Нepatitis C

Dobar dan, suprugu je dijagnostikovan HepC, genotip 3. Sledeći korak je pregled kod dr SImonović, ali to tek posle praznika pošto ona radi utorkom. Doktorka iz ambulante je nagovestila da će suprugu verovatno prvo da rede biopsiju jetre. Iščitala sam poslednjih desetak stranica, jasno mi je da se do fibroskena dolazi teško pa me zanima da li neko ima iskustva sa privatnim klinikama kada je ta dijagnostika u pitanju? Takođe, ako je neko njen pacijent, da li je dr SImonović pouzdan lekar na koga možemo da se oslonimo? Toliko za sada. Hvala unapred na odgovorima.

Pacijent dr Simonović je alejin,pa ga kontaktirajte,on mi je nju bash pohvalio,pozdrav.
 
Evo da napisem jednu lepu vest koja mislim da ce mnogima znaciti.Uspela sam da dogovorim sa jednom privatnom laboratorijom popust za ljude koje ja uputim.Popust nije veliki ali na analize kao sto je PCR i genotip koje su skupe ipak znaci.Ono sto je bitno da su im testovi osetljivi i dobri,da imaju 28 laboratorija u Beogradu i jos puno po Srbiji i sto hoce da nam izadju u susret.Po drzavnim klinikama nekad testova ima nekad ne,kad ima naravno ko moze treba da uradi u drzavnoj i da ne placa ali kad nema ovo je jedina opcija a ja sam bas srecna zbog popusta,nije veliki ali opet kazem znaci.Tako da ko planira da vadi krv neka mi se slobodno obrati da mu dam vaucer.
 
Da li je neko u skorije vreme primio vakcinu protiv hepatitisa B? U onom Zavodu u Despota Stefana vakcinu mogu da dobiju samo oni sa dijgnozom heroinskih zavisnika jer je nestašica, mom suprugu je danas rečeno da sedam meseci nisu dobili novu dozu tih vakcina. U tom slučaju, može negde privatno da kupi samo je pitanje gde. Koje apoteke imaju ili mogu da nabave ovu vakcinu?
 
Vezano za vakcinu protiv HepB, mi smo je na kraju našli u Batutu za 2400 din.
Međutim, suprug je nije primio u Batutu nego na kraju u Gradskom zavodu za javno zdravlje u Despota Stefana i to na uput svoje doktorke besplatno, zahvaljujući ljubaznosti gospođe iz Batuta! Ona se žena, posle našeg telefonskog razgovora, raspitala kod svog šefa i saznala da u Zavodu ipak mogu da ga provuku na uput pod bolesti jetre i kad smo sutradan došli da primi vakcinu u Batutu to nam je rekla, na licu mesta pozvala nekoga u taj Zavod i najavila mog supruga. Dakle, sve ispade stvar dobre volje i ljudskog faktora.
Suprug je bio kod dr Simonović prošle nedelje na prvom razgovoru. Pošto smo mi odlučili da izbegnemo trodnevno ležanje u bolnici zbog biospije, ona je preporučila da se uradi fibrosken i komparacije radi analiza fibromaks iz krvi, koju kod nas radi jedino Beolab. To košta 18 500 din, ali zahvaljujući Tininom angažovanju, svi koji se pozovu na njen blog "Izleči HCV" mogu da dobiju popust 10%. Na rezultate se čeka dve nedelje.
Fibrosken na Kliničkom centru, jedini u zemlji, može da se zakaže na br tel 011.366.3351 između 13 i 14 h. Treba biti uporan, jedva smo ih dobili. Fibrosken nalaz je pokazao stepen fibroze F1/F2, 7.1kpa. Iz ovog što sam do sad pročitala na forumu, to nije veliko oštećenje. PCR test mu je pokazao oko 1,4 miliona kopija u krvi. Dr nas je informisala da oni od terapije mogu da ponude jedino interferon i uz to je odmah dodala da je to lek koji se jedino još kod nas koristi. Za generičke lekove ništa nije htela da komentariše jer se oni nabavljaju na crnom tržištu i ona sa tim neće da ima ništa. U svakom slučaju, čekamo nalaz tog fibromaksa pa će nam valjda pomoći da se odlučimo za odgovarajuću terapiju, ovu novu koju ćemo sami da kupimo.
Eto, da dam mali doprinos ovom forumu koji nam je informativno najviše značio u suočavanju sa ovom groznom dijagnozom.
 
