defektologija - razvojne disharmonije
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: defektologija - razvojne disharmonije

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano defektologija - razvojne disharmonije

Ima li negde na netu nešto o ovome? Ja na google nisam mogao da nadjem ništa.

Guest

Podrazumevano Re: defektologija - razvojne disharmonije

Citat Original postavio acca
    Bojim se da ne, osim ako pretrazujes web sa francuskim kljucnim recima obzirom da je termin i podela poreklom iz francuske neuropsiholoske skole.

Guest

Podrazumevano Re: defektologija - razvojne disharmonije

Citat Original postavio Anonymous
    Citat Original postavio acca
    Bojim se da ne, osim ako pretrazujes web sa francuskim kljucnim recima obzirom da je termin i podela poreklom iz francuske neuropsiholoske skole.
    PS: Koncept raz.disharmonije objasnjen u "Osnove razvojne neuropsihologije", autor Nadezda Krstic, izdanje Instituta za mentalno zdravlje.
    U taj koncept bi se mogle ubrojiti razvojna disfazija, razvojna disgnozija (diskalkulija, disleksija, disortografija), dispraksija i sl.
    Na google uglavnom opise tih klinickih entiteta mozes naci pod anglosaksonskim terminima definisanim u okviru dijagnostickog prirucnika DSM IV kao npr. opsti termin za klaster slicnih poremecaja learning disabilities (ili pojedinacno kao dyslexia, discalculia, dyspraxsis i sl.
    Naravno, ako znas francuski probaj sa pretrazivanjem na osnovu francuske terminologije- trenutno, nasa naucno istrazivacka javnost vise je orijentisana na anglosaksonskoj podeli. Koncept koji si ti spomenuo je mahom bio prisutan u pocecima nastajanja razvojne neuropsih. koja je svoje uporiste imala u francuskoj skoli i prof Bojaninu kao franc. djaku.
    Nadam se da sam ti malo pomogla.

lingua_girl88
    Guest

Podrazumevano

Probaj nesto da nadjes u Kembrickoj enciklopediji jezika by David Kristal. On se u svojim radovima dotice neurolingvistike pa mozda to pomogne.

Slične teme

1. DEFEKTOLOGIJA
    Autor jojaijeja u forumu Fakulteti
    Odgovora: 251
    Poslednja poruka: 26.09.2011., 22:25
  2. DEFEKTOLOGIJA
    Autor kal u forumu Arhiva
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.05.2009., 16:08
  3. Defektologija - oligofrenija - PRIJEMNI?
    Autor Pomaze_Bog u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.09.2005., 21:20
  4. defektologija
    Autor aca@ana u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.07.2005., 00:13
  5. Defektologija-Neko upisao ove godine?
    Autor Gostaaa u forumu Arhiva
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 20.10.2004., 22:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •