Trijumvirat: Drzava-Crkva-Hag

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
E tako nas dragi B92 izvestava o susretu Patrijarha sa premijerom Kostunicom i generalom Lazarevicem, koji je odlucio da podnese zrtvu za narod. Istina, govoreci o skupu kao o "novom proizvodu", a ne trijumviratu - to je bila moja imetnicka sloboda.
Vecina komentara vesti su ipak protiv ovako tendencioznog komentara (posto je vest predstavljena kao komentar opet nekog "analiticara").
No, evo i mog favorita:

Cenim mišljenje prof. Rajića, ali mislim za nijansu drugčije. Vrh SPC-a je mračan, ultrakonzervativan i potpuno neadaptibilan na savremena događanja i nosi ogroman deo odgovornosti za sunovrat Srbije u poslednjih dvadeset godina. Nisam siguran da je na njih moguće vršiti konstruktivan pritisak. Oni su stvorili Miloševića, oni su modelirali Koštunicu, oni su spremni popularisati i najvećeg razbojnika zarad svojih fundamentalističkih ambicija. Jučerašnja sedeljka patrijarha, premijera i generala je onaj spoj o kome to društvo sanja. Oni hoće baš takvo trojstvo i ne pitaju za cenu. Lazarević je tu nužna žrtva, ali ga kandiduju za sveca - velikomučenika. Uzdaju se da će to održati na vlasti Koštunicu, koji će nastaviti da štiti njihove glavne pulene, Karadžića i Mladića. Slažem se da je Amfilohije šef crkve, ali nema velike razlike u mišljenju između njega i patrijarha. Nikada patrijarh nije rekao ništa o zločinima, grobnicama po Srbiji, hladnjačama. Amfilohije se dalje čuje jer je mlađi i violentniji.
 
NJegova Svetost Patrijarh srpski G. Pavle pozvao je danas u Patrijarsiju na razgovor predsednika Vlade Srbije dr Vojislava Kostunicu i generala Vladimira Lazarevica.

NJegova Svetost Patrijarh je rekao da se u ovom trenutku kao narod i drzava suocavamo sa velikim iskusenjima, od kojih je svakako najvece pitanje sudbine Kosova i Metohije.

Patrijarh je naglasio da Srpska Pravoslavna Crkva, kao i citav nas narod, iznad svakog ovozemaljskog interesa stavlja pravu istinu o Kosovu i Metohiji i dodao da se uvek moramo drzati istine i svim svojim snagama svedociti istinu i za nju se boriti.

U nasoj istoriju, rekao je Patrijarh, imamo primere casnih oficira koji su hrabro i do kraja zastupali interese naroda i branili istinu. Srpska Pravoslavna Crkva postuje i visoko ceni odluku generala Lazarevica da sledi ovaj tezak put u interesu otadzbine.

General Lazarevic je zamolio NJegovu Svetost da ga pominje u svojim molitvama
 
Ma jasan je meni stav nase Crkve, nego zanima me Irokez, da li se onaj nesrecnik koga sam citirao ikada prosetao Silikonskom dolinom (za neupucene: ulica Strahinjica Bana nocu). :roll:
Mislim, kad slusas neke kao da zivimo u Srednjem veku, a normalni ljudi nikako da vide koje su to odlike Srednjeg veka u Srbiji...
 
a normalni ljudi nikako da vide koje su to odlike Srednjeg veka u Srbiji...
--------------------------------

upravo tako...znas onu staru da nenormalni uvek druge optuzuju da su ludi da bi sakrili svoju bolest?
e tako i ovi nasi reformski talibani sto optuzuju sve druge da su nenormalni a samo su oni normalni i sve shvataju.
 
Evo i odgovora na mondijalisticku histeriju:

Danas svako sebi daje za pravo da priča šta hoće i da blati koga hoće. Crkva je uvek kriva nekim ljudima ma šta da njezini arhijereji urade. Sad eto nije dobro što poziva haške optuženike da se preda. Bilo bi zanimljivo da malo prevrnemo biografije svih tih današnjih velikih demokrata i liberala, pa da vidimo šta su oni radili i pričali u doba komunizma pre Slobe. Naćićemo ih po raznim komitetima i socijalističkim savezima. Danas je dovoljno pljuvati Crkvu i Koštunicu, pa ste odmah progresivni i evropski orijentisani. U i isto vreme od Pokojnog premijera se pravi kult kao oko nekog sveca. Bravo i za patrijarha i KoŠtunicu.
(pop, 2. februar 2005 13:54)
 
Glas Sauronov:
Evo i odgovora na mondijalisticku histeriju:

Danas svako sebi daje za pravo da priča šta hoće i da blati koga hoće. Crkva je uvek kriva nekim ljudima ma šta da njezini arhijereji urade. Sad eto nije dobro što poziva haške optuženike da se preda. Bilo bi zanimljivo da malo prevrnemo biografije svih tih današnjih velikih demokrata i liberala, pa da vidimo šta su oni radili i pričali u doba komunizma pre Slobe. Naćićemo ih po raznim komitetima i socijalističkim savezima. Danas je dovoljno pljuvati Crkvu i Koštunicu, pa ste odmah progresivni i evropski orijentisani. U i isto vreme od Pokojnog premijera se pravi kult kao oko nekog sveca. Bravo i za patrijarha i KoŠtunicu.
(pop, 2. februar 2005 13:54)
8) ovo moram da iskoristim na jednom drugom mestu.Odlicno receno...
 
Glas Sauronov:
Ja@ti:
upravo to, pljuje se na sve institucije i na sve sto je, ne daj boze ,sprsko, to su ti nasi reformatori, evropejci, oni bi se i imena srbin odrekli

Djeneral Aco Tomic je rekao da iza poslednjeg Bebinog intervjua stoji neki novi scenario Markale-Racak.

Ja bih pre rekao da sveto trojstvo srpske propasti crlkva-akademija-vojska imaju svoj scenario. Racka bolje da se ostave jer i on stoji na dusi.

Ono sto je zanimljivo je da su i crkva i vojska u svojim odbranama potegle neki lazni patriJotizam koji je konstruisan 90ih da ni svaki sljam mogao pod njegopv kisobran da se skoli po potrebi. Takodje ono sto iskljucivo upada u oci je to da su svi delovi trojstva uzeli da brane one ostale.

I ono sto je na kraju poenta jeste da niko od njih nije izneo nikakve argumente vec se oslonio na pozivanje na Srpstvo.

Evropska Srbija nece trpeti status quo u kome spodobe iz 90ih poput ljudi u vrhu crkve, akademije ili vojske nastavljaju da rade sta god zele skrivajuci se iza patriotizma.

"Patriotizam je poslednje utociste za sljam"
-Johnson
"Izvinjavam se mom velikom prethodniku, ali patriotizam je prvo utociste za sljam"
 
Alan Smithee:
Evropska Srbija nece trpeti status quo u kome spodobe iz 90ih poput ljudi u vrhu crkve, akademije ili vojske nastavljaju da rade sta god zele skrivajuci se iza patriotizma.

"Patriotizam je poslednje utociste za sljam"
-Johnson
"Izvinjavam se mom velikom prethodniku, ali patriotizam je prvo utociste za sljam"


Tako je govorio tvorac manifesta evrospke Srbije

Bauk Evrope kruzi Srbijom!

(e stvarno ovaj forum, nema smajlija ni za violine, ni za aplauz, si claro spontani)
 
Alan Smithee:
Glas Sauronov:
Ja@ti:
upravo to, pljuje se na sve institucije i na sve sto je, ne daj boze ,sprsko, to su ti nasi reformatori, evropejci, oni bi se i imena srbin odrekli

Djeneral Aco Tomic je rekao da iza poslednjeg Bebinog intervjua stoji neki novi scenario Markale-Racak.

Ja bih pre rekao da sveto trojstvo srpske propasti crlkva-akademija-vojska imaju svoj scenario. Racka bolje da se ostave jer i on stoji na dusi.

Ono sto je zanimljivo je da su i crkva i vojska u svojim odbranama potegle neki lazni patriJotizam koji je konstruisan 90ih da ni svaki sljam mogao pod njegopv kisobran da se skoli po potrebi. Takodje ono sto iskljucivo upada u oci je to da su svi delovi trojstva uzeli da brane one ostale.

I ono sto je na kraju poenta jeste da niko od njih nije izneo nikakve argumente vec se oslonio na pozivanje na Srpstvo.

Evropska Srbija nece trpeti status quo u kome spodobe iz 90ih poput ljudi u vrhu crkve, akademije ili vojske nastavljaju da rade sta god zele skrivajuci se iza patriotizma.

"Patriotizam je poslednje utociste za sljam"
-Johnson
"Izvinjavam se mom velikom prethodniku, ali patriotizam je prvo utociste za sljam"
alane, jesi li ti srbin, zivo me interesuje, i na cemu mislis da pociva jedna drzava kada sve intitucije pljujes ovako socno i svakoga ko se izjasnjava kao srbin zoves sljamom
 
Pitanja u vezi sa nacionalnoscu su nepristojna. Nisam ni ja tebe pitao da li si Srpkinja kada ti je svako ko je ovu zemlju unistavao tako drag i blizak.

Vojska, akademija i crkva nemaju veze sa srpskom drzavom. Imaju veze sa njenom propasti koju su kreirali 90ih, a od 2000. pokusavaju manipulacijama da sprece promene i odrse drsutveni poredak koji je pogodan za njihovo zadrzavanje dosadasnjih pozicija stecenih sirenjem mrznje, izolacijom, svercom...
Svakoj drzavi treba vojska, ali ne vojska koja je politicki faktor vec vojska koja je pod civilnom kontrolom. Drzavi treba i akademija nauka, ali ne akademija koja je kreator politicko-osvajackih projekata i drustvenog inzinjeringa vec akademija koja radi u interesu dfrzave i razvija nauku i umetnost.
Crkva i drzava nemaju veze tako da crkvu necu pominjati, ona samo treba da bude sklonjena iz politickog zivota.

Ovo za sljam... Samo one koji zasluze, bili Srbi ili ne.

Nego reci ti meni kako to da su ti dragi svi oni koji su "karijere" napravili na mrznji i srpskoj nesreci?
 
Alan Smithee:
Pitanja u vezi sa nacionalnoscu su nepristojna. :?: :?: :?:A NIJE NEPRISTOJNO DA BUDES SIPTAR, ROM, MADJAR, HRVAT, TURCIN, SAMO JE NEPRISTOJNO BITI SRBIN, U PRINCUPU SVE SI REKAO Nisam ni ja tebe pitao da li si Srpkinja kada ti je svako ko je ovu zemlju unistavao tako drag i blizak.MENI NIKO KO UNISTAVA SRBIJU NIKADA NIJE BIO DRAG,DAKLE, SVI TVOJI IZ DS KOJI RAZMISLJAJU KAO TI NISU MI DRAGI,

Vojska, akademija i crkva nemaju veze sa srpskom drzavom. TO SU VIDIS INSTITUCIJE NA KOJIMA POCIVA DRZAVA , VI STE POSTALI NEOBAVESTENI, VEROVATNO CETE SE KOLEKTIVNO UCLANITI U DSS Imaju veze sa njenom propasti koju su kreirali 90ih, a od 2000. pokusavaju manipulacijama da sprece promene i odrse drsutveni poredak koji je pogodan za njihovo zadrzavanje dosadasnjih pozicija stecenih sirenjem mrznje, izolacijom, svercom...
Svakoj drzavi treba vojska, ali ne vojska koja je politicki faktor vec vojska koja je pod civilnom kontrolom.DRZAVI TEBA NEKO KO MOZE DA JE BRANI Drzavi treba i akademija nauka, ali ne akademija koja je kreator politicko-osvajackih projekata i drustvenog inzinjeringa vec akademija koja radi u interesu dfrzave i razvija nauku i umetnost.
Crkva i drzava nemaju veze tako da crkvu necu pominjati, ona samo treba da bude sklonjena iz politickog zivota.

