kako se odluciti na razvod ako vas plasi milion stvari?

:lol::lol::lol:
Zaboga, ženo, odgovaram ti na pitanje. Pitala si me kako bih se ja osećala i šta bih ja radila, i ja ti samo odgovaram.
Drugo, ja i ne mogu pričati o nekome njegovim ustima, niti misliti njegovim mozgom. Niti bih ikada, ikada i ikada sebi dala to pravo i tu odgovornost, bilo u rl, bilo ovde, da nekome kažem - uradi tako i tako. Mogu ispričati, ako imam iskustva u tome, kako sam ja uradila, promisliti dobro i reći kako bih ja uradila, i to je sve. Nikada neću ni svom detetu, ( kada odraste, a ne sada kada jasno kažem - izuj se, idi operi rukice, sredi igračke ili bilo šta drugo :) ), reći - uradi to i to. A kamoli nekom koga nit znam nit poznam.
I šta sam sad loše rekla? Ili tebi malo ponestaje argumenata? ;)

Stvarno nema smisla da te zena pita " A TI ne bi pobegla" ? Da odgovaras na nacin da polazis od sebe... :D
 
:lol::lol::lol:
Zaboga, ženo, odgovaram ti na pitanje. Pitala si me kako bih se ja osećala i šta bih ja radila, i ja ti samo odgovaram.
Drugo, ja i ne mogu pričati o nekome njegovim ustima, niti misliti njegovim mozgom. Niti bih ikada, ikada i ikada sebi dala to pravo i tu odgovornost, bilo u rl, bilo ovde, da nekome kažem - uradi tako i tako. Mogu ispričati, ako imam iskustva u tome, kako sam ja uradila, promisliti dobro i reći kako bih ja uradila, i to je sve. Nikada neću ni svom detetu, ( kada odraste, a ne sada kada jasno kažem - izuj se, idi operi rukice, sredi igračke ili bilo šta drugo :) ), reći - uradi to i to. A kamoli nekom koga nit znam nit poznam.
I šta sam sad loše rekla? Ili tebi malo ponestaje argumenata? ;)

Nisi ništa loše rekla, nisam ni ja. Mislim da se više ne radi o argumentima, nego o tome da neko mora da bude u pravu, a meni nije preterano stalo do toga da budem u pravu. Žena je u problemu, ja sam napisala šta mislim i toliko o tome. Dalja diskusija je bespredmetna, naročito kada se ima u vidu da me čoporativno napadate. Suviše sam dugo na forumu da bih se uhvatila na tu udicu.
 
Poslednja izmena:
Nisi ništa loše rekla, nisam ni ja. Mislim da se više ne radi o argumentima, nego o tome da neko mora da bude u pravu, a meni nije preterano stalo do toga da budem u pravu. Žena je u problemu, ja sam napisala šta mislim i toliko o tome.

:ok: No problemo.
Ipak smo ovde da diskutujemo, da branimo svoj stav i vidimo gde se nalazi u odnosu na tudji stav. I da pomognemo nekome ako možemo, zašto da ne :ok:
Ja sam, priznajem, dosta toga shvatila na ovom forumu, na Krstarici, uopšteno govoreći. Naučila, takoreći. Nekako sam videla stav drugačiji od mog, i kroz diskusije i razmišljanja nakon isključenja kompa, shvatila da to zapravo i nije tako loše. Da ima smisla. Neke sam stavove u životu promenila, neke nadopunila, neke pak i učvrstila... Ovde ljudi bez kočnica i straha od odbijanja okoline, iznesu svoje mišljenje. Istinito i iskreno. Ima i onih koji se foliraju, ne kažem, ali ima i iskrenih. I može se lepo razgovarati. E, zato ja volim da diskutujem, pogotovo kada je diskusija argumentovana i kvalitetna. Ako to dovede do toga da mi se stav i mišljenje koriguje, pa još bolje, znači da gradim sebe kao ličnost.
A ko je u pravu, na ovoj, ili bilo kojoj drugoj temi... bojim se da su male šanse da ikada saznamo :D

Edit: ne volim Njegoša, nisam više u toj fazi. Srećno ti bilo, gudbaj i tebi ;)
 
Poslednja izmena:
El vidiš ti znak pitanja na kraju rečenice? Samo sam nastavila diskusiju, iznoseći misao u formi pitanja. ;) Zapravo, ne verujem u ono što sam iznela u formi pitanja. Verujem da je mozak mozak, muški ili ženski. Ono što nas kasnije odredjuje kao ličnosti, i ono što dovodi do razlika koje ti prepoznaješ kao razlike izmedju ženskog i muškog mozga, zapravo je - vaspitanje! E, to nam pravi razlike u životu, a ne mozak. Mozak je samo pihtijasta masa neurona, astrocita i ostalih ćelija, more sinapsi, električnih i molekularnih aktivnosti... pol tu nema veze :ok:

