Нepatitis C

Procitala sam neke podatke, koliko su tacni ne znam. U Srbiji je do sada generickim lekovima leceno oko 500 osoba. Statistika za 126 koji su praceni je da ima 5 relapsa. Od tih 5 je troje genotip 3 i dvoje genotip 1.
 
Već nedelju dana osjećam tupu bol,ponekad je bash jakog intenziteta,shto me chudi,jer i dok su virusni majmuni bili prisutni,bol nije bila jaka,ali nadam se da se jetra na ovaj nachin bori da potpuno ozdravi,pomaže mi kad utoplim taj dio abdomena.
Hranim se kako treba,tj. vodim rachuna,jedino shto mi pada na pamet kao uzrok je malo vishe sklekova koje radim svakodnevno po par minuta ili propilen glikol iz el.cig. no nadam se da nije nishta od toga nego neki vid nahlade tog djela,pozdrav svima.
 
Pozdrav svima!
Moj suprug je služio redovan vojni rok na ratištu davne '91. Tamo je zadobio povredu i ušivan u nesterilnim uslovima (i bez anestezije ,naravno).Ubrzo ,nakon vojske, se zaposlio i na sistematskom pregledu u firmi pronađeno mu je da je hepatitis C pozitivan.Tada mlad i perspektivan,u dobrostojećoj firmi ,dobio je lečenje Interferonom o trošku firme.Lekari su rekli da nije izlečen,već da su virus samo "učaurili". Vodio je zdrav higijensko-dijetetski život i početkom prošle godine se opet javlja na Kliniku u Novom Sadu ,rade mu sve pretrage i dobija lečenje o državnom trošku.PCRom mu je ustanovljen genotip 3. Od terapije je 6 meseci primao Pegintron u kpmbinaciji sa Rebetolom.Tih 6 meseci pakla je jedva izdržao,jer su nuspojave bile teško podnošljive.Prvi kontrolni PCR nakon terapije je pokazao da je negativan na C hepatitis i već smo svi bili silno radosni .Onda se desila još jedna stvar-pronađen mu je ogroman i na veoma retkom mestu ,tumor na mozgu. Šta da vam kažem,osim da se žurilo za spašavanje njegovog života operacijom.Operisan je brzo,u januaru ove godine,u KC Srbije.Tumor je na sreću benigni,ali zbog lokalizacije i veličine teško uklonjiv.U junu je potom išao na tkz gama nož,a i sledeći zahvat gama nožem će imati krajem ove ili početkom sledeće godine.
U toj ,da kažem,pauzi između otvorene operacije na mozgu i prvog gama noža radio je drugo kontrolni PCR ,po savetu lekata iz KC Vojvodine. Na našu žalost i veliko razočarenje,nalaz je bio pozitivan. Njegov lekar je dao prioritet rešavanju tumora na mozgu,a uskoro ima kontrolu kod njega u nadi da će država odobriti lečenje interferpn free terapijom.Čujemo,a evo čitam i ovde,na forumu,da država nije dala " zeleno" svetlo.
Bojim se da vreme ne napravi veću štetu na jetri,jer dug je to vremenski period od kako je inficiran pa do sada.Dva neuspešna lečenja obeshrabruju...Molim za savet kako dalje,kako doći do novog leka čiji je efekat izlečenja mnogo veći?
Novac nije problem-nemamo ga.Šalu na stranu,zaista nemamo ali bi pozaili ili prodali nešto da bi se on uspešno izlečio.Čitam da je u Indiji lek znatno jeftiniji,ali ga naša država ne odobrava ni da ga unesemo porudžbinom.
Svaki savet bi nam dobrodošao.
Hvala.
 
Pozdrav svima!
Moj suprug je služio redovan vojni rok na ratištu davne '91. Tamo je zadobio povredu i ušivan u nesterilnim uslovima (i bez anestezije ,naravno).Ubrzo ,nakon vojske, se zaposlio i na sistematskom pregledu u firmi pronađeno mu je da je hepatitis C pozitivan.Tada mlad i perspektivan,u dobrostojećoj firmi ,dobio je lečenje Interferonom o trošku firme.Lekari su rekli da nije izlečen,već da su virus samo "učaurili". Vodio je zdrav higijensko-dijetetski život i početkom prošle godine se opet javlja na Kliniku u Novom Sadu ,rade mu sve pretrage i dobija lečenje o državnom trošku.PCRom mu je ustanovljen genotip 3. Od terapije je 6 meseci primao Pegintron u kpmbinaciji sa Rebetolom.Tih 6 meseci pakla je jedva izdržao,jer su nuspojave bile teško podnošljive.Prvi kontrolni PCR nakon terapije je pokazao da je negativan na C hepatitis i već smo svi bili silno radosni .Onda se desila još jedna stvar-pronađen mu je ogroman i na veoma retkom mestu ,tumor na mozgu. Šta da vam kažem,osim da se žurilo za spašavanje njegovog života operacijom.Operisan je brzo,u januaru ove godine,u KC Srbije.Tumor je na sreću benigni,ali zbog lokalizacije i veličine teško uklonjiv.U junu je potom išao na tkz gama nož,a i sledeći zahvat gama nožem će imati krajem ove ili početkom sledeće godine.
U toj ,da kažem,pauzi između otvorene operacije na mozgu i prvog gama noža radio je drugo kontrolni PCR ,po savetu lekata iz KC Vojvodine. Na našu žalost i veliko razočarenje,nalaz je bio pozitivan. Njegov lekar je dao prioritet rešavanju tumora na mozgu,a uskoro ima kontrolu kod njega u nadi da će država odobriti lečenje interferpn free terapijom.Čujemo,a evo čitam i ovde,na forumu,da država nije dala " zeleno" svetlo.
Bojim se da vreme ne napravi veću štetu na jetri,jer dug je to vremenski period od kako je inficiran pa do sada.Dva neuspešna lečenja obeshrabruju...Molim za savet kako dalje,kako doći do novog leka čiji je efekat izlečenja mnogo veći?
Novac nije problem-nemamo ga.Šalu na stranu,zaista nemamo ali bi pozaili ili prodali nešto da bi se on uspešno izlečio.Čitam da je u Indiji lek znatno jeftiniji,ali ga naša država ne odobrava ni da ga unesemo porudžbinom.
Svaki savet bi nam dobrodošao.
Hvala.
j

Ne brini, javice se ( mozda i ) Tina i objasnice ti kako da tog leka za hepatitis C.
Za ovaj tumor nadamo se da ce sve biti u redu.:)
 
Hvala Rayela!
Nadamo se boljem,jer jedino to nam i ostaje,samo što treba zadržati i psihičku stabilnost u svim ovim nevoljama (i ja sam imala tešku operaciju pre tri godine).
Čula sam za Grega Jefferysa ,prihvatio je moj poziv za Fb prijateljstvo,ali ne znam da li je neko išao preko njega po pomoć za Harvoni.
Da,pročitala sam da Tina pomaže ljudima sa ovog foruma.Nadam se da će se i meni javiti.
Pozdrav svima i lep vikend želim!
 
Tražeći rešenje u najboljem lečenju hepatitisa C ,genotip 3, naišla sam na podatak da najveći procenat (99%) daje u lečenju Sofosbuvir 400mg + Velpatasvir 100mg.
Isto tako,u toku lečenja bi trebalo znatno smanjiti unos kofeina i energezskih pića,kao i čajeva koji sadrže taurin (ako sam dobro napisala) ,jer dolazi do promene enzima u jetri i može doći do toga da terapija ne da dobar učinak .To se dešava ,recimo,jednom fo dva čoveka na njih 100.
 
