Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad"
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 58

Tema: Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad"

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad"

Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad"?

Kad podvučem crtu vidim jednu od 45, 38, 37 i 40 godina .
    Vidim kako jedno žele a od toga beže.
    Vidim "da se j... a da ne udje"

I tinejdžerski interesantne probleme preslikane na osobe koje su takve probleme trebale da razreše bar desetak godina ranije i na način koji je praktičan i efikasan....

Ovako negativan idol tinejdžerima
    interesantan lagani humor srednjovečnim parovima
    biblija fenski kučki i droca (i M i Ž bez polnih razlika)

Sad mi razjasnite prednosti , pošto sam tu malo priglup i ne primećujem neke dobitke za gledaoca...

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

Jos kada se po prvi put prikazivalo, jedno vece se okupimo kod ortaka i jedna devojka je htela da gleda tu seriju, da ne propusti epizodu. Sednemo i mi tada da gledamo sa njom i jest da nista nisam shvatio, ali se posle dugo prepricavala Samanta. Posle sam odgledao jos par epizoda i dalje nista nisam kapirao, ali Samanta...

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Nista nije interesantno... Ja ako sam par odgledao mada ne verujem i video sam koliko bese matorih zena(bez uvrede) kako se glupiraju ko deca

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Eh, pa kako ne shvatate !?

To je serija koja leči ženske komplekse, postojeće i buduće. To je serija koja usedelicama govori na nije sve tako crno (jok i nije) ako se ne udaju do četrdesete. Kao, biće seksa na svakom ćošku (kao Samanta) ili kao, biće još puno romantičnih veza (kao ona mala glavna, mršava) ili kao, uleteće tu i tamo poneki brak (ona crnka) ili na kraju, i ako rodiš dete (ona riđa) opet je sve cool i opušteno, žurke, drugarice, zezanjeeee.
    I sad, svaka se gledateljka identifikuje sa nekom od ta četiri arhitipova.
    Serija je naravno manje interesantna udatim ženama (pogodite zašto), a posebno muškoj publici.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.11.2004.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Posle moje sledeće izjave - neću se ljutiti čak i ako rešite da me razapnete i nahranite ajkule mojim posmrtnim ostatcima.

Ja sam jednom jednoj osobi kupio dvd set svih epizoda serije sex i grad. Tada sam naučio da razlikujem, trajno rešavanje problema od trenutnog rešavanja problema.

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Omiljena TV serija Puriše Đorđevića

Gledao sam ove 4 cice u "Ophra shaw", kada je serijal zavšen, i podjednako su neinspirativne. Jedino je Samanta, babac bez kompromisa Sociološki, može da se posmatra kao kritika "savremene" ženske emancipacie. Sve četiri su frustrirani likovi, produkti potrošačkog drustva i nove malograđanštine. E, da - svi oni kafići, klubovi itd. su napuštene rupe i ne postoje. Služile su samo kao prostor za scenografiju.

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

evo ja sam žensko pa još udata pa eto gledim tu seriju i ono što se meni što bi rekli dojmi je što te četiri ženetine u seriji ne ogovaraju jedna drugu...meni je pun kufer u RL ogovaranja, malicioznih komentara, analiziranja tuđih života...znate ono sedi nekoliko žena i onda krene ogovaranje one ili onih koje nema a kada je dotična tu ljube se i vole...ma najstrašnije...ovde u Srbiji bre ženama ne možeš reći ništa iskreno jer oma krene pljuvačina na tvoj račun...
    joj ne znam da li ste me shvatili...možda vi muškarci nemate taj prmoblem, mada sumnjam, čujem ja i muške razgovore...

e i nemaju predrasude...ono sviđa joj se crnac...pa OK...ili Jevrejin...ili šta ga ja znam...mislim, OK nije ovo Njujork pa da se sad...mala je ovo zemlja i mali smo mi ljudi...ali ipak...

E a nerviraju me one cipele...400 dolara za cipele...fuj. I još kakve...
    ali Ok ima se, može se...
    malo su snobovi te cure ali kao nema snobova ovde...
    Mene je drugarica povela u Benetonovu prodavnicu za decu da vidim komadić nečega...mislim džemper za bebe za neverovatnih 2000 din ...mislim, svaka čast Benetonu ali u Srbiji.... ali ona je žena kupila vunu skinula šaru i isplela svim bebama svojih drugarica za mnogo manje novaca iste takve džempere...tako da kritika o tim cipelama možda i ne stoji,a? Mislim, da ima Manolo Blank cipela u Beogradu sigurno bi ih kupovale žene, jel? a možda i ima ali ja sam seljanlka pa ne znam...sorry zato...moraću da gledam Lunu Lu ...

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Tommy_V
    Posle moje sledeće izjave - neću se ljutiti čak i ako rešite da me razapnete i nahranite ajkule mojim posmrtnim ostatcima.

Ja sam jednom jednoj osobi kupio dvd set svih epizoda serije sex i grad. Tada sam naučio da razlikujem, trajno rešavanje problema od trenutnog rešavanja problema.
    Blago toj osobi!
    Ja uzivam u Sex i gradu! Meni je zabavno!
    A vi ste dosadni!

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

Dajte, serija je duhovita skrouz. U svakoj epizodi mozes videti lepote zivota u Njujorku, ljude sa dobrim poslovima, koji izlaze na skupa mesta, koji ne znaju za finansijske teskoce, koji sve nesrece sveta posmatraju kroz dobar i los seks, koji tragaju za dusom osetljive i krhke zenske prirode kroz krevete raznih *ebaca, gde je zena zeni najbolji prijatelj, muz, ljubavnik, gde je brak retrogradno nasledje a deca nepotrebni balast. Dakle sve kao u normalnom svetu hehe

sanja
    Guest

Podrazumevano Re: Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad&

Citat Original postavio Tuzni_patak
    druzenje 4 zene, bez obzira na poslove i obaveze.
    nalazenje vremena i razumevanja za druge. rucak posle posla ii vecernji izlazak bez partnera, tek da se medju dnevnim obavezama ucini nesto samo za sebe.
    cipele od 400 usd, sto da ne, ne oblace se svi na rasprodajama.

Primećen član
    Učlanjen
    19.06.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

interesantno je to da niko ne kapira koliko je krupno i dobro njihovo medjusobno prijateljstvo, u stanju su, iako su potpuno razlicite, da prihvate jedna drugu i ne osudjuju i ne tracare, vec da iskreno budu tu kada zatreba.

i nije mi jasno zasto se uopste toliko pitate sta valja u seriji.

cim se pitate tesko da cete shvatiti.

btw.
    misljenje jednog mog prijatelja je da su muskarci kroz seriju dobili uputstvo za ajd da kazemo neke tipove zena, kakve su, kako reaguju, sta rade u odredjenim situacijama, kako lazu, zasto varaju itd.
    kako to vi ne vidite, znam da je svako razlicit ali postoje neke opste karakteristike
    eto toliko...

Iskusan chokolada (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Citat Original postavio divlja-u-srcu
    Citat Original postavio Tommy_V

Blago toj osobi!
    Ja uzivam u Sex i gradu! Meni je zabavno!
    A vi ste dosadni!
    I ja kazem blago njoj!
    I meni je zabavno, hocu i ja da mi neko kupi sve serijale.

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano

M, da... Možda serija ima neke kvalitete koje bih uočila da sam odlučila da je gledam.
    Ali nisam. A nisam jer mi se u startu ogadila. Ne toliko zbog neprirodnosti i FANTASTIČNOSTI likova i događaja, koliko zbog fantastičnosti ATMOSFERE.
    Poenta je u tome što takva jedna serija možda može da bude zanimljiva ljudima čiji život svojom najtanjom niti liči na ono što zatiče na ekranu, ljudima koji (naravno) tu pronalaze sebe. Zato je serija prvenstveno nejasna muškarcima. Možete poricati, ali - u svim serijama i filmovima mi tražimo paralelu sa sobom, tražimo odgovor na neko lično pitanje, sličnost postupaka nas ili neke bliske nam osobe sa glavnim i sporednim junacima serije.
    Ovde toga nema, to izostaje. A ljudi (mahom devojke i žene) skloni fantaziranju pronalaze utehu u njihovom prijateljstvu, recimo, koje je takođe fantastično (iz vaših priča). Ne kažem da je to loše, zašto, uopšte, gledamo SF filmove, ili latinoameričke sapunice?
    Međutim, meni je ova nadrealna komedija? potpuno strana i, što reče Patak, neinteresantna, jer ne bih svesno tražila sebi zadovoljenje u ulozi takve žene...
    Zapravo, baš su mi delovale usamljeno, taj jedan put što sam odgledala.
    A, da bih je malo odbranila - svakako da u njoj ima nešto zanimljivo (ako je nekome zanimljivo da kritikuje način odevanja i šminkanja izmišljenog lika serije), u istoj meri kao što je nekome interesantno gledati Moldera i Skali dok vrše obdukciju nečega za šta se veruje da je telo vanzemaljca...
    Tome i služe ovakve priče. I ja bih ovu seriju svrstala u naučnu fantastiku, ako posmatramo stvari na ovaj način.
    Drugo je gledati film koji ima neku svrhu, poentu, "naravoučenije", ali - nama se danas takvo nešto praktično i ne nudi, tako da smo spali na bajke.
    Dakle - uživajte, ako vam se sviđa.......
    Samo, ipak ne volim da budem u grupi devojaka koje prepričavaju Samantine mrežaste čarape, ili se čude - kako je tako pametna žena mogla da pomeša masažer sa vibratorom.....
    Da li ovo odgovara na pitanje?
    Ili treba još?

