PRAVI?

Poruka
5
KAD NEKO POMISLI:
"OVO JE PRAVA OSOBA ZA MENE",
UPUSTI SE SA NJOM U AVANTURU I NAKON SVEGA POSLE ODREDJENOG VREMENA SAZNA DA JE SVE TO (I TA OSOBA) BILA GRESKA.

KOLIKO VREMENA POSLE TAKVE SITUACIJE TREBA JEDNOJ ZENI-DEVOJCI DA SE PONOVO UPUSTI U TAKO NESTO I STA JE TO STO CE BITI INICIJALNA KAPISLA ZA MISAO:
"E OVO SADA JE PRAVO,OVO NIJE GRESKA KAO PROSLI PUT"

P.S.
NADAM SE DA SAM DOBRO FORMULISAO PITANJE
8)
 
Ako je normalna devojka koja uci na svojim greskama trebace joj dugo vremena dok se ponovo prepusti i pomisli da je neko novi i taj pravi.A potrebno je da oseti da je voljena i sigurna "samo toliko" :wink:
 
*** Eh, voleo bih da imam vise vremena da odgovorim na ovu temu, jer mislim da je "nekome" zaista bitna i da zeli preboleti, ali moracu biti kratak... :( S obzirom na nedostatak vremena - samo da napomenem da sve sto napisem nije definitivno pravo resenje ili objasnjenje i da je, nazalost, najcesce potrebno mnooogo vremena da prodje dok ponovo budes spreman/la da nekog iskreno zavolis i ponovo nekome verujes... :roll: Najvise zavisi kako brzo ces preboleti, ako u opste prebolis (nije ohrabrujuce, ali ne volim davati laznu nadu ili nerealan savet!) i oporavis se od gubitka, kako dobro podnosis poraz i bol... Retko ko moze proci bezbolno, verovatno niko i ne moze. :cry:

Pre svega, neophodno je da rascistite sami sa sobom ono sto osecate da bi mogli znati sta dalje da preduzmete! Ukoliko ste imali pravu, veliku ljubav (kad kazem "imali" ne mislim iskljucivo u proslom vremenu, mozda imate i sad, ali ne kao nekad...) i zaista verovali da je ta osoba "prava", bice potrebno razmotriti vise mogucnosti (ne zelim da zvucim kao neki bracni savetnik ili psihijatar, ali psihologija je to hteli vi to priznati ili ne...)! Za pocetak imajte u vidu da je samo doslo do izmaka kontrole nad situacijom i do nesporazuma, da je potrebno resiti problem i nastaviti dalje gaziti preko svake prepreke koja vam se nadje na putu i ispreci vasoj ljubavi (ovo je moguce samo ako je rec o pravoj i iskrenoj ljubavi!)... :roll: Ako ipak niste spremni da se borite za svoju ljubav i smatrate da je sve "palo u vodu", onda i nije bilo reci o pravoj ljubavi, tada vam preostaje da se izborite sami protiv svoje "samoce" i svojih osecanja... Ne smem da zaboravim na onu staru izreku "klin se klinom izbija", pa samim tim treba razumeti da resenje izgleda u obliku pronalazenja drugug partnera i nadoknadjivanjem izgubljene ljubavi novom :wink: , samo sto to i nije uvek najbolje resenje... Ja sam ipak za to da zivis dalje i znam da ne bih bio sa bilo kim samo zato sto sam povredjen i usamljen... Zar je potrebno jos nekoga povrediti? :shock: Bolje biti sam i "ohladiti se" nakon gubitka, pa kad upoznas nekog zaista vrednog svoje paznje i ljubavi mozes neoptereceno da se upustis u novu vezu... :D Tad ces sigurno biti spremniji kao osoba da pokazes bez foliranja i straha svoja osecanja i upotpunis vas odnos na "kvalitetniji" nacin...

Naravno, uvek postoji mogucnost da niste dovoljno snazna licnost da prebrodite bol i da vas ona progoni kud god da krenete i sta god da radite! Opasnost je veca ukoliko se nesto ne preduzme po tom pitanju na vreme da postanete nesposobni da volite ili da pruzite ljubav, drugim recima "emotivni sje8anac"... :roll: Tad neka vam je Bog u pomoci, ako verujete u njega... Zao mi je sto ne mogu vise da ponudim, ali najvazniji savet svima s moje strane je: Uvek verujte u ljubav! :!: :!: :!:
 
coffe_and_cigarettes:
KAD NEKO POMISLI:
"OVO JE PRAVA OSOBA ZA MENE",
UPUSTI SE SA NJOM U AVANTURU I NAKON SVEGA POSLE ODREDJENOG VREMENA SAZNA DA JE SVE TO (I TA OSOBA) BILA GRESKA.

