Tajanstveni insajder

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Човек који много зна, а коме се мало зна, Владимир Беба Поповић рекао је шта има, па “храбро” отпутовао у далеку Аустралију да игра тенис. Обично се обавештавам “читајући новине”, али знам да размишљам и нисам као неки који би да скривају и оно што знају, када се то не уклапа у идеолошку слику коју емитују. А што смо сазнали читајући новине?
Беба је каријеру почео као “врсан маркетинчки стручњак” (како сам каже) у фирми Спектра (љубитељи Џемса Бонда, да ли вам је ово познато) са Мишом Беком, касније Милошевићевим министром за приватизацију и човеком који стоји иза ФПП-а који је недавно откупио Књаза. Занимљиво је како су испреплетани финансијски токови. Током деведесетих зближио се са Ђинђићем, радио кампање за Демократску странку. До разлаза са Беком долази зато што је он преко Бебе покушавао да наговори Ђинђића да подржи “владу народног јединства”. Ипак, Беба ради на визуелном идентитету крагујевачке Заставе (Беков феуд) и касније ради на његовој кампањи за посланика СПС-а.
У жижу јавности Беба долази после октобарске револуције као шеф укинутог Бироа за информисање Владе Републике Србије. Позната је афера око наводног прислушкивања председника СРЈ Коштунице (чувени четворожилни каблови). Распојасао се највише када је поново узјахао то место, а у време ванредног стања, пошто се осведочио као члан Синдиката који влада Србијом носећи ковчег. Сетимо се само кога је све тужио због “наношења душевних болова”: Војислава Коштуницу, НИН, Време, Вечерње новости, Мирољуба Лабуса, Фонд за хуманитарно право (указао на злоупотребе у Сабљи) и В92 (није им сметало да им сада буде “Инсајдер”, зипа циганије…)
А сада неколико опсервација које је о њему изнео Миодраг Стојадиновић у Политици.
Одакле је уопште дошао тај човек и зашто су његове речи изазвале толику пажњу? Како је постао моћан и ко је све морао да га слуша? Како се попео тамо где га нико никада није поставио ни предлагао ни изабрао?
Он чврсто верује како му је улога српске “сиве еминенције” припадала, и у тој логици се наслућује успон тврдог комесарског духа. Може бити да је Поповић случајно произвеен у лабораторији “меког макијавелизма”, али се измакао контроли творца. Опит је био овлашно припремљен, премијер је потценио амбиције оних на које је погрешно типовао. Премијер је помало касно уочио разорни успон нижег службеника, па га је прогласио уморним.
Пре избора он је добио атест за ходање по људима, друго ништа није ни морао да разуме. Па и није, зато је ходао. Када је убијен премијер – Поповић није видео себи равног. Он је први разумео да се власт ваља улицама. Није је узео, али је урадио више од тога: почео је да је контролише. Полиција је хапсила без система, страх се ширио као епидемија, медији су пошели да се улагују стању свсти у коме нема слободне мисли. Полицијска логика се ширила Србијом, премијер и министри почели су да говоре о ванреном стању као жељеном идеалу: владаш како желиш, нико ти ништа не може. Многи, а први међу њима Поповић, тврде да је ванрдно стање било прекратко, он још говори да је за време неуставног укидања права “био превише благ”. И то је свакако најужаснија порука интервјуа сјајне Бранкице Станковић. Шта је све могао да нам уради да је био строжи?
Шефа тајне службе посављају ескадрони смрти, са подземљем се преговара уз “узајамно поштовање”. Велике паре, чије је порекло непознато, потрошили су људи чија је част неоспорна. Шефа синдиката бира ДБ, а не радници. И сада се сви јављају и говоре о својим чистим биографијама.
Политичка моћ и немоћ распоређене су и у настраној игри случаја, тако је то у повести. Веди је мало прелистати, није овај наш Поповић једини. Свеједно, он је, у великој жељи да подигне своју причу на ниво легенде, прилично начео мит о Ђинђићу. Како је уопште премијер бирао такве пријатеље? Како је веровао да може да преживи верујући у њихову памет?
 
