KREDITI

Sta mislite po pitanju nevidjivog novca tj. kredita

  • Za kredite

  • Protiv kredita

  • Neodlucan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Друже извини али је јако неозбиљно и да покушаш да кренеш посао без икаквих своих средстава.А за БИЛО КОЈИ ПОСАО ДА 121.000 дин називаш ТОЛИКА СРЕДСТВА је јако неозбиљно.

Стартап кредити су само надоградња на нешто што већ имаш никако не целокупан износ који ти је потребан за посао

slazem se da to nisu velike pare, 121 000 je nista u odnosu na ono sto sam ulozio u gradnju objekta. ulozio sam svojih 5000 evra da bi dobio 10 000, e pa vidis da postoji problem kad nemas vise, a bez toga ti nedaju ostalo.
 
raspitao sam se za start up kredit i podneo sam zahtev. registrovao sam firmu 23 aprila, predao potrebnu dokumentaciju i cekao.
odobren mi je kredit od 1000 000 dinara, dok meni za kupovinu opreme treba 1 121 000din
tek kada uplatim 121 000 i sa uplatnicom odem u fond, tek onda oni prebacuju odobrena sredstva kod dobavljaca opreme na racun.
sta to znaci? to znaci da sada ja moram da rodim 121 000 din i plus od aprila do sad mi je stiglo da platim porez za firmu koja nije poslovala, a zasto nije? pa nije jer sam otvorio firmu da bih ispunjavao uslov za konkurisanje, jos nisam nista kupio i izgleda da cu odustati jer nemam tolike pare, a porez moram da izmirim jer i tu je kamata 15%.
teski lopovi, mamicu im *****.
kako su samo lepo to reklamirali a sad jos pocetnike da oderu.
moj prijatelj nije dobio kredit, i bez obzira na to dobio je 20 000 za porez.
stoka lazljiva

Tuži ih. Ja jesam i ima izgleda da ih dobijem. Dobio sam kredit od 500.000,00 din. Odobren i potpisan, morao sam da im dostavim žiro račun i PIB firme do 20 maja, poreska uprava nije na vreme dala PIB tako da ja nisam stigao da dostavim žiro račun i oni me skinu sa spiska zbog prekoračenja roka. međutim poreska uprava mi pošalje da uplatim poreze i doprinose na 56.000,00 din Ja se žalim a oni smanje na 48.000,00 kao zabunili su se. Međutim ja savijem tabak i tužim ih za štetu od 500.000,00 plus 48.000,00 plus proškovi oko otvaranja preduzeća, duševni bol i patnja itd.. Možda dobijem pare a najverovatnije ne, ali mi je drago da vidim šeficu poreske uprave na optuženičkoj klupi, nije više tako prepotentna.:mrgreen:
Pozivam sve vas koje su zajebbali da ih tužite, ako ništa, bar da ih nerviramo.
Napomena: uvek tužite Poresku upravu pod 1. i Direktora kao ovlašteno lice pod 2. tako da on lično mora doći u sud, ako bude dovoljno tuzbi, on neće ni izlaziti iz suda tako da ćemo ga možda naterati da kapitulira. :klap:
 
Tuži ih. Ja jesam i ima izgleda da ih dobijem. Dobio sam kredit od 500.000,00 din. Odobren i potpisan, morao sam da im dostavim žiro račun i PIB firme do 20 maja, poreska uprava nije na vreme dala PIB tako da ja nisam stigao da dostavim žiro račun i oni me skinu sa spiska zbog prekoračenja roka. međutim poreska uprava mi pošalje da uplatim poreze i doprinose na 56.000,00 din Ja se žalim a oni smanje na 48.000,00 kao zabunili su se. Međutim ja savijem tabak i tužim ih za štetu od 500.000,00 plus 48.000,00 plus proškovi oko otvaranja preduzeća, duševni bol i patnja itd.. Možda dobijem pare a najverovatnije ne, ali mi je drago da vidim šeficu poreske uprave na optuženičkoj klupi, nije više tako prepotentna.:mrgreen:
Pozivam sve vas koje su zajebbali da ih tužite, ako ništa, bar da ih nerviramo.
Napomena: uvek tužite Poresku upravu pod 1. i Direktora kao ovlašteno lice pod 2. tako da on lično mora doći u sud, ako bude dovoljno tuzbi, on neće ni izlaziti iz suda tako da ćemo ga možda naterati da kapitulira. :klap:



