genitalni herpes

Z

zarazen

Gost
Dok smo bili na moru, pojavile su mu se "gnojne bubuljicice" na preponama koje su ga tokom odnosa pekle. Kad se vratio, ista stvar se pojavila i na samom penisu. Otisao je kod lekara, receno mu je da se radi o herpesu.
Posto se radi o "ozbiljnom" coveku, spomenuo je da "zena" ima herpes na usnama i postavio pitanje da li je moguce da to potice odatle. Odgovor je bio: "Da, sada cete preneti i vi njoj..." Osim objasnjenja da se radi o virusnoj ih\nfekciji, da nema leka osim poboljsanja imuniteta, to je bilo sve.
Posto sam ja "zena" i skoro sam sigurna da moje usne u trenutku kada je "groznica" postojala nisu dosle u dodir sa njegovim penisom (jos manje preponama!), a i objasnjeno mi je da se obicno radi o razlicitom tipu virusa, verujem da nije mnogo verovatno, da njegova infekcija potice odatle... iako je njemu najlakse da to prihvati tako.
Ono sto mene brine, to je HPV, odnosno kondilomi, od kojih sam lecena (za sad se nisu ponovo pojavili), a imali smo odnose sve vreme... cak i dok je terapija trajala. Iako se radi o razlicitim infekcijama, pitam da li je modifikacija virusa moguca i ima li to neke veze jedno sa drugim?
Cesto mu se nakon odnosa sa mnom(ne zivimo u istom mestu i ne vidjamo se jako cesto) javi herpes, mada se i inace javlja cesto. Ipak, nekako mi se namece zakljucak da su te dve stvari ipak povezane. Genitalni herpes ja nisam imala - do sada.
Sa njim se mozda i necu vise vidjati (ne zbog herpesa), ali bi bilo dobro da znam za ubuduce... Obicno kondom koristim samo na pocetku neke veze - dok se ne upoznamo dobro i ne steknemo medjusobno poverenje. Sad znam sta imam i ne zelim bas da to tek tako sirim dalje!
Pozdrav!
Hvala na strpljenju!
I eventualnim odgovorima
 
HPV i genitalni herpes nisu u vezi,zapravo to su potpuno dva razlicita virusa.Dakle tebi se mogu vratiti kondilomi ne vezano sa tim da li si bila u kontaktu sa osobom koja ima genitalni herpes.Postoje 2 tipa herpes virusa,oralni i genitalni.Bez obzira sto su to razliciti tipovi herpes virusa cesto se desava da se genitalni herpes dobije nakon oralnog sexa sa osobom koja je imala herpes na usnama.Ali uglavnom kako mu i samo ime kaze prenosi se polnim putem.Posto je to hronicno recidivirajuce oboljenje ono se javlja godinama nakon delovanja provocirajucih faktora(temperature,stresa,traume...)Ne znam kad je njemu otkriven herpes ali neka inkubacija je otprilike 2 do 21 dan.Vrlo je bolan i ima jako ne zgodnu klinicku sliku.To je kad prvi put dobijes infekciju.Onaj recidivirajuci(onaj koji se ponavlja) se javlja svakih 6 do 8 nedelja.Stvarno ne znam sta da ti kazem sto se tice tvog buduceg odnosa sa tim covekom ali ne bi bilo lose da posetis ginekologa.Kada se sprovodi lecenje onda se apstinira i istovremeno se lece oba partnera.Eto toliko.Sa srecom!
 
Hvala na odgovoru.
I na brizi... Nisam "beznadezan slucaj", redovno posecujem ginekologa, iako znam da delujem neodgovorno - s obzirom na pomenute infekcije. :oops:
Njemu se herpes prvi put pojavio pre otprilike godinu dana, kazem da, iako je bio kod lekara specijaliste, nije preduzeto nikakvo lecenje. Bez obzira na nas buduci odnos, volela bih da mogu da mu pomognem - ako je moguce.
Pozdrav.
 
Ne znam koliko je tacno (nisam medicinski obrazovana), ali procitala sam negde da herpes i drugi virusi koji napadaju genitalne organe, cesto izazivaju rak kod zene. Ako je to tacno, akko spreciti... ili bar pokusati? Ne zelim da plasim ovu devojku, ali ne bi bilo lose i na to dobiti odgovor...
 
Herpes i rak nisu povezani.Kondilomi imaju kancerogeni potencijal a ostale genitalne infekcije nose sterilitet,sifilis npr u svoj 3 fazi napada cak i mozak.Svaka infekcija ima svoju pricu a jedina zastita je prezervativ.To je ono narode sto dosta ljudi u forumu prica,trudnoca nije najgora stvar koja se moze desiti.Zato nikad bez prezervativa!
 

Back
Top