Evo za posetioce sa jeftinijim ulaznicama:
Prvi deo se odnosi na zivotni put Bebe Popovica, a drugi deo su neke konstatacije koje je u Politici od petka dao Ljubodrag Stojadinovic o Bebi, njegovom shvatanju demokratije i sistemu koji mu je uopste omogucio da ON bude neki faktor...
Tako - podeli pa vladaj, mislim tekst...
 
U bre Saurone, pa ti bas ne baratas nekim cinjenicama.

Ovako Beba je 90e radio sa Draskovicem, a od 91 do 93 sa Kostunicom. On je tvorac vizuelnog identiteta i DSS, kao i onog logoa koji gledamo na konferencijama za stampu. takodje je poklonio prva kola Kostunicinoj stranci. U medjuvremenu je upoznao Zorana i poceo da radi sa njim. tada je Zoran okupio finansijere za razvoj Dsa i njegovu kampanju 93', medju njima su bili i Beko i radulovic itd. Nakon izbornog uspeha oni su od Zorana trazili da udje u vladu, a kada je on to odbio oni su ga napustili i otisli Milosevicu. Popovic je ostao uz Zorana i postali su bliski prijatelji. Popovic je kasnije radio sve kampanje za DS osim one za Bojkot sa kojom se nije slagao jer je mislio da treba iozaci na izbore.

Stojadionoviceve gluposti kao i obicno ne komentarisem, ali moram na nesto da se osvrnem.

Ovde se navode tuzbe protiv medija i organizacija koje je podneo. Mene interesuje sta je tu problem?

"Полицијска логика се ширила Србијом, премијер и министри почели су да говоре о ванреном стању као жељеном идеалу: владаш како желиш, нико ти ништа не може. Многи, а први међу њима Поповић, тврде да је ванрдно стање било прекратко, он још говори да је за време неуставног укидања права “био превише благ”."

Policijska logika u vremenu kada se Srbija cisti od kriminala nije nista lose. Meni deluje kao da je Stojadinovicu zao sto je do toga doslo. Ja se nikada nisam bolje osecao nehgo za vreme vanrednog stanja. Ispitivanja javnog mnenja govore da je narod jeedino u vreme vanrednog stanja mislio da Srbija ide u dobrom pravcu. narodf zeli ciscenje ove zemlje od sljama.
 
Alan Smithee:
Ovako Beba je 90e radio sa Draskovicem, a od 91 do 93 sa Kostunicom. On je tvorac vizuelnog identiteta i DSS, kao i onog logoa koji gledamo na konferencijama za stampu. takodje je poklonio prva kola Kostunicinoj stranci. U medjuvremenu je upoznao Zorana i poceo da radi sa njim. tada je Zoran okupio finansijere za razvoj Dsa i njegovu kampanju 93', medju njima su bili i Beko i radulovic itd. Nakon izbornog uspeha oni su od Zorana trazili da udje u vladu, a kada je on to odbio oni su ga napustili i otisli Milosevicu. Popovic je ostao uz Zorana i postali su bliski prijatelji. Popovic je kasnije radio sve kampanje za DS osim one za Bojkot sa kojom se nije slagao jer je mislio da treba iozaci na izbore.

Kako rekoh na samom pocetku, informisem se iz novina, a to za Vuka i DSS nije bilo u Politikinom tekstu.
No to ne menja sustinu - marketinski strucnjak je odjednom postao biti-ili-ne-biti-faktor, a obogatio se devedestih (u vreme Milosevica) i pri tome je imao veze sa njegovim tajkunima. Onda nista i ne cude izjave tipa "Surcin ima nekoliko stotina stanovnika, pa se tako Dragoljub i Cume znaju..."
Ah da, Tijanic je radio kampanju za DS i smislio je ono "POSTENO!"

