kako se vrsi klasifikacija....

Jeronimo:
Da li neko moze da mi kaze kako se (sluzbeno) vrsi klasifikacija nase strucne spreme u odnosu na zapadnoevropsku ili americku strucnu spremu odnosno koji stepen strucne spreme kod nas odgovara odredjenom stepenu recimo u US?

sve se manje-vise svodi na isto. Ne priznaju ti u USA jedino nasu diplomu sa prava (sto i nije neki fax) i medicinu.

Sa zavrsenim faxom (kod nas), ti si tamo B.S. tj. Bachelor of Science (ili sto bi neki rekli BullShit). Nase diplome sa prirodnih i tehnickih fakulteta se odlicno kotiraju u svetu. B.S. ne znaci mnogo pri trazenju posla, narocito strancima (osim ukoliko si vrlo vrlo strucan u nekoj vrlo uskoj oblasti). Tamo se magistarske studije vrlo lako zavrsavaju. 2. godine i dobijes M.S (Master of Science). Doktorske studije su PhD (dOCTOR of philosophy).

ne znam sta te tacno interesuje. Mozda mogu vise da ti pomognem ako mi postavis konkretnije pitanje.
pozdrav
 
PA rekoh i da ja odgovorim
Sto se tiche Njemacke, sa nasom diplomom sa fakulteta negdje mozes a negdje ne mozes da upises odmah doktorat. Doktorat traje obicno 3 god, sto je mnogo manje nego u Americi gdje je doktorat otprilike 5 gd. Ako imas specijalizaciju ili magistraturu onda mozes da biras gdje ces da radis doktorat, posebno ako je sa PMF-a ili tehnickih fakulteta.
Kada sam ja otisao imao sam ponude od 53 razlicita instituta i univerziteta iz Engleske i Njemacke i mislim da sam se odlucio za najbolje(Max Planck Institut)
Ako te vise zanima oko toga kao sto je receno u prethodnom odgovoru, postavi konkretnije pitanje
 
meteonaca:
sve se manje-vise svodi na isto. Ne priznaju ti u USA jedino nasu diplomu sa prava (sto i nije neki fax) i medicinu.
1. Ne znam otkud ti ideja da kazes da pravo i nije neki fakultet
2. U usa ne priznaju nas med fax na isti nacin kao sto ne priznaju ni jedan drugi fakultet osim njihovog .Tako da sa zavrsenim nasim i nostrifikacijom istog mozes tamo da dobijes specijalizaciju.Sve jedno ti je da li si ga zavrsio ovde ili u UK ili recimo Italiji iste su ti sanse
 
Thunder Road:
1. Ne znam otkud ti ideja da kazes da pravo i nije neki fakultet
2. U usa ne priznaju nas med fax na isti nacin kao sto ne priznaju ni jedan drugi fakultet osim njihovog .Tako da sa zavrsenim nasim i nostrifikacijom istog mozes tamo da dobijes specijalizaciju.Sve jedno ti je da li si ga zavrsio ovde ili u UK ili recimo Italiji iste su ti sanse

A kako se dobija nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta, koliko traje proces i koliko kosta (okvirno)? I kako se dobija specijalizacija i da li se placa?

Hvala unapred!
 
Da li moze neko da mi odgovori koliko se vrednuje nas Masinski fakultet na zapadu? Koliko on traje kod njih i da li je tacno da si tamo sa nasom diplomom vec magistar, tj. da mozes da se upises na doktorske studije? Takodje, ako neko zna sjtove preko kojih se moze aplicirati za tako nesto neka stavi na forum, verujem da bi mu mnogi bili zahvalni. :)
 
JA se trenutno nalazi u usa i zavrsavam skolu. Zvanicno se kod njih ne priznaje nasa medicina i prava ali niko ne prima radnike iz nase zemlje dok ne ispolazu ispite ovde, pogotovo kompjutere za to moras da znas neku oblast za koju dolazis ovde(C++, php, html) ali imaju strasne programere tako da moras da se pripremis. Za masinstvo ces morati ovde da das jos neke ispite. Ali oni mnogo stite njihove studente, tj. nekog ko je kod njih zavrsio skolu.
 

Back
Top