Joj taj PHP!!!

rajkec

Aktivan član
Poruka
1.674
Skinuo sam EasyPHP 1.7 i imam neki nuke6. Posto sam apsolutni pocetnik profesor informatike u jednoj skoli mi je objasnio na brzaka kako da instaliram, ali nikako ne ide. Instaliram easyphp i u folder www kopiram taj nuke6. Odem na local web u opcijama i otvori mi da biram taj nuke6, otvorim to i odem na opciju html ali mi prijavljuje neku gresku. Molim vas objasnite mi detaljno kako da instaliram taj php i kako da napravim bazu podataka u PhpMyAdmin. molim ljubazne ljude da mi objasne ili posalju na rajkec@gmail.com sto pre jer mi je sajt u php iz nekih razloga nepohodan!!! Sa ostalim diskusijama se nisam mnogo snasao.
HVALA
 
E ovako : ostavi taj easy php i skini nesto od voga i instaliraj:
AppServ 2.4.3

PHP 4.3.10
Apache 1.3.33
MySQL 4.1.8
Zend Optimizer 2.5.7
phpMyAdmin 2.6.1-rc2
Download : http://prdownloads.sourceforge.net/appserv/appserv-win32-2.4.3.exe?download


AppServ 2.5.3

PHP 5.0.3
Apache 2.0.52
MySQL 4.1.8
Zend Optimizer 2.5.7
phpMyAdmin 2.6.1-rc2
Download : http://prdownloads.sourceforge.net/appserv/appserv-win32-2.5.3.exe?download

Lepo pokrenese exe fajl zadas mu putanju gde ces da ti stoje fajlovi on tipa C:\Server ( a fajlovi tvoji ce da budu u www)
i kasnije ce te pitazti za sifru Mysql u korisnicko ime ( posto ces to raditi na kucnom komp sigru ostavi praznu a korisnicko ime neka ti bude root)

a instalaciju NUKE imas u jednoj od tema na ovom forumu .....
 
Svaka cast nabrzini. Skinuo sam ovaj drugi i instalirao. Prekopirao sam phpnuke 7.4 u www (ako je to i trebalo). pojavi mi se mali semafor u uglu pored sata sa crvenim svetlom. kliknem desnim i odem na show me ali mi se pojavi prozor na kojem ne mogu nista da radim sem da ga gledam. Kako da pocnem da radim sajt (oh boze koliko to iscekujem) sta dalje ali malo detaljnije???
 
http://localhost/phpMyAdmin/

U formi :Create new database
upises nuke i onda pritisnec dugme create .

Tako ce biti kreirana baza podataka nuke

Sada treba da ubacis redove tk table u bazu podataka

http://localhost/phpMyAdmin/

Izberes svoju bazu nuke ides na SQL

U fromii : Or Location of the textfile : sa dugmetom Browse...

Pronadji na kompjuteru gde drzis SQL/nuke.sql( u folderu SQL od NUke) fajl i izaberi njega kada ga iz beres ostaje ti samo da stisnes dugme go i tabele u tovjoj bazi ce biti kreirane ....
http://localhost/
kasnije ce ti traziti da popunis formular tj ( korisnicko ime , password, email)
to ce ti biti za administraciju

Dobro si prekopirao nuke ( u www) ok
 
rajkec:
Svaka cast nabrzini. Skinuo sam ovaj drugi i instalirao. Prekopirao sam phpnuke 7.4 u www (ako je to i trebalo). pojavi mi se mali semafor u uglu pored sata sa crvenim svetlom. kliknem desnim i odem na show me ali mi se pojavi prozor na kojem ne mogu nista da radim sem da ga gledam. Kako da pocnem da radim sajt (oh boze koliko to iscekujem) sta dalje ali malo detaljnije???

Mora da bude zeleno svetlo !!!!

Ukoliko nisi ocistio easyphp do kraja uklonio sve od njga mozda ces imati problema sa mysql ( mora zeleno svetlo)
Desni klik na semafor i startuj Mysql i vidi dal ce se onda pojaviti zeleno svetlo
i ako se pojavi OK
znas sve u redu
 
Sale car si majke mi ali mi samo jedan problem zadaje muke udjem na sajt i stoji mi na svakom koraku ovako nesto:

Notice: Use of undefined constant bkey - assumed 'bkey' in d:\easyphp1-7\www\kontejner\html\mainfile.php on line 380

ili na tu foru samo malo drugacije. sta da mu uradim? i kako da menjam tekst i slike na sajtu?
 
rajkec:
Sale car si majke mi ali mi samo jedan problem zadaje muke udjem na sajt i stoji mi na svakom koraku ovako nesto:

Notice: Use of undefined constant bkey - assumed 'bkey' in d:\easyphp1-7\www\kontejner\html\mainfile.php on line 380

ili na tu foru samo malo drugacije. sta da mu uradim? i kako da menjam tekst i slike na sajtu?

