle opet kaze ali ako prespava duze od 4-5 sati budi je..pa sad ne znam ni sama, doduse to je bilo pre 2 nedelje

Ona ima 40 dana..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top