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

A da se ova tema prebaci na filozofiju?

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

kad njih nije blam, a shto bi mene bilo!
    a vesele su
    i kao zanimljivo se oblace

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Lexa
    Zapravo, baš su mi delovale usamljeno, taj jedan put što sam odgledala.
    da da, ali pogledaj nekoliko puta za redom, pa onda reci, sad da li ces da gledas ili ne stvar izbora

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Milojko Vasic
    To je serija koja usedelicama govori na nije sve tako crno (jok i nije) ako se ne udaju do četrdesete. Kao, biće seksa na svakom ćošku (kao Samanta) ili kao, biće još puno romantičnih veza (kao ona mala glavna, mršava) ili kao, uleteće tu i tamo poneki brak (ona crnka) ili na kraju, i ako rodiš dete (ona riđa) opet je sve cool i opušteno, žurke, drugarice, zezanjeeee. .
    znaci usedelice do 40te u ludaru

Aktivan član
    Učlanjen
    15.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

E stvarno... ispisase neki citave referate o seriji koju uopste ne gledaju ili su tek pogledali koju epizodu...

Mislim da je pravo pitanje sta je iritantno pojedincima u seriji seks i grad? I zasto ova serija posebno iritira muski pol?
    Konstatacija da serija nije interesantna udatim zenama ne stoji! :wink:

Domaćin raindog (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano

shto je iritantna mushkarcima ?
    pa nemam pojma, mozda zato shto mushkarce tretira kao potroshnu robu?
    mozda zato shto rushi ofucani mit o tome kako zhena treba da bude krhka, nezhna i divna i da iskljuchivo sedi kuci spremajuci sarme choveku svom ?
    mozda zato shto u njoj zhene menjaju partnere bez imalo blama, shto je mora se priznati, vecini mushkaraca krajnje nedopustivo i shokantno
    mozda zato shto u njoj zhene imaju moc
    mozda...bla, bla bla

SINDI
    Guest

Podrazumevano

cetiri zene...prijateljstvo...ljubav...sex..humor...suze. ..
    uvek me oraspoloze...uvek...ja imam drugarice sa kojim vodim takve razgovore...najintimnije...pa sta sto su u jamerici...tamo bol manje boli? ili sta?
    zao mi je samo sto se uskoro zavrsava :wink:

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad&

Kad podvučem crtu vidim jednu od 45, 38, 37 i 40 godina .
    Vidim kako jedno žele a od toga beže.
    Vidim "da se j... a da ne udje"

I tinejdžerski interesantne probleme preslikane na osobe koje su takve probleme trebale da razreše bar desetak godina ranije i na način koji je praktičan i efikasan....

Ovako negativan idol tinejdžerima
    interesantan lagani humor srednjovečnim parovima
    biblija fenski kučki i droca (i M i Ž bez polnih razlika)

Sad mi razjasnite prednosti , pošto sam tu malo priglup i ne primećujem neke dobitke za gledaoca...
    Их, бре Патак, а ја мислила да само ја тако дидактички посматрам ствари, ал ти га баш претера!
    Шта би било када бисмо у сваком филму, серији, часопису...тражили шта је добро и поучно, и какав пример даје омладини!
    Деца нам у огромним количинама гутају још ступидније латино серије, играју крволочне игрице на компу, читају идиотске ''омладинске'' часописе...

А шта је забавно? Па може ваљда да постоји нека серија и за нас ''средовечне'', а'? :wink: (А и без неке посебне ''добробити''!)

