Najbolji program za OTKLANJANJE VIRUSA

Malver (Malware) je složenica od engleskih reči malicious i software.U prevodu znači maliciozni ili zloćudni softver (program).
Osim, klasičnih računarskih virusa obuhvata sve vrste softvera koji na bilo koji način mogu da ugroze računarski sistem ili računarsku mrežu, kao što su trojanci (Trojan Horses), računarski crvi (Worms), rutkit (Rootkits), bekdor (Backdoor), različite vrste spajvera (Spyware), advera (Adware), dajlera (Dialers), krimvera (Crimeware) i dr. štetnog softvera.
 
Ustaljeni izraz za celu kategoriju malware-a je “virus”, što je neprecizno i pogrešno jer virusi predstavljaju samo jedan deo celokupnog malware-a.

Rootkits po svojoj definiciji nije malware.

I rootkit je malware jer je zlocudni software.
Sve je to malware,SVI zlocudni software-i.
E sada za virus ne znam,to kako ko gleda.
Npr kaspersky lab ima posebnu kategoriju worms trojans i viruses.
Dok bitdefender cini mi se sve naziva virus,kada blokira nesto pojavi se VIRUS FOUND ILI BLOCKED,tako nesto.
Takodje i F-secure kada pronadje nesto kaze VIRUS REMOVED.
 
Poslednja izmena:
Ustaljeni izraz za celu kategoriju malware-a je “virus”, što je neprecizno i pogrešno jer virusi predstavljaju samo jedan deo celokupnog malware-a.

Rootkits po svojoj definiciji nije malware.

Uf al' si uporan,kao prvo prethodni kom. i ovaj poslednji su ti kompletno KONTRADIKTORNI.

"Malwarebytes ne moze da ukloni virus.Samo antivirus moze da ukloni virus".
a onda kažeš : "virusi predstavljaju samo jedan deo celokupnog malware-a".
 
Poslednja izmena od moderatora:
Malo ste skrenuli s teme. Ovaj lik sto je pitao za pomoc je ocito neki laik koji ne zna sta je virus, malver, rutkit itd...To njega i ne zanima, nego samo primjecuje da mu nesto kolje kompjuter i trazi pomoc. Onda mi ovde trebamo da mu kazemo kako to da ocisti, a ne da ga zamlacujemo definicijama.
 
Uf al' si uporan,kao prvo prethodni kom. i ovaj poslednji su ti kompletno KONTRADIKTORNI.

"Malwarebytes ne moze da ukloni virus.Samo antivirus moze da ukloni virus".
a onda kažeš : "virusi predstavljaju samo jedan deo celokupnog malware-a".

Da, sta nije jasno. Nije ti jasno sta je virus ili zasto sam napisao da mbam ne moze da ga ukloni?

Ja mogu da ti ocistim malware, ovde i sada.

stewa96

Preuzmi Program DDS http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/dds.scr

Dvoklikom pokreni DDS
Sacekaj malo, izbacice ti dva loga
Kopiraj mi log DDS.txt na http://pastebin.com/

Klikni Submit a onda kopiraj link sa izvestajem ovde.
 
Ustaljeni izraz za celu kategoriju malware-a je “virus”, što je neprecizno i pogrešno jer virusi predstavljaju samo jedan deo celokupnog malware-a.

Rootkits po svojoj definiciji nije malware.

U pravu si rootkits po svojoj definiciji i nije malware, postoji mnogo legitimnih programa koji u sebi imaju implementiranu rootkit tehnologiju kao npr. Alcohol 120%, Daemon Tools, Kaspersky(radi sopstvene zastite od malware-a), itd.

Maliciozni rootkits su druga prica.
 
Imao sam problema pre 2-3 dana sa jednim takvim virusom.Imao sam instalacion disc pomoću kojeg sam izvršio boot.
Antivirus prijavljuje virus (nesećam se koji važno neki boot virus)ali nemože da obriše t.j.izvrši čišćenje.
Ja sam to ovako odradio:
uninstal stari antivirus,instal novi antivirus KIS 2012
Isključio sam system restore point i pustio skeniranje.
Kis našo i očistio,sad je sve o.k.
Ako nemaš instalacioni disk onda dr.web
 
Poslednja izmena:

Back
Top