KREDITI

Sta mislite po pitanju nevidjivog novca tj. kredita

  • Za kredite

  • Protiv kredita

  • Neodlucan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Е, па сад, никада се нисам задуживао, нити планирам. Најбоље да се сама прошеташ до неколико банака и распиташ се.
 
Najpovoljniji su Start Up krediti koji odobrava Fond za razvoj Republike Srbije, medjutim, mislim da je podela za 2009 godinu zavrsena tako da bi trebalo sacekati, cini mi se, mart mesec kada izlazi novi konkurs.
Jedan od takodje povoljnih kredita daje Fond za mikro razvoj (www.mdf.org.rs).
Pogledaj sajt i vidi da li ti neka varijanta pomaze.
 
Htela bi da pitam nesto..Zanima me da li i gde mogu da podignem kredit za otvaranje malog preduzeca?Kakvi su uslovi,sta je potrebno?
Koja bransa preduzeca,proizvodnja,
trgovina ili mozda sektor razvoja mozda se prijavi privatni investitor.Mislim ukoliko je projekat za nekog interesantan ici ce bolje.
 
Hteo bih da registrujem firmu za servis racunara, izrada web prezentacija, priprema za stampu i sl. pa me interesuje koja je procedura, koliko para treba u startu za registraciju i da li postoje jos uvek oni povoljni vladini start-up krediti , kako sastaviti biznis plan... ?
 
Potrebna mi je pomoc oko dobijanja kredita,stalno sam zaposlen i imam solidna primanja ali mi je problem sto mi je kreditni biro negativan zbog ranijih docnji. Ako ima nekog ko bi mogao da mi pomogne platio bih odredjeni procenat od dobijenog kredita. Zainteresovani na mail mitrovici@vektor.net ili na PP
 
Recimo ovako.

Ja uzmem kredit, nebitno na koliko, 20-30-50.000 dinara od neke banke na recimo 3 godine. I otplacujem godinu i nekoliko meseci i desi se da dobijem posao u inostranstvu. Na primer, odem u Australiju, i ne vracam se godinu dve, u svakom slucaju, prestanem da vracam rate.

Kako banka moze da dobije te pare od mene i kakve ja problemem mogu da imam ako ne vracam. Ono, da li ce me ganjati na drugom kraju sveta? :lol: I kako?
 
HAha, eh da ja odem... Nego me interesuje hipoteticki, dok ne odem. A kada odem, ako ikada uspem, nece me vise banke u Srbiji videti ni cuti.. :lol:

Imaš na oficijalnom sajtu Australijske vlade, sve što ti treba da bi dobio radnu vizu ( zanat vuče više bodova od fakultetske diplome + ako ideš sa ženom, to ti dodatno olakšava odlazak )
I naravno, ništa se ne plaća ( na tebi je samo da središ papire ( sve što traže ) i da im pošalješ iste i ako te prime, prime )
 
Hipoteticki zatrazis pasos u inostranstvu a oni kazu ne mozete ga dobiti jer postoji krivicna prijava u zemlji protiv vas.

Krivicna prijava se ne moze dobiti zbog nevracanja kredita banci. Vrsi se prinudna naplata putem zaplene pokretne i nepokretne imovine ukoliko duznik istu i poseduje.
 
Krivicna prijava se ne moze dobiti zbog nevracanja kredita banci. Vrsi se prinudna naplata putem zaplene pokretne i nepokretne imovine ukoliko duznik istu i poseduje.

Hm, pa da! :idea: I posto necu imati nista na mom imenu (a nemam zirante!) onda me bas briga, zar ne?

Mislim, "daleko je sunce" ali razmisljam da li uopste mogu da racunam tako nesto....

Imam zapravo dva kredita, i jedan koji je bio na 2g cu uskoro da odplatim, a drugi je na 3g i imam jos ohoho, pa ko zna sta moze da se desi do tada...
 
Hm, pa da! :idea: I posto necu imati nista na mom imenu (a nemam zirante!) onda me bas briga, zar ne?

Mislim, "daleko je sunce" ali razmisljam da li uopste mogu da racunam tako nesto....

Imam zapravo dva kredita, i jedan koji je bio na 2g cu uskoro da odplatim, a drugi je na 3g i imam jos ohoho, pa ko zna sta moze da se desi do tada...

I ja imam jedan na 2g i kasnim sa ratama,kad kasnis vise od 3 meseca sa placanjem onda ti salju celu sumu odjednom da platis. Ja sve placam onako zadnji dan kad me opomenu i to onako koliko skupim:zstidljivko:
Prinudna naplata se vrsi sudskim putem samo ne uz krivcnu prijavu vec po nalogu sudije za prekrsaje. Meni su te pretnje slali ranije kada nisam placao racune za infostan.
 
Recimo ovako.

Ja uzmem kredit, nebitno na koliko, 20-30-50.000 dinara od neke banke na recimo 3 godine. I otplacujem godinu i nekoliko meseci i desi se da dobijem posao u inostranstvu. Na primer, odem u Australiju, i ne vracam se godinu dve, u svakom slucaju, prestanem da vracam rate.

Kako banka moze da dobije te pare od mene i kakve ja problemem mogu da imam ako ne vracam. Ono, da li ce me ganjati na drugom kraju sveta? :lol: I kako?

Da bi dobio iseljenicku vizu moras priloziti potvrdu od kreditnog biroa da nisi kreditno opterecen.
:)
Ili ako jesi, mozes dobiti iseljenicku vizu ali ce se znati tvoj br pasosa po kom ce te naci i gde radis i automatski skidati ratu kredita sa tvog npr australjskog racuna.
Znam slucaj da lik uredno sa islanda placa ratu za lap-top koji je ovde uzeo na kredit od tri godine a posle godinu otisao na Island.
:)
 
Poslednja izmena:
Recimo ovako.

Ja uzmem kredit, nebitno na koliko, 20-30-50.000 dinara od neke banke na recimo 3 godine. I otplacujem godinu i nekoliko meseci i desi se da dobijem posao u inostranstvu. Na primer, odem u Australiju, i ne vracam se godinu dve, u svakom slucaju, prestanem da vracam rate.

Kako banka moze da dobije te pare od mene i kakve ja problemem mogu da imam ako ne vracam. Ono, da li ce me ganjati na drugom kraju sveta? :lol: I kako?

Pre svega ne može se uzeti ni jedan kredit a da banka kod koje uzimaš kredit nema nekakvo obezbeđenje za naplatu.Kredite i pozajmice od banke možeš dobiti samo ako si u radnom odnosu. Za manje pozajmice dovoljni su i žiranti koji će svakako morati platiti tvoj dug stavljanjem zabrane na zaradu žiranta.Pa ako ti je žirant kum onda si ga zajebao za ceo život. A za veće kreditne iznose obezbeđenje je hipoteka na nekoj tvojoj nekretnini.Recimo to može biti kuća tvojih roditelja.Ne platiš li dug ode i kuća tvojih.To nije zezanje:zskace::mafijas::amen:
 

Back
Top