Beda savremenog sveta
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Beda savremenog sveta

Primećen član Glas Sauronov (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Beda savremenog sveta

Ова тема посебно се односи на оне који мисле како је морал релативизован САМО у Србији.
    Светислав Басара о беди савременог света:
    Читам у The Economist-у репортажу о животу савезничких трупа у Ираку. Препричавам изјаву некаквог поднаредника:”На задњем делу наших возила имамо упозорење на енглеском и арапском ‘држите растојање 50 метара, у супротном ће бити отворена ватра. **** it, у Фалуџи је велика нервоза, понекад можда не проценимо добро растојање, ко зна, можда смо побили много невиних људи…”
    Елем, то више није зло. То је беда. Или нешто за шта у језицима не постоји одговарајућа реч.
    Е сад, о слободи у романима. Пре неколико месеци ми пошаљу примерке америчког превода Кинеског писма. Погледам омот, прелистам књигу, све ОК, али после 25 година не могу читати старе ствари и то на енглеском. Онда ми нешто паде на ум. Има у КП једно поглавље у коме Фрицову мајку киднапују Арапи, трговци белим робљем. Пронађем страну и, како сам очекивао, дакле “Арапи” стоји “white slave merchants kidnapped our mom”. То је то. Коректност постоји и спроводи се само у фикцијама. У романима се ништа лоше не сме рећи о Арапима. Али у реалности, ако си Арапин у Америци, можеш без икаквог разлога бити затворен и држан у затвору неограничено дуго само зато што су терористи Ал Каиде углавном Арапи.

Početnik Ja@ti (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

to me nazalost jos vise rastuzuje

Slične teme

1. BEDA KAO USUD...........
    Autor inagadadavida u forumu Politika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 06.04.2009., 16:12