Informacija za fibromaks - to je jedna SJAJNA analiza (dakle, umesto biopsije) koja sveobuhvatno daje stanje jetre. Ima četiri parametra - oštećenje jetre steatozom ili masna jetra, oštećenje izazvano virusom hepatitisa C ili B, oštećenje izazvano metaboličkim poremećajima tipa dijabetes, gojaznost i sl. i oštećenje izazvano alkoholom. Rezultat smo dobili peti dan od vađenja krvi, potpuno ekspeditivno obzirom da su nas informisali da se čeka dve nedelje (šalju uzorak u laboratoriju u Pariz). Sem toga, urade i ast, alt, ggt i te osnovne analize za jetru. DOktorka je uporedila nalaz fibroskena sa ovim i zaključila da je stepen oštećenja jetre bliži F2 nego F1 pa je preporučila da lečenje generičkom terapijom traje 24 nedelje, posebno zbog toga što suprug neće koristiti ribavirin. Ovaj put nam je dala svoje mišljenje o generičkim lekovima koji se nabavljaju na crnom tržištu - lekari su bili jako bojažljivi kada su pacijenti krenuli da ih koriste jer niko nije znao šta zapravo piju (aj ako ne pomogne, ali šta ako učini stvari gorim!), ali se ispostavilo da naši prepodavci ipak nabavljaju prave lekove i da su rezultati dobri. Od 100 ispraćenih na Infektivnoj 87% je pozitivno odreagovalo na terapiju. Dr kaže da je to jako zadovoljavajući procenat. Ona informacija o uspešnosti lekova u procentu od 97% nije realna jer farmac. kompanije za svoja istraživanja uzimaju ljude koji boluju samo od hep C, dok svi pacijenti koji su se javili na Infektivnu imaju po još bar dve dijagnoze zato je taj procenat niži u realnim uslovima. Podjednako delotvornim, kaže dr Simonović, su se pokazali i indijski i egipatski lekovi pa preporučuje egipatske zbog niže cene (saznali smo u međuvremenu i kako se to tamo nabavlja i koliko zaista košta terapija u Egiptu). Mi nemamo mogućnost da otputujemo u Egipat pa ćemo morati da nabavimo ovde. Ponude koje smo dobili neverovatno su različite, kad skupimo novac i kupimo terapiju pišem ko nam je dao najpovoljniju cenu. Ako ima neko da mu je preteklo nešto od terapije koju je sam kupio u Eg, a prodao bi po nabavnoj ceni uz normalnu nadoknadu, neka piše, bili bi mu zahvalni.
 
Moram ovde da napisem posto znam da ce dosta ljudi procitati.Nazalost moja stranica na facebooku o lecenju hepatitisa C i o lekovima je trenutno ugasena.Pokusavam da je povratim ali mislim da treba dosta vremena za to.Stranica je prijavljena od strane coveka koji ima navodnu organizaciju za pomoc ljudima sa hcv-om a bavi se prodajom lekova kao i ja,samo sto on ne gleda od koga ce uzeti lek i gde ce ga nabaviti i kakav ce vam lek dati,gleda samo novac. To je covek kome ja smetam a najvise mu smetaju moje cene.Ovo nije prva stvar koju mi je on uradio,uradio mi je mnogo goru stvar u janoaru ,stvar posle koje bi svakog coveka bilo sramota da sam sebe pogleda u ogledalu.Njega ne,jer je lazov, i manipulator bez obraza i casti.Nije me zaustavio tada,nece ni sada.Mozete me naci na ovom forumu ili na mom blogu.Pozdrav za sve.
 
Ja sam ti rekao kada smo se PRVI put chuli ko je gnjida nad gnjidama,volio bih samo da ga sretnem da mu pljunem u facu bolesnupokvarenu,no BOG je najveći!

- - - - - - - - - -

I svi koji se nisu izlijechili a muka im je da listaju unazad,neka znaju da ljigavac prodaje lijek makar 700,800€ skuplje od svih a ni sam ne zna odajkle ce mu stici.
Da ponovim opet,sreca njegova shto se nismo sreli,a ja sam svoj lijek nabavio preko fonda Vlade CG.
 
Danas sam dobila jako bitnu informaciju koja se tice pcr analiza pa je naravno odmah delim sa vama ovde.
Do skora moj savet je bio da svi koji radite HCV PCR test u privatnim laboratorijama radite kvalitativni test koji je bio osetljiviji.Danas sam dobila informaciju da je laboratorija koja nam je izasla u susret sto se tice popusta (ne mogu ovde da napisem ime) dobila nove kvantitativne testove koji su izuzetno osetljivi tako da je moja preporuka da radite kvantitativni pcr test.Svi mi mozete kontaktirati da vam dam vaucer za popust i da vas uputim gde da vadite krv.Jako me je obradovala ova informacija jer sada na primer da neko ima i jako malu pozitivnost to mozemo videti tacno izrazeno koliko je kopija u pitanju na primer 50 kopija.
 
Poslednja izmena:
Мој супруг је кренуо са терапијом, Даклатасвир+Софосбувир, коју смо купили од Тине. То је била дефинитивно најбоља понуда, од укупно четири које смо добили од наших препродаваца. И ово са попустом у тој приватној лабораторији који је Тина уговорила је супер ствар, посебно за те скупље анализе као што је фибромакс коју смо ми радили. Да не понављам већ оно што су сви потврдили, нус појава на овој терапији нема, све иде лаганица. Срећно свима :)
 
Мој супруг је кренуо са терапијом, Даклатасвир+Софосбувир, коју смо купили од Тине. То је била дефинитивно најбоља понуда, од укупно четири које смо добили од наших препродаваца. И ово са попустом у тој приватној лабораторији који је Тина уговорила је супер ствар, посебно за те скупље анализе као што је фибромакс коју смо ми радили. Да не понављам већ оно што су сви потврдили, нус појава на овој терапији нема, све иде лаганица. Срећно свима :)
Ma TIna je carica:heart:
 
Hvala vam svima na lepim recima.Znate da mi to znaci.Evo postavicu sliku mog muza pre terapije kada je izasao iz bolnice sa dekompenzovanom cirozom jetre izazvanom virusom hepatitisa C i sliku od danas.Slike govore vise od reci i same po sebi su dokaz da je sve moguce ako se covek bori.
20180705_135125.jpg
Screenshot_20180706-022046_Gallery.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20180705-134639_Gallery.jpg
    Screenshot_20180705-134639_Gallery.jpg
    54,7 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Bravo Tina za slike. Hrabro. Na neki nacin i meni si dala zivot. Pozz

