Jazz & Blues kutak :)

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Nisam uspeo da pronadjem sveziju temu koja se na ovom forumu bavila pravcima kao sto su jazz & blues. Znam da nekima ti pravci dosadni ili kakvi vec ali verujem da ovde ima ljudi koji zaista uzivaju slusajuci takav zvuk. Nadam se da postoji neko ko se zanima za taj pravac i ko je spreman za razmenu takvih izdanja kao i za pomoc pri pronalezenju albuma i izvodjaca iz navedenih pravaca.
Za pocetak, ja sam taj kome treba pomoc i potreban mi ja Dave Brubeck, bilo koje izdanje koje je dostupno na nasim prostorima. Sto se moje kolekcije tice prilicno sam siromasan kada je Brubeck u pitanju jer imam na jednoj kompilaciji samo Take Five. Zato bih zamolio dobronamerne posetioce koji u svojoj kolekciji imaju bilo sta iz njegovog "arsenala" za pomoc. :D
 
introitus:
U kom formatu te zanima D.B.?
Imam ja nesto od njega na CD-u /original/ ali ne ovde, mogu da ti snimim polovinom meseca...

Pozdrav!

P.S. Da take five nije na Pure Jazz Moods? :D

U bilo kom formatu, mp3, audio... nije bitno. Da u pitaju je bas ta kompilacija, pored njega tu su jos mnogi poznati izvodjaci.
Postoji li nesto sto je tebi potrebno od muzike, kako bih mogao da uzvratim ?

Pozdrav i hvala... :D
 
nikodim:
Postoji li nesto sto je tebi potrebno od muzike, kako bih mogao da uzvratim ?
Tesko :D , 'konzumiram' uglavnom samo originale i diskove koje snimim na audio recorderu /koji nazalost brlja u posledenje vreme, tako da cu ti snimiti preko komp-a/. Ako se neceg setim, pisacu...
Pozdrav i hvala... :D
Otpozdrav!
Zaboravih da te pitam odakle si? Jesi iz BG-a?
Javicu ti kad ti snimim disk, a do tada mozemo malo o JAZZ-u...

Jesi li slusao sta od Monty Alexander-a?
 
Nisam imao prilike da slusam Monty Alexander-a, ne znam ni kom pravcu u jazz-u pripada. Trenutno najvise sluisam Gershvina, Armstronga... otprilike klasike jazz-a. Naravno, da ne zaobidjemo ni sjajne domace muzicare, kao sto su Jovan Maljokovic, Vladan Maricic, Big Band RTS-a...
Vidim da je na forumu jazz nezastupljen tako da ce biti super ako tema zazivi, a za to je naravno, potrebna pomoc.
Ne razumem, imas problem sa piratskim audio diskovima ili, preventive radi, izbegavas da ih slusas ?

Pozdrav...
 
Prethodni post je bio nepotpun i nisam ga pisao od kuce vec od jedne prijateljice kojoj sam sredjivao racunar. Da nastavim... :D Sto se tice izvodjaca i bendova mogao bih izdvojiti Pat Metheny, Nina Simone, Miles Davis, Dinah Washington, Etta James (ali svega nekoliko stvari, tacnije i ona je jedna od izvodjaca za kojima tragam)... Charlie Parker, John Coltrane... Pored toga, izvornog jazz-a, volim i acid jazz, mada nemam nekog posebnog izvodjaca, u glavnom su to samo kompilacije.
Nisam iz Bg-a, u pitanju je mala provincija u blizini, ali severno, Vojvodina. :wink:

Da, voleo bih da cujem tvoje misljenje o domacim jazz-erima ? Jer... mislim da imamo cime da se pohvalimo sto se tog pravca tice. 8)
 
nikodim:
Prethodni post je bio nepotpun i nisam ga pisao od kuce vec od jedne prijateljice kojoj sam sredjivao racunar. Da nastavim... :D Sto se tice izvodjaca i bendova mogao bih izdvojiti Pat Metheny, Nina Simone, Miles Davis, Dinah Washington, Etta James (ali svega nekoliko stvari, tacnije i ona je jedna od izvodjaca za kojima tragam)... Charlie Parker, John Coltrane... Pored toga, izvornog jazz-a, volim i acid jazz, mada nemam nekog posebnog izvodjaca, u glavnom su to samo kompilacije.
Nisam iz Bg-a, u pitanju je mala provincija u blizini, ali severno, Vojvodina. :wink:

