Нepatitis C

Не знам да ли сам добро схватила али чини ми се да је фонд ставио на листу ове генеричке лекове и да ће од јесени моћи да се добију преко осигурања.
Вероватно ће постојати неки услови.
 
Fibrosken uradjen danas kod vrhunske doktorice i velikog chovjeka,dr Ksenije Bojović,i iznosio je 11,2 kPa,proshle godine tokom terapije bio 23,4 kPa,rekla mi je da će i dalje se snizavati,ja pppreeezadovoljan:)))
 
" Ocitano mi je 21 kpa jos uvek je ciroza, ali u martu prosle godine{u toku terapije harvonijem} ocitavanje je bilo 34 kpa." moj post od marta ove godine.
Drago mi je zbog tebe nemas pojma. Znam kako se osecas. Kao sto si pisao "idemo do kraja" POZZ
 
Не знам да ли сам добро схватила али чини ми се да је фонд ставио на листу ове генеричке лекове и да ће од јесени моћи да се добију преко осигурања.
Вероватно ће постојати неки услови.


Obzirom da si lekar,to je tvoj fah.Informisi se u Fondu,pa ovde ljudima daj pravu informaciju.Teske su to boljke,lekovi skupi,ako mozes da pomognes ljudima ti to i uradi.
 
Obzirom da si lekar,to je tvoj fah.Informisi se u Fondu,pa ovde ljudima daj pravu informaciju.Teske su to boljke,lekovi skupi,ako mozes da pomognes ljudima ti to i uradi.

Sofija pomaze ljudima uvek gde i kako moze ( a cesto moze), ali sad za ove lekove stvarno zena nije " nadlezna". Bolesni ljudi znaju i dobijaju informacije
sta je i kako moguce kod lekova.
 
Winner1 i Alejin drago mi je zbog obojice.Cestitam vam!
Alejin nadam se da ce sledeci put rezultat biti jos bolji ali i ovo je velika stvar i kako ja kazem idemo dalje!!!
Ovo sto je Sofija napisala je istina.60 ljudi ce dobiti lek preko fonda,uslov ce biti da je osoba bila na interferonskoj terapiji i da ima cirozu.Tih 60 terapija je jako malo i samo najtezi slucajevi ce ih dobiti jer veliki broj ljudi u Srbiji zivi sa hepatitisom c,a najtezih slucajeva ima sigurno nekoliko hiljada ljudi ali i ovo je ipak nesto i ja se radujem da se nesto pokrenulo.
 
Hvala Tina,najbolji dr i moj veliki prijatelj mi je samo rekla da ne koristim nikakve adiive zbog vježbanja,a inache sam protivnik tog pumpanja,to mi je odvratno,i da se pazim sa ishranom shto svakako i radim,i jednom u pola godine da se uradi ultrazvuk HCC,znachi alfafeto protein.
Radi li Oki to isto? Pozdrav za vas :)
 
Pozdrav za sve,novi sam na forumu :) Citam ovaj forum zadnjih nekoliko dana i odlucim se da sta i napisem.
Ovo mi je sve novo i u soku sam strasnom nakon saznanja da sam pozitivan na hcv na tom nekom brzom testu mada sada cekam RNA nalaz pa cemo vidit sta ce biti.Moja je prica ta da sam u novembru 2017 god radio detaljne ljekarske preglede(testove na sve hepatirise i hiv itd) i sve je bilo super ali kada sam pocetkom augusta ove godine tj 2018 radio opet ljekarski pregled ustanovila se ta pozitivnost na hcv sto znaci da sam pokupio virus negdje u zadnjih 8-9 mjeseci(sto je mozda i dobro da sam tako brzo saznao za njega)
Eh sad,sta kako dalje ? Cekam taj nalaz rna pa da vidim sta ce strucne osobe reci.
Inace sam iz Bosne pa me malo to i brine jer poznavajuci nase zdravstvo i doktore pitanje je koliko su strucni sto se hcv tice.Da li uopste i znaju za te nove genericke lijekove ?

Ako mi neko moze reci sve sto se tice ishrane,sta da jedem a sta ne ? Uzmite u obzir nasa balkanska jela :D
To je to za sada,cekam taj nalaz pa vam pisem opet :) a do tad mi budite pozdravljeni ;)
 
Pozdrav za sve,novi sam na forumu :) Citam ovaj forum zadnjih nekoliko dana i odlucim se da sta i napisem.
Ovo mi je sve novo i u soku sam strasnom nakon saznanja da sam pozitivan na hcv na tom nekom brzom testu mada sada cekam RNA nalaz pa cemo vidit sta ce biti.Moja je prica ta da sam u novembru 2017 god radio detaljne ljekarske preglede(testove na sve hepatirise i hiv itd) i sve je bilo super ali kada sam pocetkom augusta ove godine tj 2018 radio opet ljekarski pregled ustanovila se ta pozitivnost na hcv sto znaci da sam pokupio virus negdje u zadnjih 8-9 mjeseci(sto je mozda i dobro da sam tako brzo saznao za njega)
Eh sad,sta kako dalje ? Cekam taj nalaz rna pa da vidim sta ce strucne osobe reci.
Inace sam iz Bosne pa me malo to i brine jer poznavajuci nase zdravstvo i doktore pitanje je koliko su strucni sto se hcv tice.Da li uopste i znaju za te nove genericke lijekove ?

Ako mi neko moze reci sve sto se tice ishrane,sta da jedem a sta ne ? Uzmite u obzir nasa balkanska jela :D
To je to za sada,cekam taj nalaz pa vam pisem opet :) a do tad mi budite pozdravljeni ;)
Ma pusti ti sada nasu balkansku kuhiju, to sa tom bolescu nema nikakve veze. Kakve veze moze da ima
ishrana sa nekom tako teskom bolescu? Nema potrebe da lekari u tvom selu/gradu znaju za te lekove, a ako i znaju ne mogu da ti
ih prepisu jer Zdravstvo nema para. Kad dobijes analize, dijagnozu, javi se, ima ljudi obde koji ce ti pomoci. A jedi sta hoces;)
 
Ma ja sam spomenuo tu ishranu jer sam citao da treba ici kao na neku dijetu i jesti hranu sto manje opterecuje jetru i sl,zato sam pitao za tu ishranu :) radio sam neke nalaze abdomena gdje je sve super i krvna slika isto,barem tako doktor kaze :) pisem vam ponovo posle ovog rna nalaza,pozz
 
Samo da pohvalim Tinu,pored svih svojih ne malih nego ogromnih problema koji su je zadesili,nashla je lijek kojeg nema u CG,poslala,nemam rijechi,rekla je da se ne zahvaljujem,i neću,ali mi je jako milo shto postoje ljudi koji iz nikakvog interesa rade VELIKE stvari.
Živjela mi i i Oki naravno :))
 
Pozdrav,ovo je lijek nevezan za HCV samo ga nema mjesecima u CG,jer osim ovoga problema imam josh lepezu zdravstvenih,da ti sad ne pishem roman haha,eto o tome se radi,o dobrom djelu jedne dame i njenog supruga kojima elim svako dobro!
Shto se tebe tiche,uzimaj lijek shto prije,da se posle ne jebatash sa cirozom kao vecina nas,moja preporuka Tina,najjeftinija u Srb sigurno,a ja sam svoj lijek po 10, x ponavljam nabavio preko fonda zdravstva CG.
 
Hvala Winner1 cast mi je bila da mogu na bilo koji nacin da pomognem.Pozdrav za tebe od nas.

