Pijace

Pa evo ukratko... Na limansku pijacu idem povremeno, uglavnom kad pomazem mami da nosi kojekakvo voce i povrce, a volim i da kupujem zezancije za kosu. Neki cika ima bas veliku tezgu (tj. mala tezga ali je on obrnuo jos jedan dobar precnik oko nje) na ulazu kod cveca. I svidja mi se sto je pijaca tako sredjena.
Na futoskoj obicno kupujem carape i grejace, ali ne znam zasto. Valjda navika iz srednje, oduvek tamo idem s drugaricama. Medjutim, uopste mi se ne svidja sto je sve onako natrpano, moras stalno da pazis da ne srusis nesto, a da ne govorim o tome kako se ponekad slabo snalazim, pa tri puta obidjem jednu te istu tezgu :oops:
Riblja pijaca mi se nikada nije svidjala, i mislim da bi je trebalo kompletno preurediti ili premestiti. Defiitivno joj nije mesto tamo.
Satelitska pijaca mi je uzasno daleko tako da tamo nikada ne zalazim, ali vidim da je bas ok sredjena kad prolazim tuda.
O cenama stvarno ne mogu da sudim jer samo povremeno idem na pijacu/e.
 
Ja posećujem samo Futošku, ali jedini razlog je što mi je usput, ostale su mi nekako okolo, ili daleko.
Za Najlon mi je uvek žao da nedeljom izađem iz kreveta :oops:
 
Zeleniš, voće&povrće pazarim u ILIJADI kod Ž.Stanice jer nemoram da se parkiram i pešačim.
4 žmigavca i kao u boxu Mek Larena, za 39 sec. sam ponovi u autu.

Najlon ? Da kad je lepo vreme da ubijem vreme pre ručka i kupim jelkicu za auto,super lepak,pečeno kestenje ili hladan Sprajt i još 10 glupih sitnica koje mi nikad neće zatrebati.
 
storm cloud:
mackica ns:
Za Najlon mi je uvek žao da nedeljom izađem iz kreveta :oops:
:lol: Isti slučaj. Nedeljom na Najlon = propao subotnji izlazak. :lol:
Ne bih se slozio sa tobom, redovno izlazim subotom i idem na Najlon. Pamtim dane kada smo iz Contrasta isli na burek i pravac Najlon,to su bili dani. :lol: :lol:
Ni ne znas da ti nesto treba dok ne odes na Najlon, zato u Nedelju pravac Najlon. Ja castim. :wink:
 
storm cloud:
Na kojoj najčešće pazarite?

Koja je najeftinija?

Koja je najbolje snabdevena?

Kojim danima idete na koju pijacu?

Na kojoj pijaci šta kupujete?
Najiskrenije govoreci ja skoro nikad ne idem na pijacu. Posednji put sam bio oko NG-a da mami kupim jaja a pre toga (limanska pijaca, razlog: ona mi najbliza, samo predjem ulicu). . .
Mislim da je bilo 2003. da kupim neku maicu na futoskoj.
 
za mene je PIJACA - jedino riblja pijaca... sve ostale su mesta gde se na brzinu obavi kupovina zelenisha i - gotovo... futoska je, pak, vasar....samo joj jos luna-park nedostaje :D a i njega bi vec negde ubudzili, samo da ima koji kvadrat prostora vise..

jedino RIBLJA PIJACA ima neki urbani smek, iako joj malo vise higijene ne bi skodilo...
poseban filing je poseta ribljoj pijaci subotom prepodne, u prolece... miris onog sira i svezeg povrca u kombinaciji sa pogledom na sabornu crkvu i zmaj-jovinu gimnaziju... :arrow: ocena: deset!

NAJLON ne racunam u pijace, on je INSTITUCIJA za sebe :D scene kakve ni kusturica ne bi osmislio a ponuda je prica za sebe...
* za sladokusce (ako neko moze da navede jaci artikal kad vidjen na najlon pijaci, neka navede)
dakle, SAMPION najlon pijace je >> polovni :!: :?: :!: vibrator
 
. . .:
Najiskrenije govoreci ja skoro nikad ne idem na pijacu. Sve doneo iz Amerike, pa ne moraš, a ?!? :lol: Posednji put sam bio oko NG-a da mami kupim jaja a pre toga (limanska pijaca, razlog: ona mi najbliza, samo predjem ulicu). . .
Mislim da je bilo 2003. da kupim neku maicu na futoskoj.
 
ja prvo stanem i prebrojim kroz koliko gradilishta moram da prodjem, pa da li je suvo ili pada kisha, i onda kao odluchim dal cu na limansku ili futoshku, poshto su mi na istoj razdaljini :?
 
Futoska pijaca je najbolje snabdevena, a i najbliza mi je poslu.
Riblja pijaca kad u nabavku krecem od kuce. U tom slucaju podrazumeva se odlazak na kaficu sa prijateljima iz komsiluka. Pa onda po lokalu vijam luk koji ispada iz kesice.
 
krvolok:
Sve doneo iz Amerike, pa ne moraš, a ?!?
Ono sto ja nosim na nasim pijacam uglavnom ne moze da se nadje. Tj. pre se moglo naci kod lika na futi sto je prodavao one crne maice i sl. a sad vise nema ni kod njega. Tako da bas i nema puno veze sa SAD-om, a ako vec imam priliku da kupim nesto kvalitetno zasto da ne?
 
Ala deru ovi na Futoškoj! :x

Pre neki dan odem da kupim pečurke, pa pogledam usput cenu jagoda. Kad ono - 90 i 100 dinara kg. :shock: A u piljarnicama kod mene u komšiluku 65 dinara!
 
storm cloud:
Ala deru ovi na Futoškoj! :x

Pre neki dan odem da kupim pečurke, pa pogledam usput cenu jagoda. Kad ono - 90 i 100 dinara kg. :shock: A u piljarnicama kod mene u komšiluku 65 dinara!
Ja juče kod mene u Tini kupila za 120 :oops: Ali, vredelo je
12_4_40.gif
:D
 
storm cloud:
underwater:
* za sladokusce (ako neko moze da navede jaci artikal kad vidjen na najlon pijaci, neka navede)
dakle, SAMPION najlon pijace je >> polovni :!: :?: :!: vibrator
Ili, još bolje, tri RAZLIČITA modela istog artikla u ponudi Burduš and co. subotom. :lol: :lol: :lol:

NE SERI DA TO PRODAJU !? :shock: jos polovno :lol:
svega par puta sam bio na najlonu i nagledo se svacega , ali ovo je VRH ! :D :D :D

inace retko idem na pijacu i ako odem to je futoska
 

Back
Top