PHP je primetio da koristis nedefinisan konstantu u SQL sintaksi(Mysql)>>( navodno) Koju verziju php koristis???
$sql = "SELECT bid, bkey,title, content, url, blockfile, view, expire, action, subscription FROM ".$prefix."_blocks WHERE bposition='$pos' AND active='1' $querylang ORDER BY weight ASC";
inace i to se da lako resiti nebrini se sve ce doci na svoje ..
samo polako ( ja sada idem na jedno 3 sata od kompa) kada se vratim pogledacu sta si uradio OK)
 
phpnuke 7.4 sam kopirao u www folder, a iz njega izvukao nuke.sql za bazu podataka. A tih gresaka navedenih malopre je na svim stranama. e sad ima problem ja cu na kompu biti do 03:00 najvise jer moram sutra da putujem. Definisi mi ona 2 reda crvene boje
 
jesi li totalno sve iz html-a uploadovao?

PS ja imam drugi problem. Imam isto nuke 7.4 i nikako ne moze da se registruje. Nikako ne stize mail korisniku za potvrdu registracije...
 
Pazi radi i meni ok sve ali samo na sve strane se pojavljuje


Notice: Undefined variable: forum_admin in d:\easyphp1-7\www\kontejner\html\mainfile.php on line 79

samo svugde razlicito. Skinuo sam phpnuke 7.5 i isto a plus 7.5 nema ni pola administratorskih alatki kao 7.4. Ja sam lepo 7.4 (i 7.5) kopirao u www fajl. onda u PhpMyAdmin kreirao novu bazu i isao na dugme create. Onda u SQL isao na browse i tamo izvukao nuke.sql fajl pa posle toga na dugme GO. Kad udjem na local web izaberem php koji hocu i odem na html. I onda se lepo pojavi to sranje ali sve radi normalno. Ako moze da pomogne to da sam instalirao Easy PHP 1-7.
 
rajkec:
Pazi radi i meni ok sve ali samo na sve strane se pojavljuje


Notice: Undefined variable: forum_admin in d:\easyphp1-7\www\kontejner\html\mainfile.php on line 79

samo svugde razlicito. Skinuo sam phpnuke 7.5 i isto a plus 7.5 nema ni pola administratorskih alatki kao 7.4. Ja sam lepo 7.4 (i 7.5) kopirao u www fajl. onda u PhpMyAdmin kreirao novu bazu i isao na dugme create. Onda u SQL isao na browse i tamo izvukao nuke.sql fajl pa posle toga na dugme GO. Kad udjem na local web izaberem php koji hocu i odem na html. I onda se lepo pojavi to * ali sve radi normalno. Ako moze da pomogne to da sam instalirao Easy PHP 1-7.

cek ti ovo postavljas na net ili imas localhost?
PS Ne treba ti da kreiras folder html...
 
Ja sam u mrezi sa jednim drugom ali ja hocu da napravim sajt za net. Pa sad jel ja to treba da imam domen pa onda da radim ili mogu da uradim prvo pa onda da lansiram na net? Nisam nikakav html folder kreirao
 
Ne razumemte kakav domen valjda host...
aj dobro pazi sada. ako nemas neki zakupljeni hosting imas par freeservera koji daju mogucnost postavljanja php/mysql. jedan od njih je www.100webspace.com . kada se tu registrujes i sve to zavrsis mozes preko ftp-a da instaliras php-nuke. da bi to uradio prvo i osnovno ti je da editujes config file. zatim u bazu podataka ubacis fajl nuke.sql i uploadujes sve ostalo iz html fajla. kada sve to uradis kucas www.tvojsajt.domen/admin.php napravis super usera i podesavas kako hoces...
ako ti je jos sta nejasno pitaj

takodje ako neko sta je kod mene problem neka odgovori...
 
sve je meni to jasno samo hocu da znam sto mi se pojavljuju ona sranja i kako da ih sklonim. Sve ostalo znam da uradim. E da i na onom free host sajtu ne primaju trenutno nove usere
 

Back
Top