Da, voleo bih da cujem tvoje misljenje o domacim jazz-erima ? Jer... mislim da imamo cime da se pohvalimo sto se tog pravca tice. 8)

eeee, svidja mi se jazz, a i blues, ali ne znam nista o tome, pa bas lepo sto ste poceli da nabrajate..
posto na tv-u ne pustaju bas takvu vrstu muzike, a i ja zivim u malom gradu na severu vojvodine, gde nema da se kupi cd, totalno sam neobavestena, ali, sad cu da skinem nesto sa neta..
onda cu da vam posaljem sta mi se svidja, sta ne..
:wink:
 
winnetou:
eeee, svidja mi se jazz, a i blues, ali ne znam nista o tome, pa bas lepo sto ste poceli da nabrajate..
posto na tv-u ne pustaju bas takvu vrstu muzike, a i ja zivim u malom gradu na severu vojvodine, gde nema da se kupi cd, totalno sam neobavestena, ali, sad cu da skinem nesto sa neta..
onda cu da vam posaljem sta mi se svidja, sta ne..
:wink:

Sto se jazz-a tice vec imas gore ispisana neka imena, a sto se bluesa tice, pokusaj da nabavis B.B. King-a, Ruth Brown, J.J. Cale ili Eric Clapton. Bilo sta od njih i neces pograsiti. 8)
 
ako si u vojvodini nadam se da hvatas TV PANONIJA, ima mnogo dobre rhytm'n'blues svirke u jednoj emisiji koja se zove, cini mi se, DEMO.

e sada sto se tice bluesa najbolje bi bilo da poslusas stare majstore: na prvom mestu Muddy Watersa, zatim BB Kinga, Elmore Jamesa, John Lee Hookera, Williea Dixona... mogu ja da ti narezem nesto bluesa ako budes dolazila u bg...
 
nikodim:
Nisam imao prilike da slusam Monty Alexander-a, ne znam ni kom pravcu u jazz-u pripada.
Jedan od retkih pijanista koji mi se svidjaju.
Sjajan umetnik sa ,koliko znam, Kariba.
Carribean circle mu je sjajn album, i Stir it up - Songs of Bob Marley /odlicna jazz interpretacija Marley-evih pesama/.
Trenutno najvise sluisam Gershvina, Armstronga... otprilike klasike jazz-a. Naravno, da ne zaobidjemo ni sjajne domace muzicare, kao sto su Jovan Maljokovic, Vladan Maricic, Big Band RTS-a...
Vidim da je na forumu jazz nezastupljen tako da ce biti super ako tema zazivi, a za to je naravno, potrebna pomoc.
.........
Da, voleo bih da cujem tvoje misljenje o domacim jazz-erima ? Jer... mislim da imamo cime da se pohvalimo sto se tog pravca tice.
To mi je relativno slaba tacka, sem Gojkovica /koji je vise nego dobar/, nemam favorite. Maricica bas i ne gotivim, tehnicar...
Imam par kompilacija ali ih nisam cuo dugo pa ne znam sta jos da pisem u vezi toga.
Ne razumem, imas problem sa piratskim audio diskovima ili, preventive radi, izbegavas da ih slusas ?
Kvalitet je problem. Jednostavno mi nije uzitak da slusam neku losu kopiju. Na mom sistemu, tj. na sistemu na kom slusam muziku, se sve mane snimka i produkcije cuju.

Jel ti znaci nesto ime Ray Brown 8) ?


Ti i Vuinetu k'o da ste se dogovorili za grad :D
 
Jedan od retkih pijanista koji mi se svidjaju.
Sjajan umetnik sa ,koliko znam, Kariba.
Carribean circle mu je sjajn album, i Stir it up - Songs of Bob Marley /odlicna jazz interpretacija Marley-evih pesama/.

To zvuci prilicno zanimljivo, nisam bas neki ljubitelj rege-a, nekako mi je suvise jednolican i monoton ali verujem da bi sa svom bogarstvom sitla i inprovizacije, sve to bilo izuzetno zanimljivo u jazz verziji. Tako da cu pokusati da nabavim nesto od toga. Hvala na preporuci.


