dr Mančić, akupunktura

Да напишем коју мисао, да тема оживи, једино из разлога што мислим да др. Манчић одлично ради свој посао. Знам људе који су ишли код њега и сви су задовољни. Ја сам био код њега и иако хвала Богу све је у реду, има ствари које треба поправити, али надасве у разговору са њим сам добио и нова сазнања и проширили су ми се видици у неким стварима. Разговарао сам више пута са њим и разговор ми је пријао.
Не би можда требало тражити његове негативне стране, ако их има сваки човек, или већина, онда то тражити код др. Манчића по мени нема смисла.
У сваком случају свакоме али свакоме ко је у прилици мислим да треба да оде до др. Манчића јер мислим да само добро може да донесе, како на краткој тако и на дугој стази.
 
Potrebna mi je pomoć. Već mesecima pokušavam da nadjem kontakt dr Zorana Mančića, čija je ordinacija bila u Ulici Svetog Save, ali više ne postoji. Bila sam pre neki dan u toj zgradi i jedna od stanarki mi je rekla da je se odselio pre više od godinu dana i da ne zna gde. Da li neko zna gde mu je sada ordinacija? Unapred veomaaa zahvalna.
 
Ja sam sa roditeljima danas bio na pregledu kod Dr Z Mancica
Pre toga sam trazio na internetu i forumima vise informacija o njegovom radu ali takodje i komentare pacijenata.
Postoji puno placenih reklama itd.
Nase iskustvo je jako lose.
Stan u kojem je ordinacija je veoma lep,salonac i odlicno renoviran.
Zacudilo me je malo da nigde ne postoji ni jedna diploma Dr Mancica,sto je uglavnom praksa kad se odlazi kod privatnih lekara,jer ne radi u drzavnoj ustanovi.
Ja sam prvi bio na pregledu, prvih 5 minuta je obavio pregled malim uredjajem,merio meridijane ili slicno,zatim pricao kako se ne treba kupati,godinu dana,vec samo malo"parcijalno",ne treba jesti juzno voce...Zatim je med sestra usla,rekla da ima drugog pacijenta,on je izasao i rekao da ja prostudiram taj dokument sa brojevima meridijana(???)i da ce se vratiti za 10 minuta...Nije ga bilo narednih 25minuta.Po dolasku proveo je 5 minuta samnom,dao mi je istampan papir sa makrobiotickom dijetom i rekao da dodjem na tretman kad mogu...Posle mene moj otac je usao i ostao ni minut vise od 15minuta!Slozicete se da 15minuta pregleda nije isto kao 30minuta a naplatio je isto 5000 dinara pregled.Jos je dodao mom ocu da taj dokument sa brojevima meridijana cu ja da mu objasnim(???)...Isto je predlozio i mom ocu da se ne kupa,da ne jede juzno voce...I to se ponovilo isto sa mojom majkom...Jos jedan detalj,koji mi nije zvucao ni malo holisticki kao pristup je taj da je Dr Mancic trazio da mu ja odmah platim iako smo familijarno svi bili prisutni,trazio je kes-kako rece odmah,jer bih mogao da ga slazem i da mu moji roditelji ne plate...Ok,pomislio sam mozda je imao losa iskustva ali ipak taj gest nije ostavio najbolji ukus u ustima,ako me razumete.Placanje je u kesu iskljucivo i to njemu i ne ocekujte bilo kakav racun takodje.
Nisam ovde da pisem lose o ovom coveku vec nase iskustvo,koje mozete i sami da zakljucite,nije ni malo dobro.I takodje pisem, jer ce mozda neko procitati pre odlaska njemu,jer da sam ja imao sansu da procitam pravo iskustvo ljudi(a verujte posle ovog danas,nema sanse da su su samo pozitivna iskustva kako je neko naveo gore),sigurno ne bih otisao...
 