NARODE MA O CEMU VI GOVORITE, PA U OBRASCU ZA REGISTRACIJU PREDUZECA POSTOJI KVADRATIC KOJI SE CEKIRA JER NAGOVESTAVATE DA POCINJETE SA PLACANJEM POREZA TEK PO POCETKU DELATNOSTI, ISTO TAKO I U OBRASCU ZA REGISTROVANJE U PORESKOJ SE OBAVEZNO NAZNACI DA SA ISPUNJENJEM OBAVEZA POCINJETE TEK KAD ZAPOCNETE BIZNIS; PA NE MOZE NIKO DA VAM NAPLACUJE POREZ AKO NISTE DOBILI START-UP SREDSTVA I TAKODJE NISTE POKRENULI VLASTITI BIZNIS... JEL NISAM MOZDA NESTO RAZUMEO U VASEM IZLAGANJU ILI SAM JA NAIVAN ?
 
Tuži ih. Ja jesam i ima izgleda da ih dobijem. Dobio sam kredit od 500.000,00 din. Odobren i potpisan, morao sam da im dostavim žiro račun i PIB firme do 20 maja, poreska uprava nije na vreme dala PIB tako da ja nisam stigao da dostavim žiro račun i oni me skinu sa spiska zbog prekoračenja roka. međutim poreska uprava mi pošalje da uplatim poreze i doprinose na 56.000,00 din Ja se žalim a oni smanje na 48.000,00 kao zabunili su se. Međutim ja savijem tabak i tužim ih za štetu od 500.000,00 plus 48.000,00 plus proškovi oko otvaranja preduzeća, duševni bol i patnja itd.. Možda dobijem pare a najverovatnije ne, ali mi je drago da vidim šeficu poreske uprave na optuženičkoj klupi, nije više tako prepotentna.:mrgreen:
Pozivam sve vas koje su zajebbali da ih tužite, ako ništa, bar da ih nerviramo.
Napomena: uvek tužite Poresku upravu pod 1. i Direktora kao ovlašteno lice pod 2. tako da on lično mora doći u sud, ako bude dovoljno tuzbi, on neće ni izlaziti iz suda tako da ćemo ga možda naterati da kapitulira. :klap:
BRAVO :D
Ja sam ih dobila :cool:
 
Друже извини али је јако неозбиљно и да покушаш да кренеш посао без икаквих своих средстава.А за БИЛО КОЈИ ПОСАО ДА 121.000 дин називаш ТОЛИКА СРЕДСТВА је јако неозбиљно.

Стартап кредити су само надоградња на нешто што већ имаш никако не целокупан износ који ти је потребан за посао

Nisi u pravu. 121 000 dinara JESU velike pare. A ti da imaš neke svoje pare ne bi ni dizao kredit. I ne možeš da kažeš da ti je kredit od milion dinara samo nadogradnja na tvoje pare od 121 000 dinara. Valjda nadogradnja treba da bude manja od tvojih (osnovnih) para.
 
ja ga nisam vratio uzeli mi kucu za 20000 stracaru ne vredi 1000eura hahaha:dontunderstand::whistling::gace:

Пошто наступате под паролом "Србија је Србија" - знате ли како се у Србији (пре него што сте је таквом направили) каже за понашање попут Вашег ?:eek::sad2::think::dash:
 
Када се банци за обезбеђење кредита даје некретнина, тада се над том некретнином успоставља заложно право у корист банке, које се зове - хипотека. Ако се, пак, уместо некретнине за обезбеђење кредита дају покретне ствари, тада се заложно право у корист банке зове - ручна залога.
 
hm...
postoje dve vrste založnog prava na pokretnim stvarima - ručna zaloga (kada je stvar "u rukama" zalogoprimca, tj. poverioca) i založno pravo na pokretnim stvarima upisanim u registar koji vodi agencija za privredne registre (stvar ostaje u državini zalogodavca).
 
Podigla sam takav kredit, roba je plaćena, ali ja sam nezadovoljna uslugom i hoću da odustanem. Kako da to izvedem kad sam dužna da priložim banci fiskalni račun i deklaraciju, a ovo mi ne daju pre isporuke. Kako da se žalim inspekciji bez fiskalnog računa?
 
Da pojasnim, zna li neko kako da ostvarim svoje pravo prevarenog kupca, a da istovremeno ispunim obavezu prema banci i državi koja subvencioniše kredite za domaću robu. Nameštaj se obično naručuje i čeka se njegova izrada i isporuka, a banka je uplatila sve unapred po predračunu. Sada ja ne želim da primim tu robu, a oni ne daju fiskalni pre isporuke iako je plaćena. Šta je ovde starije, kokoška ili jaje?
 
ne razumem tačno šta planiraš
ali mi nije jasno zašto ti je neophodan fiskalni ako imaš predračun i dokaz i uplati po predračunu?

zato sto je fiskalni racun dokaz da si robu DOBIO a na osnovu toga mozes da iskazes NEZADOVOLJSTVO uslugom ili robom kod inspekcije ili vec gde...
a ona ocigledno robu nije dobila jos uvek a nezadovoljna je robom..

:think:
 
Roba nije ono što sam očekivala i neću da je preuzmem dok ne zadovolje moje potrebe, a fiskalni i deklaraciju, baš za robu iz profakture moram da odnesem u banku u roku od 30 dana ili mi kredit poništavaju i umesto kamate od 6%, imaću 25% godišnje(5 godina). Fiskalni mi ne daju dok ne preuzmem robu. Dakle, ucenjena sam da je uzmem zbog banke, iako sam nezadovoljna, gde sam povređena kao potrošač. Danas sam išla u tržišnu inspekciju, prijavila, pa ću videti.
Konkretno, radi se o kuhinjskim elementima(donjim) koji su po standardu dubine 60cm, a meni nude dubinu 45cm, na šta me nisu upozorili prilikom porudžbine, čime sam dovedena u zabludu.
 
Roba nije ono što sam očekivala i neću da je preuzmem dok ne zadovolje moje potrebe, a fiskalni i deklaraciju, baš za robu iz profakture moram da odnesem u banku u roku od 30 dana ili mi kredit poništavaju i umesto kamate od 6%, imaću 25% godišnje(5 godina). Fiskalni mi ne daju dok ne preuzmem robu. Dakle, ucenjena sam da je uzmem zbog banke, iako sam nezadovoljna, gde sam povređena kao potrošač. Danas sam išla u tržišnu inspekciju, prijavila, pa ću videti.
Konkretno, radi se o kuhinjskim elementima(donjim) koji su po standardu dubine 60cm, a meni nude dubinu 45cm, na šta me nisu upozorili prilikom porudžbine, čime sam dovedena u zabludu.

Mislm da nema potrebe da se nerviras jer je sve jasno.Banka je na tvoj zahtev uplatila po predracunu robu koja ne zadovoljava tvoje zahteve iz ponude.Mogla si da odustanes i iz nekog drugog razloga( iznenada se selis npr.)Mislim da ne trebas nikako da prihvatis da primis robu( obzirom da je sa lagera a nije radjena po specijalno tvojoj porudzbini)i obavestis banku da zelis da se uradi povracaj sredstava.Trgovci bi trebali da prebaci Banci pare a ti pamet uglavu. moze da bude problem eventualno pdv. ali ne verujem posto nije izdat racun.
 
Konkretno, radi se o kuhinjskim elementima(donjim) koji su po standardu dubine 60cm, a meni nude dubinu 45cm, na šta me nisu upozorili prilikom porudžbine, čime sam dovedena u zabludu.

Oni nema na sta da te UPOZORAVAJU.Ja sam uzeo isti kredit i kupio sam robu -konkretno kuhinju dubine 60 cm jer sam TRAZIO 60 cm. a ne znam kako mozes da potpises specifikaciju kuhinje od dubine 60 cm a oni ti daju 45 cm, plus robu nisi dobila a zalis se...

:dontunderstand:
 
Oni nema na sta da te UPOZORAVAJU.Ja sam uzeo isti kredit i kupio sam robu -konkretno kuhinju dubine 60 cm jer sam TRAZIO 60 cm. a ne znam kako mozes da potpises specifikaciju kuhinje od dubine 60 cm a oni ti daju 45 cm, plus robu nisi dobila a zalis se...

:dontunderstand:
Na mojoj specifikaciji se ne pominje dubina već samo dužina. Rekla sam im da je moj rostfraj 60x80 i da nameravam da njega ugradim, na šta je komentar bio da je to standardna dimenzija i sigurno se uklapa, a posle se ne uklapa, već mi nude da kupim kod njih isti, njihova sudopera je 45x60 što se nije videlo na prvi pogled. Vade se na to da im je i radna ploča 60x80, te da se ona meri, tj. koliko prostora zauzima, a ne ispod nje. U drugim prodavnicama me uveravaju da je standardna dubina donjih delova 60cm, i da to samo privatnici štede na materijalu.
 
Можда је то за некога изненађење: али већина банака одобрава кредите привредним субјектима, уз обезбеђење кредита узимањем покретних ствари у залогу (опреме, постројења, превозних средстава, механизације и слично).
 

Back
Top