RECI MI...
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: RECI MI...

Zainteresovan član Pandemonium (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano RECI MI...

zelim bar deset razlicitih primera Ajnstajnove opste teorije relavititeta (koliko teta u jednoj reci...)
    da budem precizniji: kako se to prostor i vreme krive pod uticajem velike mase???
    da li je ta teorija dokazana???
    meni je malo smesna i neverovatna kad pokusam da skapiram posto u mojoj glavi vreme ide svojim tokom i ne je*e prostor uopste

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano jedan zanimljiv primer

Kaze se " prostor i vreme se krive pod uticajem mase" , a jedan zanimljiv slucaj su neke zvezde koje se vide na 2 mesta odjednom (npr) , i to ne bi bilo moguce u ravnom prostor-vremenu, zato sto je u njemu put fotona iz jedne do druge tacke jedinstven, a ovde se desava da se svetlost " presavije" sa dve strane nekog masivnog tela i stigne duz dve razlicite putanje do zemlje......
    Ima ih milion, dovoljno je da zamislis........

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Transwarp

Iako mi nije maticna oblast, uvek sam se interesovao i za astrofiziku...Ima ta neka pojava kada se prave crvotocine, necu da lupam gluposti, ali ako si gledao zvezdane staze to je ono sto zovu transwarp, ili stvaranje tunela u prostoru, na taj nacin sto se dve tacke priblize toliko da njihova udaljenost tezi nuli. Tada i vreme putovanja izmedju te dve tacke tezi nuli. Navodno je Tesla tako premestio onaj cuveni brod na kome je ubio sve ljude graskom. Valjda ima nesto o tome na netu....Nemam pojma..
    Uglavnom, masivna tela deformisu prostor oko sebe, npr srecu svetlost sa pravolinijske putanje i sl., a poznate su i prirodne crvotocine, koje se stvaraju izmedju dve crne rupe. }--{

Slične teme

1. sta reci..........................
    Autor jellka u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 08.07.2008., 01:21
  2. Bez reci !
    Autor dragan9999 u forumu Politika
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 24.07.2005., 01:46
  3. VI U TRI RECI?
    Autor PENTESILEJA u forumu Arhiva
    Odgovora: 133