Crkva istinitih pravoslavnih hriscana izazov S.P.C.-vi

jomini:
Todoro:
Javite se bogoslovi gde vam je hrabrost.Ubedite posetioce ovog foruma.Da li ste u pravu VI ili MI.Odnosno bogoslovlje SPC ili nase odnosno bogoslovlje istinski pravoslavne Crkve.
Svi ste u zabludi!!!
Dokazi.To sto ti kazes je najlaksi nacin da se o tim stvarima ne misli.To je samo nacin gubljenja u bezlicnoj i bezboznoj svakodnevici.Ako hoces mogu da ti dokazem da nismo isti.Bilo bi mi drago da razmenimo mislenja.Auzgred sta te je to podstaklo da tako mislis.
 
Todoro:
jomini:
Todoro:
Javite se bogoslovi gde vam je hrabrost.Ubedite posetioce ovog foruma.Da li ste u pravu VI ili MI.Odnosno bogoslovlje SPC ili nase odnosno bogoslovlje istinski pravoslavne Crkve.
Svi ste u zabludi!!!
Dokazi.To sto ti kazes je najlaksi nacin da se o tim stvarima ne misli.To je samo nacin gubljenja u bezlicnoj i bezboznoj svakodnevici.Ako hoces mogu da ti dokazem da nismo isti.Bilo bi mi drago da razmenimo mislenja.Auzgred sta te je to podstaklo da tako mislis.
Pa ja i ne tvrdim da smo isti, daleko bilo.
Šta me je podstaklo? Pa to da je to o čemu pričaš verovanje, i ništa drugo. Sama reč govori, na svim jezicima! Može se verovati u sve...
 
jomini:
Todoro:
jomini:
Todoro:
Javite se bogoslovi gde vam je hrabrost.Ubedite posetioce ovog foruma.Da li ste u pravu VI ili MI.Odnosno bogoslovlje SPC ili nase odnosno bogoslovlje istinski pravoslavne Crkve.
Svi ste u zabludi!!!
Dokazi.To sto ti kazes je najlaksi nacin da se o tim stvarima ne misli.To je samo nacin gubljenja u bezlicnoj i bezboznoj svakodnevici.Ako hoces mogu da ti dokazem da nismo isti.Bilo bi mi drago da razmenimo mislenja.Auzgred sta te je to podstaklo da tako mislis.
Pa ja i ne tvrdim da smo isti, daleko bilo.
Šta me je podstaklo? Pa to da je to o čemu pričaš verovanje, i ništa drugo. Sama reč govori, na svim jezicima! Može se verovati u sve...
MI istiniti pravoslavni hriscani smo u pravu,ako te interesuje zasto smo u pravu posalji mi poruku.licno.
 
jomini:
Pa ja i ne tvrdim da smo isti, daleko bilo.
Šta me je podstaklo? Pa to da je to o čemu pričaš verovanje, i ništa drugo. Sama reč govori, na svim jezicima! Može se verovati u sve...
Moram da primetim da si upotrebio pogresan termin... Rec verovanje, nije adekvatan pojam za ovo o cemu govoris. Ni u nasem, ni u ostalim jezicima... Zato je ustanovljen pojam vera - i u nasem i u ostalim jezicima. Tvoja je stvar da nemas veru ili da ne verujes. Ali nemoj radi potrebe da objasnis otsustvo vere kod sebe, da izjednacavas ova dva pojma.
 
1) Postujem svaku religiju, ali nisam religiozan. Ovo sam rekao cisto da ne dobijem etiketu izroda, kretena i vec above mentioned.
2) Religija je nastala odavno da bi se mogle kontrolisati velike mase ljudi ali i manipulisalo istima. Primer su inkvizicija i krstaski ratovi.
3) SPC je jedna isfolirana institucija koja se u poslednje vreme vise bavi osudama i anatemisanjem ljude koji su izrucili Milosevica Hagu nego onime za sta su skolovani i uceni. Svaka cast izuzecima koji su dosledni svojim ubedjenjima, njih postujem.
4) Koliko je samo para pokradeno od strane iste iz fondova koji su preko koordinacionog centra Vlade Srbije upuceni ljudima koji su doziveli pravi holokaust na Kosovu 17. matra prosle godine.
6) Ovo je samo moje misljenje, mozda i gresim :?:
 
