Da li je tacno nesto o FON-u u Beogradu

zeenmc

Aktivan član
Poruka
1.052
POzzzz


Jedan ortak mi je rekao da je ove 2004 godine upisalo vise studenata nego sto je predvidjeno on kaze da FON primaju sve,ja sam hteo da pokusam da se upisem na FON,samo sto je meni velika mana DA NEMAM POJMA MATEMATIKU,sve mogu da naucim ali matematiku......NE
Takodje je spominjao da je na prijemnom na FON-u vazno da se pojavim(normalno sve oko placanja zavrsis)i onda si kao upisan polozio ili ne ,normalno samo-finansirajuce se skolujes


POZZZZZDRAVV
 
zeenmc:
Jedan ortak mi je rekao da je ove 2004. godine upisalo vise studenata nego sto je predvidjeno on kaze da FON primaju sve,ja sam hteo da pokusam da se upisem na FON,samo sto je meni velika mana DA NEMAM POJMA MATEMATIKU,sve mogu da naucim ali matematiku......NE

Ne znam koliko cu ti pomoci, jer ovo sto cu napisati nije provereno 100%, ali mozda ce ti biti malo od koristi. Uvek na FON prime vise brucosa nego sto je predvidjeno (ne znam kako je sada, ranije je bilo 300 redovnih, 100 sufinansirajucih, a ostali su samofinansirajuci), tako da je to zaista tacno. A i sto ne bi primili ljude koji mogu da plate skolarinu kada to ide samo njima u korist, jer od viska glava ne boli, pri cemu ti studenti placaju kako skolarinu, tako i ispite i sto sta drugo, a ko zna koliko ce da studiraju, da li ce da studiraju, vazno je samo da su pare tu!!! Znaju oni da dosta studenata odustane od studija nakon prve godine, pa se ne brinu... Uostalom, pretpostavljaju da kada je neko redovan student, da ima ambiciju da zavrsi fakultet sto pre kako ne bi placao nista! Ostali su 'odlican finansijski visak' :wink: E sad, mozda je poslednjih godina drugacije, ali s obzirom da se FON 'ulepsava' iz dana u dan, nesto bas i ne verujem.

Sto se matematike tice tesko da ces bez nje moci, jer u prve dve godine studiranja imas matematiku, tako da ne znam sta da ti kazem...

zeenmc:
Takodje je spominjao da je na prijemnom na FON-u vazno da se pojavim(normalno sve oko placanja zavrsis)i onda si kao upisan polozio ili ne ,normalno samo-finansirajuce se skolujes

Ovo zaista ne znam, tako da bi bilo glupo da prokomentarisem bilo sta...
 
Studiram FON, treca godina i mogu da ti kazem kako je bilo kad sam ja upisivao. Znaci, 2002. godine su primali 700 studenata, pola na budzet, pola na samofinansiranje. Svaki fakultet ima kvotu (procenat) za koji moze da poveca broj studenata koji upise prvu godinu. Cini mi se da je to bilo oko 100-150 studenata godine kad sam ja upisivao. To sto si cuo da upise ko god hoce, da primaju svakoga, nije tacno. Prijemni moras da spremas i u zavisnosti od bodova iz srednje... Ne znam da li si se raspitao, ali postoji varijanta da polazes i test opste kulture pa da ti matematika nosi 30 poena, a taj test ostalih 30. Mozda bi tako mogao da se izvuces matematike. Ali jasno ti je da se opsta kultura tesko sprema i da mogu da izmisle bilo sta... A ako bas ne mozes da ucis matematiku... moraces nesto da smislis povodom toga jer na prve dve godine imas matematiku 1, 2 i verovatnocu i statistiku (valjda nisam nista zaboravio ;) ). Pretpostavljam da neces ici na informacione sisteme gde imas jos more matematike. Nemoj da se nadas da ces uspeti da se izvuces matematike na ovaj ili onaj nacin... Ako bas zelis da studiras fon, odluci se i pripremi dobro taj prijemni iz mate (trebace ti ta mata i kasnije) i debelo se spremi da sljakas matu (i istraj u tome). Ako ne mozes to da odlucis, savetovao bih ti da ne gubis vreme... Jer ipak je fon tehnicki fakultet.... Pisi sta si odlucio
Pozdrav
 
Vladeta:
A ako bas ne mozes da ucis matematiku... moraces nesto da smislis povodom toga jer na prve dve godine imas matematiku 1, 2 i verovatnocu i statistiku (valjda nisam nista zaboravio ;) ). Pretpostavljam da neces ici na informacione sisteme gde imas jos more matematike.

