KREDITI

Sta mislite po pitanju nevidjivog novca tj. kredita

  • Za kredite

  • Protiv kredita

  • Neodlucan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Znam ja dobro koliko para treba za Au.

Samo viza kosta 1.000e.

Radi se o tome da ako mogu da izbegnem da dam kulacima 200-300 evra, sto bih dao! Samo iz zaebancije, naravno, ne radi se o stocanju neke velike koristi. :lol: E da i molim bez onih prica "pa sto si uzimao kredit" ;) Da sam video kakvi su uslovi ne bih ga ni uzeo, nego nisam gledao.
 
Znam ja dobro koliko para treba za Au.

Samo viza kosta 1.000e.

Radi se o tome da ako mogu da izbegnem da dam kulacima 200-300 evra, sto bih dao! Samo iz zaebancije, naravno, ne radi se o stocanju neke velike koristi. :lol: E da i molim bez onih prica "pa sto si uzimao kredit" ;) Da sam video kakvi su uslovi ne bih ga ni uzeo, nego nisam gledao.

Coa, mojne to da radiš, ja sam kasnio sa ratom kredita za komp. Sad sam tri god blokiran od strane kreditnog biroa kao neredovni platiša, i ako je rata bila 30 evra, zbog 30 evra sad ne mogu da dignem kredit za stan od 30.000.
 
Coa, mojne to da radiš, ja sam kasnio sa ratom kredita za komp. Sad sam tri god blokiran od strane kreditnog biroa kao neredovni platiša, i ako je rata bila 30 evra, zbog 30 evra sad ne mogu da dignem kredit za stan od 30.000.

Au zeznuto....

A kazi mi, da li si samo kasnio ili su te i tuzilili i ostalo!

Ja stalno kasnim, pa me zovu iz banke pa onda platim... Ali jednom ce se desiti da necu stici i mozda me tuze i onda sam ugasio... Mislim ako ikada ponovo budem hteo da uzimam kredit bilo kakav.
 
Au zeznuto....

A kazi mi, da li si samo kasnio ili su te i tuzilili i ostalo!

Ja stalno kasnim, pa me zovu iz banke pa onda platim... Ali jednom ce se desiti da necu stici i mozda me tuze i onda sam ugasio... Mislim ako ikada ponovo budem hteo da uzimam kredit bilo kakav.

Ne, u kašnjenju sam bio, i mene zovu... Ja sam skoro isplatio, ali ostalo je zabeleženo da sam neuredni platiša. To ti je samo jedno slovo u formularu na kreditnom birou u rubrici neredovan/redovan. I u bilo kojoj banci da tražiš kredit, pita se KB za mišljenje i ako piše da si neuredan platiša - odbiju te.
 
Ne, u kašnjenju sam bio, i mene zovu... Ja sam skoro isplatio, ali ostalo je zabeleženo da sam neuredni platiša. To ti je samo jedno slovo u formularu na kreditnom birou u rubrici neredovan/redovan. I u bilo kojoj banci da tražiš kredit, pita se KB za mišljenje i ako piše da si neuredan platiša - odbiju te.

E ***...

Mislim ne planiram da ga uzimam skoro, opet, nadam se, ali ko zna ako mi bas zatreba... :confused:
 
Већ има ужасно много тих трговина свега и свачега и треба подстицати поготово производњу, али мислим, да је оваква неликвидност погубна за оне који би се одлучили на то. Сад и кад се неко тужи суду због дуговања, суд му нареди да плати : "кад има". Мени није јасно шта тај који узме кредит, за то сада, треба да производи како то да наплати. Један приватник из околине ПА, који је продаш пшеницу некоме у Ниш није могао да наплати дуг од милион динара, годину дана , па је морао да га јури колима по граду, која су страдала у судару, срећом, имао је каско осигурање. И једва је некако наплатио тај дуг. Како може неко нов у послу опстати у таквом окружење, кад је све као на дивљем западу , није ми јасно ...

Осим тога једна земља мора нешто ВЕЋЕ да производи и извози да би постојао девизни прилив, и да би онда било посла за услужне делатности и ситнију производњу, али тога НЕМА , зато је таква ужасна неликвидност присутна и не види јој се крај !
 
Poslednja izmena:
Mišljenja oko startup kredita su podeljena. "Jedni ga hvale drugi žale..." što bi rekao Balašević. Kažu da su neke agencije (državne) za pomoć MSP prekinule primanje zahteva iako je konkurs tek raspisan. Puno ljudi misli da je cela ta priča samo reklamni trik vladajuće koalicije. Ja lično nemam pojma, nije mi niko nikada pomogao na taj način i nisam ni aplicirao.