aparthejdovac:
1) Postujem svaku religiju, ali nisam religiozan. Ovo sam rekao cisto da ne dobijem etiketu izroda, kretena i vec above mentioned.
2) Religija je nastala odavno da bi se mogle kontrolisati velike mase ljudi ali i manipulisalo istima. Primer su inkvizicija i krstaski ratovi.
3) SPC je jedna isfolirana institucija koja se u poslednje vreme vise bavi osudama i anatemisanjem ljude koji su izrucili Milosevica Hagu nego onime za sta su skolovani i uceni. Svaka cast izuzecima koji su dosledni svojim ubedjenjima, njih postujem.
4) Koliko je samo para pokradeno od strane iste iz fondova koji su preko koordinacionog centra Vlade Srbije upuceni ljudima koji su doziveli pravi holokaust na Kosovu 17. matra prosle godine.
6) Ovo je samo moje misljenje, mozda i gresim :?:
Licni gresi pojedinaca su njihova licna stvar.Nisam mislio na takvu neku izdaju niti pak sam u jednoj od ovih tema misli u tom smeru da pokrecem rasprave .Izazov teolozima SPC je ima za cilj da ako se neko od njih javi da pred svima dokazem da je savremena teologija SPC daleko od one koju je nekad imala i koja je bila ispravna.I da sada jedino istiniti pravoslavni hriscani srbije tj.CRKVA ISTINITIH PRAVOSLAVNIH HRISCANA SRBIJE je sacuvala izvorno pravoslavno hriscansku teologiju.Za uvid u ovo pogledajte svi naslove mijih tema koje sam bio zapoceo a koja je imala vec navedene ciljeve.Usput procitajte na sajtu lista dnevnik pod datumom 14 2 05god.Pa nek vam to svima bude smernica za dalje rasprave na forumu a adresa je:www.dnevnik.co.yu
 
greh ne postoji, ako je nesto lose za mene, necu to da radim, a ne zato sto bog tako kaze, ili u slucaju da bog kaze da nesto radim a ja osecam da meni to ne odgovara, nisam blesav da to radim.. ako nisam sposoban da procenim sta mi odgovara a sta ne, i ako masa sa izgovorom o bogu mora da mi govori sta cu i kako da radim, sta ja trazim na ovoj zemlji.. gluposti
 
posetilac:
greh ne postoji, ako je nesto lose za mene, necu to da radim, a ne zato sto bog tako kaze, ili u slucaju da bog kaze da nesto radim a ja osecam da meni to ne odgovara, nisam blesav da to radim.. ako nisam sposoban da procenim sta mi odgovara a sta ne, i ako masa sa izgovorom o bogu mora da mi govori sta cu i kako da radim, sta ja trazim na ovoj zemlji.. gluposti
Greh postoji i to je ono sto je suprotno volji Bozijoj a volja Njegova je da se spasu ljudi od vecne smrti ispunjavanjem jevanjelskih zaopvesti,verom u dogmate Svete pravoslavne dogmate tj. da je Gospod Hristos postao covek ovaplptivsi se od Presvete Bogorodice i da je za nas razapet umro na krstu ivaskrsao iz groba i time nas izbavio od vecne smrti,greha i djavola, te da cemo i mi ako budemo bili sledbenici njegovi tako sto cemi biti vernici istinite pravoslavne crkve te da cemo vaskrsnuti iz svojih grobova kad On drugi put bude dosao na zemlju .A gresi se dele na licne i na one protiv vere.Sve sto covek radi to je za Boga I SLUZBU NJEMU i prrtiv njega ,za greh i protiv istog,za crkvu i protiv nje itd..
 
posetilac:
todoro:
posetilac:
je li todoro, da ti manijak siluje 14-godisnju cerku na tvoje oci, da li bi mu pucao u glavu?
Ne prijavio bih to policiji

nadam se da ce tvoja cerka umeti da razume taj tvoj gest dok budes trcao u policiju, a manijak joj bude razvaljivao matericu
Ako hoces fa se registrujes, imam perfektni nick za tebe:DUSEVNI BOLESNIK!!!
 
Mislim da ovde svi strasno gresite. Ako neko hoce da bude hriscanin onda mora da prihvati postradanje jer je to instrument iskupljenja. U tom smislu ne moze da mu puca u glavu vec mora da se moli za njega ili tako vec nesto. Ja licno nisam hriscanin, ali ako neko jeste onda je to njegov put i onda je postradanje ono cim ega Bog nagradi, zar ne?

posetilac:
to nije greh, covek ti siluje dete,alo!
ti si monstrum, je.bala te biblija
 
Sta je tu cudno? Starozavetni Bog je prilicno okrutno stvorenje koje trazi, izmedju ostalog, da mu se zrtvuju prvenci sto je i radjeno. Hteli hriscani da to priznaju ili ne, njihov Bog je jedno zlo stvorenje :twisted:

posetilac:
zanimljivo da je manijak koji kasapi dete, "gresnik", tata-posmatrac je "vernik", prospes detetu creva, pokidas matericu, pomolis se bogu za oprost i za "gresnika" koji "ne zna sta radi" i svi srecni. i jos idu u raj. meni to lici na klasicno zrtvovanje sa izgovorom nekakvog stradanja i omogucene karte za "raj".
 

Back
Top