Hvala ti puno.Ja uvek kazem hvala onom ko je izmislio ove lekove!!!Nisam ja tu bitna.Na neki nacin jeste hrabro sto sam stavila ove slike ali ja sam se od prvog dana ovde uclanila sa svojim pravim imenom i nadimkom.Slike do sad nisam stavljala nigde ali odlucila sam da ih od sad stavim svuda.Svi znate da je na neki nacin ovo sto ja radim mimo zakona pa zbog toga sam izbegavala da postavljam slike ali posle desavanja iz janoara koja su se dogodila ne zato sto je ovoj drzavi smetalo da se ljudi lece generickim lekovima nego zato sto je doticna osoba htela da ja odgovaram za to i ostanem bez velike kolicine lekova,jednostavno ja posle toga vise nemam sta da krijem.To me je samo ucinilo jacom.Onda i gasenje facebook stranice,u roku od eto mesec dana ja sam napravila novu jos bolju stranicu na kojoj sam aktivna svakodnevno i bicu jos vise.Tek slede mnogi video klipovi veoma zanimljivi.Eto juce mi je cak i nestao instagram nalog koji se bio o lecenju i lekovima.Ali uskoro cu napraviti novi jos bolji.To me sve samo podstice da se jos vise borim i budem jos aktivnija da sto vise ljudi moze da dodje do originalnog licenciranog leka po najpovoljnijoj mogucoj ceni.I kao i sa samog pocetka moje price dolazimo do toga da svaku losu sitvaciju jednostavno moramo preokrenuti na najbolju mogucu.A da se losi postupci samo vracaju kao bumerang onom ko ih cini.Tako da kako ja umem da kazem idemo dalje!!!
A ovaj forum je stvarno pomogao da se izleci veliki broj ljudi i iskreno sve vas ovde smatram mojim prijateljima.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno.Ja uvek kazem hvala onom ko je izmislio ove lekove!!!Nisam ja tu bitna.Na neki nacin jeste hrabro sto sam stavila ove slike ali ja sam se od prvog dana ovde uclanila sa svojim pravim imenom i nadimkom.Slike do sad nisam stavljala nigde ali odlucila sam da ih od sad stavim svuda.Svi znate da je na neki nacin ovo sto ja radim mimo zakona pa zbog toga sam izbegavala da postavljam slike ali posle desavanja iz janoara koja su se dogodila ne zato sto je ovoj drzavi smetalo da se ljudi lece generickim lekovima nego zato sto je doticna osoba htela da ja odgovaram za to i ostanem bez velike kolicine lekova,jednostavno ja posle toga vise nemam sta da krijem.To me je samo ucinilo jacom.Onda i gasenje facebook stranice,u roku od eto mesec dana ja sam napravila novu jos bolju stranicu na kojoj sam aktivna svakodnevno i bicu jos vise.Tek slede mnogi video klipovi veoma zanimljivi.Eto juce mi je cak i nestao instagram nalog koji se bio o lecenju i lekovima.Ali uskoro cu napraviti novi jos bolji.To me sve samo podstice da se jos vise borim i budem jos aktivnija da sto vise ljudi moze da dodje do originalnog licenciranog leka po najpovoljnijoj mogucoj ceni.I kao i sa samog pocetka moje price dolazimo do toga da svaku losu sitvaciju jednostavno moramo preokrenuti na najbolju mogucu.A da se losi postupci samo vracaju kao bumerang onom ko ih cini.Tako da kako ja umem da kazem idemo dalje!!!
A ovaj forum je stvarno pomogao da se izleci veliki broj ljudi i iskreno sve vas ovde smatram mojim prijateljima.
I ja da ti se zahvalim ( a svi ovde znaju da ja, niti bilo ko iz moje okoline nema veze sa tom opakom bolescu) u ime svih ovde kojima si pomogla.
I nemoj da dozvolis da te bilo ko sputava u svom humanitarnom radu.:)
Psi laju, a karavan prolazi:heart:
 
Bravo Winner1 cestitam,divne vesti!!!
Hvala Rayela mnogo!Od ❤
Evo i ja imam dobre vesti od sada imamo popust 10% i na fibrosken.Nije mnogo ali ipak znaci.Drago mi je sto nam sve vise ustanova izlazi u susret.Ko hoce vaucer neka mi se obrati.
Sve vas puno pozdravljam i jos jednom hvala svima od srca na lepim recima a Winneru hvala sto nam je svima ulepsao dan.Idemo dalje!!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top