Ovo za sljam... Samo one koji zasluze, bili Srbi ili ne.A VI DEMOKRATE ODLUCICETE O TOME NA GLAVNOM ODBORU VEROVATNO

Nego reci ti meni kako to da su ti dragi svi oni koji su "karijere" napravili na mrznji i srpskoj nesreci?
O, SADA SAM JOS I SPS, PRAVO DA TI KAZEM , DA SAM ZNALA DA CE OVAKAV KADAR DA ZAMENI ONAJ KADAR NE BIH SE ZA TO BORILA SIGURNO,
 
Pisanje velikim slovima se smatra nepristojnim i shvata kao vikanje. E sad ja znam da mnogi u nedostatku argumenata vicu, ali to i dalje ostaje nepristojno.

"A NIJE NEPRISTOJNO DA BUDES SIPTAR, ROM, MADJAR, HRVAT, TURCIN, SAMO JE NEPRISTOJNO BITI SRBIN, U PRINCUPU SVE SI REKAO "


Jao kakvo pteticno hvatanje za nacionalna osecanja.
Ko je uopste pricao o odredjenim nacionalnostima?
Ja sam ti rekao da je PITATI nekoga za nacionalnost u takvom kontekstu nepristojno i zadire u intimu.
Medjutim ovakva zamena teza gde se po ko zna koji put nedostatak argumenata menja jeftinim patriotizmom je zaista pateticna i potpuno u skladu sa DSSovskim miljeom.

"MENI NIKO KO UNISTAVA SRBIJU NIKADA NIJE BIO DRAG,DAKLE, SVI TVOJI IZ DS KOJI RAZMISLJAJU KAO TI NISU MI DRAGI, "

Jesi li ti direktorka neke osnovne skole pa si nacin debate pokupila od ucenika?

"TO SU VIDIS INSTITUCIJE NA KOJIMA POCIVA DRZAVA , VI STE POSTALI NEOBAVESTENI, VEROVATNO CETE SE KOLEKTIVNO UCLANITI U DSS"

Drzava pociva na gradjanima, skupstini kao organmu demokratije itd. Na vojsci, akademiji drzava ne pociva, a cak i da pociva to jos vecu odgovornost stavlja onima koji brane ovakvu situaciju u tim institucijama koje su srozane i pretvorene u poiliticke interesne grupe.

Crkva i drzava nemaju nikakve veze, a ne da drzava pociva na crkvi kao sto si rekla.
Moras neke osnovne stvari bar da znas ako zelis da pricas o politici.


"DRZAVI TEBA NEKO KO MOZE DA JE BRANI"

Da ali pre svega da je brani od gluposti.
Najbolja odbrana drzave su obrazovani i svesni gradjani, sto zahteva moderno i dobro skolstvo. kada to budemo imali onda nece bitiraznih SPSovaca, SRSovaca, DSSovaca i njima slicnih parazita na narodnoj nesreci.

"A VI DEMOKRATE ODLUCICETE O TOME NA GLAVNOM ODBORU VEROVATNO "

Ma nema potrebe, sami se otkrivaju. Otvori Kurir ili NIN i videces odmah.

"O, SADA SAM JOS I SPS, PRAVO DA TI KAZEM , DA SAM ZNALA DA CE OVAKAV KADAR DA ZAMENI ONAJ KADAR NE BIH SE ZA TO BORILA SIGURNO,"

Pazi da sam ja znao da ce Kostunica da bude premijer i da ce ovom zemljom da vladaju bivsi obijac trafika i titov sudija, a da ce finansije da vodi asistent sa ekonomskog razmislio bih sta bih radio 2000. Tako da te razumem.
 
