KAKO POSTATI SUDSKI TUMAC???
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: KAKO POSTATI SUDSKI TUMAC???

Početnik
    Učlanjen
    10.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano KAKO POSTATI SUDSKI TUMAC???

AKO NEKO IMA BILO KAKVU INFORMACIJU, MOLIM VAS PISITE!!!
    UNAPRED ZAHVALNA!

sen
    Guest

Podrazumevano

pa mislim da ti je najlakse da informaciju dobijes tako sto ces okrenuti tel nekog sudskog tumaca, lepo se predstaviti i pitati sta je sve potrebno da polozis da bi postao sudski tumac, vrlo prosto!

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nadji preko 988 tel. udruzenja prevodilaca (mislim da oni to organizuju) - u ptanju je kurs koji traje par meseci. Sastoji se od 5,6 predmeta. Nastava se odrzava u poslepodnevnim casovima. Kurs obicno pocinje na jesen. Nakon kursa se polaze test i dobija zvanje sudskog tumaca. Potrebno je da imas zavrsen neki fakultet ili da si student filoloskog. Nazalost, ne mogu da se setim preciznih info. (davno sam zvala), ali ako sam "ubola" to da kurs organizuje udruzenje prevodilaca oni ce ti sve detaljno objasniti.

Obećava
    Učlanjen
    17.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Relativno skoro je Ministarstvo pravde (cini mi se da su oni bili u pitanju) raspisalo konkurs za davanje licence za sudske tumace. Znam da je uslov bio visoka strucna sprema, ali ne obavezno filoloski fakultet i znam da je bio u pitanju jako mali broj tumaca. To je bio jedini oglas tog tipa koji sam ja videla, pa pozuri da ne propustis rok.

Slične teme

1. KAKO POSTATI SUDSKI TUMAC???
    Autor Nasmejana_bg u forumu Jezik
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.02.2005., 01:03

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •