jevreji su sami dobili drugi sv rat!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
ne vidim da niko komentarise izjavu onog goveda sarona da saveznici nista nisu uradili da spasu jevreje iz logora. Ne znam samo ko je oslobodio Ausvic i ostale logore....kaze covek znalo se...znalo se malo sutra, ni sami nemci nisu bili sigurji u postojanje takvih logora....e zbog toga mrzim jevreje
 
Evo, još jedna antisemitska tema...
Pa dobro, ljudi, dokle? :x

A Šaronova tvrdnja (ako je uopšte to rekao) donekle i jeste tačna. Aušvic su oslobodili Rusi, a ne saveznici. Rusi su ti koji su stvarno pobedili Hitlera, ne saveznici. Tek kada je Hitler slomio zube u Rusiji, tek onda su se saveznici stvarno uključili u rat.

I to što radiš predstavlja kršenje pravilnika Foruma Internet Krstarice, i to ozbiljno jer predstavlja vređanje na nacionalnoj osnovi, kao i širenje mržnje i netrpeljivosti prema jednoj verskoj i nacionalnoj zajednici.

Molim administratora da zaključa temu (ne da je obriše, jer treba da se vidi da se neko antisemitizmu oštro suprostavio).

A dok se administrator ne smiluje i ne zaključa temu, molim sve časne i poštene ljude da ovde daju svoj glas protiv ovakvog antisemitskog i inače šovinističkog i diskriminatornog ponašanja.

Ajd baš da vidim koliko nas časnih i poštenih ovde ima... :?
 
I dok se vi premišljate i preispitujete jeste li ili niste protiv šovinizma, ja ću da vam "pustim" jednu lepu hebrejsku pesmicu izraelske pevačice Zehave Ben. Zove se "Haya Bishvilcha" ("živim za tebe", tako nešto).


CHAYA BISHVILCHA

Bemabat echad katan
nichnasta lechayai
Veyada'ati ze batu'ach
ein makom kan le'ulai

Meharega harishon
halev sheli amar li
Ata abir chalomotai
Kmo galey hayam nizrom
beyachad ad sof ha'olam

CHORUS:
Chaya bishvilcha,
neshama, neshama,
Ohevet rak otcha,
neshama, neshama,
Holechet acharecha,
kapara alecha

Ata nishmati
ata kol chayai


Bekalut ata noten li
lehargish matok
Kshe'ata kore li motek
ume'if oti rachok
Bayamim kmo magnet
osef oti elecha
Balelot otef oti bechom
Uchmo galey hayam nizrom
beyachad ad sof ha'olam

CHORUS:
Chaya bishvilcha,
neshama, neshama,
Ohevet rak otcha,
neshama, neshama,
Holechet acharecha,
kapara alecha

Ata nishmati
ata kol chayai
 
Đenka, a šta ocekuješ da neko kaže. Jevreji su proganjani mnogo ranije i duže od holokausta (nisam rekao i više) i šta su od toga naučili? Prvom prilikom su postali poput svojih progonitelja, i uz to ne propuštaju svaku priliku da svima na nos nabijaju svoje pogrome. Očuvanje nacionalnog identiteta i pored svih nedaća koje su ih zadesile nakon progona za vreme Rimljana (koji je inače treći veliki progon, nakon Egipta i Vavilonskog ropstva) jeste veličanstveno dostignuće, ali im ne daje za pravo da su bolji od ostalih naroda.
 
Od svakog časnog i poštenog čoveka očekujem da se javno ogradi od bilo kakvog šovinizma, satanizacije i progona bilo kojeg naroda.

Još jednom ću da ponovim - pravda se brani gde god je gažena i mora je biti za sve.

Sukob između Jevreja i Arapa na bliskom istoku suviše je kompleksan da bi se Jevreji mogli nazvati progoniteljima.

A to što Jevreji misle da su bolji od nejevreja, šta je tu čudno? Pa zar na sličan način ne razmišljaju pripadnici mnogih nacija na svet? Evo, na primer, Amerikanci misle da je njihov politički sistem najbolji na svetu i ne ustručavaju se da koriste vojnu silu da bi širili svoja uverenja. Pa i u samoj Srbiji mnogo ljudi deli uverenje da su Srbi bolji narod od nekih drugih naroda, recimo, Nemaca. Šata je tu neobično?

