Escozul, lek protiv raka

Kažu da pomaže imaš na forumu sajta doktor.rs , opširnu temu. Mislim da on ne uništava ćelije raka, nego blokira stvaranje novih, poboljšava imunitet, apetit, opšte stanje. Još jedan izbor za one kod kojih hemopterapija nema rezultate, a podriva organizam
 
Od svih priča koje sam čuo. a za običan svet, jedino su živeli malo duže oni koji su imali sreće sa tipom kancera i jakom ali baš jakom željom za životom....
Samo ta želja za životom ih je održala izmedju 5 i 10 godina duže uz sve tegobe.
Organizam se bori sa kancerom jer je on nastao usled mnogobrojnih faktora koji su narušili imunitet

Sve ostalo na šta su ljudi bacali pare od algi preko buba... nemam reči...
Državni hirurzi koji su pred operaciju uzimali stotine evra sludjenim članovima porodice dok na istoj nisu radili ništa zbog faze bolesti a pare vratili nisu
Strašno i tužno
 
Escozul se vise ne proizvodi to je sada izmenjeno.
Pravog recepta nema.Koliko sam citala farmaceutska firma koja ga je proizvodila je prodala americkom trzistu ali i ne pravi recept.
Sada se to proizvodi u obliku Vidatox kapi ali samo onaj koji je proizveden u Kubi.ostalo je fals.
Otac mi je preminuo od mozdanog udara.Lecio se od karcinoma sa metastazama u plucima.
Imam bocicu Vidatoxa ako je nekom potrebna.Original bocica sa Kube.
 
Po meni, najefikasnije sredstvo protiv raka je upravo ono koje stimuliše imuni sistem - imunostimulativno sredstvo.
Koristiti preventivno pre svega, kako bi ste sprečili da se rak ne pojavi.
Organizam poseduje specijalizovane imuno-ćelije (makrofage i NK ćelije) koje su sposobne da ubiju tumorne ćelije. Ali, one su samo egzekutori. Mnogo još drugih imunofaktora je uključeno u borbu protiv tumora.
Poenta je u ranom otkrivanju ćelija od kojih nastaje tumor. Citokini i interferon su uključeni u ovu ranu fazu otkrivanja abnormalnih ćelija. Dovoljno je da im promakne samo jedna, da je ne otkriju, i eto tumora.
Bitno je stoga u organizam unositi prirodne materije koje stimulišu - mobilišu kompletnu imunoodbranu. Jedino tako ćemo biti sigurni da nas ova opaka bolest neće pogoditi.

Mislim da danas medicina još uvek nema efikasan lek koji ubija ćelije raka i IN VIVO uslovima. U IN VITRO ( laboratorijskim) uslovima da, ali unutar organizma teško.

Samo naš organizam posedije imunoćelije koje EFIKASNO UBIJAJU RAK.

Treba ih samo nečim animirati da to i učine.

U prirodi, u lekovitom bilju i gljivama, naravno postoji dosta imunostimulatora. O njima se danas zna mnogo više zahvaljujući savremenim naučnim istraživanjima koja se konstantno vrše u svetu.

Evo jedne biljke za koju mnogi od vas nisu čuli, a koja između ostalog ima imunostimulativno i antitumorno dejstvo.

Epilobium angustifolium - Ruski čaj - Fireweed

Ovde možete videti na koji način i u kojoj meri deluje stimulativno na imunitet i tumor izmeđuostalog.

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0050546

A ovde nešto malo o jednom od glavnih sastojaka ove lekovite biljke (Oenotein B).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8449833
 
Mislim da su svi bombastično reklamirani lekovi prevara.
Ja imam rak. Probao sam aloju koju su mnogo reklamirali. Strahovito skupa ali isto toliko neefikasna! Zaboravio sam šta sam još probao. Bez ikakvog vidljivog poboljšanja!
Trenutno su mi rezultati dobri iako se već godinama oslanjam isključivo na zvaničnu medicinu. Naravno, strogo se držim terapije kada je imam.
Jedem sve i oduvek pijem isključivo mineralnu vodu.

Ako baš neko želi da pokuša sa nadrilekovima treba da se dogovori o plaćanju prema postignutom boljitku. Dati unapred velike pare nema smisla.
 
Japanci tvrde da Ganoderma lucidum (samo ona iz prirode) zaustavlja širenje tumora. Mnoga iskustva govore i o potpunom izlečenju.

Zet mi je imao tumor na mozgu. Odneo sam mu sušenu šumsku gljivu da pomognem. Pričao mu o njenoj lekovitosti, kopirao nekoliko listova sa pozitivnim iskustvima sa interneta, ali po njegovom i sestrinom izrazu lica videlo se da ih nisam baš ubedio. Uzimao je gljivu (čaj) nekih desetak - petnaest dana, nisam baš siguran, zajedno sa ostalim preparatima, između kojih je bio i Vidatox.
Za divno čudo na sledećem snimanju sestra mi je rekla da mu se jedan tumor smanjio, dok je drugi ostao u istim merama.
Očekivao sam da će mi potražiti još gljive, ali je izgleda Vidatox po njima bio taj koji je doneo poboljšanje. Nastavili su da kupuju ovaj skupi preparat verujući da je ono što je skupo i vredno istovremeno.
Nisam mogao ništa da kažem, da nebi kojim slučajem uticao na mogući placebo efekat uzimanja ovog pre svega homeopatskog "leka".
Nisam mogao glasno izreći svoje sumnje u vezi lekovitosti ovog "ekstrakta otrova plave škorpije".

Kako je moguće da otrov uopšte dospe (peroralno unet u organizam) do ćelija tumora. kako je moguće da ga na tom putu ne sačekaju imunoodbrambene ćelije zadužene da zaustave svakog potencijalno opasnog agensa koji dospeva u krvotok. Kako je moguće da enzimski sistem organizma ne reaguje na ovaj (prirodni) otrov i ne pokuša da ga razgradi i neutrališe. Znamo da otrovna škorpija ipak ne može ubiti odraslog čoveka, upravo iz tog razloga što smo razvili adekvatnu imunoodbranu od njega.

Mnogo logičkih zaključaka navodi da je ovo u osnovi samo jedan homeopatski "lek" koji ne može izlečiti, ni zaustaviti rak. Jedina "korist" od njega je izazivanje placebo efekta. Ali zašto bi za to plaćali 120 eura po bočici? Procenat izlečenja je i dalje ravan 0.

I da ne dužim. zet je umro i ja nikada neću saznati šta bi se desilo da je nastavio da uzima Ganodermu umesto onog Kubanskog "eliksira"?
 
Probao sam aloju koju su mnogo reklamirali. Strahovito skupa ali isto toliko neefikasna!
..........................................................................................................................................................................................
Još puno ovakvih i sličnih komentara sam pročitao.

Aloja je biljka Amerike. Nje nije bilo u Evro-Afričko-Azijskoj regiji, do pronalaska Amerike.
Znači da se naši preci milionima godina nisu susretali sa ovom biljkom. Nisu je koristili bilo u kakvu svrhu. Njihov imunitet se jednostavno nije "upoznao" sa ovom biljkom. Samim tim, nije se formirao enzimski sistem za njenu razgradnju i upotrebu njenih lekovitih komponenti u iskoristivu svrhu.
To međutim nije slučaj sa prastanovnicima Amerike, koji su ovu biljku koristili.

Ako bi smo danas izveli eksperiment sa jednim Meksikancem i jednim Srbinom, koji pate od istih tegoba, i davali im Aloju kao lek desilo bi se sledeće.

Meksikanac bi vrlo brzo počeo da se oporavlja, dok bi kod Srbina stanje ostalo nepromenjeno. Zašto.

Imunoodbrana Meksikanca će odmah prepoznati saveznika koji će uticati na njenu aktivaciju, i ozdravljenje.

Imunoodbrana Srbina će ostati zbunjena novim nepoznatim jedinjenjima. Neće reagovati na njih. U najgorem slučaju može ih identifikovati kao "uljeze" i napasti ih.
 
Escozul se vise ne proizvodi to je sada izmenjeno.
Pravog recepta nema.Koliko sam citala farmaceutska firma koja ga je proizvodila je prodala americkom trzistu ali i ne pravi recept.
Sada se to proizvodi u obliku Vidatox kapi ali samo onaj koji je proizveden u Kubi.ostalo je fals.
Otac mi je preminuo od mozdanog udara.Lecio se od karcinoma sa metastazama u plucima.
Imam bocicu Vidatoxa ako je nekom potrebna.Original bocica sa Kube.
meni je potrebna bocica
da li mozemo da se cujemo na pp
 
Escozul se vise ne proizvodi to je sada izmenjeno.
Pravog recepta nema.Koliko sam citala farmaceutska firma koja ga je proizvodila je prodala americkom trzistu ali i ne pravi recept.
Sada se to proizvodi u obliku Vidatox kapi ali samo onaj koji je proizveden u Kubi.ostalo je fals.
Otac mi je preminuo od mozdanog udara.Lecio se od karcinoma sa metastazama u plucima.
Imam bocicu Vidatoxa ako je nekom potrebna.Original bocica sa Kube.

molim te javi mi se na pp
 
Mislim da u uputstvu Vidatoxa stoji, da se radi o homeopatskom leku koji ublažava simptome obolelih od raka. Poboljšava kvalitet života tokom korišćenja hemoterapije i zračenja.

Ne piše nigde da može izlečiti rak. Uz to je i jako skup.

"Este medicamento homeopático ha logrado mejorar la calidad de vida y la sobrevida de los pacientes además del alivio del dolor y una mejoría sintomática. El uso de Vidatox 30CH evita los síntomas indeseables que provocan los citostáticos y las radiaciones a las que son sometidos los pacientes con cáncer."
 
Evo jedne zanimljive naučne studije:

Lekovita biljka Epilobium angustifolium i njeno dominantno jedinjenje elegitanin - Oenotein B.

FAGOCITOZA TUMORA

"We also found that oenothein B induced IL-1β and TNF-α production by human monocyte/macrophages, but also provide the novel finding that interferon-γ, GM-CSF, IL-6, and IL-8 are also induced in human monocyte/macrophages. Additionally, we found that intraperitoneal administration of oenothein B induced a significant level of KC in treated mice and that KC induction directly correlated with neutrophil influx into the peritoneum, demonstrating that cytokine induction defined in this report is relevant in vivo. Thus, the ability of oenothein B to induce these cytokines may also play an important role in the microbicidal, viricidal, and antitumor effects of this compound. For example, IL-1β is capable of upregulating the activity of tumoricidal natural killer cells and inducing antitumor reactivity in the regional lymph nodes and spleen (reviewed in (72)). Among the proinflammatory cytokines, IL-6 is one of the most important mediators of fever and the acute-phase response (73). TNF-α has direct in vitro and in vivo cytostatic and cytocidal effects and, together with IL-6, is also considered as a major immune and inflammatory mediator (73). One of the most prominent characteristics of TNF-α is its ability to cause apoptosis of tumor cells, resulting in tumor necrosis (74). TNF-α also plays a pivotal role in host defense and can act on macrophages in an autocrine manner to enhance various functional responses and induce the expression of a number of other immunoregulatory and inflammatory mediators (75)."
 
Poslednja izmena:
Znate li uopšte šta radi hemoterapija sa organizmom?

Da, 'briše' imuni sistem u celosti. Sa ciljem da se sa brisanjem istog unište i ćelije raka + da organizam 'digne' novi imuni sistem, a telo bude čisto od kancera. Dakle, šansa je 50/50.

Zato se i prate leukociti neprestano, i padaju i do 1.0.

Koja je f. ja ovog pitanja Je l ovo neko trik pitanje ili?
 
Da, 'briše' imuni sistem u celosti. Sa ciljem da se sa brisanjem istog unište i ćelije raka + da organizam 'digne' novi imuni sistem, a telo bude čisto od kancera. Dakle, šansa je 50/50.

Zato se i prate leukociti neprestano, i padaju i do 1.0.

Koja je f. ja ovog pitanja Je l ovo neko trik pitanje ili?

Pa, ne bas. Hemioterapija u sustini bazira svoje dejstvo na cinjenici da se kancerske celije brzo i neograniceno dele, i to brze nego normalne celije u organizmu (celije nekih tkiva se prakticno vise i ne dele kod odraslog coveka). Onda hemioterapija cilja neke procese u celijskoj deobi i na taj nacin unistava celije raka. Problem je sto se i neke normalne celije dele cesto i brzo, kao npr. celije epitela creva ili krvne celije i onda zato dolazi do raznih nezeljenih efekata - proliv, povracanje, pad broja leukocita i slicno.
 
Ok, razumem, ali šta 'ne baš'?

U čemu se razlikuju naša objašnjenja?

Oboje polazimo do toga da je hemoterapija neselektivna, tj da joj je cilj da zaustavi deobu mutiranih, ali pritom zaustavlja i deobu normalnih ćelija.

Ti si samo više opisao šta se dešava na mikro nivou, a ja na makro. Mislim, kompletna 'čistka' je u pitanju, pa ako uspe - uspe.
 
Poslednja izmena:
Ok, razumem, ali šta 'ne baš'?

U čemu se razlikuju naša objašnjenja?

Oboje polazimo do toga da je hemoterapija neselektivna, tj da joj je cilj da zaustavi deobu mutiranih, ali pritom zaustavlja i deobu normalnih ćelija.

Ti si samo više opisao šta se dešava na mikro nivou, a ja na makro. Mislim, kompletna 'čistka' je u pitanju, pa ako uspe - uspe.

Pa, mozda sam ja pogresno razumeo tvoje objasnjenje.
Konkretno ovaj deo:
'briše' imuni sistem u celosti. Sa ciljem da se sa brisanjem istog unište i ćelije raka + da organizam 'digne' novi imuni sistem

Zvucalo mi je kao da hoces da kazes da je cilj "resetovanje" imunskog sistema, a zapravo je kod vecine kancera pri upotrebi hemioterapije to unistavanje imuniteta zapravo nezeljeni efekat. Ako sam te pogresno razumeo, izvinjavam se.
 

Back
Top