Ulje od ajkuline slezine

Ja sve przim na ajkulinom ulju. Narocito ga preporucujem za vreme posta...
Sad malo ozbiljno... Ne znam za to ulje, ali preparat koji sam uzimao za oporavak ostecenih ligamenata, sadrzao je hm, "ekstrakt" ajkuline hrskavice i supstancu glukozamin sulfat. Preporucivana mi je operacija, a uz tu i homeopatsku terapiju, oporavio sam se za manje od mesec dana...
Takodje, supa od ajkulinog peraja poznati je istocnjacki afrodizijak.
Ne bi me zacudilo da i to ulje, delimicno izaziva efekte koji mu se pripisuju.
 
scandal:
Nedavno sam cuo za tu stvar kao extra je dobra,ojacava imunitet velikom brzinom.Intresuje me vase misljenje o tome,da li je neko koristio,kakvi su utisci i reakcije na duze staze i sl.
Postoje Ekomer kapsule od ulja od ajkuline jetre ako si mislio na to. sluzi za jacanje imuniteta. Ja ih pijem vec jedno mesec dana i jako mi prijaju (malokrvna sam inace, a krvna slika mi je bila mnogo bolja pre neki dan kad sam vadila krv).
Imas skoro u svakoj apoteci, a cena je oko 1000 din. (mislim da je pakovanje od 80 kapsula, a piju se 2 dnevno).
Pozdrav
 
scandal:
Nedavno sam cuo za tu stvar kao extra je dobra,ojacava imunitet velikom brzinom.Intresuje me vase misljenje o tome,da li je neko koristio,kakvi su utisci i reakcije na duze staze i sl.
Bio je nedavno jedan dokumentarac o tome koristi se u japanskoj tradicionalnoj medicini i prikazivano je lijecenje utrljavanjem i masazom
 
Ma i ja sam za sve to cula, ali za ulje od slezine jos u zivotu cula nisam, moram da priznam, mislim - slezina i nije neki organ iz koga i od koga bi se moglo ekstrakovati ulje.....ajkulina peraja - ok, hrskavica, jetra, sve sam to cula, ali da budem iskrena ulje od ajkuline slezine....hm....stvarno pojma nemam.
 
Da li je ajkulino, ili neke druge ribe, nije bitno. Važno je samo da sadrže omega-masne kiseline koji su snažni antioksidansi i sprečavaju aterosklerotske promjene u zidovima krvnih sudova.
pozz, dipl.ph.spec,analiticar
 
postovani,
o ekomeru,tj ulju ajkuline jetre reci cu ti samo to da sam obolela od kancera dojke. TRENUTNO sam na hemoterapiji,onoj najtezoj od koje mi je narano opala kosa, a o smanjenom broju leukocita na nivo donje graniceda i ne govorim.To ynaci da mi je imuno sistem oybiljno ugrozen.Posle trece terapije koju primam na 21 dan pocela sam da pijem EKOMER kapsule i to nekih deset dana po 4 kapsule dnevno.rezultat je bio takav da sam ya samo tih desetak dana nivo leukocita podigla na nivo kao pre pocetka primanja terapije ( 7,7 ) Da bih proverila da li je EKOMER doprineo tome,posle cetvrte terapije nisam ga pila i nivo leukocita mi je pao za tri nedelje na 3,9. Mislim da si shvatio da koriscenje ovih kapsula moze samo da ti koristi,jer podizu imuno sistem na zavidan nivo. NE ZABORAVI DA 80% BOLESTI SU REZULTAT OSLABLJENOG IMUNITETA,PA CAK I IKANCER.
Cena EKOMERA je 650.00 din za 30 kapsula. Koristi ga preventivno neces se pokajati,zdravlje nema cenu.Pozdrav
 
Mozda vam nije poznato da je ajkula jedna od retkih,ako ne i jedina na planeti koja nikada i nikako ne oboljeva od tumora,i ono se extraktuje iz jetre a ne slezine.Supstanca je N-acil glicerol,koja snazno deluje na limfno tkivo i kostanu srz za produkciju NK celija,to jest celija prirodnih ubica,leukocita,makrofaga...sada su ispitivanja kako deluje na virus Hiva.Nije garantovano da svima pomaze,ali treba ppokusati,uz recimo Revitu mislim da je odlicna kombinacija za imunitet i malokrvnost.Pozdrav i srecno :lol:
 
Ja pijem ekomer preventivno vec skoro 3 meseca.
Nisam radio neke analize prethodno.
Imam problema sa alergijom na ubod pcele pa cu da proverim sta ce se desiti ovog leta
posto sam proslog leta imao 2 nezgodna slucaja sa ubodom ose.
ako mi pomogne da se otkacim tog zla dozivotno su me kupili.
 