Alan Smithee:
"Полицијска логика се ширила Србијом, премијер и министри почели су да говоре о ванреном стању као жељеном идеалу: владаш како желиш, нико ти ништа не може. Многи, а први међу њима Поповић, тврде да је ванрдно стање било прекратко, он још говори да је за време неуставног укидања права “био превише благ”."

Policijska logika u vremenu kada se Srbija cisti od kriminala nije nista lose. Meni deluje kao da je Stojadinovicu zao sto je do toga doslo. Ja se nikada nisam bolje osecao nehgo za vreme vanrednog stanja. Ispitivanja javnog mnenja govore da je narod jeedino u vreme vanrednog stanja mislio da Srbija ide u dobrom pravcu. narodf zeli ciscenje ove zemlje od sljama.

U sto volite ciscenje, a posle se pozivate na neki humanizam.
Jake demokrate koji se najbolje osecaju u vreme vanrednog stanja. Pa ispada da je dobro sto du ga ubili. Bar je bilo vanredno stanje pa smo mogli da se obracunavamo sa svima koji misle drugacije.
Tacno, narod zeli ciscenje od sljama - Cede, Bebe i ostalih praziluk-politicara. Zato samo izmisljate nove skracenice a nikako da napustite DS. CMP, LDF, sta je sledece? Ceda se nije kandidovao na proteklim izborima, a nece kandidovati ni na sledeceim. Uostalom, iza koje stranke???
Kostunica je poentirao sa ovim Lazarevicevim pristankom da ode u Hag i dzaba vam sad sve. Izbora nece biti bar jos nekoliko meseci, a do tada videcemo...
U svakom slucaju, stvari idu na mopju vodenicu, a ti i mene smatras "sljamom". Dakle dve kljucne stvari:
1) Da mi bude postepeno sve bolje - u materijalnom i finansijskom smislu i
2) Da me ne promene, da JA ostanem JA.
Kostunica za sada ispunjava oba moja zahteva, kasnije videcemo.
Kakve to veze ima sa Bebom. Nikakve, samo nece biti novog vanrednog stanja, koje vi, veliki reformatori, najbolje obozavate.
 
"Kako rekoh na samom pocetku, informisem se iz novina, a to za Vuka i DSS nije bilo u Politikinom tekstu."

Tvoj problem i jeste sto se informises iz novina, a ponasas kao da nesto znas.

"No to ne menja sustinu - marketinski strucnjak je odjednom postao biti-ili-ne-biti-faktor, a obogatio se devedestih (u vreme Milosevica) i pri tome je imao veze sa njegovim tajkunima."

Svi su imali veze sa njegovim tajkunima, medjutim Popovic je svoj novac zaradio tako sto je direktor jedne od najvecih marketinskih agencija Ogilvy za istocnu evropu(cini mi se), a priznaces da ona nema bas veze sa Milosevicem. Uostalom tesko je poverovati da bi coveka koji je Djindjicev najbolji prijatelj Milosevic za bilo sta nagradio.

Naravno, tebi isto to ne smeta kada se radi o Tijanicu koji je svoje pare zaradio kao Mirin i Slobin potrcko a onda promenio stranu i sada je najneobrazovaniji direktor televizije na svetu.
Tako i radi.


"Ah da, Tijanic je radio kampanju za DS i smislio je ono "POSTENO!" "

cak ni ne znas kako je glasio slogan.
"POSTENO."

Naravno da nije radio Tijanic, nego je bio jedan od ljudi koji su je radili. On je samo jedan od onih koji se neprekidno hvale. Tijanic je kada je slogan vec bio uradjen samo predlozio da se doda tacka na kraju. Nakon toga Tijanic je otisao da radi za Milosevica, a Popovic je ostao uz Djindjica i radio ostale kampanje ukljucujuci i DOSovu.

"U sto volite ciscenje, a posle se pozivate na neki humanizam. "

Ciscenje mafije i legIJalistickog sljama jeste cist humanizam prema Srbiji.