- - - - - - - - - -

Volio bi da stupim u kontakt sa tinom ali nije vise aktivna na forumu,na fb stranici isto nije dugo nista obkavljivala,da li ima neki mail njen ili broj,pozdrav

Tu sam aktivna sam,nisam nista objavljivala ni na fejsu ni ovde ali odgovaram na sva pitanja i tu sam uvek za sve vas u svakom trenutku.Mozete me zvati na +381640300111 Pozdrav svima
 
Pozdrav svima, imao sam hep C, genotip 1, 2014 sam bio na pegazisu, ali posle 11 meseci muka i nestrucnog lecenja pozitivan, krajem prosle godine na jednom sajtu sam video da je covek isao u Indiju po genericke lekove, uzeo lekove za 6 meseci (ledifos i ribarivin) , kako su me savetovali kada sam radio fibrosken. Nakon dve nedelje transaminaze su bile u granicama, nakon 3 meseca PCR Negativan, i sest meseci nakon terapije (popio sam 5 kutija, 5 mesci) bio sam negativan. Ostala mi je jos jedna kutija ledifosa i ribarivina, tako da ako je neko zainteresovan moze da me kontaktira u pp. Pozdrav
 
Здраво свима на форуму!

Да ли би неко могао да препоручи лекаре који имају искуства са новом терапијом, а који раде на приватним клиникама у Београду? Уколико се противи правилима форума, не морате да наведете у којим клиникама ти лекари раде (то ваљда може да се изгугла), али ваљда може да се каже 'е мене је лечио лекар тај и тај, имам добро искуство'.

Ишчитао сам претходних пар година ове дискусије (откад је нова терапија почела да се примењује), али нисам нашао превише имена лекара. Оних пар који су помињани изгледа да раде само на Инфективној клиници КЦС, нисам успео да их нађем по приватним клиникама.

Разлог што бих желео да се приватно консултујем са неким је што немам здравствено осигурање и већи део времена проводим ван земље, тако да ми није згодно да уклапам термине на КЦС или ВМА.
 
Здраво свима на форуму!

Да ли би неко могао да препоручи лекаре који имају искуства са новом терапијом, а који раде на приватним клиникама у Београду? Уколико се противи правилима форума, не морате да наведете у којим клиникама ти лекари раде (то ваљда може да се изгугла), али ваљда може да се каже 'е мене је лечио лекар тај и тај, имам добро искуство'.

Ишчитао сам претходних пар година ове дискусије (откад је нова терапија почела да се примењује), али нисам нашао превише имена лекара. Оних пар који су помињани изгледа да раде само на Инфективној клиници КЦС, нисам успео да их нађем по приватним клиникама.

Разлог што бих желео да се приватно консултујем са неким је што немам здравствено осигурање и већи део времена проводим ван земље, тако да ми није згодно да уклапам термине на КЦС или ВМА.

Od privatnih lekara mogu ti preporuciti prof.dr.Darko Nozic radi u Bel medic bio je nacelnik infektologije na WMA,ima iskustva sa ovom terapijom i odlican je doktor.
 
Evo ovako nakon duzeg vremena opet se javljam,nabavio sam genericke lijekove,genericku epclusu.
Danas sam otpoceo sa terapijom i nadam se uz boziju pomoc da cu se rijesiti virusa i na kraju biti NEGATIVAN.
Uglavnom javljam vam sve kako se odvija terapija i naredne kontrole kod doktora.
Ako nekoga interesuju neke dodatne informacije neka se javi u pp,tu sam da pomognem koliko mogu.
Drzite mi fige i veliki pozdrav za sve :)
 
Evo ovako nakon duzeg vremena opet se javljam,nabavio sam genericke lijekove,genericku epclusu.
Danas sam otpoceo sa terapijom i nadam se uz boziju pomoc da cu se rijesiti virusa i na kraju biti NEGATIVAN.
Uglavnom javljam vam sve kako se odvija terapija i naredne kontrole kod doktora.
Ako nekoga interesuju neke dodatne informacije neka se javi u pp,tu sam da pomognem koliko mogu.
Drzite mi fige i veliki pozdrav za sve :)

Resices se, nista ne brini, svi ga se resili pa ces i ti:)
Ne uzdaj se u bozju pomoc negu u medicnsku jer ti Bog nije dao tu bolest pa nece ni da ti je uzme.
 

Back
Top