Ali, nije u tome stvar. Šta god pojedini Jevreji radili ili ne radili, ne sme se osuđivati i satanizovati ceo narod. Pa bar mi Srbi znamo kako je to kad si satanizovan i progonjen svuda u svetu. Još trpimo zbog takvih šovinističkih stavova.

Zar iz toga nismo ništa naučili? Hoćemo li sad mi, progonjeni i satanizovani, da progonimo i satanizujemo druge? Da se identifikujemo s agresorom?

Ja mogu da biram i ja biram da neću. A ti?
 
Opis plinske komore u Auschwitzu,tacnije u birkenau,koji je pripadao Auschwitzu iz opisa prezivelih logorasa...
Cetri krematorijuma imala su u zemlji ugradjeni bunker,u koji je moglo stati prosecno 1200 do 1500 ljudi.Peti krematorijum nije imao peci vec samo golemo ognjiste.Zrtve bi bile pred njima gole poredjane,esesovci bi ih streljali tako da su lesevi -ili ranjenici !padali direktno u plamen.Radna ceta koja je tu sluzila bila je sastavljena od oko 1000 zatvorenika vecinom zidova.
Uredjaj za trovanje plinom je bio jednostavan a ipak rafiniran.izgledao je kao kupaonica i zrtvama je tako bio i prikazan.U svlacionici bilo je ispisano na svim glavnim jezicima da odecu treba uredno sloziti i cipele zajedno svezati,da se ne bi izgubile,poslle kupanja dobit ce se topla kafa.Iz svlacionice je put vodio pravo u "kupku"gde je cim su se vrata zatvorila izlazio iz tuseva i ventilatora plin cijanove kiseline.Ako su komore bile pune malu decu bi ubacivali naknadno kroz prozore.Prema tome koliko je plina bilo smrt od gusenja je trajala 3-5 minuta.Ako je neko nakon toga davao znake zivota bio je dotucen batinama.
Odavde su zatvorenici specijalne cete bacali leseve napolje predhodno ih osisavsi i oduzevsi prstenje.Kosa je odlazila u fabrike na preradu.
Zatim bi leseve slagali po deset na gomilu i onda su nakon kontrole SS-oberschafurera Molla koji je vodio krematorijum u Aushwitcu tela bacana u pec ili u rupe za spaljivanje.Moll je rado namestao gole zene ispred ognjista da bi gledao kako se nakon metka u stomak ruse u vatru.
U Aushwitcu su ubijali najvise jevreje,poljake ruse te stare i bolesne zatvorenike drugih nacija.Rekordna cifra je postavljena kada je za jedan dan ubijeno i spaljeno 34.000 zatvorenika.
Samo za vreme komandanta Hossa od 1942 do 1944 bilo je u Auswitcu po njegovom sopstvenom priznanju ubije dva i po miliona ljudi
 
Đenka:
Od svakog časnog i poštenog čoveka očekujem da se javno ogradi od bilo kakvog šovinizma, satanizacije i progona bilo kojeg naroda.

Još jednom ću da ponovim - pravda se brani gde god je gažena i mora je biti za sve.

Sukob između Jevreja i Arapa na bliskom istoku suviše je kompleksan da bi se Jevreji mogli nazvati progoniteljima.

A to što Jevreji misle da su bolji od nejevreja, šta je tu čudno? Pa zar na sličan način ne razmišljaju pripadnici mnogih nacija na svet? Evo, na primer, Amerikanci misle da je njihov politički sistem najbolji na svetu i ne ustručavaju se da koriste vojnu silu da bi širili svoja uverenja. Pa i u samoj Srbiji mnogo ljudi deli uverenje da su Srbi bolji narod od nekih drugih naroda, recimo, Nemaca. Šata je tu neobično?

Ali, nije u tome stvar. Šta god pojedini Jevreji radili ili ne radili, ne sme se osuđivati i satanizovati ceo narod. Pa bar mi Srbi znamo kako je to kad si satanizovan i progonjen svuda u svetu. Još trpimo zbog takvih šovinističkih stavova.

Zar iz toga nismo ništa naučili? Hoćemo li sad mi, progonjeni i satanizovani, da progonimo i satanizujemo druge? Da se identifikujemo s agresorom?