"Jake demokrate koji se najbolje osecaju u vreme vanrednog stanja. Pa ispada da je dobro sto du ga ubili. Bar je bilo vanredno stanje pa smo mogli da se obracunavamo sa svima koji misle drugacije."

Ja sam ti rekao da se NAROD najbolje osecao za vreme vanrednog stanja i verovao da Srbija ide u dobrom smeru. Ovoj zemlji je potrebno jedno 5 godina vanrednog stanja da se sav sljam iscisti.
Ko je to zatvoren zbog razlicitosti misljenja?
Zemunwski klan ili neki drugi klan koji su izgleda tvoji istomisljenici posto ih toliko branis i narices nad njima.

"cno, narod zeli ciscenje od sljama - Cede, Bebe i ostalih praziluk-politicara. "

Ja bih pre rekao da mislis na onu drugu sortu razne Milosevice, Seselje, Kostunice, ratne zlocince, generale, ANUS akademike i ostalu gamad koja je ovu zemlju dovela na rub propasti. E takvi su drhtali za vreme sablje, ali neka opet ce.
Idemo... :D

"U svakom slucaju, stvari idu na mopju vodenicu, a ti i mene smatras "sljamom"."

Nemoj laskati sebi. Da bi bio "sljam" moras se uvuci medju one koji donose odluke o nesreci ove zemlej. Znaci ili da postanes pop(i istaknes kao Filaret) ili akademik ili da se uclanis u neku od patriJotskih stranaka. Ti si samo sraf u toj vodenici.

"2) Da me ne promene, da JA ostanem JA. "

pa to je sustina vase filozofije. da vam je tako praprapraprapradeda u pecini razmisljao i vi biste do sada bili u njoj. |Mada izgleda da i nije drugacije razmisljao.

Poenta i jeste u tome da se menjas, da se usavrsavas, da ucis, da budes bolji, da ti svaki dan bude prilika da budes bar za nijansu bolji nego juce. Vasa filozofija je status quo u kome nema kompeticije, u kome sve stoji, uzeli ste tapiju na "nacionalne interese" i sada je vreme da slazete paru na paru dok vas u nemenjanju niko ne izaziva.

To vam je proslo 90ih, ali vremena se menjaju, bas zato i idete na smetliste istorije.

"Kostunica za sada ispunjava oba moja zahteva, kasnije videcemo."

To znam, pa ni on se ne menja. Zivi kao sto je ziveo njegov deda. Cita iste knjige, letuje u onoj selendri, malo radi, malo vise odmara(tu verujem da mu je deda cak bio napredniji), isto razmislja. To je ta filozofija nemenjanja.

"Nikakve, samo nece biti novog vanrednog stanja, koje vi, veliki reformatori, najbolje obozavate."

Prpa, a?
 
Glas Sauronov:
...Мишом Беком, касније Милошевићевим министром за приватизацију и човеком који стоји иза ФПП-а који је недавно откупио Књаза. ...

Ajde da ne komentarišem druge stvari koje znam preko nekog drugog. Informacija iz prve ruke - Milan Beko nema nikakve suštinske veze sa FPP, možda tu figurira. FPP nije samostalan finansijski fond, pod kontrolom je jednog drugog fonda, takođe raširenog po Srbiji... Inače u celoj toj priči sa ova dva finansijska fonda figurira samo jedan naš čovek, koji se u zadnje vreme i pojavljuje u novinama a ranije ga nikako nije bilo. Ovi fondovi nemaju nikakve veze sa Srbima, to je Ruski kapital.
 
Alan Smithee:
Uostalom tesko je poverovati da bi coveka koji je Djindjicev najbolji prijatelj Milosevic za bilo sta nagradio.

:?: :?: :?: :?: :?:

Sedenje na kanabetu i ispijanje viskija dok smo se mi (da, da, izmedju ostalih i ja) smrzavali ne bi li Djindjic postao gradonacelnik.
Pa nemoj molim te... Je li, a da li je Djindjic hapsen u vreme Slobe :?: :?: :?:

Alan Smithee:
Ciscenje mafije i legIJalistickog sljama jeste cist humanizam prema Srbiji.