Glas Sauronov:
E tako nas dragi B92 izvestava o susretu Patrijarha sa premijerom Kostunicom i generalom Lazarevicem, koji je odlucio da podnese zrtvu za narod. Istina, govoreci o skupu kao o "novom proizvodu", a ne trijumviratu - to je bila moja imetnicka sloboda.
Vecina komentara vesti su ipak protiv ovako tendencioznog komentara (posto je vest predstavljena kao komentar opet nekog "analiticara").
No, evo i mog favorita:

Cenim mišljenje prof. Rajića, ali mislim za nijansu drugčije. Vrh SPC-a je mračan, ultrakonzervativan i potpuno neadaptibilan na savremena događanja i nosi ogroman deo odgovornosti za sunovrat Srbije u poslednjih dvadeset godina. Nisam siguran da je na njih moguće vršiti konstruktivan pritisak. Oni su stvorili Miloševića, oni su modelirali Koštunicu, oni su spremni popularisati i najvećeg razbojnika zarad svojih fundamentalističkih ambicija. Jučerašnja sedeljka patrijarha, premijera i generala je onaj spoj o kome to društvo sanja. Oni hoće baš takvo trojstvo i ne pitaju za cenu. Lazarević je tu nužna žrtva, ali ga kandiduju za sveca - velikomučenika. Uzdaju se da će to održati na vlasti Koštunicu, koji će nastaviti da štiti njihove glavne pulene, Karadžića i Mladića. Slažem se da je Amfilohije šef crkve, ali nema velike razlike u mišljenju između njega i patrijarha. Nikada patrijarh nije rekao ništa o zločinima, grobnicama po Srbiji, hladnjačama. Amfilohije se dalje čuje jer je mlađi i violentniji.

Niko od vas ne diskutuje,..sta se sve dogadjalo izmedju 1943 Jaltanske izdaje Kraljevine Jugoslavije,do 1999 bombardovanje Srbiju.
Posle propas fasisticke sile,uz pomoc fasisticke pristalice kao i Zapad,martvac Josp Broz TITO,oduzima prava povratak Kraljevine Jugoslavije.
Stime je on sve Srpske zrtvene napore da se Jugoslavija oslobodi,pripisao fasistickim pristalia Jugoslavavensko oslobodjenje.
Kao sto znate,...fasisti su od April 6,1941 do Maja 1945,sirom Jugoslavije Zaklali ili maljem ubili skoro millon i dvesta hiljada Srba,..gde ste onda bili da prikazivate Svetu kako se vrsi genocid nad Srpskom zivlju?
Bihacska podela Jugoslavije 29 Novembra,..podudara se Jaltanske izdaje,pa je Zapad TITOvu bandu blagosovio,i pored Sremskog fraonta gde bezpotrbno izgubismo 40 hiljada mladica,..da nam unazadi Srbija za citavu generaciju koja bi se mogla vam intelectualno suprostaviti.
Stakvin ciljem ste skoro unistili Srpsku inteleciju,gde pripada i Pravoslavnu Crkvu i citava Srpska kultura.
Od 1945,dok S.Milosevic Srpski presednik nije zahtevala da se ustavi naslje nad Srba i srpsku Crkvu,...unistili ste ne samo crkve nego ste ubili i Boga u Srpski duh.
Za take ljudske nepravde,...koje ste nam nacinili gospod Bog i nas Spasitelj Isus Hrist,na onom Svetu ce vas pred strsni sud sidi i poslati u veciti vas pakao...

 
Alan Smithee:
Drzava pociva na gradjanima, skupstini kao organmu demokratije itd.

Je li Alane, a da li drzava pociva i na onih 30% glasaca koji glasaju za "Stranku Retardiranih Srba", kako je ti zoves :?:
Da li drzava pociva na skupstini u kojoj se ne zna koliko ima poslanika, iz koje se 45 poslanika izbacuje, pa vraca (cas ih vidis, sac ne vidis), da li drzava pociva na skupstini u kojoj se glasa iz Soluna ili Bodruma :?: :!: :?:
 

Back
Top