Ja mogu da biram i ja biram da neću. A ti?

Ovo je jedna od najboljih definicija prave, pozitivne politicke korektnosti, za razliku od one negativne koju zastupaju mondijalisti.
Ne zelim da ucestvujem u raspravi o temama o kojima u sustini ne znam dovoljno, i da se bavim jednim drugim narodom, ali ovakav stav moram podrzati.
Neprihvatljiva je generalizacija da su svi Jevreji losi na osnovu onoga sto su nama uradili Holbruk ili Olbrajtova.
Ipak, na osnovu stavova koje su Jevreji uzimali u proslosti moze se doneti nekakav zakljucak da je bilo i sistematskog ispoljavanja odredjenih stavova, i da su takvi stravovi imali suvise veliki uticaj na nejevrejsku populaciju. Imam svoju teoriju o tome i o korenima antisemitizma u Evropi i mozda cu je izneti ovde. Sami Jevreji imali su razloga da u proslosti staju iza a(nti)nacionalnih stavova u mnogim zemljama/nacijama gde su ziveli. Nastankom jedinstvene drzave jevrejskog naroda - Izraela, ti razlozi izvorno prestaju da postoje.
Kako rece Djenka, odnosi Jevreja i Arapa jesu kompleksna tema, da bismo je mi presecali. Ipak, moram zakljuciti da nista ne opravdava "savremeni" antisemitizam Arapa kojim oni ispisuju kukaste krstove (svastike) - jasno, ne u njihovom izvornom znacenju simbola srece kod Indusa, nego u znacenju identifikacije sa nacizmom. Nije li Hitler i Arape smatrao nizom rasom - uostalom oni genetski jesu najslicniji Jevrejima.
Slicne primere imamo i ovde u Srbiji kada neki srbofobni mondijalisti ispisuju kukaste krstove na zidovima pravoslavnih crkvi. Takodje, ucestalo je proglasavanje velikog broja Srba za fasiste i pored svih zrtava koje su Srbi imali od fasizma. Takvi, koji to rade, "zaboravljaju" da se igraju sa vatrom. Posle im je djavoi kriv kad dobiju po labrnji.
 
Đenka, javno se ograđujem od izjava u kojima autori daju objašnjenja "zašto treba mrziti Jevreje". Ali smatram da bi i sami Jevreji, odnosno oni među njima koji u svojim nastupima pretenduju na to da predstavljaju svoj narod, trebali u svojim izjavama da budu odmereniji, ovako prečesto zvuče kao da prizivaju antisemitizam. Takođe se ograđujem i od tvojih stavova kojima opravdavaš nečije mišljenje o sopstvenoj superiornosti. Na stranu logika poput 'i drugi tako smatraju', ja verujem da smo svi u suštini jednaki, i pored razlika u pogledu porekla, religije i ideja (stavova), i pored toga što jedni drugima ne mislimo dobro, jer sam mišljenja da bi nam svima bilo bolje kada bi to shvatili.
 
Па Руси су добили Други Светски рат, да није њих још би нам Фашисти шетали улицом. Не волим то што се Јевреји и даље приказују као жртве на Блиском истоку, иако су криви колико и Палестинци (* га, рат је то, нема невиних, бар у првим борбеним редовима), али ипак не мислим да их зато треба спалити :arrow: И ја се ограђујем.

----------
Cupi=Чупи
 
kao prvo ovo nije antisemtiska tema, kad sam rekao da mrzim jevreje lupio sam naravno...
ali takva izjava (a da izjavio je to, bilo je i po nasim i po stranim novinama) zasluzuje da bude ispljuvana na sva usta...jeste, ausvic su oslobodili rusi, ali to nije bio jedini logor. Ono sto je bitno je poenta njegovve izjave, a to je da Jevereji treba da se brane sami, da ratuju sami i da su uvek bili sami sa na svetu...i tako dalje. Da se nisu mozda sami oslobodili iz logora? Mislim da je to mnogo mnogo jadno i da iskoristavaju to sto su stradali u 2. ratu. Iskoristavaju tih 6 mil. ubijenih za sadasnjnje ciljeve koji ja nemam pojma koji su...Ovde se uopste ne radi o mrznji prema jevrejima nego prema takvim izjavama koje samo mogu da podstaknu mrznju prema njima...
 