Parola, kako to sjajno zvuci...

Alan Smithee:
Ja sam ti rekao da se NAROD najbolje osecao za vreme vanrednog stanja i verovao da Srbija ide u dobrom smeru.

Kako je to sjajno govoriti u ime naroda...
Je li, a zasto onda Ceda ne osnuje svoju stranku i dobije bar 55% glasova :?: :roll: :twisted:

Alan Smithee:
Vasa filozofija je status quo u kome nema kompeticije, u kome sve stoji, uzeli ste tapiju na "nacionalne interese" i sada je vreme da slazete paru na paru dok vas u nemenjanju niko ne izaziva.

A ne... ja zelim da se menjam, ali kako meni odgovara, odnosno kako sam percipiram stvarnost, a ne kako mi sipaju u glavu... znas ti dobro ko.
U tom slislu, ja sam spreman za promene dva koraka ispred svih, promene koje ce obuhvatiti duh vremena XXI veka. A prema projekciji koju daje CIA XXI vek je vek Azije. Bice o tome jos dosta reci.
Ergo, proslo je vreme Evrope, a do tog zakljucka sam dosao relativno nedavno. Dakle - menjam se.

Alan Smithee:
ali vremena se menjaju, bas zato i idete na smetliste istorije.

Je li - to je iz praksisa, kumrovacke skole ili neceg slicnog???
Eto zasto cediste inace zovi skojevci.

Alan Smithee:
To znam, pa ni on se ne menja. Zivi kao sto je ziveo njegov deda. Cita iste knjige, letuje u onoj selendri, malo radi, malo vise odmara(tu verujem da mu je deda cak bio napredniji), isto razmislja. To je ta filozofija nemenjanja.

Aha, znaci etalon gluposti je da citas iste knjige kao sto je citao i tvoj deda.
etalon gluposti je da ides u istu crkvu kao sto je isai i tvoj deda.
etalon gluposti je da pripadas istoj naciji kao sto je pripadao i tvoj deda
etalon gluposti je da zivis u porodici kao sto je ziveo i tvoj deda.
Zato predlazem da se modernizujemo, da batalimo gluposti kao sto su vera, ljubav i nada i prevazidjene institucije kao sto su nacija, crkva i porodica. Najbolje da se svi uclanimo u sekte, posvetimo se pedofiliji i ostalim modernim stvarima...

p.s. Uzalud vam trud sviraci. Dosta znas Alane, ali to je tvoj minus. NADMEN SI U SVOM ZNANJU. Ja, pak, koji se obavestavam preko novina, predstavljam naros Srbije, vox populi. I razmisljam kriticki za razliku od tebe, koji smao ponavljas ono sto su te ucili.
Ti si taj koji nema sposobnost promene jer nista dalje od Cede i Evroamerike ne vidis.
Nije moj cilj da te ubedim u svoje stavove. Moj cilj je da ti kazem ono sto je moto Borg Kolektiva: RESISTANCE IS FUTILE
Ti si manjina u Srbiji, manjina u svetu (jer evro-amerika nema ni 20% svetskog stanovnistva, a nove ekonomske sile je stizu), a moguce je da ces manjina biti i u Evropi kad se prosiri do maksimalnih granica.
Mislis li da ce mase Ukrajinaca i Turaka pristati da im odredjuju koja je ispravna velicina pacijeg jajeta i ostale liberalno-demokratsko-tehnokratske gluposti. Pre ce biti da ce varvarizovati srediste Imperija - kao sto sam vec video u Stutgartu ili Nici.
No da se vratimo Srbiji.
Je li zasto se Ceda nije kandidova na poslednjim izborima?
Kada ce se Ceda kandidovati?
 
