TEST SKLONOSTI
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: TEST SKLONOSTI

NS
    Guest

Podrazumevano TEST SKLONOSTI

DA LI POSTOJI NEKI TEST ZA BUDUCE STUDENTE POMOCU KOJEG MOZEMO DOBITI INFORMACIJU ZA KOJI FAKULTET IMAMO SKLONOSTI A ZA KOJI NE ? AKO DA GDE I PO KOJOJ CENI SE MOZE NABAVITI

Obećava
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Postoji takav test, zove se test profesionalne orjentacije. Rade ga psiholozi i kao rezultat dobijes okvirno za sta si najsposobniji; drustvene, prirodne nauke, cak i preciznije, zavisi koliki je obim testa. Posto bi i ja trebalo da radim isti malo sam se raspitivala :wink: Mada vecina psihologa (skolski ili iz neke ustanove) ne zele da testiraju ucenike. Ne znam zasto ali niko nije zeleo da uradi test pravdajuci se nekompatibilnoscu ili nedostatkom vremena. Ti vidi, ako saznas jos nesto blize, bilo o ovome ili nekom drugom testu javi... :wink:

Zainteresovan član little smile (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Fakultet nije isto sto i srednja skola, pa pretpostavljam da je razlog odbijanja taj sto ne zele da vam kazu: "E, na osnovu testa i tvojih rezultata mogu da Vam kazem da ste vise naklonjeni primenjenim umetnostima... bla, bla, bla..." i sta posle? Ti se spremas za taj fakultet i shvatis posle par meseci da ipak to nije za tebe, da te vise vuku prirodne nauke i npr. hemija i sl., ali posto si vec ulozio/la svu svoju energiju u ovo sto mesecima pripremas, onda teras do kraja... Ovo je cisto moje misljenje, ali kao sti ni testovi inteligencije nisu merodavni, jer ne mogu da proispitaju sve aspekte, tako mislim da psiholozi smatraju da ni ovi testovi nisu 100% sigurni, pa ne zele da 'upropaste' (ne bukvalno) neciji zivot svojom 'presudom' ili pogresnom procenom. Naravno, sigurno je da moje misljenje ne dele svi, ali ja sam morala da prenesem svoje :wink:

Zainteresovan član paralela (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Postoji, u Beogradu se radi u Zavodu za zaposljavanje, cini mi se da se zakazuje dosta unapred...
    Ne znam koliko ce ti pomoci, mozda vise da preispitas sam sebe, nemoj od njih da ocekujes da ti daju instant resenja za sve tvoje probleme.
    Ja sam se tada, a bese to poodavno, dvoumila izmedju tri potpuno razlicite oblasti i ono sto su mi rekli bilo je - da imam potrebne predispozicije za sve tri, tako da...

Zainteresovan član little smile (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio paralela
    Postoji, u Beogradu se radi u Zavodu za zaposljavanje
    E jeste, secam se i ja... Ali ja sam isla na kraju osnovne skole (skola nam je organizovala), pri cemu sam ja zelela da upisem arhitekturu, ali rekoh sebi: "Hajde da vidim sta ce mi reci" i radila sam te testove i znas li sta su mi rekli? "Najbolje je da idete u gimnaziju i to opsteg smera, jer sve Vam ide, pa da Vam posle ne bude zao (u smislu da se ne pokajem) sto ste upisali arhitekturu" i tako ja zavrsih gimnaziju! Tako da mi nista pomogli nisu, sem sto su mi otezali kasnije izbor fakulteta :wink:

Citat Original postavio paralela
    da imam potrebne predispozicije za sve tri, tako da...
    To je bas to o cemu pisem... I dalje smatram da su ti testovi zaista nemerodavni, jer su pomalo zastareli, a i nisu svima iste sklonosti razvijene, a oni da bi se ogradili ti kazu: "Talentovan si za sve"... Ma ne znam, zaista odluci sam/sama...

Početnik BranoT (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: TEST SKLONOSTI

Ima li sta na internetu pa da covjek moze sam da provjeri te "naucne metode' ...Kao sto je
    test ineligencije i sl.
    Svi ti psiholozi traze velike novce za uslugu testiranja, kod nas i do 6000 Din/osobi
    Puno biste mi pomogli...

Početnik
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imas testove inteligencije na internetu, mozes da ih skines besplatno. Samo ukucaj 'testovi inteligencije' u mesto za pretrazivanje, izbacice ti listu sajtova, pa ti biraj. Koliko su testovi merodavni, ne znam, ali zanimljivo je. PozZ

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Smile Re: TEST SKLONOSTI

Test profesionalne orijentacije sam radila u srednjoj kod naseg psihologa. Ispalo je da bi mi najbolje isla ekonomija :shock: , ja sam tada isla u filolosku gimnaziju, a matematiku, fiziku, hemiju sam redovno "vukla". Naravno, nisam ih poslusala, upisala sam prava :smile:

Zainteresovan član strelica86 (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Da, i ja sam test profesionalne orijentacije radila u srednjoj kod psihologa. Upisala sam ekonomiju, a ispalo je da bi mi bilo najbolje da upisem ETF tj. za ETF sam imala visoko izrazena interesovanja...

Početnik
    Učlanjen
    02.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tarabica
    Test profesionalne orijentacije sam radila u srednjoj kod naseg psihologa. Ispalo je da bi mi najbolje isla ekonomija :shock: , ja sam tada isla u filolosku gimnaziju, a matematiku, fiziku, hemiju sam redovno "vukla". Naravno, nisam ih poslusala, upisala sam prava :smile:
    NISI POGRESILA ! :razz:

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Nadam se da nisam!

Zainteresovan član tin_tina (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Radila sam test iprofesionalne orjentacije receno mi je da bi odlicno bilo da upisem veterinu. Naravno nisam poslusala vec sam upisala geografiju. Moj komsija je upisao veterinu i kad mi je doneo neke snimke sa prakse shvatila sam da to stvarno nije za mene. Testirajte se ali slusajte i sebe.

Domaćin
    Učlanjen
    18.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

imate ovde jedan slichan online test (:

Ističe se
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio minna- Pogledaj poruku
    imate ovde jedan slichan online test (:
    Pa onako

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

e ljudi cula sam da u novom sadu postoji neko testiranje.neka moja poznanica je isla ne placa se nesto puno za to testiranje. pa ako je neko nesto cuo ili zna adresu nek javi

Početnik
    Učlanjen
    14.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Isla sam kod skolskog psihologa i ona je rekla da najbolje poznajemo sebe i da nam nisu potrebni testovi. Nego uzmete svesku i pisete sta ocekujete od posla, da li zelite da budete puni love ili ne, da li zelite rad sa ljudima itd. Razgovarate sami sa sobom. Nije lose, vredi. KOme se ovo cini ok neka pokusa. Znam da je vecina vec odlucila, ali ako neko nije neka proba. Sto se tice tih testova, ja sam radila u osnovnoj i u svakom gradu postoji ustanova gde mozete raditi testove.

Aktivan član Dača R (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio CBETLAHA-90 Pogledaj poruku
    Isla sam kod skolskog psihologa i ona je rekla da najbolje poznajemo sebe i da nam nisu potrebni testovi. Nego uzmete svesku i pisete sta ocekujete od posla, da li zelite da budete puni love ili ne, da li zelite rad sa ljudima itd. Razgovarate sami sa sobom. Nije lose, vredi. KOme se ovo cini ok neka pokusa. Znam da je vecina vec odlucila, ali ako neko nije neka proba. Sto se tice tih testova, ja sam radila u osnovnoj i u svakom gradu postoji ustanova gde mozete raditi testove.
    Gospode Boze!!! Zar je moguce? Ako budes u prilici pitaj tog ,,psihologa'' da li je ikada cuo za introspekciju i individualne razlike koje postoje u sposobnosti da se introspekcija vrsi...

Početnik
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije ti taj test nesto, uradis i onda cujes ono sto vec znas, na kraju odlucujes sama

Obećava ~about a girl~ (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

ja sam radila 3 testa:test profesionalne orijentacije,Jungov test lichnosti i neki test da li vise volite prakticna zanimanja ili neka koja zahtevaju mastovitos... msm to moze da posluzi ako se dvoumite izmedju necega ili ne znate sta da upisete ali ako se odlucite za nesto niko vam ne moze reci e nemoj to upisati. U principu niko ne moze odluciti umesto vas.

Domaćin AlanViBritannia (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Ovakav test mozes odraditi kod skolskog psihologa. Ja sam radio jedan i prilicno je zanimljivo & poucno. Mada, meni nije mnogo pomogao, jer mi je u najvisem kvartalu pokazao Nauku i Kulturu i Administraciju, izmedju cega sam se vec dvoumio.

Ali tebi moze pomoci.
    Life is too short to be little. | 私は新世界の神

Slične teme

1. ITT test (Insulin Tolerance Test)
    Autor sasa u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 06.01.2009., 20:03
  2. toefl test i sat test
    Autor Ranita89 u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.04.2008., 18:13
  3. TEST 2