RECI MI...

Pandemonium

Zainteresovan član
Poruka
458
zelim bar deset razlicitih primera Ajnstajnove opste teorije relavititeta (koliko teta u jednoj reci...)
da budem precizniji: kako se to prostor i vreme krive pod uticajem velike mase???
da li je ta teorija dokazana???
meni je malo smesna i neverovatna kad pokusam da skapiram posto u mojoj glavi vreme ide svojim tokom i ne je*e prostor uopste :evil:
 
Kaze se " prostor i vreme se krive pod uticajem mase" , a jedan zanimljiv slucaj su neke zvezde koje se vide na 2 mesta odjednom (npr) , i to ne bi bilo moguce u ravnom prostor-vremenu, zato sto je u njemu put fotona iz jedne do druge tacke jedinstven, a ovde se desava da se svetlost " presavije" sa dve strane nekog masivnog tela i stigne duz dve razlicite putanje do zemlje......
Ima ih milion, dovoljno je da zamislis........
 
Iako mi nije maticna oblast, uvek sam se interesovao i za astrofiziku...Ima ta neka pojava kada se prave crvotocine, necu da lupam gluposti, ali ako si gledao zvezdane staze to je ono sto zovu transwarp, ili stvaranje tunela u prostoru, na taj nacin sto se dve tacke priblize toliko da njihova udaljenost tezi nuli. Tada i vreme putovanja izmedju te dve tacke tezi nuli. Navodno je Tesla tako premestio onaj cuveni brod na kome je ubio sve ljude graskom. Valjda ima nesto o tome na netu....Nemam pojma..
Uglavnom, masivna tela deformisu prostor oko sebe, npr srecu svetlost sa pravolinijske putanje i sl., a poznate su i prirodne crvotocine, koje se stvaraju izmedju dve crne rupe. }--{
 

Back
Top