Dokle će Srbija da ćuti?

_2fast4u_

Početnik
Poruka
34
Svjedoci smo kampanje koju pojedine naconalne manjine sprovode zbog (navodnog) ugrožavanja ljudskih prava u Srbiji - čak je išlo dotle da se problem (?!) sa Mađarima internacionalizuje i da se o tome raspravlja u evropskom Parlamentu. Pri tome (koliko znam) ti ljudi u Srbiji imaju pravo na svoj jezik, lokalnu upravu, nisu diskriminisani prilikom traženja posla. I to je OK, ne daj Bože da je drugačije. Nego, i pored svega toga njihove matične zemlje se grubo miješaju u unutrašnje stvari Srbije, "štiteći" tako interese tih ljudi.

S' druge strane ako se obrati pažnja na ljudska prava Srba u najbližem okruženju (Crnoj Gori) može se svašta vidjeti. Nedavno je ljudima ukinuto pravo da koriste svoj jezik koji je prekršten u nekakav "maternji"; diskriminacija prilikom traženja posla (osjetio to na svojoj koži); pritisci za vrijeme održavanja poslednjeg popisa. I opet - Srba nikada više u Crnoj Gori. Problem je što su ljudi prepušteni sami sebi - nikakvu (čak ni moralnu) podršku iz Srbije nemaju. SRBIJA MUDRO ĆUTI. Srpski jezik? Nije važno. Srpska Pravoslavna Crkva u Crnoj Gori? Otkazi ljudima na poslu? Goruća pitanja koja nikoga ne dotiču, osim onih o čiju se glavu obijaju...

I zato postavljam pitanje: dokle će Srbija da ćuti?
Dokle će joj biti važnije da li će neko dobrovoljno otići u Hag od sudbine preko 200000 ljudi koji zbog svoje nacionalne pripadnosti ispaštaju, i to u 21. vijeku?
 
U nasem dosadasnjem ustavu stoji da je Srbija drzava svih njenih gradjana dok npr. u ustavu Francuske stoji da je to drzava Francuza i svih ostalih koji zive na tim prostorima.I onda nama neko kaze da mi nismo demokratska zemlja.Tako da ce Srbi vrlo brzo postati manjina u svojoj zemlji NAZALOST
 
iron:
U nasem dosadasnjem ustavu stoji da je Srbija drzava svih njenih gradjana dok npr. u ustavu Francuske stoji da je to drzava Francuza i svih ostalih koji zive na tim prostorima.I onda nama neko kaze da mi nismo demokratska zemlja.Tako da ce Srbi vrlo brzo postati manjina u svojoj zemlji NAZALOST

To i jeste naš osnovni problem - kada bi se usudili da se deklarišemo kao nacionalna država (što je sasvim normalno), bili bi etiketirani kao najgori fašisti. I ne bi me čudile neke nove sankcije u tom slučaju. A što je najgore, za tako nešto nam ne bi čak ni trebao Zapad - imamo dovoljno boraca za ljudska prava u likovima raznih Nataša Kandić, Sonji Biserko i njima sličnih demokrata i kvazidemokrata koji svoje evropsko opredjeljenje dokazuju omalovažavajući sopstveni narod.

A ono što je zabrinjavajuće je naša indolentnost kada su takve pojave u pitanju. I jednog dana će nas, bojim se, to skupo koštati.
 

Back
Top