Vaspitanje nema nikakve veze sa tim....i tacno je da nas odredjeje kao licnosti vremenom odrastanja,sazrevanja,shvatanja itd itd... Ali sa necim se covek i radja ne samo sa urodjenim strahovima ili nekom naslednom faktoru u genetici... I te kako muski i zenski mozak funkcionise na razlicite nacine...prostudiraj malo bolje da mozak nije mozak..i da postoje kod zena i kod muskaraca razlike..Ti si se svela na delove mozga koji su univerzalni..koji registruju svih 5 cula,koji kontrolisu pokrete,itd itd ali delovi mozga koji kontrolisu emocije ili sta ti ja znam nisu skrojeni na isti nacin...Presaltaj i po netu ako mi ne verujes ;)
 
Stvarno nema smisla da te zena pita " A TI ne bi pobegla" ? Da odgovaras na nacin da polazis od sebe... :D

Ajme :roll:

Ovo su bila pitanja

Hajmo pošteno, ti ne bi razmišljala kao ona. Gde ću, i kako ću ako odem od njega, nemam posao, nemam para, roditelji siromašni? Ne bi se bojala da li ćeš ikada moći da viđaš decu ako to bude zavisilo od čoveka koji te ponižava i vređa?

Ne znam gde si našao "a ti ne bi pobegla". I sva postavljena pitanja su retorička.
 
Vaspitanje nema nikakve veze sa tim....i tacno je da nas odredjeje kao licnosti vremenom odrastanja,sazrevanja,shvatanja itd itd... Ali sa necim se covek i radja ne samo sa urodjenim strahovima ili nekom naslednom faktoru u genetici... I te kako muski i zenski mozak funkcionise na razlicite nacine...prostudiraj malo bolje da mozak nije mozak..i da postoje kod zena i kod muskaraca razlike..Ti si se svela na delove mozga koji su univerzalni..koji registruju svih 5 cula,koji kontrolisu pokrete,itd itd ali delovi mozga koji kontrolisu emocije ili sta ti ja znam nisu skrojeni na isti nacin...Presaltaj i po netu ako mi ne verujes ;)

Ok, ako je tako, tako je. Ima razlike, kažeš, pa dobro. Ali, da li nužno mora biti da ženski mozak radi na lošijij frekvenciji od muškog? Da li bi se nekada moglo reći i drugačija frekvencija?
Tek sam naknadno videla da si govorio o ženama i limitima. Ok, toga ima više kod žena, nego kod muškaraca, fakat. No, i dalje ne znači da ga ima samo kod žena, niti da ga ima kod svih žena. ;)
Vaspitanje, po mom mišljenju, i te kako ima veze. Ne uče se isto muška i ženska deca. I sve ovo ostalo što si nabrojao, naravno. Ali zašto takav stav, zašto diskriminacija, zašto loše mišljenje o svim ženama? Nemam neke namere da ti menjam mišljenje, bilo bi uzaludno, samo pokušavam da shvatim :)
 
I da ne menjam više poruke...mnogo je lako govoriti o nekoj situaciji hipotetički, "šta bih ja ako bi mi se desilo...štagod". Sasvim je druga priča kad se zaista nadješ u takvoj situaciju.
Nisam na ovoj temi govorila hipotetički, već iskustveno.

Još ću ti samo ovo reći, ne da bih bila u pravu, kako me optužuješ, već da presečem ovu raspravu koja već malo izlazi iz okvira normalne diskusije i razgovora.
Tačno, lako je tudjim k. gloginje mlatiti i pričati kako bih ja, kako bi ti.. svaka situacija je situacija za sebe, svaki čovek je čovek za sebe. Neko nešto može lakše, neko teže, a neko nikako.
Ali, ova žena, postavljačica teme, nema baš puno izbora. Može da ostane u lošem braku, ili da se razvede. Ako će se razvoditi, može da ode tako, grlom u jagode, bez posla, egzistencije, hrane za tu decu ( na koju svi zaboravljaju, lepo ja kažem, svima puna usta dece, a svima svoje dupe isped svega! ), bez pojma gde će biti sutra, i šta će biti od njenog i dečijeg života... sa rastućim strahovima, depresijom ili nervnim slomom na pragu...
Ili može da skupi snagu, promisli o svemu, zaposli se, i na svaki drugi način i uz svu pomoć koja joj može biti na raspolaganju ( advokat, psiholog... ), sredi svoj život. Mora ga krenuti od nule, ako misli da ga menja. I sa strahovima se mora izboriti, ona, a ne niko drugi za nju!
I to joj je to.
 
