FPS velik 96kb

DabaMAN

Aktivan član
Poruka
1.963
A zove se kkrieger. Nije šala, 96k, ili tačnije 98 304 bajtova. Podržava real-time senke poput onih Doom-u 3, ima 5 različitih oružja, a i dužina je na zavidnom nivou.
Tajna veličine nije u kompresiji, već u "proračunavanju" tekstura, čime igra ima popriličnu veliku zahtevnost.

Minimum:
1.5 Ghz
512 RAM-a
DirectX 8.1 grafička sa 128MB
instaliran DirectX 9.0b

http://www.theprodukkt.com/kkrieger.html#dload
 
Eeehehehe... Neverovatno koliko 96 kb moze da namuci procesor i potrosi memorije. Ajmo sad ovako, jeste videli koliko se dugo "ucitava" 96 kb? Ko da je ceo CD u pitanju :lol:
Ipak svaka im cast na engineu, koliko sam ja upoznat nista sl. dosad nije korisceno, osim u programima za 3D animaciju. Bilo bi jako fino da momci jos porade na engineu, malo mu optimizuju zahtevnost i sl... Dobili bi jedan odlican vizuelni engine, a uz malo fame i hardwarsku podrsku za doticni princip texturiranja.
Btw. jel neko video demo Unreal 3 enginea?
 
Taj demo je mator, mozhda ima i celih godinu dana, ne secam se kad sam ga video prvi put, ali je bilo solidno davno.

Btw. jel neko video demo Unreal 3 enginea?
Unreal 3 engine - ne ochekujte nishta igrivo uskoro. Unreal3 se josh uvek razvija ,jeste dobro zamishljen i projektovan, ali je trenutno uzhasno spor, kao slajd-shou i na najbrzhim mashinama. Trebace im josh oko 2 godine (mozhda i manje) da ga zavrshe.

Btw, ne pricham napamet, imao sam ga na evaluaciji neko vreme.
 
Kkrieger se pojavio u aprilu '04-te. Jeste mator, ali i dan danas je naprosto zadivljujuć. To nije demo, već beta verzija prevog od buduća tri nastavka igre. Kažu da kada završe igru, biće par kb veća, ali sa mnogo boljim gameplay-om, tako da će to i ličiti na pravu igru.
Inače, skoro pa bolji benchmark i od dooma 3. :lol:

A što se tiče problematičnog učitavanja, možda vam je preslaba konfiguracija, ili nemate odgovarajuću grafičku. MX serija nije podržana.

Vredi pogledati i ove animacije stisnute u 64kb:
http://www.theprodukkt.com/demoscene.html#others
 
@LordBritish

U vezi U3 enginea... ima na netu da se nadje snimak sa neke prezentacije na kojoj je demonstriran. Demonstracija je isla live, znaci nije bio video nego rendering koji je pesprekorno gladak. Uostalom nisu mogli da ga poteraju na necem sto ne postoji, a kolko ja znam jaci GPU-ovi od nVidia Quadro ne postoje :wink: To sto si ti imao u rukama (ako jesi), je verovatno neka rana beta, neoptimizovana do bola. A i u svakom renderingu najzahtevniji posao je uvek racunanje poligona i partikla, a ovaj engine igra na to da maximalno iskoristi mogucnosti mapiranja zarad postizanja efekata :wink:
 
To sto si ti imao u rukama (ako jesi), je verovatno neka rana beta, neoptimizovana do bola.

A i u svakom renderingu najzahtevniji posao je uvek racunanje poligona i partikla, a ovaj engine igra na to da maximalno iskoristi mogucnosti mapiranja zarad postizanja efekata

@ kad lupish lupish...

To shto si video je sa proshlog E3 sajma. I to je demo. Demoi za E3 se shminkaju do iznemoglosti, i to nikad nije parava slika proizvoda (ovo ti pricham iz iskustva).
Btw, Quadro je daleko od najbrzhe karte.

To shto sam ja gledao (engine, sors-kod) je bilo pre par meseci, i takvo je kakvim sam ga opisao (ne mogu da otkrivam zbog chega je evaluiran U3, i za potrebe koje igre).
Nebitno je da li cesh da mi verujesh ili ne.

A tvoj zadnji pasus - na stranu shto je van konteksta, daleko je od od bilo kakvog zakljuchka.
 

Back
Top