Pozdrav svima!
Moj suprug je služio redovan vojni rok na ratištu davne '91. Tamo je zadobio povredu i ušivan u nesterilnim uslovima (i bez anestezije ,naravno).Ubrzo ,nakon vojske, se zaposlio i na sistematskom pregledu u firmi pronađeno mu je da je hepatitis C pozitivan.Tada mlad i perspektivan,u dobrostojećoj firmi ,dobio je lečenje Interferonom o trošku firme.Lekari su rekli da nije izlečen,već da su virus samo "učaurili". Vodio je zdrav higijensko-dijetetski život i početkom prošle godine se opet javlja na Kliniku u Novom Sadu ,rade mu sve pretrage i dobija lečenje o državnom trošku.PCRom mu je ustanovljen genotip 3. Od terapije je 6 meseci primao Pegintron u kpmbinaciji sa Rebetolom.Tih 6 meseci pakla je jedva izdržao,jer su nuspojave bile teško podnošljive.Prvi kontrolni PCR nakon terapije je pokazao da je negativan na C hepatitis i već smo svi bili silno radosni .Onda se desila još jedna stvar-pronađen mu je ogroman i na veoma retkom mestu ,tumor na mozgu. Šta da vam kažem,osim da se žurilo za spašavanje njegovog života operacijom.Operisan je brzo,u januaru ove godine,u KC Srbije.Tumor je na sreću benigni,ali zbog lokalizacije i veličine teško uklonjiv.U junu je potom išao na tkz gama nož,a i sledeći zahvat gama nožem će imati krajem ove ili početkom sledeće godine.
U toj ,da kažem,pauzi između otvorene operacije na mozgu i prvog gama noža radio je drugo kontrolni PCR ,po savetu lekata iz KC Vojvodine. Na našu žalost i veliko razočarenje,nalaz je bio pozitivan. Njegov lekar je dao prioritet rešavanju tumora na mozgu,a uskoro ima kontrolu kod njega u nadi da će država odobriti lečenje interferpn free terapijom.Čujemo,a evo čitam i ovde,na forumu,da država nije dala " zeleno" svetlo.
Bojim se da vreme ne napravi veću štetu na jetri,jer dug je to vremenski period od kako je inficiran pa do sada.Dva neuspešna lečenja obeshrabruju...Molim za savet kako dalje,kako doći do novog leka čiji je efekat izlečenja mnogo veći?
Novac nije problem-nemamo ga.Šalu na stranu,zaista nemamo ali bi pozaili ili prodali nešto da bi se on uspešno izlečio.Čitam da je u Indiji lek znatno jeftiniji,ali ga naša država ne odobrava ni da ga unesemo porudžbinom.
Svaki savet bi nam dobrodošao.
Hvala.

Sad sam tu pa mogu malo opsirnije da odgovorim i pomognem koliko mogu.
Sto se tice genotipa 3 postoje 2 opcije.Sofosbuvir/Daclatasvir je jedna i Sofosbuvir/Velpatasvir je druga.Obe su stvarno sjajne.Obe kombinacije mogu ici sa ribavirinom ili bez U slucaju vaseg supruga ribavirin nikako ne bih savetovala zbog tumora.
Lek mozete nabaviti u Beogradu.
Naravno treba videti u konsultaciji sa vasim lekarom kada je najbolje krenuti sa terapijom.Da li mozda sacekati zavrsetak zahvata gama nozem ili poceti pre toga to vam ne mogu reci ali verovatno da vas lekar to moze najbolje posavetovati.
Sve sto vas jos zanima slobodno pisite i pitajte.
Ono sto vam mogu reci a verovatno ste vec procitali i ovde je da ova nova terapija zaista nema nikakve veze sa prethodnom koja nazalost sem sto ima uzasne nuspojave ima i zaista mali procenat izlecenja.
 
Hvala Tina!
Da,bio je pre 7 dana kod svog infektologa i na kontrolu,a i da se posavetuje oko ove nove terapije. Doktor mu je rekao da mora prvo da završi sa gama- nož tretmanom,pa onda da se započinje novo lečenje hepatitisa.
Ništa nam drugo ne preostaje ,nego da sačekamo još 2-3 meseca dok se ne obavi predviđeni gama-nož.
Hvala na savetima,a ja se javljam kad budemo imali zeleno svetlo za lečenje hep.
Hvala ,još jednom!
 
Evo mene sa novim informacijama.
Trenutno je u toku svetski hepatitis samit koji se odrzava u Brazilu u Sao Paolu.Svakodnevno pratim desavanja.Na tom samitu ucestvuju najcenjeniji lekari iz celog sveta,organizacije,borci za prava ljudi koji imaju hcv,kompanije koje proizvode lekove i mnogi drugi i zaista je taj samit sjajna stvar.Pratim desavanja svakodnevno.Na samitu je zvanicno potvrdjeno da su indijski licencirani genericki lekovi identicni brendiranim lekovima.Predstavljene su i pokazane slike lekova i nazivi kompanija koje imaju licencu da proizvode genericke lekove za hcv.To je jako bitno.Koristiti lek koji je radjen po licenci.
Strategija je eliminacija hepatitisa c do 2030 godine.
Obavestavacu vas o svim novim informacijama.
 
Nikako. Oni jednostavno nece da prodaju nama u Srbiji jer mi ovde ne mozemo da koristimo genericke lekove. Jedini nacin je da odes u Indiju, Egipat ili V. Britaniju i licno kupis

Nije bas tako. Parag nece da salje lekove zato sto ih nasa carina pleni, posto zakonom nije dozvoljeno slanje lekova postom.
Postoji opcija da se salje u Rumuniju ako tamo imate nekog ili da se kao sto sam ja uradio ode u Indiju.
Sto se mene tice opet bih to uradio, neverovatno iskustvo, a i Parag je sjajan lik i vredi ga upoznati.
Mozda ako budem imao vremena odem u Mumbai da ga posetim, prvi put smo se nasli u Delhiju.
Ako nekom treba broj mogu mu poslati. Covek ima FB stranicu Bull Pharmachem pa ga mozete i tako naci.
 
Poslednja izmena:
Postovana Tina, hvala Vam sto vracate nadu i pruzate nesebicnu podrsku.
Hitno mi je potrebna pomoc. Moj otac, kao posledicu hepatitisa C (dobijenog nakon transfuzije) ima cirozu. Citam uzurbano, a opet pazljivo Vase poruke na forumu i dosla sam do zakljucka da moj otac ne mora da radi ni fibroscan ni pcr kvantitativno: znam da je ciroza uznapredovala, ima otoke nogu, naduven stomak i ostecenja jednjaka- zbog kojih mu je pre par dana uradjena endoskopska band ligatura jednjaka. Trenutno je u bolnici. Ne znam da li mu je utvrdjen genotip virusa (kada je prvi put otkriven HCV), ali znam da su mu genericki lekovi iz Indije mozda jedina sansa za spas.
Molim Vas za odgovore: ima li uz genericke lekove nade i u ovakvim slucajevima?
Da li mora da se utvrdi genotip ili moze odmah da krene sa terapijom? Kako najhitnije do leka?
Od srca hvala, unapred.
 
Postovana Tina, hvala Vam sto vracate nadu i pruzate nesebicnu podrsku.
Hitno mi je potrebna pomoc. Moj otac, kao posledicu hepatitisa C (dobijenog nakon transfuzije) ima cirozu. Citam uzurbano, a opet pazljivo Vase poruke na forumu i dosla sam do zakljucka da moj otac ne mora da radi ni fibroscan ni pcr kvantitativno: znam da je ciroza uznapredovala, ima otoke nogu, naduven stomak i ostecenja jednjaka- zbog kojih mu je pre par dana uradjena endoskopska band ligatura jednjaka. Trenutno je u bolnici. Ne znam da li mu je utvrdjen genotip virusa (kada je prvi put otkriven HCV), ali znam da su mu genericki lekovi iz Indije mozda jedina sansa za spas.
Molim Vas za odgovore: ima li uz genericke lekove nade i u ovakvim slucajevima?
Da li mora da se utvrdi genotip ili moze odmah da krene sa terapijom? Kako najhitnije do leka?
Od srca hvala, unapred.
 

Back
Top