Najbolja rock-metal-punk pesma???

  • Začetnik teme Rock-metal-girl
  • Datum pokretanja
Rock-metal-girl:
Koja vam je omiljena strana rock-metal-punk pesma?

najbolja strana rock-metal-punk pesma? al se neko ovde izlupetaooooo :lol: sta je to uopste?
sto se rock-a tice, to sam vec rekao u drugom forumu, sto se metala tice ..... ehm :lol: nisam nesto kompetentan posto od te muzike volim samo maidene ... (tako da bih rekao "fear of the dark" :wink: )
a punk pesma ..... "pet semetary" i "sheena is a punk rocker" od Ramonsa i "should I stay...." od The Clash, dakle klasika, nisam nesto originalan 8)
 
Eh... danas je tesko klasifikovati pesme u jedan od tih pravaca, zato sto svi 'pozajmljuju' po nesto od drugih, pa i soft-rock pesme ponekad dobiju primese metala, a punk nekad vise lici na pop :)



Rock - Guns n' Roses - Civil War, Blind Guardian - The Bard's song - In the forest, Soundgarden - Blackhole sun, etc.
Metal - hmmm... recimo Iron Maiden - Powerslave (mada ja maidene nikad nisam svrstavao pod metal), Stratovarius - Destiny, Megadeth - Wake up dead (ma mozete da pricate sta hocete, ima zakon melodiju), Helloween - Eagle fly free, etc. etc.
Punk - ni jedna... mozda recimo 'Pet Cementery' sto neko vec navede, ali je ipak to vise punk-rock nego cisti rock

A kad sam vec krenuo da ih redjam, evo jos par stvari:

Klasika - Pagannini - 24. Caprice, Verdi - Quattro pezzi sacri (cela), Sarah Brightman - Nessum dorma, etc.
Balada - Led Zeppelin - Thank you (ubedljivo NAJBOLJA balada svih vremena), RHCP - Under the bridge, Guns n' Roses - November rain, Eric Clapton - Tears in heaven etc.
Tekst - Iron Maiden - Rime of the ancient mariner (ko je citao originalnu pesmu, zna sto :D), Sarah Brightman - Johnny wanna live, Celine Dion & Andrea Bocelli - The Prayer, etc.
Obrada - Marilyn Manson - Sweet Dreams, Guns n' Roses - Knockin' on the heaven's door, Blind Guardian - The wizard, Eyesburn - Exodus, Sarah Brightman - Dust in the wind, etc.
Domace - Blockout - Manastir, Djordje Balasevic - Prica o Vasi Ladackom, DAB - Treci Svet, Zute Dunje (sve verzije su dobre), etc.

Ma ima jos milion pesama koje neznam gde da svrstam... Ali gore navedene su po meni top-notch...

Poz.
 
Rock - Simon and Garfunkel - Sound of Silence ( oduvek sam volela tu pesmu ali svi su poludeli za njom tek kada su ovi na mtv napravili onu kompilaciju Summer of love..."Hello darkness my old friend...")

Metal - Sonata Arctica - The End of This Chapter i Peacemaker, Nightwish - Astral Romance (over the hills verzija), Timo Kotipelto - Beginning, Iron Maiden - Wasting Love

Punk - ne slusam punk u principu, ali, svidja mi se obrada Metallice Die,die my darling (originally by Misfits), a kad vec svi pominju Ramones-e -Pet cemetery je odlicna pesma kao i She talk to rainbows i Poison heart.
 
Hm rock -under the bridge,soul to squeeze (rhcp),Stairway to heaven(led zeppelin),Voodoo chile(hendrix),people are strange(doors)....itd
Metal- nesto od Stratovariusa ili Sonate arctice
Punk- london calling(the Clash),ali ima jos mnogooo dobrih od Ramonsa i Pistolsa.. :D
 
UUUUUUUuuuuuuuuuuuuuuuuuUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHHHhhhhhhhhhhhhh! Tough one!

Rock - recimo "Yes, the river knows" i "Summer's almost gone" The Doors, "Strawberry fields forever" The Beatles (moja nova fascinacija), "Carobni akord" Blockout

Metal - uh, majku mu... sto sam ja metalac, to je za pricu! Evo, ono sto znam - Alogia "Zar sunce vec zalazi" ili tako nesto, i Gamma ray "Lake of tears" i Him (e, to je tek metal, i to onaj najgori :wink: ) recimo "Close to the flame", "Your sweet 666", "The beginning of the end"...

Punk - smem da stavim HC? Pleeeeeease! Evo ovako - BoySetsFire - My life in the knife trade i uhhh...
dontknow.gif
stiglo me ono sto ne pamtim imena... Nista, kad se setim, dopisacu!
 
guitarrr_babe:
UUUUUUUuuuuuuuuuuuuuuuuuUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHHHhhhhhhhhhhhhh! Tough one!

Rock - recimo "Yes, the river knows" i "Summer's almost gone" The Doors, "Strawberry fields forever" The Beatles (moja nova fascinacija), "Carobni akord" Blockout

Metal - uh, majku mu... sto sam ja metalac, to je za pricu! Evo, ono sto znam - Alogia "Zar sunce vec zalazi" ili tako nesto, i Gamma ray "Lake of tears" i Him (e, to je tek metal, i to onaj najgori :wink: ) recimo "Close to the flame", "Your sweet 666", "The beginning of the end"...

Punk - smem da stavim HC? Pleeeeeease! Evo ovako - BoySetsFire - My life in the knife trade i uhhh...
dontknow.gif
stiglo me ono sto ne pamtim imena... Nista, kad se setim, dopisacu!
cek, sta gi ti slusas?? :? :? :lol: :lol:
 
mortishaaa:
guitarrr_babe:
UUUUUUUuuuuuuuuuuuuuuuuuUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHHHhhhhhhhhhhhhh! Tough one!

Rock - recimo "Yes, the river knows" i "Summer's almost gone" The Doors, "Strawberry fields forever" The Beatles (moja nova fascinacija), "Carobni akord" Blockout

Metal - uh, majku mu... sto sam ja metalac, to je za pricu! Evo, ono sto znam - Alogia "Zar sunce vec zalazi" ili tako nesto, i Gamma ray "Lake of tears" i Him (e, to je tek metal, i to onaj najgori :wink: ) recimo "Close to the flame", "Your sweet 666", "The beginning of the end"...

Punk - smem da stavim HC? Pleeeeeease! Evo ovako - BoySetsFire - My life in the knife trade i uhhh...
dontknow.gif
stiglo me ono sto ne pamtim imena... Nista, kad se setim, dopisacu!
cek, sta gi ti slusas?? :? :? :lol: :lol:

zbog retkosti kao sto je ona, a i jedan moj drug, jos odavno sam uveo termin "SVAŠTOSLUŠ" :lol:
 

Back
Top