Programu DOS-u

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Belatrix

Obećava
Poruka
81
Pozdrav svima!
Ako mozete da mi pomognote, bila bih vam zahvalna.
Program je radjen pod DOS-om i ima mogucnost slanja stampe na paralelni port.Kako je moguce preusmeriti stampu na USB port, posto vecina stampaca sada rade preko USB porta.
Unapred hvala! :D
 
Koliko je meni poznato nikako, jer DOS ne poznaju vecinu tih stampaca koji rade preko USB porta, a predpostavljam da, cak i ako nekako uspes da povezes to, postojaće problem formatizacije štampe, s obzirom na to da je za taj program verovatno predvidjen matrični štampač (velika većina ovih štampača koristi/prepoznaje Epson-ove komande za formatizaciju štampe, što nije slučaj sa laserskim ili InkJet štampačima čak i kada imaju paralelni port) i da ima formatizaciju štampe (ono tipa zaglavlje je normalne veličine a podaci su kondenzovana štampa, ili bolodovanje odnosno podebljavanje dela teksta).
Verovatno ćeš morati da koristiš matrični štampač ili da (po meni bolja varijanta) menjaš program, jer osim problema sa štampom, u zavisnosti od namene i načina korišćenja programa mogu se javiti i drugi problemi ako se program koristi iz Windowsa koji je noviji od Win98.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top