Đenka:
Od svakog časnog i poštenog čoveka očekujem da se javno ogradi od bilo kakvog šovinizma, satanizacije i progona bilo kojeg naroda.

Još jednom ću da ponovim - pravda se brani gde god je gažena i mora je biti za sve.

Sukob između Jevreja i Arapa na bliskom istoku suviše je kompleksan da bi se Jevreji mogli nazvati progoniteljima.

A to što Jevreji misle da su bolji od nejevreja, šta je tu čudno? Pa zar na sličan način ne razmišljaju pripadnici mnogih nacija na svet? Evo, na primer, Amerikanci misle da je njihov politički sistem najbolji na svetu i ne ustručavaju se da koriste vojnu silu da bi širili svoja uverenja. Pa i u samoj Srbiji mnogo ljudi deli uverenje da su Srbi bolji narod od nekih drugih naroda, recimo, Nemaca. Šata je tu neobično?

Ali, nije u tome stvar. Šta god pojedini Jevreji radili ili ne radili, ne sme se osuđivati i satanizovati ceo narod. Pa bar mi Srbi znamo kako je to kad si satanizovan i progonjen svuda u svetu. Još trpimo zbog takvih šovinističkih stavova.

Zar iz toga nismo ništa naučili? Hoćemo li sad mi, progonjeni i satanizovani, da progonimo i satanizujemo druge? Da se identifikujemo s agresorom?

Ja mogu da biram i ja biram da neću. A ti?

Đenka vidiš da ti i ja u nečemu ipak možemo da se složimo...drago mi je zbog toga!
 
Đenka:
A Šaronova tvrdnja (ako je uopšte to rekao) donekle i jeste tačna. Aušvic su oslobodili Rusi, a ne saveznici. Rusi su ti koji su stvarno pobedili Hitlera, ne saveznici. Tek kada je Hitler slomio zube u Rusiji, tek onda su se saveznici stvarno uključili u rat.

bogami nije bas tako, svi imaju podjednak ucinak u tom ratu. Da nije bilo americkog i britanskog vazduhoplovstva koje je non stop bombardovalo nemacke fabrike pitanje je sta bi se dedsavalo na istocom frontu...Amerika je ipak tada imala ogromnu prednost, prvenstveno sto je mogla da proizvodi mnooogo naouruzabnja, bez opasnosti od bombardovanja od strane Nemaca...
I naravno Rusi su uradili ogroman deo posla, to niko ne spori....

Đenka:
I to što radiš predstavlja kršenje pravilnika Foruma Internet Krstarice, i to ozbiljno jer predstavlja vređanje na nacionalnoj osnovi, kao i širenje mržnje i netrpeljivosti prema jednoj verskoj i

nene, rekoh ne mislim tako...to je bio trenutak...bla nemam pjoma, nemam razloga da mrzim Jevreje...ali nemam ni da ih volim...Jevreja se setim ko sto neko recee kada prodjem pored sinagoge...dakle ako se neko osetio uvredjenim izvinjavam se...
 
Đenka:
Ne opravdavam ja ničija uverenja o vlastitoj supreriornosti, samo kažem da nema smisla isticati jevrejske zablude o superiornosti, kad su one ukorenjene u svakoj naciji, pa i u našoj.
:(
Kako ste krenuli - uvescete ne samo krivicno delo verbalnog delikta, nego i krivicno delo MISLJENJA! A gde je tu sloboda? Imam pravo da mislim i da verujem da je moj narod bolji od drugih, imam pravo da mislim (posmatrajuci postupke) da se Jevreji danas ponasaju VEOMA RUZNO - oni su na vlasti u Americi, oni drze kapital i zlato cele Planete, oni su mome narodu naneli mnogo zla, oni zele da uniste moj narod, mene, moju porodicu, moju veru, naciju, istoriju, identitet... zele da uniste zivot svakog Srbina... i da stvore bezlicno mleveno meso, ljude bez mozga, ili kako oni kazu GOIME. Tacno je da su na javnoj sceni u pitanju pojedini predstavnici jevrejskog naroda kao sto je, na primer, MONSTRUM SOROS. Zasto osudjujem sve Jevreje - zato sto oni drugi, oni koji zive ili su ziveli u Srbiji nisu ni prstom mrdnuli da se sazna ISTINA - oni CUTE! I sta god da im kazete oni ce: AHA, TO JE ANTISEMITIZAM. Znaci samo je antisemitizam zabranjen - a antisrbizam nije. Mozes da pobijes 600 000 Srba u Jasenovcu - a oni ce opet pricati samo o pobijenim Jevrejima u Jasenovcu.
 
