kako se odluciti na razvod ako vas plasi milion stvari?

Ја сам много тога паметно рекла, како и увек :)....само ти, канда, ништа ниси прочитао...него ми приписујеш нешто што нема ама баш никакве везе са мојим постовима! :confused:

Врати се и још једном ишчитај све шта сам рекла о зависности-независности у вези, па онда можемо да наставимо разговор.

Kako si ti divna, nudis mi pregovore :ok:
 
Kako si ti divna, nudis mi pregovore :ok:

Преговоре? :roll:

Форум је место где људи РАЗГОВАРАЈУ о одређеној теми :rtfm:, а да би се водио смислени разговор требало би бар да прочитају шта саговорник пише, па онда ТО да оспоре или да се сложе, а не да измишљају и приписују саговорнику ствари које немају никакве везе са његовим писањем, а поготово не да покушавају да дискредитују саговорника на личном нивоу доживљавајући размену мишљења као неки лични сукоб.:roll:
 
Немој сама да преламаш ишта. Прво се консултуј са адвокатом око тога каква права имаш, затим пронађи неки посао и разговарај са маторцима о томе да пређеш са децом код њих и све се договори....онда иди у Центар за социјални рад и тражи да вас обоје позову, да се договорите око тога где ће и код кога деца боравити, који ће модел виђања са децом бити, и све....све прво добро припреми, па тек онда преламај!


Ако одеш и оставиш децу тамо, велика је вероватноћа да ће их суд и оставити тамо, да деца ''не мењају место боравишта''....а психолошки ће лоше деловати на њих прича да их је ''мајка напустила''....

:worth:
 
Преговоре? :roll:

Форум је место где људи РАЗГОВАРАЈУ о одређеној теми :rtfm:, а да би се водио смислени разговор требало би бар да прочитају шта саговорник пише, па онда ТО да оспоре или да се сложе, а не да измишљају и приписују саговорнику ствари које немају никакве везе са његовим писањем, а поготово не да покушавају да дискредитују саговорника на личном нивоу доживљавајући размену мишљења као неки лични сукоб.:roll:

Svaka ti je kA Njegosu! :)
 
Bila sam u slicnoj situaciji,te ti govorim iz licnog iskustva,koliko god se pripremala i planirala,sve predvideti ne mozes!Ako ne valja,kao sto kazes,bolje je sa tim prekinuti pre,nego kasnije!Videces,kad si "priterana"u cosak,snalazis se kako znas i umes,i prosto odusevis sebe sta sve mozes!
Najgori izgovor za ostanak u losem brakuje:zbog dece!Deci uopste nije dobro u sredini gde se roditelji ne slazu.To je samo tvoj licni,a bio je i moj,izgovr za strah koji osecas!Stisni zube i plivaj zeno!!!!Da ce ti biti lako,NECE,ali bar ces opet pronaci sebe,koju si u tom losem braku pogubila!Srecno!
Draga moja tako bih volela da porazgovaram sa tobom malo vise na ovu temu,ako je tacno da si bila u slicnoj situaciji,onda najbolje mozes da me razumes...uzasno se plasim....
 
Ne ova jitp zena ti nije poznat,jer ja sam zena koja je radila i borila se za svojuporodicu,a on je taj koji je uvek lezao i cekao da padne sa nebe.E sad sto je imao vise srece od mene,tako da su ga roditelji materijalno,i konforno zbrinuli....to je vec drugo.Uglavnom zelim da kazem da nisam tip zene koji ne radi,nego sedi kuci i cuva decu,naprotiv...Trenutno sam bez posla jer sam proglasena tehnoloskim viskom...
 
Imala bi penziju, deca takodje, vrlo verovatno ima zivotno osiguranje a o tome da bi nasledila imovinu koja nije mala da i ne govorim. Vidis kad neko ima imucnog muza i posle njegove smrti ostaje zbrinut, a kad je muz nesposoban onda ni ziv ne vredi mnogo. I pitas zasto prednost imaju bogati muskarci!?

Nije mi jasno kako ste dosli na ideju,da sam ja ne skolovana zena,i zena koja se bogato udala da bi zivela kao parazit.Ja sam zena koja je radila i borila se za svoju porodicu,za koju moj muz nije hteo da se bori,jer mu je lakse bilo da od roditelja trazi novac,a naravno oni su sami procenjivali da li mu je taj trosak potreban ili ne...Uglavnom,kako god,vidim da nisam pravilno shvacena...
 
Nije mi jasno kako ste dosli na ideju,da sam ja ne skolovana zena,i zena koja se bogato udala da bi zivela kao parazit.Ja sam zena koja je radila i borila se za svoju porodicu,za koju moj muz nije hteo da se bori,jer mu je lakse bilo da od roditelja trazi novac,a naravno oni su sami procenjivali da li mu je taj trosak potreban ili ne...Uglavnom,kako god,vidim da nisam pravilno shvacena...