To mi je relativno slaba tacka, sem Gojkovica /koji je vise nego dobar/, nemam favorite. Maricica bas i ne gotivim, tehnicar...
Imam par kompilacija ali ih nisam cuo dugo pa ne znam sta jos da pisem u vezi toga.

Znam da Maricic privatno slusa Pat Metheny-ja, iz jedne emisije u kojoj je bio gost. Ne znam sta si slusao od njega ali Prelo mu je odlican album.

Kvalitet je problem. Jednostavno mi nije uzitak da slusam neku losu kopiju. Na mom sistemu, tj. na sistemu na kom slusam muziku, se sve mane snimka i produkcije cuju.

Mozda je vreme da se CD Player odnese na servis ako je "pomeren" slusanjem losih pirata. :idea:

Jel ti znaci nesto ime Ray Brown 8) ?

Ne, slusam Dean Brown-a (album Here, odlican je), i sa jedne Acid kompilacije Rick Brown. To su ujedno i sva (trenutno ne mogu jos nekog da se setim) saznanja o jazz Brown-ima. :?


Ti i Vuinetu k'o da ste se dogovorili za grad :D

Slucajnost, ali zanimljiva slucajnost, lepo je videti da se ljudima dopada tako nesto, posebno zbog cinjenice da neretko cujem komentare:"Jao... jazz je dosadan, ne mogu to da slusam..." Ili nesto nalik tome. :D
 
nikodim:
...lepo je videti da se ljudima dopada tako nesto, posebno zbog cinjenice da neretko cujem komentare:"Jao... jazz je dosadan, ne mogu to da slusam..." Ili nesto nalik tome. :D

Tvoj komentar je realan ukoliko uzmes u obzir da je veci deo srpske populacije 'poludeo' za grandom i sl. (mislim da je posecenost koncerata Cece i sl. prevelika, jer ljudi prosto uzivaju u tom nekom kicu), pa su malo izgubili (ili nikada nisu ni imali) osecaj sta je dobro, a sta ne. Sve ono sto ne moze da ih pokrene na neko veselje, lomljenje casa, flasa i sl. je njima nezanimljivo i sto bi Radovan rekao: "Dosadno" :D ... Mali broj ljudi je upoznat sa pravim kvalitetom! Evo, posto si iz Vojvodine :wink: , uzmi u obzir posecenost Jazztronika u Vrscu ove godine!!! Drugi problem je taj sto se kvalitetna muzika ne moze cesto cuti ni na TV-u, a ni na radio uredjajima, pa su ljudi podvrgnuti da slusaju ono sto im se 'daje', a moras priznati da to i nije dobro... Jedini spas je da od nekih ljudi koji se razumeju u kvalitetnu muziku te osobe (koje zele da 'prosire' svoje muzicke vidike) cuju za neke izvodjace, da cuju njihove kompozicije, a onda, ukoliko se zaintrigiraju, pocnu i da prikupljaju njihova dela, i na taj nacin promene svoj muzicki zivot i pocnu da uticu na svoju okolinu :wink:

Uh sto se upetljah sa ovim recenicama, nadam se da sam se pravilno izrazavala i da je poenta vidljiva svima :roll: :D

Poz!
 
Tvoj komentar je realan ukoliko uzmes u obzir da je veci deo srpske populacije 'poludeo' za grandom i sl. (mislim da je posecenost koncerata Cece i sl. prevelika, jer ljudi prosto uzivaju u tom nekom kicu), pa su malo izgubili (ili nikada nisu ni imali) osecaj sta je dobro, a sta ne. Sve ono sto ne moze da ih pokrene na neko veselje, lomljenje casa, flasa i sl. je njima nezanimljivo i sto bi Radovan rekao: "Dosadno" :D ... Mali broj ljudi je upoznat sa pravim kvalitetom! Evo, posto si iz Vojvodine :wink: , uzmi u obzir posecenost Jazztronika u Vrscu ove godine!!! Drugi problem je taj sto se kvalitetna muzika ne moze cesto cuti ni na TV-u, a ni na radio uredjajima, pa su ljudi podvrgnuti da slusaju ono sto im se 'daje', a moras priznati da to i nije dobro... Jedini spas je da od nekih ljudi koji se razumeju u kvalitetnu muziku te osobe (koje zele da 'prosire' svoje muzicke vidike) cuju za neke izvodjace, da cuju njihove kompozicije, a onda, ukoliko se zaintrigiraju, pocnu i da prikupljaju njihova dela, i na taj nacin promene svoj muzicki zivot i pocnu da uticu na svoju okolinu :wink:

Uh sto se upetljah sa ovim recenicama, nadam se da sam se pravilno izrazavala i da je poenta vidljiva svima :roll: :D

Poz!