Poslednja izmena od moderatora:
AleksAleks, ne mogu da napišem da mi je drago što si imao takvo iskustvo, s obzirom da ono malo što sam videla na internetu, ljudi imaju samo reči hvale za njega, a ima jako puno pacijenata i dugo radi. Kažem, nije mi drago, jer eto neko je imao loše iskustvo, s lekarom s kojim s drugi, bar oni koji su se oglašavali, imali su samo dobra iskustva. Ne mislim ni jedno ni drugo, ali da, tvoja priča je baš čudna. Kako ti da tumačiš bilo šta, i što bi ti svom ocu to tumačio nešto iz oblasti kineske medicine - pa nisi je ti studirao! Da i to s novcem...Ja nisam bila kod njega, ali me jako zanima tuđe mišljenje o njemu kao lekaru. Hvala što si podelio svoje iskustvo. Iskreno, nadam se da je tvoj utisak pogrešan, kažem to iako sam skeptik, ali bih zaista volela da čujem još nekoga ko ima iskustva s lečenjem u ordinaciji Šan. Hvala!
 
Cudi me da je neko imao losa iskustva sa doktorom Mancicem, verujem da je posredi neka greska i ako se obratite njemu ponovo da ce vam izaci u susret. Nacin lecenja koji on sprovodi je specifican, dakle ne radi se samo o akupunkturi nego o kompletnoj tradicionalnoj kineskoj medicini koja je jedna od najstarijih poznatih metoda lecenja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dolazila sam kod dr Mancica pola godine i naravno nije mi pomogao kao i velikom broju ljudi sa problemima vecim od obicne prehlade. Prosipa polucarobnjacke price o meridijanima, energijama, vatri i hladnoci, na nacin na koji ne razumete i zelite da verujete da ce vam pomoci, ustvari jedino sto uradi je da malo odspavate i budete smireni vece posle tretmana a vas problem ostane netaknut.
 
Nenormalno gramziv, srebroljubiv i gord čovek. Za svoje kolege iz medicine govori samo najlošije i u svemu je superioran u odnosu na okolinu. Leči placebo efektom, kao i siledzijskim trikovima gde posle svakog uboda igle Vi navodno treba nešto da osećate a ako ne osećate onda je eto on razočaran. Obećava pacijentima kule i gradove a zapravo jako malo rezultata postiže i to naravno nikada nije njegova krivica već vaša jer se eto niste pridržavali neke specijalne ishrane ili ste se okupali ili obukli papuče bez čarapa leti. Tako da na sve ima odgovor, ali ne oseća odgovornost za vaše lečenje, ne zanimaju ga pacijenti, on je zapravo tu da vam uzme pare ispriča neku priču koju na svakom web sajtu tradicionalne kineske medicine možete da nadjete i to vam debelo naplati. Naravno veruje u reptilijanska bića, lečenje kristalima, crnu i belu magiju i tome slično. Otprilike, kada vidi da akupunktura ne rešava neki problem onda vas opsedaju duhovi, zle sile i tome slično i onda vas prosleđuje drugima koji treba da budu krivi za njegovo neuspešno lečenje. Otprilike uvek ima nekog bioenergeticara koji treba da bude zrtveno jagnje. Šta da Vam kažem ako možete kod nekog drugog na akupunkturu Vi slobodno. Ja stvarno neke koristi od njegovih ‘tretmana’ nisam imao. Moj savet vam je da ga izbegavate. Ako ste verujući, pravoslavnivi i stalo vam je do svog duhovnog bića onda vam je moj savet da se sklonite ovog doktora. Jeziv čovek.
 
sve u svemu niko osim Aleksa nema konkretan prigovor na rad dr.Mancica
imam prijateljicu koja ga dize u nebesa,kako on njoj ovo.. ono... a ja ne vidim nikakav boljitak kod nje,odvela je 30 ljudi do sada kod njega i svi su zadovoljni!
cak sam i ja bio 5-6 puta i nista osetio da mi je bolje,stvarno ne razumem da li je moguce da su njegove cekaonice pune non stop i toliko ljudi dolazi a da nema rezultata
 
