neka me neko nauci kako da koristim program za chat (mirc32)

delboy:
Nemam blage veze sa chatom ili razgovorom neka se javi neka sretna i pametna dusa i objasni mi kako se to radi :?
Vidi nije ti to tesko.
Instaliraj si mIRC ili mIRC Plus. Na pocetku(kad startujes mirc) Mozes recimo ubaciti neke adrese od soba u kojima bi ti htio pricati. Kliknes add i onda ukucas adresu od te sobe koju hoces.
Mozes koristiti i Java Chat. Nadjes neki chat ukucas Nick Name i udjes u sobu. Ako hoces detaljnije proctaj pravila chata.:) tamo je objasnjeno kako da se ponasas i to:)
Cao:)
 
Profesionalac:
http://www.mirc.co.uk/translations/serbian.html
text je na srpskom jeziku. Baci look


Ja sam uspela da ga instaliram,stvarno je sve lepo objasnjeno,ali samo prvi put sam uspela da udjem na neki strani chat.Sada mi stalno odbija povezivanje i kaze da je taj nick vec zauzet,sto je prilicno nemoguce?!Inace sam zaboravila da ukucam 'pricaonicu' sa krstarice zbog cega sam i skidala taj program...Sta da radim?
 
A sto je nemoguce da ti je nik zauzet? Jednostavno, neko koristi isti nik kao i ti na tom serveru i to je to.
A sto se tice Krstarice:
Startujesh MIRC pa onda:
File-->Options-->Connect:
Imash tu par stavki..Irc network, connect bla bla..
Idesh na ADD..
Pa u description npr napishesh Krstarica
IRC server- kucash--irc.krstarica.com
Ports--kucash--6667
Group--ne morash nista da ukucash...i onda Ok
Onda je izaberesh iz padajuceg menija ispod irc network, pa onda klik na connect i to je to...
Kada se nakacish na Krstaricu, obrati paznju na text, dobices nesto da ukucash tipa /msg tvojnik pa broj...To morash da ukucash da bi mogla da udjesh u neku sobu..Kada to ukucash, dobices poruku da je sve ok i posle idesh /join#krstarica ili neka druga soba...A da bi videla koje sve sobe imash samo otkucash /list i enter lupish i eto spiska...


STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
 
Ako si skinula MIRC sa onog gore linka (mirc.co.uk) onda ide ovako:
Startujesh MIRC..Onda idesh na options (druga ikonica u redu, tik pored ikonice connect koja lici na munju)
Kada ti se to otvori prvo ti je oznaceno connect. Tu upisujesh nik, email, itd...
Sledeca stavka ti je servers.
Tu imash IRC network, pa IRC server i ispod toga imash ADD EDIT i DELETE.
Kliknesh na ADD:
Description--krstarica
IRC server: irc.krstarica.com
Ports- 6667 po defaultu stoji...Kliknesh ADD i to je to...Pod IRC server treba da to stoji "krstarica"...
Posle toga idesh na "connect to server" i to je to...



STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
 
Treba malo da pogledaš na netu. Naćićeš neki od onakvih sajtova, koji će ti uvek koristiti... neću ovde da pišem ni jedan jer je zabranjeno ;)
____________________
www.karlo.co.sr
karlocar.jpg
 

Back
Top