Nosim stalno sa sobom spric i igle sinopen plus lemod i jedva se dokotrljam do hitne pomoci gde se bukvalno sat vremena borim za zivot uz infuzije i kojestarije.
tresem se kao prut hvata me uzasna panika i strah.
Posle sat vremena sve prodje.
Ovo me zlo snaslo od pre 4 godine do tad nisam imao nikad frku sa osama koje su me ubadale ali
se sve zavrsavalo samo uz svrab i teraj dalje.
e onda jedanput kad sam nagazio osu iz cista mira sam se sav ispristio i otekao.
Jedva sam dosao do hitne uhvatila me neka drhtavica i luda frka.
Sve mi je zujalo u usima i hvatala me nesvestica.
 
@ paperinos
pa koliko su te puta u zivotu ubole ose-pcele? na koji nacin ih ti privlacis? Mene nikad u zivotu nijedna nije ni pipnula... ne razumem kako jednog coveka moze toliko puta...

PS koristi repelente, a ne antirepelente kao sto ti rekla blue_eyes_bg
 
jakoje:
postovani,
o ekomeru,tj ulju ajkuline jetre reci cu ti samo to da sam obolela od kancera dojke. TRENUTNO sam na hemoterapiji,onoj najtezoj od koje mi je narano opala kosa, a o smanjenom broju leukocita na nivo donje graniceda i ne govorim.To ynaci da mi je imuno sistem oybiljno ugrozen.Posle trece terapije koju primam na 21 dan pocela sam da pijem EKOMER kapsule i to nekih deset dana po 4 kapsule dnevno.rezultat je bio takav da sam ya samo tih desetak dana nivo leukocita podigla na nivo kao pre pocetka primanja terapije ( 7,7 ) Da bih proverila da li je EKOMER doprineo tome,posle cetvrte terapije nisam ga pila i nivo leukocita mi je pao za tri nedelje na 3,9. Mislim da si shvatio da koriscenje ovih kapsula moze samo da ti koristi,jer podizu imuno sistem na zavidan nivo. NE ZABORAVI DA 80% BOLESTI SU REZULTAT OSLABLJENOG IMUNITETA,PA CAK I IKANCER.
Cena EKOMERA je 650.00 din za 30 kapsula. Koristi ga preventivno neces se pokajati,zdravlje nema cenu.Pozdrav
moje iskustvo je identicno. :D samo sto sam pocela ECOMER da pijem pre pocetka primanja hemioterapija...da je na kraju VI ciklusa dr rekao - mozete svojoj majci reci da su joj rezultati takvi da moze da primi poslednju terapiju....! :razz: kasno je ukapirao da sam ja ta koja prima terapiju. doduse, mozda je o Bozije providjenje u pitanju, ali ecomer pijem i dan dans i nisam bolesna ni od gripe..skupo jeste, ali je bolest skuplja, verujte. 8-)
 
Ubodi ose su za mene postali nocna mora.
Ljudi da vidite gde me sve pronadju te bestije to je za ne poverovati.
Bukvalno nosim spric i igle i na spavanje.
Sednem na bicikl da se provozam kad ono naleti osa i pljus ubode me.
Na sred ulice skidam gace pa udri sinopen pa lemod i trk do hitne.
Kad dodjem sav drhtim tresem se daju mi infuziju i jos jedan lemod.
tako sat vremena dezuraju pored mene u pripravnosti sa adrenalinom.
To je uzas kakva mi je reakcija.Neko ludilo pocne da me trese u usima zuji cuje se
neki sum sav sam u nekom haosu.Pocne da mi se trese telo.prvo noge pa onda stomak
pa grudi pa glava. sav odskacem od kreveta. Frka mi je kad vidim kako medicinsko osoblje bezi ( verovatno se boje da ne riknem pred nekim od njih).
To me dodatno jos vise poplasi.
 
Čuo sam za EKOMER. Svi ga hvale i kažu da je odličan za podizanje imuniteta.
Dobija se od ajkule, ali ne znam tačko kog njenog dela.
Ajkula je inače jedina životinja koja nikada nije bolesna i nikada ne može da dobije rak.
Zaista zvuči privlačno, mada da budem iskren, ipak imam malo sumnje prema ovome.
Videćemo kada uđe u širu upotrebu. Iako ga sada ima u svim apotekama, nekako mi se čini da je to još uvek nov proizvod.
 