Meni ta priča liči na nagradnu igru lutrije Srbije. Malo novca a puno gladnih. Ipak, za one koje interesuje ceo tekst konkursa i dokumentaciju imate na InfoGO.biz. Ima i drugih konkursa i pomoći države, nije startup jedini.
 
U naturi :lol:
Šalim se, ne znam zaista. Nemoguće je da dužnik nema nikakvu imovinu koju bi mogao da proda da vrati kredit. Možda činjenjem nekog posla za davaoca kredita ...
 
Šta raditi u tom slučaju? ...ako dužnik, na primer, nema nikakva primanja i nema nikakvu imovinu...

Pa sad, zaista je tesko naci resenje ali verujem da je kredit i podigao da bi novac ulozio u nesto, u neku imovinu ili neki posao. Da li je od toga ista ostalo? Ako je npr. kupio automobil, prodajom bi mogao vratiti veci deo kredita, ako je zapoceo posao verovatno je nabavio osnovna sredstva koja se isto tako mogu unovciti, a ako je uzeo kredit i novac samo tako bacio na gluposti onda je bas u neprilici.
Mora pronaci posao, dogovoriti sa davaocem kredita neke moguce olaksice ili sl.

Nadam se da je barem nesto naucio iz ove teske situacije.
 
Banke prilikom odobravanja kredita ocenjuju kreditnu sposobnost, i to bi trebalo na neki način da bude i rizik banke ako nastupe okolnosti zbog kojih se kredit ne može vraćati... do eventualnog ponovnog uspostavljanja kreditne sposobnosti.
Uzmimo, za primer, da je kredit utrošen na školovanje, račune, hranu... i da dužnik s toga nema svoju imovinu..
 
Taj sam....:mrgreen:
Dogovoris se sa nekim(roditelj,prijatelj,rodjak) da preuzme kredit na sebe i kad dodjes do posla vracas mu pare... Naravno bez kamate za koju bi te banka drala da kasnis... Posle kasnjenja od tri meseca obracunava se cela suma za naplatu...
 
Šta raditi u tom slučaju? ...ako dužnik, na primer, nema nikakva primanja i nema nikakvu imovinu...

Prosto ko pasulj. Nemoj da im vraćaš. Ništa ti ne mogu. VERUJ MI.
Pusti ih da te tuže, oni kažu da si im dužan npr 231.000,00 din. ti im dan pre ročišta uplati 1000 din. i na ročištu kažeš nije tačno ja im nisam dužan toliko nego manje, ne znam koliko manje ali je značajno manja suma u pitanju. Onda oni vade IOS ( izvod otvorenih stavki) i tamo se ispostavi da ti stvarno više nisi dužan onoliko koliko su tvrdili, onda idete na novo ročište i ti tamo nakon 2-3 meseca ponoviš uplatu od 1-2000 din. opet ih napraviš magarcima i tako...... do neke revolucije, raspada sistema ili do ponovnog Hristovog dolaska. :hahaha:
 
@cave man, zašto bi meni neko dao pare da vratim banci kad ne mogu da obećam i da garantujem da ću se zaposliti i vratiti!?
Da li banka može/mora, u takvoj situaciji da "zamrzne" dugovanje, uz moje obavezivanje da ću dug izmiriti kad uspostavim likvidnost kakvu sam imao po odobrenju kredita?
@tetragramaton- taj savet mi se vrlo dopada! :-)
 
@cave man, zašto bi meni neko dao pare da vratim banci kad ne mogu da obećam i da garantujem da ću se zaposliti i vratiti!?Da li banka može/mora, u takvoj situaciji da "zamrzne" dugovanje, uz moje obavezivanje da ću dug izmiriti kad uspostavim likvidnost kakvu sam imao po odobrenju kredita?

Meni su dali na osnovu trenutnog zaposlenja bez ziranta ili zaloga i hipoteke. Sredstvo obezbedjenja je jedino pisalo administrativna zabrana na zaradu tj. kad ti legne plata skinu ti tu ratu.
Ne moze da zamrzne.Kamate ti idu na svako kasnjenje. Daju ti vremenski limit ako ti se nakupi 3-4 neplacene rate i onda ako ne izmiris terete te za ceo iznos kredita. Verovatno sto vreme prolazi samo pice kamate onda i na taj ceo iznos. Mada kad izgubis taj ritam otplate onda oni pokusavaju da te zayebu pa ti podmecu neplacenu ratu tako da strogo moras da cuvas sve uplatnice koje si izvrsio na particiju kredita. Mene su ispalili za tri rate koje sam izgubio uplatnice.
 

Back
Top