Nisam to ni pomislila, ne secam se najbolje a ne da mi se da prelistavam ali mislim da je ovaj post koji si citirala bio namenjen nekome od muskih ucesnika koji su iskoristili temu da opet pominju sponzoruse i zene koje se udaju iz interesa.
Sve i da jesi ne skolovana :) to ne bih pominjala u ovoj situaciji.

Je li sve u redu, kako su se stvari odvijale?
 
Poznat mi je ovaj tip zena. I ti si se udala jer muz dobro zaradjuje, ne radish nishta. Doslo je vreme da se plate racuni za nerad mila.
Ne seri! Ništa ona ne treba da plati! Sve je ona već zaradila, i još joj je i dužan za to što mu je rodila dvoje dece, što kuva, pere, pegla, izigrava kučnu pomoćnicu, čuva i vaspitava decu! Jel si se ti porodio nekad? Nisi! E kad se porodiš, onda ću te pitati da li je ona neradnik! Žena koja se porađa, jednom nogom je u grobu! Za to treba da nam ljubite stopala, i da budete naši robovi, jer MI SMO TE KOJE PRODUŽAVAJU VRSTU i koje iznesu trudnoću i porođaj! Inače, naučno je dokazano da u kičmi žene postoje spermatozoidi. Tako da, uz još malo napredovanje nauke, vi beskorisne ništarije nam nećete ni trebati. Vibratora i dildoa svakako ima odavno... Ova balkanska primitivna razmišljanja i degradiranje žena na ovim prostorima su me više dopizdela!
Ma ostavi đubre, pokupi svoju decu, i ne sikiraj se! Snaćićeš se već nekako! Koliku mentalnu snagu imaš, videćeš tek kad bude "stani pani". Samo napred!
 
smejem se a plakao bih:lol:

Moze to istovremeno da se radi,i smeje i place
lol.gif

@tema-Pronadji u sebi onu mrvicu hrabrosti,ako zaista zelis razvod i uspeces.
Izvini,ali moje misljenje je da ti zapravo ne zelis razvod,vec trazis neke izgovore,uljuljkavas samu sebe,ili ti je bilo dosadno pa si otvorila ovu temu.
Ponavljam, moje misljenje,na osnovu citanja tvojih postova na ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Ne seri! Ništa ona ne treba da plati! Sve je ona već zaradila, i još joj je i dužan za to što mu je rodila dvoje dece, što kuva, pere, pegla, izigrava kučnu pomoćnicu, čuva i vaspitava decu! ...... MI SMO TE KOJE PRODUŽAVAJU VRSTU i koje iznesu trudnoću i porođaj! Inače, naučno je dokazano da u kičmi žene postoje spermatozoidi. Tako da, uz još malo napredovanje nauke, vi beskorisne ništarije nam nećete ni trebati. Vibratora i dildoa svakako ima odavno...

World's first pregnant man!
pregnant-man-gives-birth-to-second-child.jpeg


tumblr_m5llee1NES1qbj24r.png
 
Zelim da podelim svoje iskustvo.U braku sam 7 godina.Imam dvoje dece.U pocetku je to bio brak iz velike ljubavi.Onda je moj muz poceo da radi 15h dnevno , vidjala ga nisam , a zivela sa njegovim roditeljima koji me nisu podnosili, bila sam mlada i povlacila se ali su oni uvek nalazili nacin da prave viku i histeriju,posto sam se od nervoze razbolela resila sam da odem u stan kao podstsnar(inace smo ziveli na selu), on je tada bio zalkubljen i posao sa mnom.E onda su nastali jos vec problemi, pocele su sbadje medju nams on nije mogao tako da zivi i ubedio me je da se vratimo tamo. Od straha da ga ne izgubim uradila sam to. Obecavao je da ce sve biti drugacije. Sve sto smo imali ulozili smo da sredimo njego im roditeljima posebno mesto za zivot a nama jos sts je falilo neophodno u kuci gde smo sada.Doslo je i drugo dete. On je i dalje radio isti posao. Situacija se menjala nije sem sto smo se sve vise udaljavali. Oni su nastavili da se svadjaju samo sto safa je moje dete podleglo pod njihovim uticajem, pocela je da me laze, krije sta joj pricaju. A to moj kuz ne zeli da vidi. Niti moje stanje koje je ocajno, ne smejem se,pod nervodom sam celi dam,onda me uvek boli glava,deci ne mogu da budem dobra ovakva i stalno pricam kako ne mogu vise i hocu da odem.A on kaze idi ja da budem ppdstanar necu! A ja se mnogo plasim sa njima i bez posla. Moji roditelji i sestra su u gradu ali zive u maloj kuci i bicemo im na teretu. Ne vidim izlaz iz ovog zivota. Ocajna sam. Pomzite mi dajte mi neki savet.
 
