NOV AUTOMOBIL

Woo_Bg

Primećen član
Poruka
708
Forumasi...trebao bi mi savet iskusnijih. Moram hitno da promenim vozilo i to u klasi do +/-14.500 Eur sa PDV-om. Presudno u odlicivanju mi je naravno potrosnja, odrzavanje i kvalitet. U Daciju nemam poverenja (ne znam zasto! :roll: , nemam bas ni jedan razlog).
Drugo, interesuje me uglavnom dizel varijanta (ima fabia, polo, ibiza, 206....) zbog potrosnje i svega sto to prati (prelazim oko +/- 30.000 km godisnje. Vozilo uzimam na lizing. Takodje ako neko zna ko daje najpovoljnije uslove "kreditiranja" odnosno davanja vozila u lizing je dobrodosao u savetima.
Raspitao sam se u VW za polo SDI i on je negde u klasi za koju mogu da izdvojim pare ali me prijatelji savetuju da ne uzimam taj motor jer je "zastareo". Nista na tu temu ne znam ali ono sto mi je bitno je da auto ne bude bas "mrtva kobila" na putu i pri preticanju.
Znam da vecina vas prati sve "super testove" i slicne stvari i zaista bi mi vasa pomoc bila od koristi. Hvala 8)
 
Nadam se da nisi visi od 180, preko te visine, u automobilima koje pominjes preci 30000 km godisnje nije bas najprijatnije. Svakako ako toliko vozis, razmisljaj i o komforu kao vaznom faktoru.
Kao i o bezbednosti, naravno!
Ako vec razmisljas o malim automobilima, pogledaj Kia Picanto, Hjundai Getz, Sevrolet Kalos (ili Laceti ako si za nesto vece) ... dosta daju, i za mnogo manje para nego to sto pominjes. Koliko sam cuo, uskoro bi trebao da se pojavi i Getz sa crdi (common rail dizel) motorom koji je svakako bolji od SDI motora iz VW grupe.
Takodje, razmisli i o nekim vecim modelima na zalasku karijere, ako insistiras na evropskim kolima... Astra klasik 2 (prethodna generacija Astre) je solidna kupovina, prethodna generacija Oktavije takodje (snizena cena od kako je izasla nova). U rangu cena koje pominjes su zanimljivi i Suzuki Ignis koji malo naginje ka terencima (postoji u dizel varijanti, ali i u vrlo stedljivim benzinskim)....
Izbor je ogroman, mozda bi nam pomogao kada bi rekao gde, kako i sa kim koristis auto, i koliko planiras da ga zadrzis, neki automobili se ne isplate ako bi ih ubrzo prodavao, ali imaju smisla ako ga se nebi odricao tako brzo, trziste je cudno.
 
Opelov dizel 1.3cdti je motor nove genrecije koji malo trosi, commonrail je, tih je. Ja bi se opredelio pre za tu korsu, nego za pola sa zastarelim motorom (a i dizajnom). Mozda nije losa varijanta i nisan mikra ili jos bolje Toyota yaris. Ne znam koje su im cene, ali tojotini d4d dizeli su stvarno dobri!
Kako god da se odlucis, u svakom slucaju, nezahvalno je uzeti dizela (pa i benzinca) sa novijim generacijama motora, jer su osetljivi na nase dobro gorivo :wink:
Nego, neko od iskusnijih bi ti bolje rekao....
 
peculiar:
Nadam se da nisi visi od 180, preko te visine, u automobilima koje pominjes preci 30000 km godisnje nije bas najprijatnije. Svakako ako toliko vozis, razmisljaj i o komforu kao vaznom faktoru.
Kao i o bezbednosti, naravno!
.......
Izbor je ogroman, mozda bi nam pomogao kada bi rekao gde, kako i sa kim koristis auto, i koliko planiras da ga zadrzis, neki automobili se ne isplate ako bi ih ubrzo prodavao, ali imaju smisla ako ga se nebi odricao tako brzo, trziste je cudno.
Hvala za savet. Na tvoje pitanje za visinu :lol: :lol: visok sam 196 ali vozio sam golfa dvojku bez problema a polo mi je trenutno po gabaritima veoma slican njemu. Razmisljam ja i o bezbednosti i o svim faktorima ali novac koji mogu i koji sam spreman trenutno da izdvojim me sprecava da kupim na primer A6 koji mi je apsolutni favorit. Juce sam bio do Opela, nude Astru stari model po veoma povoljnim cenama i sa odlicnom opremom ali nije dizelas. To opet povecava troskove voznje, pogotovo po gradu, tvrde da trosi 9,5 l/100km sto je u praksi 11-12 sigurno. Za skodu sam se raspitivao ali oni glavni distributeri nemaju na zalihama stare oktavije, prodali su ih pred kraj godine.
Inace, kola planiram da vozim bar 5-6 godina...zavisi sve od ekonomske situacije.
 
Izbor je toliko veliki da kad se kupuje auto gleda se maltene samo lepota. Da sam ja licno u pitanju u zavisnosti od potreba uzeo bih novog malog VW pola ili lupa... ili da mi je potreban veci auto nekog polovnog pasata 1999/2000 kao sto neko rece (ali za A6). Moramo realno sagledati ta su troskovi odrzavanja VW (ne racunajuci zastavu) medju najnizim. Sto se tice SDI motora on ima 70 konja sto je kako sam shvatio malo. U tom slucaju preporucio bih Skodu za koju se zna da je u vlasnistvu VW tj. ugradjuju se VW motori i za iste pare se moze dobiti jaci motor ali u Skodi. Rekao si da si vozio golfa II pa sad vidi da li bi da eksperimentises sa japancima, italijanima, francuzima ili s kim vec ili ces nastaviti da vozis ono za sta si siguran da ti lezi. Moje licno iskustvo sto se tice "gradjanskih" automobila znaci ako se izuzmu mercedes, bmw... je pokazalo da je VW (i sve njegove fabrike Seat, Skoda, Audi...) ono sto nama treba ako se uzmu u obzir putevi, kvalitet goriva, kilopetraza koju planiras da predjes..... :wink:
 
Škoda Oktavija
po veličini uporediva sa A6 ...
nije toliko interesantna komšiluku ali ni pozajmljivačima ...
proverena mehanika ...
mala potrošnja ...
delovi i održavanje dostupni svuda ...
razumna cena ...
lako ćeš je prodati posle pet šest godina ...
 
Kad_LupimLupim:
E, ljudi, a jel bi bilo nezahvalno uzeti Nissan Micru i jos joj dodati plin? Po nekoj mojoj odokativnoj racunici vozili bi se za oko dinar i po, po kilometru :lol: :lol: :lol:
a od gepeka bi ti ostalo taman toliko da smestis dvolitarku coca-cole...
ne znam koliko ima smisla ugradjivati plin u mali, gradski automobil...
 
vd:
A 6 vs Oktavija

dužina 4920 : 4572
širina 1860 : 1769
visina 1460 : 1462
prtljažnik 545 : 560

30 cm nije uopste mala razlika (to je razlika medju klasama)....niti je 10cm sirine zanemarljivo... ne znam da li si (se) nekad vozio u ovim automobilima...octavia 1 ima enormno velik prtljaznik, ali je zato prostor pozadi za noge putnika gotovo jednak kao u (recimo) 206 (koji je dve klase manji automobil), dok A6 ipak pruza daleko veci komfor pozadi...


2. slazem se sa tobom da je stara octavia ok solucija (za svoju cenu), ali tesko da ce verzija sa dizel motorom uci u 14.500 (sa PDV)
 
14500?
Pa za te pare NE MOŽE nov auto koji nije mali, da je dizel, da ima veliki gepek, da malo troši, da ga lako prodaš posle nekog vremena, da lako nalaziš delove i normalan servis, da nije neki Rus ili Rumun, da ima dobru opremu, da nije ''zastareo'',... A i da imaš još para, tražio bi neki koji vredi opet više od onog što imaš, zar ne?
Odrekni se nečega i izbor se višestruko povećava.
 
30 000 km godišnje je solidna kilometraža za male automobile ...
196 visina ... hm ... ja sam visok 200 i ponekad vozim Clia ( danas na primer ) koji mi je simpatičan ali nikako nema mesta kao u Golfu 2 ... konkretno za mene nije dovoljno visok ni u najnižem položaju inače udobnog sedišta ... po meni auto je ok za grad i sasvim je živahan i sa motorom 1.9 D ... naš primerak na satu ima 160 000 km i za sad nema većih problema ...
Ako je Oktavija izvan ranga +/- 14500 ( mislim da je 1.9 Sdi oko 15000 bez poreza ) onda bi moja alternativa bila Fabija 1.9 Sdi Combi koja je po meni za klasu iznad Thalije ... namerno sam naveo Sdi varijantu koja je po meni jednostavnija , pouzdanija i izdržljivija a performanse su sasvim primerene automobilu i našim putevima ...
Što se tiče Pola mislim da se u poređenju sa Škodom dobar deo njegove cene odnosi na WV znak ...
 
Thalia je u sustini clio, mada sam cuo da se sklapa u Turskoj. Meni izgleda sasvim pristojno, a ipak je reno. I fabio je ok, a VD je u pravu sto kaze i za pola i za SDI. Noviji motori su osetljiviji na nas "evro" dizel.. Vozio sam staru i novu okraviju malo i deluje nesto nekvalitetnije od audija (enterijer je slican), ali sve u svemu, kazu da su se fino pokazali. S'obzirom da je oktavija skuplja, fabija je skroz ok takodje.
 
underwater:
vd:
A 6 vs Oktavija

dužina 4920 : 4572
širina 1860 : 1769
visina 1460 : 1462
prtljažnik 545 : 560

30 cm nije uopste mala razlika (to je razlika medju klasama)....niti je 10cm sirine zanemarljivo... ne znam da li si (se) nekad vozio u ovim automobilima...octavia 1 ima enormno velik prtljaznik, ali je zato prostor pozadi za noge putnika gotovo jednak kao u (recimo) 206 (koji je dve klase manji automobil), dok A6 ipak pruza daleko veci komfor pozadi...


2. slazem se sa tobom da je stara octavia ok solucija (za svoju cenu), ali tesko da ce verzija sa dizel motorom uci u 14.500 (sa PDV)

Ti ocigledno nisi sjedio u A6.Nazad je kao da sjedis na klupi.
 

Back
Top