Ok, ako je tako, tako je. Ima razlike, kažeš, pa dobro. Ali, da li nužno mora biti da ženski mozak radi na lošijij frekvenciji od muškog? Da li bi se nekada moglo reći i drugačija frekvencija?
Tek sam naknadno videla da si govorio o ženama i limitima. Ok, toga ima više kod žena, nego kod muškaraca, fakat. No, i dalje ne znači da ga ima samo kod žena, niti da ga ima kod svih žena. ;)
Vaspitanje, po mom mišljenju, i te kako ima veze. Ne uče se isto muška i ženska deca. I sve ovo ostalo što si nabrojao, naravno. Ali zašto takav stav, zašto diskriminacija, zašto loše mišljenje o svim ženama? Nemam neke namere da ti menjam mišljenje, bilo bi uzaludno, samo pokušavam da shvatim :)

Zasto tako strogo bukvalno shvatanje??? Treba li ja da kazem pred 100 zena sta mislim ali onima dvema u masi da se izvinem? :D...Definisacu se drugacije.. " O zenama nemam lepo misljenje sve dok me neka ne demantuje da to stanje promenim " ;) ...
 
Još ću ti samo ovo reći, ne da bih bila u pravu, kako me optužuješ, već da presečem ovu raspravu koja već malo izlazi iz okvira normalne diskusije i razgovora.
Tačno, lako je tudjim k. gloginje mlatiti i pričati kako bih ja, kako bi ti.. svaka situacija je situacija za sebe, svaki čovek je čovek za sebe. Neko nešto može lakše, neko teže, a neko nikako.
Ali, ova žena, postavljačica teme, nema baš puno izbora. Može da ostane u lošem braku, ili da se razvede. Ako će se razvoditi, može da ode tako, grlom u jagode, bez posla, egzistencije, hrane za tu decu ( na koju svi zaboravljaju, lepo ja kažem, svima puna usta dece, a svima svoje dupe isped svega! ), bez pojma gde će biti sutra, i šta će biti od njenog i dečijeg života... sa rastućim strahovima, depresijom ili nervnim slomom na pragu...
Ili može da skupi snagu, promisli o svemu, zaposli se, i na svaki drugi način i uz svu pomoć koja joj može biti na raspolaganju ( advokat, psiholog... ), sredi svoj život. Mora ga krenuti od nule, ako misli da ga menja. I sa strahovima se mora izboriti, ona, a ne niko drugi za nju!
I to joj je to.

Pa to sam joj i ja savetovala, da se najpre zaposli pa da uđe u razvod, ako je već odlučila da se razvede :)
 
Претње одвођењем деце су женски специјалитет, поједине их рађају само из тог разлога. Тако је и са имовином, издржите некако 10 година и одједном је пола ваше.
Еманципација жене је лоша ствар.
Добар постотак жена не заслужује ни брак ни породицу па се ипак удају и роде, како би имале чиме да уцењују за имовину коју нису стекле и за коју нису радиле. Пази, домаћица је занимање, није него. Ево, ја ћу да будем домаћица некој која ће да донесе довољно пара у кућу да имам да поједем, попијем, четири пута месечно на вечеру, позориште, оперу (нека издржи та три сата без дремања), да имам да обучем али не кинеске мајце већ фирмирану гардеробу, ципеле, спортску опрему, бицикл, плаћен третман код масерке, и тако даље. За узврат ће добити скувано "нешто здраво", усисивач у време одмора, "главобољу" 364 дана у години...и свима лепо, зар не?

davno nisam procitala post sa toliko sovinizma u sebi...:thumbdown:
 
davno nisam procitala post sa toliko sovinizma u sebi...:thumbdown:

Мораш признати да није ништа неистинито. Наравно, нису све жене исте ( неке су исте а неке су још горе :lol: :mrgreen: ). Као што ни сваком мушкарцу не би требало дозволити да прави децу.
Даље, веруј ми да сам мало другачијег карактера не бих видео ништа лоше у томе да будем домаћица из Жискарове приче. :lol:
 
Мораш признати да није ништа неистинито. Наравно, нису све жене исте ( неке су исте а неке су још горе :lol: :mrgreen: ). Као што ни сваком мушкарцу не би требало дозволити да прави децу.
Даље, веруј ми да сам мало другачијег карактера не бих видео ништа лоше у томе да будем домаћица из Жискарове приче. :lol:

decaci, verujem da ste iz toliko drugog filma, da ne mozete ni da zamislite u kakvom je polozaju zena koja ima malu decu, a nema izvor prihoda, ni zastitu porodice,a nebo joj je dalo muza koji misli da treba da je nauci pristojnisti, ili uvede u red..
kapiram ja da vi vidite samo nerad, lenstine koje ispijaju kafu po ceo dan, i kurvaju se sa postarima.
ali nemojte zbog toga da podcenjujete bol koji je mozda neko preziveo...
zena kakva god da je gadura, bog zna da i nas ima svakavih, ona gotovo nikad ne pribegava nasilju..
misim stvarno mrzim generalizacije, samo mi je jako zasmetao ton, i nacin obracanja zeni koju znam kao divnu, intelignetnu i plemenitu osobu.
 