Evo da sa vama podelim moje iskustvo...
U braku sam vec deset godinai imam dvoje dece,dva prekrasna decaka.Moj zivot je u zadnjih par godina kosmar...Moj muz i ja vise nismo ni malo bliski,cak i ne spavamo zajedno u istoj sobi.
On se udaljio od mene,ne postuje me,omalovazava,svaku priliku koristi da me ponizi,potceni,vredja i psihicki maltretira...
Ja ostajem u tom braku samo zbog dece,ali ne mogu vise ni zbog njih....dosta je...E sad,s obzirom da nisam stambeno zbrinuta,i da nemam posao(mislim mogu na kratko kod roditelja da odem,ali ni oni nisu u bas nekoj sjajnoj situaciji),ja imam strah da odem od njega.Neznma da li cu da uspem da se snadjem ako krenem od nule.Ovde imam sve,cak i vise nego dobre uslove za zivot,i kada zavirim duboko u sebe,mislim da je trenutno odricanje od nekog konfora,jedini razlog koji me zadrzava ovde.I naravno deca koju ne mogu trenutno da povedem sa sobom,dok ne budu sudski pripala meni ,jer on nece da mi ih da.
Eto jedna zbunjena zena je pribegla ovom nacinu da cuje sta ljudi misle o njenoj situaciji,pa mozda cujem i neki pametan savet...
Stisneš zube, ne misliš mnogo unapred (ubedačićeš se) i idi.

Biće ti gadno, što da se lažemo, ali preživećeš. Ovo sad zvuči ko s kutije za korfleks, ali nije u komforu sve. Veruj mi. Bila sam u istom.
 
Evo da sa vama podelim moje iskustvo...
U braku sam vec deset godinai imam dvoje dece,dva prekrasna decaka.Moj zivot je u zadnjih par godina kosmar...Moj muz i ja vise nismo ni malo bliski,cak i ne spavamo zajedno u istoj sobi.
On se udaljio od mene,ne postuje me,omalovazava,svaku priliku koristi da me ponizi,potceni,vredja i psihicki maltretira...
Ja ostajem u tom braku samo zbog dece,ali ne mogu vise ni zbog njih....dosta je...E sad,s obzirom da nisam stambeno zbrinuta,i da nemam posao(mislim mogu na kratko kod roditelja da odem,ali ni oni nisu u bas nekoj sjajnoj situaciji),ja imam strah da odem od njega.Neznma da li cu da uspem da se snadjem ako krenem od nule.Ovde imam sve,cak i vise nego dobre uslove za zivot,i kada zavirim duboko u sebe,mislim da je trenutno odricanje od nekog konfora,jedini razlog koji me zadrzava ovde.I naravno deca koju ne mogu trenutno da povedem sa sobom,dok ne budu sudski pripala meni ,jer on nece da mi ih da.
Eto jedna zbunjena zena je pribegla ovom nacinu da cuje sta ljudi misle o njenoj situaciji,pa mozda cujem i neki pametan savet...
Tvoja priča mi liči na život u "zlatnom kavezu"! Jedino te posle više godina neslaganja sa mužem tamo još drži komfor.To je najgori mogući razlog zbog kog bi tamo trebalo da ostaneš, jer nema tih para koje kupuju sreću i mir!Shvatam da ne možeš da odeš zbog dece, ali ukoliko misliš da ti sud bude naklonjen u brakorazvodnoj parnici, trebala bi naći neki posao.Ne mislim posao samo zbog dodeljivanja dece, već i za nadalje ukoliko im budeš staratelj.Neko je već napisao da ne treba da žuriš sa odlukom. U braku se dešavaju moguće raznorazne krize i neslaganja. Pokušaj da razgovaraš sa mužem. Tipa, šta on želi, šta ti želiš... zašto je takav prema tebi? Kako god, vređanje i omalovažavanje dovoljno govori o njemu. Trebalo bi bar da ima poštovanja prema tebi kao prema majci njegove dece, ako te već ne gleda kao ženu.Ja ne bih prenaglila na tvom mestu i kada budem konačno donela odluku,želela bih da se sutradan ne kajem zašto sam donela preuranjenu odluku.S druge strane, par godina nije malo vremena... to kažem tebi, u stvari vrlo dobro znam šta bih ja uradila!
Ali, svako je sam u svojoj koži!Samo pametno i hrabro!
 

Back
Top