Нepatitis C

Уме вирус да се сакрије у неком ниском броју па да се реактивира.
Зато се сви пацијенти који су били Ц позитивни и држе у евиденцији бар додатних 5 година након PCR-a који покаже 0.
Али нема разлога за очајавање. терапија постоји, одлична је и делотворна.
Тако да, главу горе!
 
Kako pozitivna sad ako nisi imala nikakve rizichne okolnosti od 2008. koje su mogle vratiti virus?
Pozitivna na antitela..
Isla sam u Nis kod doktora i rekao mi je da cemo mi koji smo leceni od hepatitisa C biti verovatno pozitivni do kraja zivota na antitela jer smo nekad bili u kontakt sa virusom.. i da je test HCV zbog toga bio pozitivan, odnosno reaktivan..
Meni je potrebno da uradim PCR i zdravlje u utorak opet idem u Nis da dam Krv,
Rekao mi je takodje da virus moze da se vrati i da ocekujem svakakvav rezultat..
Ljudi ako mi je PCR pozitivan ne znam sta cu...sad ima neke nove terapije koje fond jeli ne odobrava dok ne dobijes cirozu jetre.a terapija je veoma skupa.jbt zbog cega sam ja primala pegazis i ribavirin ako vec tako lako moze virus da se povrati odnosno replikuje..
razocarana sam strasno i molim boga da mi je PCR negativan..
 
Pozitivna na antitela..
Isla sam u Nis kod doktora i rekao mi je da cemo mi koji smo leceni od hepatitisa C biti verovatno pozitivni do kraja zivota na antitela jer smo nekad bili u kontakt sa virusom.. i da je test HCV zbog toga bio pozitivan, odnosno reaktivan..
Meni je potrebno da uradim PCR i zdravlje u utorak opet idem u Nis da dam Krv,
Rekao mi je takodje da virus moze da se vrati i da ocekujem svakakvav rezultat..
Ljudi ako mi je PCR pozitivan ne znam sta cu...sad ima neke nove terapije koje fond jeli ne odobrava dok ne dobijes cirozu jetre.a terapija je veoma skupa.jbt zbog cega sam ja primala pegazis i ribavirin ako vec tako lako moze virus da se povrati odnosno replikuje..
razocarana sam strasno i molim boga da mi je PCR negativan..
Polako, ima sada novih lekova, generici su u pitanju, mozes da ih platis, ali polako, sacekaj na rezultat koji ce
1100% biti negativan.:)
 
Sofija,nemoj me tripovat,kad svaki PCR radjen na svakih pola godine pokazuje 0 (NULA) kopija kako je moguce da se sakrije tj, ne bude detektovan pa da se aktivira ne daj BOŽE?

Несавршенство апарата.
Али чему секирација, важно је да се вирус не репликује и да , самим тим, нема ни промена на јетри.
Ако ти се икад деси повраћај истог, поновићеш целу терапијску процедуру и све ће бити ок.
зато треба поновити анализу с времена на време.

- - - - - - - - - -

Pozitivna na antitela..
Isla sam u Nis kod doktora i rekao mi je da cemo mi koji smo leceni od hepatitisa C biti verovatno pozitivni do kraja zivota na antitela jer smo nekad bili u kontakt sa virusom.. i da je test HCV zbog toga bio pozitivan, odnosno reaktivan..
Meni je potrebno da uradim PCR i zdravlje u utorak opet idem u Nis da dam Krv,
Rekao mi je takodje da virus moze da se vrati i da ocekujem svakakvav rezultat..
Ljudi ako mi je PCR pozitivan ne znam sta cu...sad ima neke nove terapije koje fond jeli ne odobrava dok ne dobijes cirozu jetre.a terapija je veoma skupa.jbt zbog cega sam ja primala pegazis i ribavirin ako vec tako lako moze virus da se povrati odnosno replikuje..
razocarana sam strasno i molim boga da mi je PCR negativan..

Што би била позитивна. Нема разлога. Имала си јачу прехладу, др је реаговао из предострожности и биће то све ОК.
 
Треба сви да знате да вирус може да се врати.
И то вам не говорим да бих вас плашила јер што се HCV тиче, страха и бојазни више нема.
Терапија је нађена, доступна је материјално за релативно мали новац и то је то.
 
Sofija,jesi ti dr ili...?
@enigma 017,ne odgovori mi da li si imala rizichnog ponashanja?
Smatram da su ovo lupetanja,da se virus moze vracat,niko od domacih a ni stranih struchnjaka ne pominje ovakvu vrstu relapsa o kojem vas dvije prichate,a posebno me zanima odgovor na pitanje da li si imala rizichnih okolnosti koje bi eto ne daj Bože doveli do relapsa,
 
Sofija,jesi ti dr ili...?
@enigma 017,ne odgovori mi da li si imala rizichnog ponashanja?
Smatram da su ovo lupetanja,da se virus moze vracat,niko od domacih a ni stranih struchnjaka ne pominje ovakvu vrstu relapsa o kojem vas dvije prichate,a posebno me zanima odgovor na pitanje da li si imala rizichnih okolnosti koje bi eto ne daj Bože doveli do relapsa,
Ma ne samo da je doktor nego je doktor bas za takve stvari:)
 