eremita:
Tacno je da su na javnoj sceni u pitanju pojedini predstavnici jevrejskog naroda kao sto je, na primer, MONSTRUM SOROS. Zasto osudjujem sve Jevreje - zato sto oni drugi, oni koji zive ili su ziveli u Srbiji nisu ni prstom mrdnuli da se sazna ISTINA - oni CUTE! I sta god da im kazete oni ce: AHA, TO JE ANTISEMITIZAM. Znaci samo je antisemitizam zabranjen - a antisrbizam nije. Mozes da pobijes 600 000 Srba u Jasenovcu - a oni ce opet pricati samo o pobijenim Jevrejima u Jasenovcu.

Da, mnogi Jevreji ćute o raznim istinama širom sveta, pa i o Jasenovcu i balkanskim sukobima i to je tragična i sramotna činjenica koja će njima da ide na dušu. Istina će se saznati pre ili kasnije, pravda će trijumfovati, a na kojoj će strani oni biti - to je njihov problem.

Ali, ponavljam, ma što neki Jevreji radili ili ne radili, to ne može biti razlog za osudu i progon celog jevrejskog naroda. Zločini i nedela uvek su isključivo individualni i lišeni su vere i nacije, kao i bilo koje druge ljudske pripadnosti.
 
eremita:
oni zele da uniste moj narod, mene, moju porodicu, moju veru, naciju, istoriju, identitet... zele da uniste zivot svakog Srbina... i da stvore bezlicno mleveno meso, ljude bez mozga, ili kako oni kazu GOIME.

Не желе они нас да униште. Па треба им ова територија коју ми не дамо, зато покушавају да нас униште. Ни Хитлер није хтео њих да уништи зато што су Јевреји, него зато што су му сметали да освоји Свет, једноставно су били сувише јаки. Можда постоји још један разлог зашто желе да нас униште. Па зар ти још увек мислиш да су Србио дошли са истока, а не са неке друге стране?
 
Vidim ovde se ulazi u histeriju antisemitizma. Rekao sam da genezu tog pojma mogu da razumem, pa je vreme da nesto kazem o tome.
Jedan od izvora antisemitizma je taj sto su u srednjem veku Evropljani-hriscani smatrali da je ispod casti baviti se poslovima koji ne donose direktnu vrednost ili je ne brane. OK stav, ali ako ne postoji sistem odbrane slabo ce ti sta vredeti. Tako se mislilo da je zemljoradnik ili zanatlija (da ne govorimo o plemicu) mnogo vredniji od nekog trgovca-lihvara. Paralelno s tim, Jevrejima je zabranjeno da obradjuju zemlju, pa su se oni posvetili spekulativnim delatnostima, jer to su jedino mogli. Onda su te delatnosti prerasle u kapital (koji je bio potreban i plemenitom feudalcu) a zabrane, progoni ili mrznja su ostali jedini elemenat koji je preostao.