Mislim da je Vrsac los primer, zbog cinjenice da taj grad odlicno poznajem, upucen sam u desavanja u tom gradu. Tamo svako cim kupi neki instrument pravi bend i umislja da ce napraviti neki novi pravac u muzici. Uglavno slusaju neki andergraund i neke gluposti, i uprkos cinjenici da imaju jedan takav festival, koji u osnovi okuplja skolovane muzicare uglavnom sa jazz akademije iz Graca, mala je posecenost takvom festivalu.

Predpostavljam da si posecivala taj festival kada ga uzimas za primer. :D

Sada je Gitar Art u Beogradu, mozda bi to bio bolji reper, posto vidim da si iz Beograda. :P
 
Zivot na Marsu?:
ako si u vojvodini nadam se da hvatas TV PANONIJA, ima mnogo dobre rhytm'n'blues svirke u jednoj emisiji koja se zove, cini mi se, DEMO.

e sada sto se tice bluesa najbolje bi bilo da poslusas stare majstore: na prvom mestu Muddy Watersa, zatim BB Kinga, Elmore Jamesa, John Lee Hookera, Williea Dixona... mogu ja da ti narezem nesto bluesa ako budes dolazila u bg...

ma ne hvatam nista, imam kablovsku, tako da imam samo "najpoznatije" kanale.. nista od tih malih, koje eto pustaju super program.. jedno vreme sam jos imala i ibc, ali je i to nestalo.. :roll:
 
nikodim:
Predpostavljam da si posecivala taj festival kada ga uzimas za primer. :D

Trebalo je da budem na tom festivalu prosle godine, medjutim zbog nekih drugih okolnosti nisam uspela da se organizujem, ali posto mog decka veoma interesuje jazz, blues i sl. i veliki je obozavalac Jazztronika (ne bi ga propustio ni za sta), bio je tamo, ali mi je prokomentarisao kako je posecenost bila bas mala, a izvodjaci veoma dobri. To je bio osnovni razlog sto sam taj primer stavila, ne znajuci da Vrsac poznajes odlicno! U svakom slucaju hvala na kompletnom odgovoru. :wink:
 
nikodim:
Znam da Maricic privatno slusa Pat Metheny-ja, iz jedne emisije u kojoj je bio gost. Ne znam sta si slusao od njega ali Prelo mu je odlican album.

Slusao sam ga uzivo i stojim iza svog misljenja /komentara/: dobar tehnicar i nista vise od toga, bas PRELO je svirao...

Mozda je vreme da se CD Player odnese na servis ako je "pomeren" slusanjem losih pirata. :idea:
Nisam bas najbolje shvatio u kom kontekstu je ova poruka, odogvor je u svakom slucaju da ne moram da ga nosim, sredio bih ga sam.

Ray Brown je jedan od najboljih kontra-basista jazz, svirao je sa mnogo njih...
 
little smile:
Trebalo je da budem na tom festivalu prosle godine, medjutim zbog nekih drugih okolnosti nisam uspela da se organizujem, ali posto mog decka veoma interesuje jazz, blues i sl. i veliki je obozavalac Jazztronika (ne bi ga propustio ni za sta), bio je tamo, ali mi je prokomentarisao kako je posecenost bila bas mala, a izvodjaci veoma dobri. To je bio osnovni razlog sto sam taj primer stavila, ne znajuci da Vrsac poznajes odlicno! U svakom slucaju hvala na kompletnom odgovoru. :wink:

I ja sam bio ove godine, i tacno je da je posecenost bila mala, oba dana. Ali vredelo je biti tamo jer sam cuo, tada prvi put, jedan kvintet iz Austrije (zaboravio sam ime), koji je bio neverovatan.
 
nikodim:
Mozda je vreme da se CD Player odnese na servis ako je "pomeren" slusanjem losih pirata. :idea:

introitus:
Nisam bas najbolje shvatio u kom kontekstu je ova poruka, odogvor je u svakom slucaju da ne moram da ga nosim, sredio bih ga sam.

