IDOL VS ZVEZDE GRANDA

Lucky girl:
Idol-namesten,tako da nisam za to.Ima dosta losih pevaca(po meni je i Cveta uzas),ali prilika da se postigne nesto.
Zvezde Granda-Uzas,ali za one koje vole "narodnu"muziku dobra prilika.

Pa sta mislite sta je bolje?

Mislim da bi bilo bolje pitanje sta je gore. :twisted:
Po mom misljenju sada najbolja emisija ili kviz tog tipa bio je 3K Dur na 3K RTS-a. Sto zbog muzicara sto zbog ljudi koji su se tamo pojavljivali.
Sto se granda tice, gledao sam nekog Nebojisu koji jedva da ume i da prica a ne da peva. :D
 
Lucky girl:
Idol-namesten,tako da nisam za to.Ima dosta losih pevaca(po meni je i Cveta uzas),ali prilika da se postigne nesto.
Zvezde Granda-Uzas,ali za one koje vole "narodnu"muziku dobra prilika.

Pa sta mislite sta je bolje?

Ima dosta losih pevaca??? Mislis, retkost je naci dobrog pevaca :roll:
Strasno, 'Idol' nikada nisam gledala i drago mi je sto nisam, jer sam cula onu Cvetu nakon pobede i ne dopada mi se uopste. A 'Grand'? Oh Boze... Zvezde 'Grand'-a :roll: ... Strasno! Ali ocigledno im je neophodan novac i dobra tezga, pa moraju nekako da se izbore... Devojke se gurkaju u prve redove ne bi li dotakle jednog od njih (mislim na one pobednike, neke momke i devojke, valjda su oni zvezde 'Grand'-a, jer ja ne znam druge)... ma mnogo su smesni svi!
A ako pitas Pink ili BK, definitivno BK :lol:
 
Mislim da ne postoji bilo koji parametar, sto se kvaliteta tice, pomocu kog bi se napravilo poredjenje. Mozda je Idol, ali samo mozda, manji kic i sund od Granda, ali razlika je minimalna. Po mom misljenju ljudi koji se tu pojavljuju dolaze sa nekih "tezgi" poput svadbi, ispracaja, krstenja i ostalih opstenarodnih "skrnavih" veselja. Oni to rade za pare i to nije toliko lose, losa je cinjenica da vecina njih zivi u uverenju da je to nesto sto zaista vred i ima neki kvalitet.

Mozda bismo mogli da otvorimo temu o samom kvalitetu tih "desavanja", ali uzimajuci u obzir cinjenicu da ga nema, bolje ne trositi vreme uzalud. :P
 
Opet o kiču?
Pa šta je vama kič?
Meni je to bilo šta što je neprikladno nekom mestu, estetski govoreći. DAkle sve što štrači ili je prenaglašeno, a "ambijent" nije takav odnosno prikladan.

E sad, da li je zaista Grand Show kič?
Ja sam do skoro misila da jeste, ali sam se onda malo zamislila:
To ipak show, a shwov nije nešto jednobojno i ozbiljno, bar kako ja to vidim...
Međutim, tu je i nekultura...ali o tome više drugom prilikom. :)
***
Nego da se vratim temi, ja ipak radije gledam idol, ali samo ako baš nemam šta pametnije da radim... :)
 
LPhoklica:
Opet o kiču?
Pa šta je vama kič?
Meni je to bilo šta što je neprikladno nekom mestu, estetski govoreći. DAkle sve što štrači ili je prenaglašeno, a "ambijent" nije takav odnosno prikladan.

E sad, da li je zaista Grand Show kič?
Ja sam do skoro misila da jeste, ali sam se onda malo zamislila:
To ipak show, a shwov nije nešto jednobojno i ozbiljno, bar kako ja to vidim...
Međutim, tu je i nekultura...ali o tome više drugom prilikom. :)
***
Nego da se vratim temi, ja ipak radije gledam idol, ali samo ako baš nemam šta pametnije da radim... :)

mislim da se to zove grand parada.. ali, eto, parada.. pa i treba da sljasti..
ali PARADA.. :shock: :shock:
meni se svidja onaj hrvatski idol, ako je to idol.. ustvari mislim da se ne zove idol, al ajde.. mnogo su super pevali :wink:
 
Chester girl:
Ja sam pratila idol prosle godine, i ipak mi je idol nekako kvalitetnija emisija, i ipak se nadje poneko dobar, meni su te zvezde granda sve debil do debila,,,.....pa zar ih nije blam uopste da se pojave tamo????
eh girl, samo kad bi znala koliko mojih iz nove šlole sluša grand, to otvoreneo kaže i nije ih stid. Međutim, nakon što sam ovo sazala, opet šok :shock:, oni su svesni da je grand prostački program :?
 
LPhoklica:
Chester girl:
Ja sam pratila idol prosle godine, i ipak mi je idol nekako kvalitetnija emisija, i ipak se nadje poneko dobar, meni su te zvezde granda sve debil do debila,,,.....pa zar ih nije blam uopste da se pojave tamo????
eh girl, samo kad bi znala koliko mojih iz nove šlole sluša grand, to otvoreneo kaže i nije ih stid. Medutim, nakon što sam ovo sazala, opet šok :shock:, oni su svesni da je grand prostacki program :?
Verujem, i kod mene ista stvar, prvo mi je to bas nekako bilo cudno,nerviralo me, ja sam bas dugo imala taj trip da dosta sudim o nekome po muzici koju slusa, a sad ono odjednom u gimnaziji skoro svi bre samo narodnjake, pa pevuse neke s.h.i.t.t. pesmice, ali polako se navikam. Naravno ne na muziku te vrste nego na drustvo koje to slusa...ali i dalje imam ja svoju ekipu :wink:
 
Ne vidim nista lose ni u jednoj od dve pomenute emisije. U principu koncepcija je slicna osim sto se razlikuje muzicki zanr. Cisto da napomenem, ta ista emisija IDOL u Americi jedna od najgledanijih i sada se bas upravo prikazuje i cetvrta sezona. Mislim da je to odlican nacin za mlade i neafirmisane pevace da dobiju svoju sanse i pokazu svoj talenat. Svaka Cast na tome.
Savet nasim tinejzerima, nemojte se toliko brecati na cinjenicu da postoje razliciti muzicki zanrovi. Slusati neku underground muziku ne mora biti uvek "cool" . Ono sto je bitno je kvalitet, a kvalitet se moze naci u svim zanrovima muzike od narodne do roka.
 
Slazem se sa tobom da je Idol jedna od najgledanijih emisija na svetu.Takodje se slazem da ljudi mogu svoj talenat da pokazu,ali sta im to vredi kada je sve namesteno i sve je u cilju uzimati sto vise para takmicarima koji jure prvo mesto.Sta mislis da je Cveta pobedila zato sto je najbolja i zato sto dobro peva?Daj....Pare su cilj svega toga.Uostalom zna se da je Idol namesten,verovatno ce sad i ovaj.
A sto se Zvezda Granda tice,da li je namesteno,ne znam...
 

Back
Top