KOLIKO VREMENA POSLE TAKVE SITUACIJE TREBA JEDNOJ ZENI-DEVOJCI DA SE PONOVO UPUSTI U TAKO NESTO I STA JE TO STO CE BITI INICIJALNA KAPISLA ZA MISAO:
"E OVO SADA JE PRAVO,OVO NIJE GRESKA KAO PROSLI PUT"

P.S.
NADAM SE DA SAM DOBRO FORMULISAO PITANJE
8)
uf...tesko....sve je stvar od osobe do osobe!Ja recimo jos nikada nikom nisam rekla da je pravi*niti sam to pomislila*ali mozda sam ja jos i mlada za tako nesto
 
coffe_and_cigarettes:
KAD NEKO POMISLI:
"OVO JE PRAVA OSOBA ZA MENE",
UPUSTI SE SA NJOM U AVANTURU I NAKON SVEGA POSLE ODREDJENOG VREMENA SAZNA DA JE SVE TO (I TA OSOBA) BILA GRESKA.

KOLIKO VREMENA POSLE TAKVE SITUACIJE TREBA JEDNOJ ZENI-DEVOJCI DA SE PONOVO UPUSTI U TAKO NESTO I STA JE TO STO CE BITI INICIJALNA KAPISLA ZA MISAO:
"E OVO SADA JE PRAVO,OVO NIJE GRESKA KAO PROSLI PUT"

P.S.
NADAM SE DA SAM DOBRO FORMULISAO PITANJE
8)
Kakva su tvoja iskustva?
 
Bila je tema "koliko treba vremena posle veze" ili tako nesto.

Ako je veza bila jaka i dobra uvek treba neki period, u zavisnosti od duzine veze. Za 3 god 5 meseci, na primer.
 
Prvo mislim da je glupo reci posle jednog razgovora:On je pravi!Da bi neko bio pravi,moras da provedes odredjeno vreme sa njim,da zajedno prebrodite razne situacije,da bi neko znao da li je onaj drugi pravi/prava.Sto se ovog tice,pa svako ima pravo na gresku i promasaj,tako da ne treba ocajavati takve stavri se desavaju,pa ono treba biti promisljen i oprezan.
 
Pera_Zdera:
Bila je tema "koliko treba vremena posle veze" ili tako nesto.

Ako je veza bila jaka i dobra uvek treba neki period, u zavisnosti od duzine veze. Za 3 god 5 meseci, na primer.
Sta to znaci biti pravi/prava?Ovde pricamo samo o dugim vezama...ne razumem.... :?
 
Ovaj...pravi zaslužuju prave...a prave ne ulaze u vezu sa predrasudama tipa "Možda on nije pravi" ili " Možda je on pravi"...Odnos se gradi, radi se na njemu svakodnevno...

Imam pored sebe muškarca koga volim i sa kojim se odlično kapiram, ali niko mi ne garantuje da neće jednog dana da mi kaže, ili da mu kažem: "Pa-pa". Iako se to desi, neće mi biti žao, jer sam mu zahvalna što sam imala tu sreću da baš takav kakav jeste (prav ili kriv), u nekom momentu bude pored mene... Danas-sutra da se raskantamo...pa Bože moj, idemo dalje... :wink:
 
Brightness:
Pera_Zdera:
Bila je tema "koliko treba vremena posle veze" ili tako nesto.

Ako je veza bila jaka i dobra uvek treba neki period, u zavisnosti od duzine veze. Za 3 god 5 meseci, na primer.
Svaka cast, mora da si "Bas Celik" ako ti za vezu od 3 godine treba 5 meseci :wink: :D :D :D
meni je za vezu od 5 godina trebalo 5 godina :D :D
Pa,dobro ne ulazimo sad u detaljnosti,ko zna kakav je odnos imao sa devojkom,a i sve zavisi od osobe do osobe-sve je individualno
 
coffe_and_cigarettes:
KAD NEKO POMISLI:
"OVO JE PRAVA OSOBA ZA MENE",
UPUSTI SE SA NJOM U AVANTURU I NAKON SVEGA POSLE ODREDJENOG VREMENA SAZNA DA JE SVE TO (I TA OSOBA) BILA GRESKA.

