Trudnica uživa u sredstvu za poliranje namještaja

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.257
Nije nikakva novost da trudnice žude za određenom hranom, ali kad imaju potrebu jesti sredstvo za poliranje namještaja, onda to postaje zabrinjavajuće.

110718087.jpg


Emma Veness je u sedmom mjesecu trudnoće i uprkos strahu da bi mogla naškoditi nerođenom djetetu, ne može obuzdati svoje želju za sredstvom za poliranje namještaja.

Nakon što je prvi put probala sredstvo, obećala je sebi da to više neće ponoviti. Međutim, nije se mogla obuzdati i sad ga jede nekoliko puta dnevno, a od početka trudnoće je "smazala" tri pakovanja.

Čitav život je privlači miris sredstava za čišćenje i antibakterijskih sapuna, ali opsesija za sredstvima za poliranje namještaja počela je u prvoj trudnoći.

Tada je samo mirisala krpe natopljene sredstvom, da bi ih na početku druge trudnoće počela i jesti.

"Ne mogu objasniti zašto mi se sviđa. Mislim da to ima veze sa teksturom i osjećajem koji mi ostavlja u ustima", kaže Emma i dodaje da je probala sredstva različitih proizvođača, ali samo joj jedan odgovara.

Potražila je, kaže, ljekarski savjet, ali joj je doktorica rekla da se mora potruditi i sama prestati sa svojom navikom, te da, jednostavno, pojede čokoladicu.

Na internetu je saznala da se njen poremećaj zove "pica". Plaši se, kaže, da bi mogla nauditi svom nerođenom djetetu, ali da si jednostavno ne može pomoći.

"Voljela bih kada bi mi neko pomogao da prestanem. Ne želim sredstvo za poliranje namještaja jesti u 50.", kaže Emma.
 

Back
Top