Sofija,jesi ti dr ili...?
@enigma 017,ne odgovori mi da li si imala rizichnog ponashanja?
Smatram da su ovo lupetanja,da se virus moze vracat,niko od domacih a ni stranih struchnjaka ne pominje ovakvu vrstu relapsa o kojem vas dvije prichate,a posebno me zanima odgovor na pitanje da li si imala rizichnih okolnosti koje bi eto ne daj Bože doveli do relapsa,

Winner1, лекар сам и итекако се помиње релапс у академским чланцима, а и међу стручњацима.
Ризик за релапс код нискоризичне групе је од 0,5-1%.
А код високоризичне чак и до 10 %.

Risc of Late Relapse or ...

Five–Year Risk of Late Relapse or Reinfection With Hepatitis C After Sustained Virological Response: Meta-analysis of 49 Studies in 8534 Patients

Све рађене студије имају сличне резултате.
Не знам ко те прати али знам сигурно да си код проф. Симоновић са Клинике за инфективне болести у Бгд-у, да би ти скренула пажњу и да све време треба да будеш у регистру. Након 5 година се сматра ствар завршеном дефинитивно.
Све након тих 5 година се сматра реинфекцијом. Али се реинфекција не искључује ни у периоду првих 5 година од негативног PCR-a.
 
Poslednja izmena:
Nisam u BG već u PG,a po savjetu dr Bojović radim taj AFP svakih pola godine i naravno PCR i jetrene nalaze,i tako 3 godine trebam radit,proshlo je već skoro godinu i po i sve je ok osim fibroze na granici F3 i F4.
Zahvaljujem na informacijama doktorka,iako mi ne daju prostora za opushtanje,već ulivaju dozu anxioznosti tj. osjećaj nesigurnosti i straha.
 
Nisam u BG već u PG,a po savjetu dr Bojović radim taj AFP svakih pola godine i naravno PCR i jetrene nalaze,i tako 3 godine trebam radit,proshlo je već skoro godinu i po i sve je ok osim fibroze na granici F3 i F4.
Zahvaljujem na informacijama doktorka,iako mi ne daju prostora za opushtanje,već ulivaju dozu anxioznosti tj. osjećaj nesigurnosti i straha.
Нема разлога за страх, терапија постоји и сме да се понавља.
 
Sofija,jesi ti dr ili...?
@enigma 017,ne odgovori mi da li si imala rizichnog ponashanja?
Smatram da su ovo lupetanja,da se virus moze vracat,niko od domacih a ni stranih struchnjaka ne pominje ovakvu vrstu relapsa o kojem vas dvije prichate,a posebno me zanima odgovor na pitanje da li si imala rizichnih okolnosti koje bi eto ne daj Bože doveli do relapsa,

Ne nisam imala rizicnih ponasanja..
Koje po tebi rizicno ponasanje moze vratiti virus?
Ako je to alkohol o da .. popila ponekad ali ne svakog dana..
 
Pa valjda to koje i dovede do infekcije,za druge oblike ne znam,kolko znam alkohol nikako ne treba konzumirati,ali svako zna sebe,poz.
Ne, od 2005 god sasvim sam ok.. nikave sustance nikakve droge ..prezirem ih.. Ispostovala sam sve sto se tice terapije i poseban nacin ishrane..zivela sasvim normalno...
Iskreno alkohol jesam konzumirala..ali to tek nakon par gidina izlecenja... to je to.
Pozdrav.
 
Хепататис Ц бројни људи зараде, а да појма немају како су га добили.
С обзиром да се стандардним сексуалним путем готово не преноси (може али је јако низак ризик за пренос).
Код ризичних група, особа које узимају наркотике интравенске, нема дилеме. Код мушке геј популације. Код људи који раде ризичне послове...
Али много је људи који никакав додир нису имали са наркотицима тј, нису у ризичним групама па су, нажалост, открили позитивност.

Зато је најбоље ни не разматрати како сте се могли заразити, ако нисте у ризичним групама.
 
Moj muž je 6 meseci bio na terapiji Sofosbuvir+Daclatasvir, po završetku PCR je pozitivan sa 9 hiljada i nešto kopija. Kada je otkriven HCV prošle godine u ovo vreme bilo je skoro milion i po kopija. Enzimi jetre sada su u granicama normale.
KOntrola za tri meseca na Infektivnoj, dr smatra da je svaki organizam individualan i da je moguće da će lek koji je deponovan u organizmu očistiti ostatke virusa.
 
Poštovanje,

Hteo bih da podelim sa vama meni vaznu informaciju.
Danas su mi stigli rezultati nakon 6 mesečne terapije.
Rezultat je negativan.
Zahvaljujem svima na forumu za sva iskustva koja su podeljena i za sve odgovore na pitanja koja sam postavio.
 

Back
Top