„Bečko-berlinska škola” vs novoromantičari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta znamo o ovome?

https://books.google.rs/books?id=JSkzCwAAQBAJ&pg=PT72&lpg=PT72#v=onepage&q=ilirski&f=false
https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Godfrey_Leland

leland.jpg
 
Ја сам мало закаснио на ову дискусију, али хтео бих да заиграмо једну малу игру, правила су проста: ја вама дам неке основне тезе аутохтониста и на вама је да их побијете на најбољи начин и да ме уверите да је Берлин у праву, а да они нису. То је прво правило, друго правило је да ако ми дате неке контрааргументе везане за њихово виђење историје, онда морате да ми кажете зашто је тај појединац више у праву од неког другог, нпр зашто је папа Никола V (њега сам лупио) више у праву него рецимо Лаоник Халкокондил, у исто време знајући зап. тенденције (било папске или Бечко Берлинске) да асимилирају или уништавају све што није њихово. Дакле, ево их тезе:

Српски календар (стар 7500+ год., приказује салинитет и алкалност воде, електромагнетизам),

Винчанско писмо, Србица, најстарије писмо на свету,

Илири су Срби (називи богова Сербон и Сербона, описи Илира сличнији нама него Албанцима, високи јаки људи, чврсте конституције, исти ген, И2 и варијације, као ми и Винчанци),

Српски топоними свуда у свету (Серби, Сораби, Сирби итд, може књига само о томе да се напише),

Оцила на Зевсовој и Ахиловој тоги (исти знак нађен је и у Винчанском писму, зашто баш тај знак онда),

Обелиск из Лице (2800 год. стар, законик),

Душаново Царство обухватало све од Босне до делова Бугарске и до Пелопонеза на старим картама,

Филипа II називали варварином, како је онда Грк био, такође Александар опеван у многим нашим еповима (Осман нпр), доста песама о домовини Индији и повратку тамо (Сива Жива) има их превише стварно, не само песама наравно,

Скендербег је Србин, од мајке Војиславе, Воисаве,

Трибали су Срби (српске владаре називали архонтима Трибала, главни симбол Трибала коришћен као грб Карађорђеве Србије),

Страни и наши извори о нашој античкој прош. (Халкокондил, Мавро Орбини, Павел Јозеф Шаферик, Павле Соларић, Олга Луковић Пјановић, Милош С. Милојевић, Реља Новаковић итд.),

Проклетије се звале Тројанксе планине, опис Троје савршено одговара Скадру,

Већина митова о Краљевићу Марку су тачни,

Лициније био Немањин предак по Карловачком, Константиновом, Пајсијевом, Врхобрезничком, Руварчевом родослову, такође по Општем листу Патријаршије Пећке,

Карловачки родослов помиње Дагона као српско божанство (од чега настају имена Дагони и Дачани, Даки), има повезаности са риболиким божанством Лепенског Вира,

Млетачка република имала већинско српско словенско становништво,

Срби и Келти имају 2000 сличних речи,

Спартак је био Трачанин,

Ред Змаја је савез са ових простора, 6 или 7 век, претходно се звао Трачки култ или култ Подунавског коњаника, православци сматрани неверницима а опет дозвољено њихово присуство, Милош Обилић у народном предању претстављен као Змајски Син или Син Змаја, други који су носили слична имена су нпр. Влад Тепеш III и његова породица, подаци о некаквом друштву се налазе у спису који се зове Закони о рудницима,

Имена градова, река, долина у Немачкој (посебно на истоку, где је Лужица) имала српске називе, Берлин био Брљин, Лајпциг био Липско,

Mапа из 814. године која приказује Србију која изгледа као у време Цара Душана, такође приказује Алабнију чак на истоку близу Каспијског мора,

Нинус, Нино Белов или како год, и недоумице везане за њега.

То је све што ми је пало на памет, а корисник korkanj је све то боље и опширније рекао него ја, пошто очигледно зна МНОГО више него ја или било ко овде. Тако да, ако неко ово види, нека ми одговори и ако се нађе да је лаж 70% онога што овде пише онда у реду, али докажите да је лаж господо и госпође, немојте само понављати старе приче које ни у 19. веку нису пиле воду а не тек сад.
 
Укратко, коркањ не зна ништа, већ само затрава сваку тему огромном количином података које скупља од којекуде. Као кад би за сакупљача секундарних сировина рекао да више зна од доктора наука, пошто је ли сакупљач има више папира на гомили.

100% онога што си написао нису ни тезе већ набројана наклапања, а показујеш и основно неразумевање историјских извора. Најбољи пример за то је "мапа из 814. године". Дакле мапа није из 814. године, већ приказује политичке границе у Европи те године, а настала је у 19/20/21 веку. Даље оно што се на мапи види јесте територија на којој пише "Јужни словени" преко Балкана, а онда на територији - можеш мислити - Србије, пише "Срби".

Некоме ко не уме да чита мапу, нити разазнаје време настанка мапе од времена које мапа приказује је тешко објашњавати нешто дубље од тога, а ти тражиш да ти се овде објасни све икад одједном. Е па друже форум већ има 1000 тема, седи прочитај их, погледај аргументе једне и аргументе друге стране па се онда јави.

Још приде се јављаш на 6 година старој теми.
 