"Sedenje na kanabetu i ispijanje viskija dok smo se mi (da, da, izmedju ostalih i ja) smrzavali ne bi li Djindjic postao gradonacelnik."

Djindjic je postao gradonacelnik glasovima koalicije "Zajedno", a smenjen je koalicijom SPOa i SPSa koja je posle preuzela i opljackala grad.
Prema tome potpuno je nebitno gde je ko sedeo bitno je sta je u praksi radio.

"Pa nemoj molim te... Je li, a da li je Djindjic hapsen u vreme Slobe "

Nije, ali je popio pendreke 2000. bio na listi za odstrel, morao da bezi iz zemlje.
uostalom koju tezu pokusavas da proguras?
da jke Djindjic koji je bio najnapadanija licnost u Milosevicevo vreme bio Milosevicev covek a Kostunica koji je bio Milosevicev "omiljeni opozicionar" istog skinuo?
Smesno, uostalom sve govore vdesavanja sa sastanka Kostunica, Milosevic, Ivanov...

Sad malo o tebi Saurone:

"Kako je to sjajno govoriti u ime naroda... "
malo kasnije:
"Ja, pak, koji se obavestavam preko novina, predstavljam narod Srbije, vox populi."
:lol: :lol: :lol:
Ti si mi definitivno omiljeni forumaski lik, sa tobom je prosto milina raspravljati se.

Da se vratimo na temu.

"Je li, a zasto onda Ceda ne osnuje svoju stranku i dobije bar 55% glasova "

Polako. :wink:

"A ne... ja zelim da se menjam, ali kako meni odgovara, odnosno kako sam percipiram stvarnost, a ne kako mi sipaju u glavu... znas ti dobro ko. "

Onda mozes da se popnes na neku planincugu gde nema nikoga i da se sam menjas do kraja zivota. U normalnom svetu normalan zivot predstavlja izlozenost uticajima, drugim ljudima, idejama, kulturama i u toj razlicitosti se stvara boljitak, evolucija. Ta vasa teza o samomenjanju je relikt milosevicevske proslosti u kojoj se ostatak sveta dozivljava kao pretnja. To je vec posao za strucne ljude.

"U tom slislu, ja sam spreman za promene dva koraka ispred svih, promene koje ce obuhvatiti duh vremena XXI veka. A prema projekciji koju daje CIA XXI vek je vek Azije. Bice o tome jos dosta reci. "

Znaci ipak si poceo da ucis Kineski.
Ja ipak mislim da je i ovo deo frustracije zapadom koji je predtavljen kao izvoriste svih nasih nedaca.
Ranije su se takvi kao tipozivali na vidovnjake, sada ste dobili nesto novo, novu sansu da u histeriji cekate sumrak Amerike i svih srspkih neprijatelja.

Umesto toga bi bilo bolje da shvatite da sustina nasih problema lezi u nama i da mi moramo odgovoriti izazovima vremena XXI veka kao sto je trebalo isto uraditi i u XX veku, ali se tada niste nudili da postanete Amerikanci kao sada Kinezi.

"Ergo, proslo je vreme Evrope, a do tog zakljucka sam dosao relativno nedavno. Dakle - menjam se. "

A to si procitao sa kore banane? :roll:

"Aha, znaci etalon gluposti je da citas iste knjige kao sto je citao i tvoj deda.
etalon gluposti je da ides u istu crkvu kao sto je isai i tvoj deda.
etalon gluposti je da pripadas istoj naciji kao sto je pripadao i tvoj deda
etalon gluposti je da zivis u porodici kao sto je ziveo i tvoj deda.
Zato predlazem da se modernizujemo, da batalimo gluposti kao sto su vera, ljubav i nada i prevazidjene institucije kao sto su nacija, crkva i porodica. Najbolje da se svi uclanimo u sekte, posvetimo se pedofiliji i ostalim modernim stvarima... "

Ovo su sve refleksije tvojih gluposti i strahova.
Nego kada si vec pomenuo pedofiliju, pitaj pahomija i ostale sektase pune ljubavi, vere i nade na tradicionalan nacin.