Видим да је тема актуелна већ више година. Имам потребу да се огласим поводом др Мандића и акупунктуре.
У ту ординацију на третмане сам одлазила још док је била код Храма св. Саве. Први долазак је био идентичан као што је описао AleksAleks. Неки чудан разговор, дође, уђе, изађе, нема га пола сата, полуприсутан кад је ту, неусредсређен, има неке своје теорије везане за различите ствари, и изван сфере медицине и сл.
Третмани су, као што неко рече, одремаш пола сата и мало се умириш сам са собом.
Од њега сам купила магично вино за 100 евра. Купила сам јер нисам могла да одбијем.
Доза фанатизма у свему, па и у зарађивању, што је описао Dundrek.
Али невероватна ствар је да су чекаонице пуне и неки народ долази одасвуд! Куне се у њега!
Да ли је мој проблем решио, не знам, нисам сигурна.
Може ли да помогне, не знам!
Ја сам ипак за класичну медицину.
 
Trebalo mi je dugo vremena da zaboravim na uzasno neprijatan susret sa dr Mancicem.
Bila sam kod njega na "pregledu" pre nekoliko godina, po preporuci prijatelja. Arogantan, neprijatan covek. Po pisanju drugih vidim da skoro svima, kao i meni, "prepisuje" nekupanje, nosenje vunenih carapa i dugih rukava i leti i zimi, grejanje organizma sedenjem na ugrejanoj vrecici punjenoj solju (svaki dan od 6 do 7 popodne ?!?)... i jos brdo nesuvislih tretmana i saveta. Da ne nabrajam preporuke o ishrani.
Izasla sam iz njegove "ordinacije" potpuno u soku, osamucena njegovom negativnom energijom i pricom o pacijentima koji su ga zvali sa samrtnicke postelje kajuci se sto ga nisu poslusali u svemu sto im je savetovao. Prognozirao mi je jos samo nekoliko godina zivota.
Ne razumem kako i dalje ima toliko pacijenata, kako ga do sad niko nije prijavio i kako uopste taj covek moze neometano i nekaznjeno da vara i pljacka ljude.
Preporucujem svima da ga se klone zarad svog fizickog i mentalnog zdravlja
 
Moje iskustvo je takodje negativno. Pokusala sam 2x u razlicitim vremenskim periodima i to sve po preporuci izuzetno zadovoljnih prijatelja. Oba puta sam se apsolutno svega pridrzavala, ali moram da Vam kazem da mu na drugom pregledu nisam rekla da sam vec bila kod njega pre par godina. Prvi put je bio mnogo detaljniji, drugi put mi pola stvari nije rekao. Mislila sam da to sad i ne treba, ali je tokom terapija dosta toga pitao da li radim a nije mi rekao. Dosla sam zbog mioma na materici kojih je bilo 11 (provereno preko MR). Posle godinu dana odlaska kod njega opet uradim MR i imam 14, a pola prethodnih se uvecalo. Kad sam mu to rekla, rekao je da oni nisu mogli da vide na UZ i da sam ih ja imala vise i da su bili veci a da su se ustvari sad smanjili ali oni to ne vide. Tu je bio kraj mog odlaska kod njega. Ali moram da dodam i problem sa njegovim cajem. Uzimala sam caj kako mi je preporucio i kad bih imala uvece terapiju kod njega, stalno bi mu pokazivalo da imam "umorno" srce, pa me je bockao da to resi. Kad odem oko 14h to se nije desavalo. Primetila sam da oko 18h krene da mi lupa srce i da nema snage, jedva hodam. Par puta sam slucajno preskocila da uzimam caj jer nisam bila kod kuce, i to se nije desavalo. Kad sam ponovo uzela caj, ponovo mi je lupalo srce i tako sam aparatom pratila desavanje i shvatila da mi njegov caj pravi problem sa srcem i to ozbiljan!!! Slusala sam razgovore sa drugim ljudima i shvatila sam da nam svima daje iste savete. I cesto sam prisustvovala cak i raspravi gde su se ljudi zalili da im ne pomaze, a on je izmisljao neke glupe izgovore. Iskreno, mnogo sam mu verovala, verovatno njegov metod pomaze odredjenim ljudima, licno mislim da pomaze ljudima koji su ohladjeni a treba da budu topli, ali da ne pomaze ostalima :(
 

Back
Top