davno nisam procitala post sa toliko sovinizma u sebi...:thumbdown:

То је зато што ниси прочитала поруку на коју се одговара овим текстом. Или јеси али ти не одговара да подједнака права значе подједнака права у свему.
А и "шовинизам"...мало провидно звучи, зар не?
 
То је зато што ниси прочитала поруку на коју се одговара овим текстом. Или јеси али ти не одговара да подједнака права значе подједнака права у свему.
А и "шовинизам"...мало провидно звучи, зар не?

I pri tome si prijavljen za uznemiravanje :D
 
То је зато што ниси прочитала поруку на коју се одговара овим текстом. Или јеси али ти не одговара да подједнака права значе подједнака права у свему.
А и "шовинизам"...мало провидно звучи, зар не?

procitala sam kompletnu vasu prepisku.
samo sto nju znam, pa znam sta misli kad pise, a tebe ne znam, pa citam samo napisano.
ipak si ti muskarac, i ne bi trebalo da udaras tako nisko, pogotov covek ako sam kaze da je imao ruzna iskustva.
 
Poslednja izmena:
decaci, verujem da ste iz toliko drugog filma, da ne mozete ni da zamislite u kakvom je polozaju zena koja ima malu decu, a nema izvor prihoda, ni zastitu porodice,a nebo joj je dalo muza koji misli da treba da je nauci pristojnisti, ili uvede u red..
kapiram ja da vi vidite samo nerad, lenstine koje ispijaju kafu po ceo dan, i kurvaju se sa postarima.
ali nemojte zbog toga da podcenjujete bol koji je mozda neko preziveo...
zena kakva god da je gadura, bog zna da i nas ima svakavih, ona gotovo nikad ne pribegava nasilju..
misim stvarno mrzim generalizacije, samo mi je jako zasmetao ton, i nacin obracanja zeni koju znam kao divnu, intelignetnu i plemenitu osobu.

Ту је проблем. Сви мушкарци су свиње и све жене су *****. Е, па није тако.
Што се насиља тиче. Није ваљда да се под насиљем подразумева само шакетање? А шта ћемо са менталним или вербалним насиљем? То се не види на телу па не постоји?

Кото, теби један....:cmok:

То би овако изгледало...


Kažnjivo i mentalno nasilje
Izvor: Vijesti | 03.07.2010 18:06


Pariz (Rojters) – Francuski parlament ove nedjelje je podržao revolucionarni zakon kojim se psihološko nasilje smatra krivičnim djelom što predstavlja dio mjera kojima je cilj veća zaštita žrtava kućnog nasilja.
Magistrati su kritikovali predlog zakona, strahujući da će biti teško definisati šta tačno čini mentalno zlostavljanje i kažu da će to biti veoma teško dokazati na sudu.
Zakon su predložili poslanici vladajuće većine i opozicije krajnjeg lijevog centra, a podržala ga je i vlada desnog centra.
„Ovdje smo uveli značajne mjere, koje prepoznaju psihološko nasilje, zato što nasilje ne predstavljaju samo batine, nego i riječi,“ rekla je ministarka za porodicu Nadin Morano.

Za kršenje novog zakona zaprijećena je kazna do tri godine zatvora i 75000 eura novčane kazne.
Predlog zakona definiše mentalno nasilje kao „ponavljane radnje koje se mogu sastojati od riječi ili mahinacija, a koje se vrše sa ciljem degradiranja kvaliteta života određenog lica i koje izazivaju promjenu mentalnog i fizičkog stanja tog lica.“
Ovaj zakon se može koristiti u zaštiti i muškaraca i žena koji su moguće izloženi...
 
Poslednja izmena:
Hvala Koto. Neko od nas će odustati od foruma Krstarice, što bi reko Radovan "mene vređaj i ponižavaj, al u zavičaj mi ne diraj". Posle svega što sam doživela, neću dozvoliti da bilo ko vređa ljude koje volim u stvarnom životu. I ako je to jelte, pravilnikom, dozvoljeno, onda mene ovde više biti neće, makar morala da angažujem IT sektor kompanije u kojoj radim da mi obore nalog na Krstarici.

Stvarno mi je dosta.
 

Back
Top