Svet se razvija, napreduje, pisu se nove knjige, nova naucna dela,nauka napreduje, a ti samo napred sa dedom u osvajanje buducnosti.

"Dosta znas Alane, ali to je tvoj minus."

Pa znam ja da je za vas znanje minus.

"Ti si manjina u Srbiji, manjina u svetu "

U ludnici su normalni manjina.
To sto si manjina ne znaci da nisi u pravu, ali u nedpostatku boljih argumenata razumem zasto se ne pozoves na nesto drugo.
 
Alan Smithee:
Sad malo o tebi Saurone:

"Kako je to sjajno govoriti u ime naroda... "
malo kasnije:
"Ja, pak, koji se obavestavam preko novina, predstavljam narod Srbije, vox populi."
:lol: :lol: :lol:
Ti si mi definitivno omiljeni forumaski lik, sa tobom je prosto milina raspravljati se.

I s tobom je milina raspravljati se, ajde se opet malo iznerviraj pa pricaj kako je narod bezrepa stoka. Bila mi je milina i kada su te upozoravali na forumu DO da ne vredjas po nacionalnoj osnovi. :roll: PROVALJEN SI ERASERHEAD!

Razlika izmedju mene i tebe je jasna - ja predstavljam vox populi jer sam obican pripadnik naroda koji se obavestava iz novina i sam donosi zakljucke. Ja ne tvrdim da sam JEDINI glas naroda - ja sam samo Glas Sauronov.
Ti, pak, se ponasas veoma nadmeno u najboljoj tradiciji vas domacih "Amerikanaca" ili ti kosmopolita-evropejaca. Mislis kako si pripadnik "elite" (naravno samoproglasene) kojoj je cilj da "civilizuje" Srbe, kao da su neki varvari. I onda proglasavas za volju naroda nesto sto je bilo u uslovima diktature (a vanredno stanje je po definiciji diktatura). Pa i Causesku je imao 100% podrske. To je inace pricao Djindjic 90-ih, kada mu je receno da Sloba ima vecinsku podrsku.
Nema bitne razlike izmedju dosista i slobista. Samo su jednima bila puna usta nacije, a drugima su puna usta reformi.
Sada, u NORMALNIM uslovima o svemu odlucuje politicko trziste. A koliko imate VI na tom trzistu? Demokratska stranka nesto manje od 25% sa tendencijom pada, a Ceda Jovanovic (LDF) tamo ne stoji bas najbolje. Je li tako?

Alan Smithee:
"Ti si manjina u Srbiji, manjina u svetu "

U ludnici su normalni manjina.
To sto si manjina ne znaci da nisi u pravu, ali u nedpostatku boljih argumenata razumem zasto se ne pozoves na nesto drugo.

Znaci priznajes da si manjina :?: :roll:
Takvo stanoviste moze da prodje u romanima tipa Autostoperski vodic, a inace... poznato je da ludaci misle kako su samo oni normalni, a svi ostali ludi
 
"I s tobom je milina raspravljati se, ajde se opet malo iznerviraj pa pricaj kako je narod bezrepa stoka."

Ne pratis Macak, ja sam rekao za dijsporu da je bezrepa stoka.

"Bila mi je milina i kada su te upozoravali na forumu DO da ne vredjas po nacionalnoj osnovi. "

Ko me upozoravao?
Sem toga kada lazes bar lazi inteligentno ja nisam pominjao nikakvu naciju, vec narod.

"PROVALJEN SI ERASERHEAD!"

Uh bre, kakav si Ilija Cvorovic. :roll:
Jos i histerican.
Pa ja nisam ni krio da sam Eraserhead. Pisem kao sto pisem i na DO, koristim iste izraze, da si me pitao rekao bih ti. Ali eto ovako si se obradovao kao malo dete kada si skapirao ono sto je ocigledno.

