Istoricar u inostranstvu
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Istoricar u inostranstvu

Obećava
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Istoricar u inostranstvu

Ja sam zavrsio istoriju. Da li ima nekog ko je sa tim faxom otisao preko na post-diplomske a da ga to nije puno kostalo?????

Ili znate mozda nekog?

Thnks

nemenikuce
    Guest

Podrazumevano

prvo moras da znas zemlju gde hoces na phd. Mislim da je ch najeftinija, ako nadjes stipendistu ti placas samo oko 300 fr po semestru. Najbolje idi na google, ukucaj kljucne reci npr. history, phd, ch i izbacie ti sajtove, onda nadjes mailove i salji i pitaj! Nadam se da znas engeleski
    Srecno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2005.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ja trzim nesto slicno u poslednje vreme, pa sam , iz potrage izvela sledeci zakljucak: najbolje ti je da se preorijentises na politiku ili kulturologiju, pa da probas po ambasadama. Ima zanimljivih varijanti,koje su cesto i besplatne ako ispunjavas odredjene uslove (prosek, radovi,preporuke, jezik...). Prosle godine su Grci nudili zanimljivu varijantu, verujem da ce je ponoviti,ali je uslov bio da si vec postiplomac.
    Ako ti je za utehu, ti trazis nesto, imajuci "istoricar" za vokaciju. Zamisli kako te gledaju kad kazes "klasicni filolog"!
    Samo budi uporan i sve ce biti ok. :wink:

Obećava
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Znam engleski super ali mi je prosek 7.5 dakle nije neki. A sta to znaci stipendista... Sta on tu placa u stvari. Jel se to vraca?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2005.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ne vraca se! Logika je ova(Bar ja tako mislim): oni tebe dobiju kao skoro gotovog strucnjaka, pa te jos malo "dorade" u skladu sa svojom kulturom, te ti posle svega dodjes vise kao (recimo) Grk, nego Srbin (nadam se da ovo ne dotice tvoj nacionalizam). Posle, svesno ili nesvesno, promovises tu kulturu, jezik...seti se samo nekih uglednih ljudi iz ovih krajeva koji su se doskolovavali u inostranstvu,pa ces razumeti o cemu govorim.
    Da se ne lazemo, to ti dodje k'o prodaja, zavisi samo ko se za koje pare proda!
    Ako hoces, posalji mi mail ili pp, pa cu ti napisati sta sam sve ja smislila na tu temu.
    A sa 7,5 bi mogao da imas malih problema (nazalost, retko ko razume da 6 kod Dusanica vredi k'o druge DVE desetke),ali imas opciju da ponistis neke is pite, pa da ih ponovo polazes.

Obećava
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Ma preorijentisao bih se na kulturologiju ili politiku cas posla. To me ionako vise zanima. Ali me unistava prosek, lova, nedostatak informacija. Surfovao po netu ali nista normalno nisam nasao. Nisam kod Dusanica ali sam kod Dusanicke. 8) To za Svajcarsku mi deluje super. To je super destinacija.

Rukavodilica moj mail je dragan74@serbiancafe.com

marija ana
    Guest

Podrazumevano

e, super i mene to interesuje. Samo nisam skapirala, sta to za svajcarsku, ajde dajte sajtove na koje da trazimo. Sta sa onima koji imaju prosek 8, jer malo bolja situacija!ja sta god sam gledala za svicu, svugde mi traze nemacki, a ja znam engleski, al nemacki... pojma nemam

marija ana
    Guest

Podrazumevano

e, super i mene to interesuje. Samo nisam skapirala, sta to za svajcarsku, ajde dajte sajtove na koje da trazimo. Sta sa onima koji imaju prosek 8, jer malo bolja situacija!ja sta god sam gledala za svicu, svugde mi traze nemacki, a ja znam engleski, al nemacki... pojma nemam

marija ana
    Guest

Podrazumevano

Obećava
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Malena dovoljno je da kazes jednom

ana marijaa
    Guest

Podrazumevano

Hvala na informaciji, samo mnogo mi bi vise znacilo da si mi dao odgovre na moja pitanja nego nebitne savete!

anakin
    Guest

Podrazumevano

imas milion fakulteta u USA i mozes lako dobiti stipendiju (ako bas neces na neke vece fakultete tipa Columbia...mada se vredi potruditi za to)....
    osim toga, imas puno institucija koje daju pare...skola ti plati deo a neka institucija doplati razliku (sto je moj slucaj...)
    sta jos....mozes da pokusas sa teaching assistance sto znaci da ces dok radis masters da predajes na faxu (pare su prilicno bedne ali dovoljne da platis rentu i hranu)...
    u svakom slucaju, ja sam pre za USA nego za Evropu.....
    prosek ti nije narocito bitan jer ces morati da radis GRE i TOEFL....niko ti nece gledati prosek preterano...

PS pojma nemam za istoriju ali ovde ima toliko svega da ne vidim razlog sto ne bi bilo i istorije....

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio ana marijaa
    Hvala na informaciji, samo mnogo mi bi vise znacilo da si mi dao odgovre na moja pitanja nego nebitne savete!
    I ja trazim odgovore pa su mi ostali samo saveti...

ossss
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Citat Original postavio ana marijaa
    I ja trazim odgovore pa su mi ostali samo saveti...
    Super, ajde sad daj mi konkretan sajt i instrukcije kako da polozim te ispite.

Slične teme

1. Mladi Cedomir Antic, istoricar
    Autor Srbinda u forumu Jezik
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.05.2011., 21:08
  2. Ko je istoricar filozofije , a ko filozof?
    Autor Tuzni_patak u forumu Filozofija
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 30.04.2008., 09:03
  3. kako da postanem istoricar umetnosti
    Autor Harpie boy u forumu Jezik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.04.2007., 10:14
  4. Najbolji srpski istoricar
    Autor pinosavac u forumu Istorija
    Odgovora: 115
    Poslednja poruka: 05.11.2006., 22:23

Pravila za slanje poruka