fizicka memorija
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: fizicka memorija

Obećava
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano fizicka memorija

Novi sam korisnik racunara,pa obzirom da nemam iskustva,a i potrebnog znanja,molim za objasnjenje:
    U task manager-u pise sledece:
    Physical memory usage 72%
    Total 261664 K
    Free 72328 K
    Od cega zavisi "zauzece" fizicke memorije i dali se i kako moze prazniti?
    Ako se free space smanji,i dodje do 0,sta dalje?
    Znam da se cach memorija prazni iskljucivanjem racunara,ali neznam kako ova.
    Preporucite mi neku knjigu o osnovama racunarstva,kako bi savladao bar osnovna znanja (pa i ovo o cemu pisem).Hvala vam unapred za odgovore.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: fizicka memorija

Citat Original postavio goran78
    Novi sam korisnik racunara,pa obzirom da nemam iskustva,a i potrebnog znanja,molim za objasnjenje:
    U task manager-u pise sledece:
    Physical memory usage 72%
    Total 261664 K
    Free 72328 K
    Od cega zavisi "zauzece" fizicke memorije i dali se i kako moze prazniti?
    Ako se free space smanji,i dodje do 0,sta dalje?
    Znam da se cach memorija prazni iskljucivanjem racunara,ali neznam kako ova.
    Preporucite mi neku knjigu o osnovama racunarstva,kako bi savladao bar osnovna znanja (pa i ovo o cemu pisem).Hvala vam unapred za odgovore.
    pa ako se ne varam to ti dodje ram memorija i njeno koriscenje... Available predstavlja slobodnu memoriju u sistemu... Do sad se nisam bio u situaciji da je ram pao do 0 %(mslim da se iskoristi do kraja svaki MB)...tako da nemas brines (ali dobro bi ti doslo 512 MB Ram-a ako mozes kupit....).!Inace zauzece ove memorije zavisi od kolicine i zahtevnosti aktivnih programa (primer:ako imas aktivo puno programa u taskbar-u onda je zauzece vec i obrnuto).Ram se moze osloboditi pomocu vise programa ali evo ti dva koja sam uspesno koristio: FastDefragPro i System Mechanic 4 Pro (sa tim da system mechanic ima jos brdo opcija za upravljanje ,odrzavanje i ciscenje sistema)...A sto se tice knjige neznam sta da ti preporucim (zato sto ni sam ne citam uopste...) tako da za ovaj odgovor sacekaj da ti neko odgovori....

Zainteresovan član stonex (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Za oslobadjanje ram memorije koristi program "Free ramXP pro" http://www.krstarica.com/lat/softver/index.php?kategorija=System+optimization&sifra=FreeRAM

Mali je a efikasan . Instalira se u sistem tray-u (desni donji cosak , pored sata ) i pokazuje ti trenutno stanje slobodne memorije , a desnim klikom na njega otvara se meni iz koga izaberes opciju " Auto free now " i program automatski oslobadja memoriju .

Slične teme

1. fizicka hemija
    Autor Chester girl u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.09.2006., 16:07
  2. fizicka hemija
    Autor radeford u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.02.2005., 17:39
  3. Fizicka hemija.
    Autor mort u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 26