RADIO KONTAKT PO CELOM SVETU
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: RADIO KONTAKT PO CELOM SVETU

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano RADIO KONTAKT PO CELOM SVETU

video sam u novinama pre neki dan,
    covek neki nas, ima neke silne aparate kod kuce , i preko radio veze moze da komunicira sa celim svetom . Imaju oni sve dogovoreno kad da se nadju na kojoj frequenciji itd. :wink:
    zanima me kakva je oprema potrebna za to :shock: ,posto je, da li trebaju neke dozvole za to? :shock:
    ako neko zna ista vise o tome...
    hvala

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.12.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: RADIO KONTAKT PO CELOM SVETU

Citat Original postavio KTULU
    covek neki nas, ima neke silne aparate kod kuce , i preko radio veze moze da komunicira sa celim svetom . Imaju oni sve dogovoreno kad da se nadju na kojoj frequenciji itd. :wink:
    zanima me kakva je oprema potrebna za to :shock: ,posto je, da li trebaju neke dozvole za to? :shock:
    hvala
    sta ce ti to kad imas internet,a treba i dozvila.

Neproveren član
    Učlanjen
    11.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Rec je o Radio Amaterizmu. To je Hoby koji okuplja puno ljudi koji komuniciraju verbalno ili telegrafijom (Morzeov cod). Osnovno interesovanje im je tehnika tj. konstrukcija antena i kucnih verzija radio stanica, u novije vreme diskusije su vezane za racunare ali se moze razgovarati osvemu i svacemu kao na Forumu, naravno uz odredjena pravila ponasanja. Verovatno ti je poznata aktivnost Radio Amatera u vreme bombardovanja ili elementarnih nepogoda.... Dozvola ti treba i za rad i za posedovanje ARS (uredjaja). Ako si zainteresovan odi u neki Radio Klub, tamo ces dobiti sva obavestenja. Veliki deo clanova (muskih) je u vojsci bilo u rodu VEZE...jel se to tako zove? Tamo se savlada Mor. cod pa posle imaju kao neku "direktnu prohodnost".
    Davila sam....Pozdrav!

Zainteresovan član Boba-No1 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio zeljkoro
    Citat Original postavio KTULU
    hvala
    sta ce ti to kad imas internet,a treba i dozvila.
    Velika je razlika internet i Rado veza,radio amateri imaju drugaciji odnos jedni prema drugima,ipak oni pricaju UZIVO i to vremenom izmedju njih stvara nesta sto je posebno!
    I naravno mnogo je veca mogucnost upoznati nekog RA,nego nekoga sa neta,jer RA cesto organizuju skupove po radio klubovima u celoj drzavi!

YZ1PL
    Guest

Ukoliko zelis vise informacija kako radioamateri rade pogledaj moj sajt ili se javi na moj licni email: www:yu1arc.com/lui ili pogledaj sajt saveza radio amatera Srbije: www.yu1srs.com

Slične teme

1. Extra! Vremenska Prognoza temperature i vreme u celom svetu! sajt!
    Autor SUNCE_MOJE u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.04.2011., 02:57
  2. Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 23.09.2007., 00:59
  3. udri celom po tastaturi
    Autor banegad u forumu Arhiva
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.04.2007., 19:27
  4. Svrab i peckanje po celom telu, naročito šakama
    Autor sfingaZE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1