С обзиром да се ради о цивилизацијама пре развитка писма, може се поново писати праисторија а не историја :p
U Figure 2 imamo i savremene populacije.
Srbi ovde nisu prikazani, znamo da se nalaze između Hrvata i Bugara i Rumuna.
Ovde gde je najveća kocentracija nalaza. Gde je i stanovništvo vedskog Sedmorečja, koje je došlo sa ovih prostora.
Imamo i gvozdenodobske Bokelje.

Ne mora značiti da su Protoarijevci srpskog porekla, ali da su genetski bliski da. Da su slična kombinacija zapadnoevropskih lovaca sakupljača (živeli i u Lepenskom Viru), egejsko - anadolskih neolićana, skandivanskih (ili baltskih) lovaca i stepskih ratnika.

Kod Skita imamo mešanje sa Azijatima, gde su i savremeni Anadolci.
 
Poslednja izmena:
То је све што ми је пало на памет, а корисник korkanj је све то боље и опширније рекао него ја, пошто очигледно зна МНОГО више него ја или било ко овде. Тако да, ако неко ово види, нека ми одговори и ако се нађе да је лаж 70% онога што овде пише онда у реду, али докажите да је лаж господо и госпође, немојте само понављати старе приче које ни у 19. веку нису пиле воду а не тек сад.

Мораш ставити и неко појашњење, јербо мислим да нисмо разумели пола ствари побројаног. Не можеш ставити само једну реч и очекивати да неко продискутује о томе, не знајући уопште ни на шта си мислио (а бројне ствари које си навео немају чак ни никакве везе са српским аутохтонизмом; Скендербегово порекло рецимо, или границе Душановог царства, или шта год си хтео да кажеш у вези краља Марка).

Нинус, Нино Белов или како год, и недоумице везане за њега.

Нпр. овде. Шта желиш да кажеш? Древни извори спомињу неког Нина, који је наводно био цар Асирије, а по Херодоту родоначелник династије Лидије. Од различитих испреплетаних легенди које га стављају као потомка Херакла или великог освајача Блиског истока, не постоји никаква кохерентна прича којом се различите вести о цару Нину могу помирити (чак ни време његовог наводног владања тј. живота), а било какво помоћно истраживање није ни на који начин донело икакве потврде постојања личности таквог типа (апсолутно икаква археолошка ископавања у Ниниви или другде у Месопотамији и широј зони).

Ако ти говориш о Деретићевим фантазмагоријама, ничег туг нема сем небројено конфабулација које измишља без икаквог основа. Дакле, лаж је, како би реко; све лаж једна за другом.
 
U Figure 2 imamo i savremene populacije.
Srbi ovde nisu prikazani, znamo da se nalaze između Hrvata i Bugara i Rumuna.
Ovde gde je najveća kocentracija nalaza. Gde je i stanovništvo vedskog Sedmorečja, koje je došlo sa ovih prostora.
Imamo i gvozdenodobske Bokelje.

Ne mora značiti da su Protoarijevci srpskog porekla, ali da su genetski bliski da. Da su slična kombinacija zapadnoevropskih lovaca sakupljača (živeli i u Lepenskom Viru), egejsko - anadolskih neolićana, skandivanskih (ili baltskih) lovaca i stepskih ratnika.

Kod Skita imamo mešanje sa Azijatima, gde su i savremeni Anadolci.
Ovde imamo i srednjevekovnih nalaza (na ovom dijagramu Srbi bi bili ispod Francuza, do Mađara).
North_Europe_genetic-linguistic_landscape.jpg
 
Poslednja izmena:
Историја српске књижевности (0:16). :)

Baš to. :D
Već sam ranije uočio da Deretić (ovaj iz video klipa) "ispod žita" potura lik i delo istoimenog naučnika kao svoje stvaralaštvo. Valjda sebi tako daje kredibilitet. Sve to i nije toliko teško jer pored istog imena i prezimena dele i istu fizionomiju.
 
И ја се слажем да је потребно помно преиспитати... .. Био је на мрежи један превод Тацитовог одломка ..
-Svakako je izuzetno bitan podatak da se zemljoradničko starosedelačko stanovništvo naziva opštim imenom Sueborum(..in nos Sarmatarum ac Sueborum gentes), izjednačava sa Sarmatima, odnosno na ogromnoj teritoriji Sarmatije živi samo I isključivo jedan narod ((gde je narod -gentes spomenut u jednini, (gen.sing.po I osnovi 3 od nom. genus

Нађох бољу верзију од цитираног Г.Вукашиновића, о покушају директоног повезивања "Свба" и Срба:
др Борислав Влајић, http://ivoandric.no/biblioteka/Isto...ki - Srbi starosedeoci Balkana i Panonije.pdf

24348jl.png


2eqf1iw.png
 
Свакако део мојих предака су били чобани у вукохебањима, али ја више нисам чобанин а ти, изгледа, јеси.

Многи предци многих људи су били чобани и у томе нема ништа лоше. А, де нам реци, ко је и како формирао румунску нацију? Да ли то има везе са Ердељском школом, то јест оном групом интелектуалаца, из Трансилваније, који су сви, али баш сви до једног, неким чудом били унијати? Да ли сте пре тога писали ћирилицом?

- - - - - - - - - -

Иначе.

 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top