DA ŽIVI LJUBAV...

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Ljubav između životinja i dece je nešto posebno... I oseća se i vidi "na kilometar".
Otvaram temu za sve fotografije na kojima je zabeležen neki njihov trenutak, kao i za sve interesantne priče vezane za klince i njihove ljubimce


alexalary9zd.jpg
 
prohodala sam uz naseg sarplaninca velju.
bez njega nisam htela da hodam, samo zajedno.
kazu da sam se drzala za njega a on je isao polako, bas brizno... bila je to ljubav samo tako. kod mojih je slika, ako se setim skeniracu da stavim ovde.
kasnije, moj patuljasti pincher laki... moj najbolji prijatelj za sva vremena.
jako mi nedostaje.
 
jelena1974:
Smeh, zar ne bese ovde postavljena i nasa slika, mislim Jana i Ferdinand??Nesto mi se cini da smo bili tu...a sad nas nema-buuua :(
:shock: Zar si zaboravila?! Postavljeni su kod velikog šnaucera, na temi "Prepoznajete li ga".
Naravno da to ne znači da im nije mesto i ovde...
Pošalji još neku tako lepu sličicu :wink: a ja u međuvremenu ubacujem postojeću. :)
 
pa kazem ja da sam skroz izlapela..
hvala, smeh!
U poslednje vreme vise koristim obican fotoaparat jer sam shvatila da samo tako razvijem fotke,ovako sa digitalnog-pravac komp, narezemo ko ima gde da gleda, a nigde prave fotografije,rodbina kuka, oni bi da se hvale komsijama- tako da ce nove fotke malo sacekati
 
Ja imam samo lepu pričicu... Elem poznanik poznaika itd. imao zlatnog retrivera. Dečko se u medjuvremenu oženi, dobije dete. Kako je klinče raslo počelo je da prohodava uz psa tako što se dizalo na noge vukući psa za uši. Svi znamo kako su deca nežna u tom periodu pa je mali pocepao uvo nesrećnom psu. Odvedu ga kod veterinara, ovaj mu ušije uvo, zavije tako da mu glava bude broj veća. Prvo što je pas uradio kad je stigao kući je da odleti kod malog. Mali po inerciji se hvata za psa da ustane,psu pucaju šavovi ali ne pušta ni glasa od sebe samo maše repom kao izbezumljen od sreće jer je pored deteta.... Naravno mama i tata uleću i sprečavaju bebče da dalje povredjuje psa.... Ta ljubav, u oba smera, može samo da se vidi, teško se da opisati...
 
feklica:
Ja imam samo lepu pričicu... Elem poznanik poznaika itd. imao zlatnog retrivera. Dečko se u medjuvremenu oženi, dobije dete. Kako je klinče raslo počelo je da prohodava uz psa tako što se dizalo na noge vukući psa za uši. Svi znamo kako su deca nežna u tom periodu pa je mali pocepao uvo nesrećnom psu. Odvedu ga kod veterinara, ovaj mu ušije uvo, zavije tako da mu glava bude broj veća. Prvo što je pas uradio kad je stigao kući je da odleti kod malog. Mali po inerciji se hvata za psa da ustane,psu pucaju šavovi ali ne pušta ni glasa od sebe samo maše repom kao izbezumljen od sreće jer je pored deteta.... Naravno mama i tata uleću i sprečavaju bebče da dalje povredjuje psa.... Ta ljubav, u oba smera, može samo da se vidi, teško se da opisati...
pa sad... Pričica i jeste i nije lepa...
Kada sam kupila svog drugog psa, odgajivač mi je poklonio i odštampan tekst o osobinama, nezi... itd. To deli svima uz štene :wink: .
E, tamo postoji jedna vrlo značajna rečenica: "Detetu neće biti ništa ako mu ne dozvolite da maltretira psa!"
Slažem se da je to teško izvodljivo sa malim detetom i psom, ali je izvodljivo... To što je pas više nego trpeljiv i što njegova ljubav zaista nema granice - ne znači da mu sve to i prija...
 
Bravo Smeh! Odusevljena sam onom boldovanom recenicom koliko nisam odusevljena onom pricom... Jasno je da cesto deca nesvesno povredjuju zivotinje (ima naravno i dece koja to cine namerno), ali zato su valjda tu roditelji da to sprece. U svakom slucaju dosta je trganja bilo potrebno da se uvo tog zlatnog retrivera dovede u stanje za sivenje, a da ne pricam o tome da se dozvoli da se zasiveno uvo ponovo pokida... I upravo sto Smeh rece- to sto zivotinja trpi ne znaci da uziva. Uvek je moguce druzenje a da niko ne zavrsi u ambulanti- sto ove fotografije i pokazuju.
 
da... rečenica je stvarno sjajna - ja sam se danima smejala na nju pošto sam je pročitala. Ali je čovek potpuno u pravu.
Da sad ne bi ovde reagovali oni koji postavljaju dubokomislena pitanja tipa "Dete ili pas" i drže nam predavanja na temu "Šta je pseće uho naspram sreće jednog deteta" (banalizujem, naravno), recimo to ovako.
Mala deca, koja još nemaju pojma o tome šta izaziva bol, vrlo često čupaju odrasle, guraju im prst u oko, vuku h za nos, uši... Da li im to dopuštamo? Iskreno, ne znam nikog ko u tome uživa - makolika da voli dete (ljubav, naravno niko i ne dovodi u pitanje). I smatra se normalnim i prirodnim da ih u tome sprečimo.
Postavlja se pitanje zašto se drugačije ponašamo kad su životinje u pitanju?
Imam kumove koji su imali malo dete kad je moj Lari bio mlad pas. Klinac mu je zavlačio rukice u dlaku tako da se one uopšte ne vide i vukao... Pas je, naravno, bio trpeljiv, ali ja nisam! I uopšte nije trebalo puno vremena da naučim dete da to ne radi!
U isto vreme su dolazili i prijatelji sa malo starijim detetom, koji su se vređali kad sam reagovala na detetovo maltretiranje psa (vukao ga je za rep, za uši, zatvarao mu njušku, gurao čačkalice u nos...). Ali, kad je pas zarežao na dete, samo što nisu tražili da ga ubijem! Naravno, pas je brzo naučio da se skloni kad su oni tu, dok je njihov zahtev obično bio da pas uopšte ne bude tu!
Klinci mog brata koji su odrasli pored istog psa (doduše, tad je već bio dosta stariji), nikad ga ničim nisu izazivali niti maltretirali - naprotiv. Jednostavno, na vreme smo ih usmerili i naučili šta se sme, a šta ne. Ne volim ni kad mače uzmu u ruke jer su nepažljivi i ne kapiraju da i to mače oseća bol iako oni stvarno sve to rade iz prevelike ljubavi...
dakle, ako hoćete da imate i dete i psa - važno je ne samo da se vole već i da jedan drugom ne nanose bol ni na koji način.
 
:cry: naš mali Siniša ne voli moje pse, a inače obožava kuce ali konkretno ovi moji su za njega ogromna bučna stvorenja i kada baki priča kako se proveo kod mene kaže: boji av av! (tek uči da govori)
ali zato je lud za komšijskom macom kod bake :)
 

Back
Top