Slazem se, pri cemu bih dodala da matematika u prve dve godine, narocito matematika 1, uopste nije naivna, jer ces se sresti sa stvarima koje su ti nove (kojekakve teoreme, dokazivanja i sl.)... Verovatnoca i statistika su na neki nacin produzetak matematike, a ako se opredelis i za informacione sisteme prvo gde ces da se 'zaglavis' je Teorija sistema, a tu su jos i Linearni statisticki modeli, Ekonometrija i tako to :wink:
Dakle, FON bez matematike ne verujem da ces zavrsiti, a ako i uspes da se 'promuvas', imaces dosta poteskoca...

Poz!
 
AAAAAAAAAAAAAAAA,sta mogu videcu da sednem i zagrejem stolicu,mada postoji solucija da idem na Pravni Fakultet,sto se tice fakulteta,ajde da kazem da mi treba diploma(normalno na legalan nacin) :D,moje je misljenje da nemozes da uspes u zivotu bez Fakulteta(mislim na karijeru,moji su "uspeli u zivotu"bez fakulteta pa sta ima fali NISTA)

POzzdraV
 
Ja sam takodje zainteresovana za FON, iz razloga sto samo na njemu postoji modni menadzment!! Ali sam isto tako i uplasena prijemnim! :( :( To je ipak matematika... :?: :?: :!: Naravno, posto ne stojim ni malo sjajno sa njom, uzecu i test opste kulture!
Zanima me par stvari!
:?: Koje je optimalno vreme za "spremiti prijemni"? (Znam da to u mnogome zavisi od podloge iz predhodnog obrazovanja i da je to individualno.)
:?: Da li je stvarno taj prijemni tooliko tezak?? (Videla sam zbirku,....citavih 20 oblasti - grgrrr..)
:?: Koliko je ljudi koji su zainteresovani za modni menadz.? Koliko je taj smer posecen??

Hvala u napred :)
 
SICILY:
Ja sam takodje zainteresovana za FON, iz razloga sto samo na njemu postoji modni menadzment!!

Sto se smerova tice, imas samo cetiri smera:
1. informacioni sistemi i informacione tehnologije
2. menadzment
3. proizvodni menadzment
4. upravljanje kvalitetom

Ukoliko se nesto promenilo, ja zaista nisam obavestena... U tom slucaju se raspitaj!


SICILY:
:?: Da li je stvarno taj prijemni tooliko tezak?? (Videla sam zbirku,....citavih 20 oblasti - grgrrr..)

Individualna stvar! Onaj kome matematika ne predstavlja problem, ne dozivljava taj prijemni kao mnogo tezak... Oblasti su one koje se uce u gimnazijama i nekim srednjim skolama, tako da je sasvim razumno sto ima 20 zadataka.

Na ostala pitanja nemam odgovor, mozda ce neko drugi moci da ti pomogne.
 
little smile:
SICILY:
Ja sam takodje zainteresovana za FON, iz razloga sto samo na njemu postoji modni menadzment!!

Sto se smerova tice, imas samo cetiri smera:
1. informacioni sistemi i informacione tehnologije
2. menadzment
3. proizvodni menadzment
4. upravljanje kvalitetom

Ukoliko se nesto promenilo, ja zaista nisam obavestena... U tom slucaju se raspitaj!




Uzela sam informator!! U njemu pise da ukoliko se odlucim za menadzment na 3.god. mogu (se valjda) u 4.god. specijalizovati za ono sto zelim! Pa je ondah tu navedeno nekih 20-ak smerova menadzmenta, medju njima i modni! To bas nisam najbolje razumela?!! Da li se to bira na 3. ili na 4. god., ali znam da postoji sigurno!

Hvala u svakom slucaju!!:)
 
SICILY:
:?: Koliko je ljudi koji su zainteresovani za modni menadz.? Koliko je taj smer posecen??

Sto se podele po smerovima tice, oko 45% ljudi ide na informacione sisteme, isto toliko na menadzment, a ostatak od 10% se podeli na preostala dva smera. E sad, koliko ljudi ima na modnom menadzmentu i na ostalim usmerenjima.... pojma nemam, a nemam ni ideju kako bi to mogla da saznas. Zasto te to uopste interesuje? Ako si dobra u tome, nece ti smetati konkurencija :twisted:
 
SICILY:
...u 4.god. specijalizovati za ono sto zelim!

Smer biras kada upisujes trecu godinu, posto su prve dve godine zajednicke osnove... U cetvrtoj godini nemas jos 20 smerova (kako si ti razumela), vec se opredeljujes za izborni i seminarski u cetvrtoj godini, tj. iz koje oblasti ces da radis, posto su ti oni uvertira u diplomski. A sta kasnije na specijalistickim ili magistarskim studijama postoji, to zaista ne znam. Mislim da bi za tebe bilo najbolje da posetis FON-ov sajt www.fon.bg.ac.yu, pa tamo malo istrazi...

I istina je da najveci broj ljudi upisuje informacione sisteme, a onda menadzment. Ostala dva smera i nisu toliko 'posecena'...
 

Back
Top