Genetika za pocetnike?

Ne znam kakva je genetika na tvom fakultetu (ja sam na biologiji), ali kada sam je ja spremala pomogla mi je knjiga Geneticki recnik sa mog faksa. Prvo prelazenje je usvajanje terminologije, a posle sve ide glatko.
Drzim palceve :D
Daphne
 
zoranpetrovic84:
Treba da spremam ispit Medicinska Genetika na defektoloskom fakultetu,predaje mi prof.Ninkovic...a nemam nikakvo znanje iz genetike...jel'mozete da mi preporucite neku literaturu da se upoznam sa nekim osnovnim stvarima?
hvala
poz
Nisu mi tu trenutno knjige ali da se prisetim
An Introduction to genetic analysis- Lewontin, GelBart,... imas u knjizari Mamut (Beograd) a imas i Geneticki recnik (Ja mislim da je autor Marinkovic ali to je stara knjiga...). A evo ja bas izdala GENETIKU I za III gimn. Pa onda Genom-Met Ridli(ali to ti je popularna literatura)....
 
Jana-Zami'87.:
zoranpetrovic84:
Treba da spremam ispit Medicinska Genetika na defektoloskom fakultetu,predaje mi prof.Ninkovic...a nemam nikakvo znanje iz genetike...jel'mozete da mi preporucite neku literaturu da se upoznam sa nekim osnovnim stvarima?
hvala
poz
Nisu mi tu trenutno knjige ali da se prisetim
An Introduction to genetic analysis- Lewontin, GelBart,... imas u knjizari Mamut (Beograd) a imas i Geneticki recnik (Ja mislim da je autor Marinkovic ali to je stara knjiga...). A evo ja bas izdala GENETIKU I za III gimn. Pa onda Genom-Met Ridli(ali to ti je popularna literatura)....
I da BELESKE IZ GENETIKE-JAMES CROW i BIOLOGIJA SA HUMANOM GENETIKOM (za Medicinski fax)
 

Back
Top