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Citat Original postavio pcelica
    interesantno je to da niko ne kapira koliko je krupno i dobro njihovo medjusobno prijateljstvo, u stanju su, iako su potpuno razlicite, da prihvate jedna drugu i ne osudjuju i ne tracare, vec da iskreno budu tu kada zatreba.

i nije mi jasno zasto se uopste toliko pitate sta valja u seriji.

cim se pitate tesko da cete shvatiti.

btw.
    misljenje jednog mog prijatelja je da su muskarci kroz seriju dobili uputstvo za ajd da kazemo neke tipove zena, kakve su, kako reaguju, sta rade u odredjenim situacijama, kako lazu, zasto varaju itd.
    kako to vi ne vidite, znam da je svako razlicit ali postoje neke opste karakteristike
    eto toliko...
    Ali njihovi odnosi su realno neodrživi (osim u scenariju). Za tinejdžere koji nemaju pojma niočemu što se društvenih odgovornih odnosa tiče serija je jako interesantna jer nudi olake informacije o seksu, uplivu, lakim i težim fazonima i forama,džet setu.....
    Meni jeste interesantna kao glupiranje i realne probleme rešavaju elegantnim holivudskim rešenjima, ali me zabrine kad vidim da Snežana Dokić , Pink i brojna IN ženska populacija proglasi to za realno,dobro štivo za sazrevanje....

Domaćin raindog (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano

Meni jeste interesantna kao glupiranje i realne probleme rešavaju elegantnim holivudskim rešenjima, ali me zabrine kad vidim da Snežana Dokić , Pink i brojna IN ženska populacija proglasi to za realno,dobro štivo za sazrevanje....
    A shta su tebi kao Dakiceva i Pink ekipa kao neki autoritet
    jeasus christe... kontam da ljudima sa pola mozdane celije mozda i mozhe biti interesantno to shto oni promovishu i na chemu insistiraju, ali ne razumem zashto bi se iole inteligentna osoba obazirala na to sve...

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano

Neko ko je sazreo i ko ima svoj stav nece,ali neka devojcica od 15 leta kojoj se svakodnevno serviraju takve stvari ce se sigurno obazirati i prihvatiti model koji se besomucno promovise kao normalno i pozeljno ponasanje.
    Ja sam tu seriju gledala nekoliko puta i nisam bas kompetentna da je komentarisem ali mi se nije svidela.Jednom je bila epizoda o nekim kopijama Fendi torbica koje je Samanta kupila pa su je na nekoj fancy zabavi provalili da nije original :shock: :shock: :shock: I to je bila poslednja koju sam odgledala.
    Mada, sa druge strane ja gledam i mnogo nekvalitetnije stvari od te serije, jednostavno mi vise leze.Cak sam gledala i dve,tri spanske serije.I igram pucacine na kompjuteru.Dok gledam seriju obicno vicem i dajem instrukcije akterima ljubavne price sto glasnije, ne bi li me slucajno culi, a u igricama ubijam protivnike uz borbene poklice i na sto monstruozniji nacin.Eto, mene to prazni, a nekom drugom verovatno sluzi kao model ponasanja.Mada da mogu da odlucim da se takvi sadrzaji ukinu(ne i igrice) uradila bih to.Sad samo da mi jos dodje neko i kaze koji si ti licimer radis nesto a to osudjujes.Priznajem-gresna sam, ne umem da odolim mnogim iskusenjima
    Ima li Patak nesto sto ti volis da radis ili da gledas ili da citas, nesto sto ti je zanimljivo a da je da tako kazem "popularno" i dostupno sirokom krugu ljudi a da bas i nema nekog smisla, pa cak sta vise da je negativan model.

Primećen član
    Učlanjen
    19.06.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Ali njihovi odnosi su realno neodrživi (osim u scenariju). Za tinejdžere koji nemaju pojma niočemu što se društvenih odgovornih odnosa tiče serija je jako interesantna jer nudi olake informacije o seksu, uplivu, lakim i težim fazonima i forama,džet setu.....
    meni nije jasno zasto polazite od toga da jedna serija moze nekome biti uzor, model ponasanja, ako pricate o tinejdzerima onda govorite o vaspitanju a to ne treba da ima veze sa americkim serijama vec sa roditeljima.
    neka desavanja jesu realna, naka su totalna fikcija ali i dalje mi nije jasno zasto se razvijaju ove silne polemika, i zasto uporno, ljudi kojima se serija ne dopada zele da objasne zasto,
    to je vas ukus i vas izbor.
    a sto se tice prijateljstva i prezivljavanja nekih realnih situacija u zivotu to se ne razlikuje ni na jednoj tacki na planeti,
    i da, postoje takva prijateljstva to recimo nije fikcija. suze, smeh, bol, ljubav to je svuda isto.

imama osecaj da ono sto ljudima smeta jeste, da su likovi prikazani u seriji potpuno slobodni i ne vode se razmisljanjima okoline, zive svoj zivot, bez osudjivanja drugih
    izgleda da to jos nije pristiglo u nase krajeve...

Slične teme

1. Forum o seriji "Charmed"
    Autor diablo u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.09.2007., 00:35
  2. Dobro došli u forum "Ljubav i seks"!
    Autor Administrator u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.05.2003., 02:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor