KREDITI

Sta mislite po pitanju nevidjivog novca tj. kredita

  • Za kredite

  • Protiv kredita

  • Neodlucan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Student sam. Fizicko lice bez stalnih novcanih primanja.. Imam biznis plan i lokal na koji bih stavio hipoteku i u kom bih vrsio delatnost.Kako je moguce da ne mogu pokrenuti biznis u nasoj drzavi, obavezna su primanja kako bih uzeo investicioni kredit.... da imam primanja i posao verovatno ne bih kreirao novi? ne razumem, treba mi vasa pomoc. Pozdrav :)
 
Zaduženom u švajcarcima za stan koji vredi 150.000 evra banka traži 400.000, ili mu ga ODUZIMA
Beta | 27. 03. 2017 - 13:51h

- - - - - - - - - -

Udruženje bankarskih klijenata Efektiva zatražilo je danas od Narodne banke Srbije da donese hitne mere kojima bi se sprečilo aktiviranje hipoteka kod kredita u švajcarskim francima.

_jLktkpTURBXy9kNjE0MWNhMGI2NzVjMDU5OTdjZWMxMGFjYTJlZjcxYi5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA
Foto: Reuters
share_v1_pintrest_gray_ico.png
share_v1_facebook_gray_ico.png


- Tražimo hitno donošenje odluke o moratorijumu na dalju rasprodaju nekretnina u vlasništvu gradjana Srbije, korisnika kredita u francima, dok se konačno ne utvrdi istina o ovim kreditima i nadje trajno rešenje - navodi se u saopštenju.

Udruženje je navelo primer da je korisnik kredita koji je od banke uzeo zajam od 150.000 evra (u francima), a do sada je banci platio 135.000 evra i banka je pokrenula prodaju stana potražujući od ovog klijenta 400.000 evra.
"Na ovim brojkama se jasno vidi razmera otimačine koju banke sprovode nad građanima Srbije", navodi se u saopštenju.
Kako ističe Efektiva, u Srbiji ima 20.000 korisnika kredita u švajcarskim francima.
tLQktkqTURBXy84YTQxOGY4NzE1YjYwMjQwN2U4OGQ4ODRjOGUyMjI3ZS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: Đorđe Kojadinović / RAS SrbijaProtest Efektive
share_v1_pintrest_gray_ico.png
share_v1_facebook_gray_ico.png


- Ako uzmemo u obzir da je prosečna rata oko 50.000 dinara, to znači da građani Srbije mesečno bankama plate oko milijardu dinara (što je oko osam miliona evra) na ime duga po kreditu. Te rate su na početku bile duplo manje, što znači da banke neosnovano od građana Srbije svakog meseca uzmu oko četiri miliona evra, ili oko 50 miliona evra godišnje - piše u saopštenju.


- - - - - - - - - -

duznicko ropstvo ...............
 
Bez kredita je nemoguće pokrenuti privredu ...

Ne znam za privredu, ali ako je nas posoa u Americi deo privrede, onda moze. Tako moja zena resial d aotvori privatno, doduse na moje insistiranje(ona malo plasljiva z ate stvari), pa dosao Amer koji je zaposlio u bolnici u kojoj radila i kaze: E dobro, sad da uzmemo kredit. To znaci oko 200.000 dolara za privatnu ordinaciju. Moja zena mu kaze da ne treba. On stade malo zbunjen, kao...sta da ppita. I znat eza koliko je otvorena ordinacija? 20.000 dolara, manje nego u Srbiji. A posao cveta. Doduse ovakva ordinacija u Srbiji ne bi prosla, jer ne zadovoljava otprilike nijedan kriterijum, ali ...to j eEvropa.
 

Back
Top