novac iz USA u SCG

Western Union je skup, provizije su 10% i vise... Moj predlog (znam o cemu pricam); otvoris racun u banci (devizni), daju ti instrukciju za plaćanje koju prosledis posiljaocu, vrlo je jednostavno. Pare stizu u roku od 24h, najvise zavisi od banke posiljaoca (desava se da zadrze novac par dana), ti podignes bez provizije ali se prvo raspitaj koje banke ne uzimaju proviziju za priliv.
Pozdrav
 
Hackers:
Sve banke uzimaju procenat samo je pitanje o kom procentu se radi, obicno se krece od 0,5-2%.
Nije tacno!
Moras da razlikujes ino-troskove koje uzimaju ino banke koje posreduju (moze da ih ima i nekoliko). A nase banke ne uzimaju proviziju za priliv. Ako zelis da se oslobodis i ino troskova imas varijantu da ih plati posiljalac, samo ga zamoli da navede opciju troskova OUR. Znaci on i njegova banka preuzimaju trokove na sebe.
 
Mimma:
Hackers:
Sve banke uzimaju procenat samo je pitanje o kom procentu se radi, obicno se krece od 0,5-2%.
Nije tacno!
Moras da razlikujes ino-troskove koje uzimaju ino banke koje posreduju (moze da ih ima i nekoliko). A nase banke ne uzimaju proviziju za priliv. Ako zelis da se oslobodis i ino troskova imas varijantu da ih plati posiljalac, samo ga zamoli da navede opciju troskova OUR. Znaci on i njegova banka preuzimaju trokove na sebe.


Da ali kad podizes novac u stranoj valuti onda uzimaju a ako ti isplacuju u dinarima onda ne.
 
Danas sam bio u banci da se raspitam i kažu mi da je sa otvaranjem deviznog računa isuviše komplikovano. Žena na šalteru, koju inače znam, mi ipak predlaže Western union, iako je kako i sama kaže provizija poveća. Mada, meni 10% ne smeta za ove uplate koje me interesuju.
Znate li, žta sve od svojih podataka trebam da dam onome ko uplaćuje. Jeli u pitanju zaista samo ime. prezime i adresa. I kako ide ta procedura?
 
Hackers:
Mimma:
Hackers:
Sve banke uzimaju procenat samo je pitanje o kom procentu se radi, obicno se krece od 0,5-2%.
Nije tacno!
Moras da razlikujes ino-troskove koje uzimaju ino banke koje posreduju (moze da ih ima i nekoliko). A nase banke ne uzimaju proviziju za priliv. Ako zelis da se oslobodis i ino troskova imas varijantu da ih plati posiljalac, samo ga zamoli da navede opciju troskova OUR. Znaci on i njegova banka preuzimaju trokove na sebe.


Da ali kad podizes novac u stranoj valuti onda uzimaju a ako ti isplacuju u dinarima onda ne.

Opet netacno! Na pr, Vovodjanska banka, Komercijalna banka ne uzimaju proviziju za prilive. Provereno.
 
acca:
Danas sam bio u banci da se raspitam i kažu mi da je sa otvaranjem deviznog računa isuviše komplikovano. Žena na šalteru, koju inače znam, mi ipak predlaže Western union, iako je kako i sama kaže provizija poveća. Mada, meni 10% ne smeta za ove uplate koje me interesuju.
Znate li, žta sve od svojih podataka trebam da dam onome ko uplaćuje. Jeli u pitanju zaista samo ime. prezime i adresa. I kako ide ta procedura?

Zena na salteru nema pojma (nista licno)! Uopste nije komplikovano, treba ti 5 min za otvaranje deviznog racuna, bez cekanja u redu. Za Western; posiljalac salje na tvoje ime, prezime, adresu i drzavu. Kada posalje javi ti broj transakcije i iznos koji je poslao. Dodjes na Western Union punkt, trazis obrazac, popunis svoje podatke, podatke posiljaoca (tacno ime, prezime, adresu, drzavu), navedes iznos i br transakcije koji ti je javljen. Sacekas 5-15 min, da se transakcija pronadje u sistemu i bivas isplacen u veluti ili dinarima. Veoma jednostavno i brzo, ali opet kazem, provizija za posiljaoca je velika.
 
Da ti dam proverenu informaciju sto se Komercijalne banke tice.Svaki mesec saljem pare za Srbiju u Komercijalnu banku.Potrebno ti je da otvoris devizni racun u banci,sto uopste nije tesko i sto je neko gore vec rekao taj na salteru koji ti je rekao da je komplikovano slobodno ga oteraj u k... :D.Sve sto treba je da das licnu kartu i 5eura(mislim da je to minimim) da bi otvorio racun.Onda im reci da treba da ti stigne uplata iz inostranstva i da ti daju papir(formular) sa svim potrebnim podacima za slanje novca iz inostranstva.Taj papir posle posalji faksom onome ko ti vec salje novac i onda on sa tim papirom neka ode u svoju banku i neka sa svog racuna posalje pare.Njemu ce uzeti neku malu proviziju a isto i tebi u Komercijalnoj(oko 2%).I neka pita tamo odakle salje za koliko ce dana da stigne novac jer ide preko vise banaka.I to je to.Isto je i za Vojvodjansku.Nadam se da sam ti pomogao,pozdrav svima.
 
Mimma:
Western Union je skup, provizije su 10% i vise... Moj predlog (znam o cemu pricam); otvoris racun u banci (devizni), daju ti instrukciju za plaćanje koju prosledis posiljaocu, vrlo je jednostavno. Pare stizu u roku od 24h, najvise zavisi od banke posiljaoca (desava se da zadrze novac par dana), ti podignes bez provizije ali se prvo raspitaj koje banke ne uzimaju proviziju za priliv.
Pozdrav

sve ti Banke uzimaju proviziju na priliv. Ali najniza provizija, koliko ja znam, je u National Bank of Greece
 

Back
Top