10 godina iskustva ...

  • Začetnik teme Petar Toljati
  • Datum pokretanja
DEVIL:
MA NEMOJ MI RECI DA ZA LINUX NEMA VIRUSA

Nema, ima par u laboratoriji ali su beskorisni.
Virus da bi bio virus mora da ima mogucnost da se replicira i siri a zbog sistema privilegija u Linuxu uglavnom kao i zbog otsustva IE_a, outlooka i outlook expressa, a i Linux korisnici su generalno kompjuterski pismeniji virus ne moze da prezivi u Linux okruzenju.
 
Petar Toljati:
A ja iz licnog iskustva preporucujem potpuni prelazak na Linux - verujte, to je jedina odbrana od 100.000+ virusa, ad, spy, worm, nuke i ostalih programa.
Ja sam nameravao da predjem ali malo prgrama i igara podrzava linuh :cry:
______________
68.gif
69.gif
 
Ako treba samo zbog virusa da predjemo na Linux,pa nije zanimljivo,a sto se tice rada i izgleda tog OS-a to je vec nesto drugo.Ja imam Ubuntu 14.04 i sasvim sam zadovoljad s njim,mada sam jos pocetnik,ali nisam ga instalirao zbog virusa,vec da naucim nesto o njemu.
 
Ja sam nameravao da predjem ali malo prgrama i igara podrzava linuh :cry:
______________
68.gif
69.gif
Оперативни системи се не праве према програмима већ се програми пишу према оперативним системима... ;)


Иначе има вируса и за линукс и ако се не варам цифра је негде око 300+, али као што је већ напоменуто из разлога другачијег система дозвола нападачи морају да се задовоље нападима преко неких независних програма (интернет прегледачи нпр) што је опет ограниченог домета у односу на везивање на сам систем као код Виндовса....

А што се тиче безбедности... увек се лепо насмејем кад видим ове силне навлакуше преко фејса преко којих се даље преноси разноразна гамад...
 
O veliki premudri Petar Toljati,hvala ti na ovom premudrom savetu,najboljem naslovu teme i jos vecem fontu.
Tek sad videh u kakvoj sam zabludi i neznanju ziveo sve ove godine.

Ja cu narucim par tih Linuxa pa da i ja budem veri smart kao ti o veliki,premudri. :worth:

Like za najbolju temu u 2015-oj. :bye:
 
Video sam to,ali poslednjidatum odgovora skorasnji,a ja retko kad pogledam kada je tema postavljena.Nije mi prvi put.U j..... pre vise od 17 godina,dogodine punoletstvo.

ma da sigurno si video kako si samo posumnjao

- - - - - - - - - -

Video sam to,ali poslednjidatum odgovora skorasnji,a ja retko kad pogledam kada je tema postavljena.Nije mi prvi put.U j..... pre vise od 17 godina,dogodine punoletstvo.

ma da sigurno si video kako si samo posumnjao, samo mi nije jasno kako si je iskopao
 

Back
Top