KOLIKO VREMENA POSLE TAKVE SITUACIJE TREBA JEDNOJ ZENI-DEVOJCI DA SE PONOVO UPUSTI U TAKO NESTO I STA JE TO STO CE BITI INICIJALNA KAPISLA ZA MISAO:
"E OVO SADA JE PRAVO,OVO NIJE GRESKA KAO PROSLI PUT"

P.S.
NADAM SE DA SAM DOBRO FORMULISAO PITANJE
8)
Koliko vremena??? To je veoma dobro pitanje, jer to nikad ne mozes tacno da znas. Tek kada je sve gotovo i kad si izgubio ono sto si imao/la, onda ima da shvatis da je to bilo ono pravo. Zato uzivaj u zivotu. Pokusaj da se ne opterecujes sa tim, da li je sad ono pravo, jer kada bude bilo pravo, znaces. Ne pitaj me kako!!! Jednostavno ima da znas da je pravo.
 
coffe_and_cigarettes:
KAD NEKO POMISLI:
"OVO JE PRAVA OSOBA ZA MENE",
UPUSTI SE SA NJOM U AVANTURU I NAKON SVEGA POSLE ODREDJENOG VREMENA SAZNA DA JE SVE TO (I TA OSOBA) BILA GRESKA.

KOLIKO VREMENA POSLE TAKVE SITUACIJE TREBA JEDNOJ ZENI-DEVOJCI DA SE PONOVO UPUSTI U TAKO NESTO I STA JE TO STO CE BITI INICIJALNA KAPISLA ZA MISAO:
"E OVO SADA JE PRAVO,OVO NIJE GRESKA KAO PROSLI PUT"

P.S.
NADAM SE DA SAM DOBRO FORMULISAO PITANJE
8)

ajde da postavimo kontra pitanje : KAKO SI PRVI PUT BIO/BILA U STANJU DA POMISLIS DA JE PRAVA/PRAVI? STA JE TADA BILO VAZNO DA BI BIO/BILA PRAVI/PRAVA? ovo pitanje nije samo za tebe, vec za sve.
mozda nije nadjeno u toj osobi ono za sta se misli da je odredjuje kao pravu. onda, dalje, treba TO naci. a sto se tice vremena, razlikuje se od osobe do osobe. nekom treba vise, nekome manje. svi smo drugaciji, svako dozivljava to drugacije.
 
uf,sad ovde nesto svi iznose licne primere i daju recepte...ma,to je ne samo individualno,nego ne zavisi ni od cega! za jednom budalom sam patila dva put onoliko koliko je veza trajala,a drugu sam zaboravila za 3 dana iako sam duze bila s njim! ma,nekog otplaces jos dok si u vezi,a zbog drugog te bedak stigne kad vec sve uveliko prodje! tako da: ne vidim zasto neko ko je tek izasao iz ozbiljnije veze ne bi odmah mogao da udje u drugu cak i ozbiljniju? jer,zapravo,koliko ljudi uopste zna na pocetku da li ce neka veza biti ozbiljna ili ne?! :wink:
 
Ma sve je to individualno...Bila sam u vezi sa deckom 4 godine,i 12 dana posle raskida nasla novog decka sa kojim mi je bilo fenomenalno.Sa njim sam takodje dugo ostala,ali od tog raskida se jos uvek oporavljam(a proslo je 8 meseci od tada,nemojte da se cudite)!!!
 
sibirska:
Ovaj...pravi zaslužuju prave...a prave ne ulaze u vezu sa predrasudama tipa "Možda on nije pravi" ili " Možda je on pravi"...Odnos se gradi, radi se na njemu svakodnevno...

Imam pored sebe muškarca koga volim i sa kojim se odlično kapiram, ali niko mi ne garantuje da neće jednog dana da mi kaže, ili da mu kažem: "Pa-pa". Iako se to desi, neće mi biti žao, jer sam mu zahvalna što sam imala tu sreću da baš takav kakav jeste (prav ili kriv), u nekom momentu bude pored mene... Danas-sutra da se raskantamo...pa Bože moj, idemo dalje... :wink:

Bravo, bravo!
Sta vam uopste znaci ta rec "pravi"?Kao da postoji jedan jedini "pravi" partner za nas na kugli zemaljskoj pa ga mi trazimo i cilj nam je da ga nepogresivo prepoznamo sto pre ako je moguce.

Mnogi mogu da budu "pravi",kao sto rece sibirska, odnos izmedju dvoje se gradi i mozemo i da ga unapredimo i da ga syebemo...niko nije unapred predodredjen kao prava osoba za nas...

Mozda bi bilo smislenije pitanje-koliko vam treba da udjete u sledecu vezu ako vas je partner do koga vam je stalo povredio i razocarao?A to je vrlo individualna stvar.
 

Back
Top