paperinos:
Ubodi ose su za mene postali nocna mora.
Ljudi da vidite gde me sve pronadju te bestije to je za ne poverovati.
Bukvalno nosim spric i igle i na spavanje.
Sednem na bicikl da se provozam kad ono naleti osa i pljus ubode me.
Na sred ulice skidam gace pa udri sinopen pa lemod i trk do hitne.
Kad dodjem sav drhtim tresem se daju mi infuziju i jos jedan lemod.
tako sat vremena dezuraju pored mene u pripravnosti sa adrenalinom.
To je uzas kakva mi je reakcija.Neko ludilo pocne da me trese u usima zuji cuje se
neki sum sav sam u nekom haosu.Pocne da mi se trese telo.prvo noge pa onda stomak
pa grudi pa glava. sav odskacem od kreveta. Frka mi je kad vidim kako medicinsko osoblje bezi ( verovatno se boje da ne riknem pred nekim od njih).
To me dodatno jos vise poplasi.
pa jesi koristio neke repelente?
Gledala sam neku emisiju na Discovery-ju ili National Geographic-u, nisam sigurna, o velikim belim ajkulama (evo nisam skroz offf topic) i nekog surfera je vise puta napala, pa su istrazivali zasto bas njega... utvrdili su da on vise piski dok surfuje, a valjda ajkulte privlaci taj smek urina... u svakom slucaju, covek je cudo... preziveo je sve napade ajkula. Btw, kod mene u komsiluku se mreste velike bele ajkule... tj. negde izmedju Sicilije i Malte, pa ja dosta cesto razmisljam o tome dok se kupam na plazi u komsiluku... a ima i neki zid na kom pise da je izvesni fisherman nastradao negde pedesetih godina od napada ajkule... u stvari, one jako retko napadaju.

Da li je moguce da ti svojim strahom i panikom u slucaju kada ti se priblizi osa izazoves njen napad? I ja se plasim osa, ali se uvek lagano pomerim, nikad ne pokusavam da ih ubijem, samo ih izbegavam.
 
moja mama pije i pomaze joj osetno...
sad kratko je vremena proslo od kad je pocela da ga pije, da bi se mogli uporediti neki laboratorijski nalazi, ali oseca da je ojacana.
dvoumila se oko toga da li da koristi neke preparate ehinacee ili ecomer, ali joj je jedna nasa prijateljica, farmaceut, preporucila ecomer, iz razloga sto su o njemu veoma pohvalno pricali na jednom strucnom seminaru. koliko ja znam postoje i jos neki preparati koji su napravljeni od ulja ajkuline jetre, bas sam videla da se neki reklamiraju i po prevozu, ali ovaj je ipak renomiran.
to da su ajkule jedine zivotinje koje ne oboljevaju od raka nije tacno (ko ne veruje ima google pa nek proveri). pretpostavljam da se radi ili o marketinskoj buvi proizvodjaca lekova mozda i potpomognutom nemogucnoscu istrazivanja istih. ipak ostaje otvoreno da li je ta stopa oboljevanja manja nego kod ostalih zivotinjskih vrsta i zasto. a s obzirom da pozitivno iskustvo konzumenata govori u prilog koriscenju ecomera u cilju jacanja imuniteta, ja sam u potpunosti za.
 
Ma nemam ja nista protiv osa i pcela.
Ali me ubadaju dosta cesto.
Tek kad covek postane alergican pocne da ih primecuje koliko ih ima i gde se sve nalaze.
Odem do pijace da kupim voce ono sve vrvi od osa i pcela.
Prodjes pored kontejnera leti one se muvaju bas tu.Sednes u bastu evo ih. Gde god ima cveca eto i pcela.Cveta lipa eto ih milioni.Setas kroz prirodu one su tu. U sobi se prosetam bos nagazim na osu. Odes na plazu eto ih.
Zaista ih ima svagde ali ih covek primeti tek kad mu rade o glavi.
Pre dok nisam bio alergican ubadale su me ali mi to nije znacilo ama bas nista malo svrbi stavis nesto hladno i teraj dalje.
Ali sad je bas frka.
Prosle godine 4 puta sam imao bas ivicu zivota i smrti.
Pre par nedelja samn esto namestao antenu na krovu i da ne verujete zamalo da me ubode osa.
Sakrila se ispod crepa i samo je luda sreca sto je nisam napipao rukom.
Mislim da mi je jedino resenje da se oslobodim alergije a ne da izbegavam ubode kojih ce biti.
Jedino je to sto moze da mi pomogne.
Bas sam se zainatio da to resim.
Nema niti jedan razlog da budem alergican.
Ne pijem ne pusim nista alkohol nista kafa.Grip u zivotu nisam imao.Imunitet mi je sasvim ok.
E sad mislim da to nema veze sa jednom situacijom koju sam imao pre par godina kad su i pocele
ove gluposti.
 
Ja sam pio samo tri dana taj ECOMER i završio sam u bolnici. Naime želeo sam kao da malo pojačam imunitet i apotekarica mi preporučila taj ecomer i ja ga pio dva dana i odmah sam osetio tegobe i to. umor, malaksalost, bolovi ispod desnog rebra, mučnina, bolovi u stomaku. Trećeg dana sam odmah prestao da ga pijem
 
ime ruze:
Postoje Ekomer kapsule od ulja od ajkuline jetre ako si mislio na to. sluzi za jacanje imuniteta. Ja ih pijem vec jedno mesec dana i jako mi prijaju (malokrvna sam inace, a krvna slika mi je bila mnogo bolja pre neki dan kad sam vadila krv).
Imas skoro u svakoj apoteci, a cena je oko 1000 din. (mislim da je pakovanje od 80 kapsula, a piju se 2 dnevno).
Pozdrav

Одлична ствар за подизање имунитета! Обавезно пробај!
 

Back
Top