Ranije sam imao problem sa starim CD Playerom, koji je, po recima servisera, bio "razstelovan" ili pomeren, od piratskih, lose snimljenih diskova. A u jednom od predhodnih postova si se pozalio da imas problem sa lose snimljenim diskovima.

introitus:
Ray Brown je jedan od najboljih kontra-basista jazz, svirao je sa mnogo njih...

Nisam neki ljubitelj kontrabasa, kao instrumenta, mada u nekim stvarima je zaista nezamenljiv, tako da nisam imao prilike da ga cujem. Vise me odusevljava bass gitara, mada ne znam ni jednog ekstra jazz bass gitaristu. :?
 
nikodim:
Ranije sam imao problem sa starim CD Playerom, koji je, po recima servisera, bio "razstelovan" ili pomeren, od piratskih, lose snimljenih diskova. A u jednom od predhodnih postova si se pozalio da imas problem sa lose snimljenim diskovima.
:lol: :lol:
Daj mi broj tog kolege da ga pitam jel se i radio rasteluje od piratskih stanica? :lol:
Prvi put cujem za ovako nesto, pogotovo sto to stelovanje o kom je rec je veoma tesko uraditi i skoro da se ne isplati.

Nisam neki ljubitelj kontrabasa, kao instrumenta, mada u nekim stvarima je zaista nezamenljiv, tako da nisam imao prilike da ga cujem. Vise me odusevljava bass gitara, mada ne znam ni jednog ekstra jazz bass gitaristu. :?
Pa ne znas ni jednog bass gitaristu za to sto i nije zastupljena toliko u vrhunskom jazz. Ja uglavnom slusam ne-amplifikovan jazz /najblizi pojam - unplugged/ , a bez kontrabasa skoro da nema jazz-a...
'si ga slusao uzivo, 'na uvce'? :D
 
introitus:
Jeste proslog leta, to mu je bio drugi (ili cak treci?) koncert u Sapcu i bio je vise nego dobar, a prvi put je dosao sa Miroslavom Tadicem i to je bilo neponovljivo!

Miroslava Tadica, Vlatka Stefanovskog i njihovog gosta iz Bugarske koji je svirao kaval, gledao sam 2003g. u Domu omladine, neverovatna ekipa. Inace, ako nisi slusao preporucio bih ti (ili snimio) Krushevo, album koji su Vlatko i Miroslav radili, akutsini album u flamenko stilu sa domacim motivima, izvenredan CD. :P
 
introitus:
Daj mi broj tog kolege da ga pitam jel se i radio rasteluje od piratskih stanica? :lol:
Prvi put cujem za ovako nesto, pogotovo sto to stelovanje o kom je rec je veoma tesko uraditi i skoro da se ne isplati.

Ocigledno je da si dobar poznavalac materije, mozda i bolji od mog servisera... Znas kako kazu:"Svaka skola se placa."

introitus:
Pa ne znas ni jednog bass gitaristu za to sto i nije zastupljena toliko u vrhunskom jazz. Ja uglavnom slusam ne-amplifikovan jazz /najblizi pojam - unplugged/ , a bez kontrabasa skoro da nema jazz-a...
'si ga slusao uzivo, 'na uvce'? :D

Jesam na Jazztroniku, uglavnom je bass podrska bash kontrabas u svim sastavima koji su gostovali, ali ja sam veliki ljubitelj gitare tako da mi bass, bez pragova, u rukama majstora (kao recimo Bodana Arsovskog) ipak "milozvucniji". :?
 
nikodim:
Miroslava Tadica, Vlatka Stefanovskog i njihovog gosta iz Bugarske koji je svirao kaval, gledao sam 2003g. u Domu omladine, neverovatna ekipa. Inace, ako nisi slusao preporucio bih ti (ili snimio) Krushevo, album koji su Vlatko i Miroslav radili, akutsini album u flamenko stilu sa domacim motivima, izvanredan CD. :P
Imam ga, naravno :D
Snimio sam ga na svom uredjaju sa originala...
 

Back
Top