"Razlika izmedju mene i tebe je jasna - ja predstavljam vox populi jer sam obican pripadnik naroda koji se obavestava iz novina i sam donosi zakljucke. Ja ne tvrdim da sam JEDINI glas naroda - ja sam samo Glas Sauronov."

"Ti si budala Panticu"
-Srecko Sojic

Macak, tvoj problem je sto si se ti istripovao da si nekakav glas naroda. zapravo ti si samo jedan od 7 miliona glasova naroda u Srbiji, kao sto sam i ja.
Nemas ti veze sa narodom.
A to sto se obavestavas iz novina objasnjava mnoghe stvari.

"Ti, pak, se ponasas veoma nadmeno u najboljoj tradiciji vas domacih "Amerikanaca" ili ti kosmopolita-evropejaca. Mislis kako si pripadnik "elite" (naravno samoproglasene) kojoj je cilj da "civilizuje" Srbe, kao da su neki varvari. I onda proglasavas za volju naroda nesto sto je bilo u uslovima diktature (a vanredno stanje je po definiciji diktatura)."

Znas kako i ti si zamerao to sto Zivkovic nema fakultet, a upravo to ga je priblizavalo tom narodu o kome ti pricas.
U ovoj zemlji samo 5% ljudi ima fakultet, da li to znaci da ti njih drzis za elitu koja ima suvereno pravo da vlada ovom zemljom?
Ja ne mislim da je obrazovanje nuizno da bi neko bio pametniji od nekog drugog ili da bi bio elita, ali u naprednim drustvima se najpametniji i najskolovaniji izdizu i namecu kao nesto cemu celo drustvo stremi. Tako se postavljaju rol modeli za ostatak.
Prema tome ko se izdize se moze reci mnogo o tom drustvu. U USA su to biznismeni i generali sto ukazuje na militarsticki i preduzetnicki karakter drustva.
Vi ste kod nas hteli da nacionalisticke kvaziintelektualce, popove, mafijase i ratne zlocince pretvorite u vrhovne vrednosti, pa vam nije uspelo.Tj jeste jedno vreme tokom 90ih kada su svi klinci hteli da budu kao Knele i Arkan umesto da gledaju Jordana ili Djordjevica.
A ovo sto ti sada pricas je relikt najgoreg komunizma i sabornistva u kome oni skolovani treba da idu kod seljaka da rade sa njima da bi "naucili da misle"(kao u Kini)jer je obican narod najpametniji.

"Pa i Causesku je imao 100% podrske. To je inace pricao Djindjic 90-ih, kada mu je receno da Sloba ima vecinsku podrsku. "

Causesku i Milosevic su bili diktatori koji su imali monopol nad medijima.
"Na Titovu sahranu su dolazili zato sto su morali a na Djindjicevu zato sto su hteli."

"Nema bitne razlike izmedju dosista i slobista. Samo su jednima bila puna usta nacije, a drugima su puna usta reformi."

Tek toliko... :roll:
Pa ti imas osnovno neshvatanje politike.

"Sada, u NORMALNIM uslovima o svemu odlucuje politicko trziste. A koliko imate VI na tom trzistu? Demokratska stranka nesto manje od 25% sa tendencijom pada, a Ceda Jovanovic (LDF) tamo ne stoji bas najbolje. Je li tako? "

Normalno politicko trziste u uslovima kada mafija vodi drzavu. U tom slucaju mi normalno politicko trziste imamo jos od 2000. Tada je Kostunica imao 90% podrske, sada ima 10%... Sta ti je tendencija pada. :lol:

A za DS i Cedu se ne boj ti. Sa promenom okolnosti dolazi do proboja novih politickih ideja. 90ih DS nije imao ni 10%, sada ima 25%. Srbija ce se polako menjati, postajati svesnija svoje popzicije u svetu i toga gde treba i zeli da ide, tako cete takjvi kao sto si ti ostati u "ladovini".

"Znaci priznajes da si manjina "

Priznajem i uzivam u tome.
 

Back
Top