Drugi, bitniji razlog je ideokratske prirode. Rec je o ambivalentnoj prirodi hriscanstva po kome je Isus de facto Jevrejin (i cak se navodi kao "Kralj Jevreja"), a Jevreji su ga "izdali". Resenje bi dakle bilo u onome sto je rekao Nietzsche: Jedina logicna licnost u Novom zavetu je Pontije Pilat Odgledajte film Mela Gibsona - ima tu necega.
Da ne govorim o nejasnom odnosu Stari/Novi zavet. Cak mi se cini da tamo gde je hriscanstvo nasilno nametano - Rusija, Poljska, Nemacka bilo je vise antisemitizma nego tamo gde je doslo mnogo mirnije - Italija, Francuska.
Dakle, ako vam smeta uticaj jevrejskih ideja (a tu mozemo racunati i Frojda i Marxa) krenite od stvari u samom korenu umesto sto zagovarate progone ljudi koji sa njima nemaju veze. Odbacite religiju bliskog istoka...
Jasno, ako bih zagovarao nekakav rez koji bi odstranio hriscanstvo i 2000 godina tradicije, onda bi se odcepio od narodnog duha i bio bih sektas. Umesto toga, ja sam za postepenu evoluciju koja ce ukljucivati primere ranije (paganske) tradicije, ono sto je arhetipsko u coveku, kao i komparativno proucavanje drugih kultura i izdvajanje onog najboljeg.
Za pocetak - neki kosmopolitski "analiticari" vere napadaju nasu Crkvu da je paganska. Kao hriscanstvo ne moze biti nacionalno. Popovi onda ove napadaju da su "sluge zapada". Zar ne bi bilo logicnije kad bi rekli: Pagani smo so what? Sta je bre nagativno u paganskom!?
Dolazi doba Vodolije i treba odbaciti zastarele podele!
Ako ima neki odgovor molio bih da bude logicke, a ne dogmatske prirode. Potrebu za dogmom mogu da razumem i necu da vredjam i zato u takve rasprave necu ulaziti.
 
Svaki sovinizam se osudjuje od strane zdravog razuma, pa tako i antisemitizam.
E, a mene interesuju brojke, informativno. Koliko je stradalo Rusa, koliko Jevreja, koliko Poljaka, koliko Srba.
Stvarno, zna li se tacan broj Srba pobijenih u Jasenovcu, i ostalim logorima u Hrvatskoj?
Popisom su se bavile razne komisije pa u Jasenovcu imamo : 500 000 - 600 000 (Drzavna komsija Hrvatske za utvrdjivanje zlocina okupatora i njihovih pomagaca), Srpska Pravoslavna Crkva kaze da zrtava moglo biti samo preko 700 000 zrtava (ne manje), Izvori Treceg Rajha (250.000-500.000), i fenomenalni Franjo Tudjman 20 000 zrtava. Saveznicka komisija za ratne zlocine, koja je radila posle Drugog svetskog rata, potvrdila je broj od 1.706.000 zrtava rata u Jugoslaviji, a popis iz 1964.-e je prikupio dokumentaciju za 597 000 zrtava (na teritoriji cele Jugoslavije). Ta istrazivanja su vrsena za vreme komunizma, i ja verujem da je bilo razloga da se sakrije tj umanji pravi broj. Ja licno ne znam u sta da verujem, zna li neko od vas?
 
Đenka:
gigule:
Đenka vidiš da ti i ja u nečemu ipak možemo da se složimo...drago mi je zbog toga!

Nismo se mi ni u čemu složili...
Ti se ovde zalažeš za pravdu za sve, osim za nas Srbe, dok ja tvrdim da pravde ne može biti za jedne ako je nema i za druge, tj. da pravda jednih na račun drugih i nije nikakva pravda, već njena suprotnost.
jesmo jesmo
...ali OK neka ti bude...
... izvini što sam bilo šta komentarisala...neću više...
štaviše neću više ni dolaziti na ovaj podforum...
pozz
 
E da sam znao da će ispasti ovako. Baciš malo kritike na račun Jevreja i odmah razbudiš latentne fašiste među nama. Pa da kažemo nešto i u odbranu, da se malo urazumite. Prvo, cela ideja oko famoznog Novog Svetskog Poretka (ovo govorim po predrasudama o istom, ne zalazeći u pitanja oko stvarnog postojanja te ideje) se ne svodi na uništavanje samo Srba, već i identiteta i integriteta svakog pojedinačnog naroda. I odakle vam indikacija da su baš Jevreji na čelu NWO? Ili da krenemo još od srednjevekovnih konotacija, pa da kao istinu uzmemo da Jevreji poštuju đavla, jedu malu decu,... dopunite dalje sa svojim 'saznanjima'. Koga li su još tako prozivali? Rane hrišćane, čini li mi se?
A za Jasenovac, odnosno za saznavanje istine i iznošenje u javnost činjenica o samoj tragediji krivicu možete tražiti u težnji tadašnjih državnih organa da se izbegne stvaranje povoda za nove sukobe u SFRJ. Tada je izgledalo kao dobra ideja da se neke stvari previše ne spominju. Iz istih razloga su traljavo odrađeni i popisi stradalih žrtava, odnosno statistička obrada tih podataka.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top